Autor Téma: Téma Sýria  (Přečteno 54464 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline talarich

 • Plný člen
 • ***
 • Příspěvků: 171
 • Pohlaví: Mužské
Re:Téma Sýria
« Odpověď #75 kdy: 4. Prosince 2015, 13:37:39 »
Dobrá zpráva je, že IDF už má řešení na S-300 díky vojenské spolupráci s Řekama. Správný postup mohli ověřit a otestovat při posledním společném cvičení na Krétě.

Offline cogavec

 • Plný člen
 • ***
 • Příspěvků: 140
Re:Téma Sýria
« Odpověď #76 kdy: 14. Prosince 2015, 21:03:30 »

Offline cogavec

 • Plný člen
 • ***
 • Příspěvků: 140
Re:Téma Sýria
« Odpověď #77 kdy: 25. Února 2016, 19:52:48 »
Dobrá zpráva je, že IDF už má řešení na S-300 díky vojenské spolupráci s Řekama. Správný postup mohli ověřit a otestovat při posledním společném cvičení na Krétě.


Před nedávnem se v ruských mediích objevila zpráva,že Írán by rád koupil S-400,a chtěl by vybudovat závod na výrobu tanku T-90 na svém území a rovněž usiluje o některé typy ruských vojenských letadel.

Offline cogavec

 • Plný člen
 • ***
 • Příspěvků: 140
Re:Téma Sýria
« Odpověď #78 kdy: 26. Září 2016, 01:10:30 »
Rusové v Sýrii jsou v tuto chvíli velká neznámá. Jejich angažmá může dopadnout jakkoliv - od ukončení občanské války a geopolitického úspěchu Ruska přes prodloužení války a geopolitický úspěch Ruska, až po katastrofu pro Sýrii i Rusko. Dnes těžko předvídat.

Termobarické bomby jsou velké zlo. Účinnost maximální ovšem ztráty padni komu padni, na civilisty nehledě. Pravda je, že jsem kdysi mluvil s člověkem, který viděl snímky z bojů mezi Sověty a Číňany v roce 1969, a ten říkal, že tam prostě byla velká černá plocha. Zcela spálená.


Zajímavé emaily Hillary Clinton:


httpss://wikileaks.org/clinton-emails/emailid/18328


Píše se tam,že by USA měly podpořit blížící se povstání v Sýrii,počítala s tím,že by se zapojili regionální spojenci Turecko,Saudská Arábie a Katar.Povstání v Sýrii mělo oslabit Írán,takový byl předpoklad.Je tam chybný odhad reakce Ruska,kdy předpokládá že Rusko se omezí jen na protesty.Je tam návrh,že by USA použily leteckou sílu bez pozemních jednotek,a tak by ušetřily náklady na vojenskou operaci.


Dále prozrazuje,že Izrael má jaderné zbraně.Colin Powell v jiném uniklém emailu dokonce prozradil počet náloží,přibližný.Počet uniklých zpráv se počítá na milióny (od různých lidí či institucí).Jedná se o největší propadák v historii USA v oblasti zabezpečení tajných informací.


Uplynul zhruba rok od zahájení operace Ruska v Sýrii.Rusům se prozatím podařilo zabránit pádu provládních sil,které do té doby pomalu ustupovaly.Od té doby zaznamenaly tyto síly mírné územní zisky.Prozatím to vypadá na vleklý konflikt.Z vývoje jsou nervózní USA,Velká Británie a Francie,alespoň se tak tváří.Írán je hrozba pro Izrael i Saúdskou Arábii.Na druhé straně je taky pravda že vládní režim v Sýrii byl tolerantnější k náboženským menšinám včetně křesťanů než IS,nebo umírněná opozice.


Myslím si,že prodlužování války může v budoucnu ohrozit saúdskoarabský režim.Válka není zadarmo,lidí v dané zemi přibývá,nemá moc jiného průmyslu než těžba ropy a plynu,moc se tam nepracuje,místní občaně jsou zvyklí na nadstandart o který mohou přijít v budoucnu a mohou vypuknout nepokoje.


