Autor Téma: Děkujeme Hitlere! Ultraortodoxní Židé zprznili památník obětem holokaustu  (Přečteno 16941 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline Dan

  • Plný člen
  • ***
  • Příspěvků: 134

Offline petahyah

  • Nestor
  • *****
  • Příspěvků: 618
Když se antisionistickým ultraortodoxním Židům nelíbí Stát Izrael proč se nevystěhují třeba do Borough Parku v Brooklinu?
יואל טייטלבוים

Offline Vader

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 626
  • Pohlaví: Mužské
Podle deníku Jerusalem Post za akcí nejspíš stojí konzervativní sekta Charedim.

Nestála za tím ultraortodoxní sekta Aškenazim, pobočka Mukačevo  :o ?

Offline zoom

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 129
  • Pohlaví: Ženské
A jak víte s takovou jistotou že to byli právě ultraortoxní židé? Co třeba Palestinci, kteří si myslí o židech natolik nepěkn věci, že i děti ve školkách se učí že je třeba je zabíjet. Co třeba rusští pokračovatelé černé sotně, anebo ukrajinští neonacisté? To nikoho nenapadlo, nic originálnějšího, než zase staré antisemitké klišé.

Offline Dan

  • Plný člen
  • ***
  • Příspěvků: 134
 Černosotněnci nebo ukrajinský neonacisti by asi těžko napsali text bezchybnou hebrejštinou, Arabove by si zas nestříkali na svoje auta, nepsali by text hebrejsky, spíš by tam arabsky psali něco jako Aláhu Akbar, Džihád nebo Chajbar.

Offline gvodrazka

  • Nestor
  • *****
  • Příspěvků: 1 001
  • Pohlaví: Mužské
Rabi Lau jasně prohlásil, že nápisy z hlediska svého obsahu i idiotské dikce, nemohou být dílem ortodoxních denominací. Mně osobně to připadá jako palestinský rukopis. :-\

Offline Vader

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 626
  • Pohlaví: Mužské
Trvám na svém, stojí za tím ideodiverzní centrála Mukačevo. Podle mých, bezesporu naprosto věrohodných, zdojů a informací byl útok řízen "zelenou" frakcí. Byly použity bezfreonové spreje a - to stojí za povšimnutí - nebyl postříkán ani jeden elektromobil ani bicykl či koloběžka.
pod čarou - můj původní post byl reakcí na tu prapodivnou větnou slátaninu "Podle deníku Jerusalem Post za akcí nejspíš stojí konzervativní sekta Charedim"

Offline aege

  • Starší člen
  • ****
  • Příspěvků: 436
A já zas nechápu jak to tam mohl někdo  nerušeně napsat ,když Památník Jad Vašem je hlídán nejméně desítkou vojáků den co den .
A jsou tam i kamery.
Pokud jste tam někdo byl ( já teda 2 x.... 1 x dopoledne a 1 x až odpoledne  ) ,
tak víte že než vás tam pustí ,prohlédnou zavazadlo či příruční kabelky a upozorní např. i na to
že se nesmí v budově fotit,jen venku.
Ti vojáci celým areálem neustále procházeli,od hlavní brány až po nádvoří,včetně budov a smuteční síní.
Přece ten záškodník nějakou dobu ke svému činu potřeboval, tak vyvstává otázka a nabízí se i odpověd,
že ten kdo to tam psal  - pohyb vojáků areálem musel znát nazpamět a věděl kde se který v jakou dobu asi tak  nachází.
Navíc  tam stále procházejí stovky lidí,byla jsem tam sice jen 2 x ,ale vždy tam byla hlava na hlavě.
Že by si ho nikdo nevšiml se mi ani nechce věřit ?! :o


Offline Dan

  • Plný člen
  • ***
  • Příspěvků: 134
Dvanáct nápisů v bezchybné hebrejštině se kromě muzea objevilo také na automobilech Palestinců v přilehlých ulicích.

Offline Dan

  • Plný člen
  • ***
  • Příspěvků: 134
A já zas nechápu jak to tam mohl někdo  nerušeně napsat ,když Památník Jad Vašem je hlídán nejméně desítkou vojáků den co den .
A jsou tam i kamery.
Pokud jste tam někdo byl ( já teda 2 x.... 1 x dopoledne a 1 x až odpoledne  ) ,
tak víte že než vás tam pustí ,prohlédnou zavazadlo či příruční kabelky a upozorní např. i na to
že se nesmí v budově fotit,jen venku.
Ti vojáci celým areálem neustále procházeli,od hlavní brány až po nádvoří,včetně budov a smuteční síní.
Přece ten záškodník nějakou dobu ke svému činu potřeboval, tak vyvstává otázka a nabízí se i odpověd,
že ten kdo to tam psal  - pohyb vojáků areálem musel znát nazpamět a věděl kde se který v jakou dobu asi tak  nachází.
Navíc  tam stále procházejí stovky lidí,byla jsem tam sice jen 2 x ,ale vždy tam byla hlava na hlavě.
Že by si ho nikdo nevšiml se mi ani nechce věřit ?! :o
Naprostej souhlas, borce v utěrce na hlavě by tam asi jen tak nepustili, ale na chlapíka ve štrajmlu zas tak přísný bejt nemusí.

