Třetí týden – Tiferet
Tiferet – soucit – spojuje a harmonizuje lásku Chesed s ukázněností Gvura. Přináší třetí rozměr – rozměr pravdy, která není ani láskou, ani disciplínou, a proto může obě spojit. Pravda přichází skrze obětavost: usměrní vaše ego a vaše sklony a umožní vám uvědomit si skutečnost. Jasný a objektivní obraz toho, co vy i ostatní potřebujete.
Nerovnováha lásky a kázně je výsledkem subjektivního, tedy omezeného, pohledu; přijetí pravdy odmítnutím osobních předsudků vám umožní spojit Gvura a Chesed tím nejzdravějším způsobem.
Tato kvalita dává Tiferet jméno – krása: spojuje různé barvy lásky a sebekontroly a tato harmonie ji činí krásnou.
Aby Tiferet byla celistvá musí obsahovat všech sedm aspektů: Chesed, Gvura, Tiferet, Necach, Hod, Jesod a Malchut.
první den ve třetím týdnu: Chesed v Tiferet
15. den Omeru
היום חמשה עשר יום שהם שני שבועות ויום אחד לעומר
Dnes je patnáct dní, což jsou dva týdny a jeden den Omeru
Prohlédněme si soucit aspektem lásky.
Zeptejte se sami sebe: Je můj soucit něžný a milující anebo působí jako lítost?
Nejsou moje sympatie povýšené a blahosklonné, a i když to není mým záměrem, je možné, že je tak ostatní budou vnímat?
Je můj soucit láskyplný a vřelý, je vyjádřen s nadšením, anebo je statický a bez života?
Cvičení pro tento den: Když někomu pomáháte, vyjádřete to naplno: milým úsměvem a láskyplným gestem.podle rabbi Simona Jacobsona:
https://www.chabad.org/library/…..mer-15.htmdalší inspirace:
https://web.me.com/rebbi/omer/t…..feret.html