Autor Téma: FOTBAL: VYJÁDŘENÍ MODERÁTORA SPORTOVNÍ SEKCE  (Přečteno 4671 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline mrstejskal

 • Moderátor
 • *****
 • Příspěvků: 1 899
 • Pohlaví: Mužské
  • Lubomírovy Listy
FOTBAL: VYJÁDŘENÍ MODERÁTORA SPORTOVNÍ SEKCE
« kdy: 27. Dubna 2012, 07:45:32 »
Jsem smutný a roztrpčený z toho, že ve dnech, kdy si Izrael, celá diaspora a přátelé židovské republiky v zahraničí připomínají izraelské padlé a svátek nezávislosti 2012/5772, je nucena fotbalová asociace Izraele zabývat se extrémními nepřístojnostmi na stadionech. Nikoli v ochozech, nýbrž na trávnících.


Bezprecedentní násilí mezi hráči, do něhož se přímo v poli zapojili i funkcionáři klubů, a to jak v nejvyšší soutěži Ligat Haal, tak v druhé lize Liga Leumit, je něčím naprosto nepochopitelným, nepřijatelným a hodným odsouzení. Takto se k incidentům v Petach Tikvě (31. 3. 2012) a Ramat Ganu (20. 4. 2012) musí postavit každý slušný člověk; o to víc ti z nás, kdo mají k izraelské kopané stejně kladný vztah jako k samotnému Státu Izrael.


Do první řady těchto lidí se ve vší skromnosti řadí také autor tohoto textu.


Mojí ambicí je přinášet všem, komu může být má práce k užitku, výsledky jednotlivých utkání, postavení klubů v tabulce a z toho vyplývající souvislosti. Upřímně se těším z každého úspěchu izraelských fotbalistů (a platí to samozřejně i o každém dalším sportovním odvětví) v rámci evropských nebo světových soutěží, ať už klubových nebo mezistátních.


Zjednodušeně řečeno, zajímají mě body, skóre, postupové pavouky a jejich klíče, rozvrhy utkání – a to vše v rámci fair play na sportovních kolbištích.


Naopak mě netěší, když musím referovat o trestech: o tom, kolik bylo tomu či onomu mužstvu odečteno bodů, kolik hráčů dostalo stop na větší či menší počet měsíců, jakou výši  pokuty ten či onen klub dostal. Není příliš inspirující sledovat, jak dopadlo to či ono odvolání, čehož jsme si v posledních dnech užili víc než dost – viz informace na stránce zaměřené na 1. izraelskou fotbalovou ligu od 30. kola ročníku 2011/2012.


Jistě – netřeba si dělat iluze, i když na druhou stranu nemusíme být ani přespříliš kritičtí: izraelský fotbal, co se chování fanoušků týká, není o nic horší, ale ani lepší, než fotbal český či jakýkoliv jiný. Excesy násilníků v ochozech, ať už jejich aktéry nazýváme jakkoli, představují samy o sobě obrovský problém a neexistuje jednoduchý recept, jak z labyrintu takto šířeného zla ven. Ovšem v okamžiku, kdy se k tomu všemu aktivně přidají hráči a funkcionáři, přestává fotbal ztrácet smysl.


Je to stejně absurdní, jako kdyby bylo dovoleno pokračovat ve hře i tehdy, opustí-li míč postranní čáru.


Není mým úmyslem lacině moralizovat. Všichni, od vedení Izraelské fotbalové asociace až po toho nejposlednějšího fanouška izraelské kopané ve středu Evropy ví, že to, co se stalo v Petach Tikvě a Ramat Ganu je víc špatné, pro izraelsku kopanou nezdravé, něco, co musí být nekompromisně vymýceno.


Jako člověk, který izraelský fotbal miluje a věnuje mu nemalý díl svého osobního času (což si pokládám za čest), chci toliko vyjádřit své nejupřímnější přání, umocněné atmosférou těchto svátečních dnů, aby se eskalující problémy, týkající se chování nejen části fanoušků, ale žel i některých hráčů a funkcionářů, podařilo co nejdříve zvládnout. Tak, aby se podobné skvrny na štítu kopané v Erec Jisrael, jako byla ta petachtikvská a ramatganská už více neopakovaly.


Chci být na izraelský fotbal hrdý. A šířit nejen na Eretzu jeho dobré jméno. Budu k tomu mít důvod?

Moc o něj prosím.
 
**
« Poslední změna: 27. Dubna 2012, 10:43:53 od mrstejskal »

Offline Scooolie

 • Administrátor
 • *****
 • Příspěvků: 2 206
 • Pohlaví: Mužské
  • Eretz.cz
Re:FOTBAL: VYJÁDŘENÍ MODERÁTORA SPORTOVNÍ SEKCE
« Odpověď #1 kdy: 27. Dubna 2012, 22:04:37 »
Sám bych nedokázal své pocity popsat lépe. Je to smutné. Na jednu stranu si člověk říká, že okolo fotbalu se dějí nedobré věci v kdejaké jiné zemi na světě také (stačí se podívat po Evropě nebo jen po ČR), na druhou stranu to nic nemění na tom, že člověk prostě cítí smutek.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15