Offline Dan

  • Plný člen
  • ***
  • Příspěvků: 134
Rabi Lau jasně prohlásil, že nápisy z hlediska svého obsahu i idiotské dikce, nemohou být dílem ortodoxních denominací. Mně osobně to připadá jako palestinský rukopis. :-\
Naprostá většina izraelskejch médií si myslí, že to jsou antisijonistický ultraortodoxové a že byla užita hebrejština bez chyb, ale když to říká rabi Lau, tak se asi všichni mejlej?! Já si myslim, že idoti sou i mezi "ortodoxních denominací" a že ne všichni Paloši sou negramotný idioti, co se v lochu nenaučili pořádně hebrejsky  >:D

Offline Vader

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 626
  • Pohlaví: Mužské
Dvanáct nápisů v bezchybné hebrejštině se kromě muzea objevilo také na automobilech Palestinců v přilehlých ulicích.

Ale na žádném elektromobilu ! Je to jasné, stojí za tím Mukačevo.

Offline zoom

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 129
  • Pohlaví: Ženské
Tak abychom si to zase trochu shrnuli. Vojáci přes den chodí do Jad Vašem na exkurze, prohlídky a vzdělávací kurzy. Takže jich tam je plno. Ovšem jako návštěvníků. Pokračovatelé černé sotně mohou znát perfektně hebrejsky protože třeba získali komplet izraelské vzdělání jakožto možní vnuci pravého či fiktivního židovského dědečka. Bohužel před časem se ukázalo, že taková situace je zcela reálná. Hlavně že všichni vědí, že se jednalo o ultraortodoxní židy. To je podle mého opravdový antisemitismus. Ještě k otázce jak se tam dostal či dostali pachatelé, především víme, že když se někdo chce opravdu někam dostat tak se tam dostane. A potom třeba to byl někdo kdo tam někdy pracoval, takže zná místa, která jsou z hlediska vstupu do areálu nechráněná. A že se tam staví pořád ... Takže kromě té Mukačevské teorie mají všechny poněkud silné trhliny.   

Offline Iva Farkačová

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 23
Ona ta pravda vyjde najevo, dřív nebo později. Doufám,že dříve než později. Nejhorší je rozvracející nejednotnost . Izrael potřebuje kompaktnost všech svých společenských struktur stejně jako podporu zvenčí.
Čímž pokládám otázku, jak může jednotlivec z naší země opravdu pomoci?

Offline zoom

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 129
  • Pohlaví: Ženské
Domnívám se, že každý může pomoci tím, že alespoň v rámci svých možností se snaží informovat pokud možno objektivně  a ukazovat, že ne každý novinářský špek je svatá pravda. Stejně tak jako bojovat proti hloupým předsudkům a pověrám, v každé rovině. A to je hodně.

Offline Dan

  • Plný člen
  • ***
  • Příspěvků: 134
Ze statisktickýho hlediska co je nejpravděpodobnější, že hebrejskej text napíše úplně správně a) Arab b) čornosotněnec c) ukrajinskej neonacista d) ultraortodoxní Žid? Před pár rokama proběhla v médijích kauza o izraelskejch neonáckách, který také psali podobný prasárny, jen s tim rodílem, že jejich hesla vobsahovaly chyby, ještě jsem nikdy nečet že by arabášove psali hesla hebrejsky  >:D
Možná se to někdo snaží na ultraortodoxáky hodit, a možná sou obětí propagandy, nedávno někdo pro médija prohlásil - největším nepřítelem Izraele sou Arabové, pristěhovalci a ultraortodoxové, a tadle hláška nevyvolala odpor veřejnosti.
Jak už tu bylo moudře napsáno, pravda se dřív nebo pozdějc objeví. Jestli to byli čornosotněnci tak  se z toho ****** a zoom má u mě paňáka nebo špeka.

Offline Vader

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 626
  • Pohlaví: Mužské
...který také psali podobný prasárny, jen s tim rodílem, že jejich hesla vobsahovaly chyby

Námět na zamyšlení: jsou do očí bijící jazykové chyby určujícím faktorem? Já bych si vás, Dane, netroufl "vyřadit" z české národnostní/jazykové sféry jen na základě vámi užívaného jazyka (a čeština to vskutku není).

Jestli to byli čornosotněnci tak  se z toho ****** a zoom má u mě paňáka nebo špeka.

Ne že bych znal gusto Zoom, ale mám za to, že případného "špeka" odmítne. Nejsem si zcela jist, zda by tak učinila s díky  >:D

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15