Rusové na druhé straně mají dlouhé zásobovací tratě,omezenou přepravní kapacitu na doplňování výzbroje,což je omezuje v aktivitách.Vyvinuli nové rakety do raketometu TOS-1A,které mají delší dolet.Kdy je začnou dodávat ve velkém je otázka.Zmínil jsem se o tom z důvodu,že tento typ raketometu je v Sýrii používán.
« Poslední změna: 26. Září 2016, 01:28:12 od cogavec »

Offline cogavec

 • Plný člen
 • ***
 • Příspěvků: 140
Re:Téma Sýria
« Odpověď #79 kdy: 12. Února 2018, 22:50:30 »
Ruský zásah v Sýrii je možno hodnotit jako geopolitický úspěch tohoto státu.Rusko výrazně přispělo k porážce IS v Sýrii jako státního útvaru,IS teď tam již existuje jen jako jedna z teroristických skupin.Ale Rusko sleduje i jiné cíle,zde se podle mého skrývá nebezpečí.


Ruský zásah pomohl posílit íránský vliv v oblasti.Íránský vliv zesílil taky v Iráku,teď se mohou smát,turecký vpád do severní Sýrie oslabuje americkou pozici,tím že odčerpává síly kurdských bojovníků z východu,kteří se přemisťují na západ k Afrinu.Navíc v Sýrii působí i Číňané,vzniká složitá těžko odhadnutelná situace.


Írán neskrývá své zlé úmysly vůči Izraeli.Situace se stává nebezpečnější než doposud byla pro Izrael,větší vojenský střet v blízké budoucnosti by nebyl překvapením.


Zde některé články k poslednímu vývoji v oblasti:


httpss://www.debka.com/iranian-saegheh-drone-syria-worry-us-well-israel/


httpss://www.debka.com/next-iranian-israeli-engagement-syria-due-late-april-early-may/

[/size][size=78%] [/size]

Offline cogavec

 • Plný člen
 • ***
 • Příspěvků: 140
Re:Téma Sýria
« Odpověď #80 kdy: 19. Března 2018, 20:53:48 »
V současné době soupeří blízkovýchodní státy i mocnosti Rusko a USA o kontrolu ropných a plynových polí,i o trasy,či kontrolu plánovaných tras plynovodů a ropovodů např. do EU a jinde.To se týká i nalezišť plynových polí ve Středozemním moři.


V Evropě je snaha obejít destabilizovanou Ukrajinu se severu přes Baltské moře z Ruska do Německa plynovody Severní proud,proti dostavbě druhého plynovodu jsou USA,další plynovod by měl vést z jihu z Ruska přes Turecko do Evropy.


Toto soupeření se promítá i do válečné scény v tamních regionech.Tady jsem našel nějaký článek k tématu:


[size=78%]httpss://www.debka.com/israel-lebanese-oil-dispute-part-us-russian-mid-east-energy-battle/[/size] 

Offline cogavec

 • Plný člen
 • ***
 • Příspěvků: 140
Re:Téma Sýria
« Odpověď #81 kdy: 21. Října 2019, 22:43:42 »
V Sýrii nastal velký zvrat, turecko-americká dohoda o Kurdech připomíná Mnichovskou zradu, Američané obrazně řečeno píchli svého spojence nožem do zad, ustoupili Erdoganovi který svým chováním připomíná pana Hitlera a který sní o velkém Turecku. Stahovaní amerických sil připomíná útěk, tzv. spojenec USA pálil z děl na pozice Američanů prý omylem, zveřejnil přesné rozmístění amerických a francouzských sil v Sýrii, takový menší podraz, kvůli postupujícím Turkům Američané vybombardovali vlastní zbrojní sklad a prchali ve vrtulnících, vybombardovali i vlastní letiště.

Kurdům nezbylo než požádat o pomoc vládní režim a Rusko, syrská a ruská armáda před týdnem začala rychle postupovat na sever a překročila řeku Eufrat. Jak by asi dopadl rusko-turecký střet? Požádalo by Turecko o pomoc země NATO v případě takového střetu, pokud by se mu výrazně vojensky nedařilo? Dá se věřit spojeneckým dohodám?

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14