Všeobecná kategorie > Místopis Izraele

Cestovani v Izraeli-dotaz

<< < (3/6) > >>

Samuel:
Je to samozřejmě věc osobního vkusu a čistě subjektivní záležitost, ale já osobně bych dal přednost pobytu v Jerusalému (na ten je jeden den málo) s výjezdy do různých částí Israele. Eilat lze s půjčeným autem zvládnout tam i zpět za jeden den i včetně případného potápění. Metzada s Mrtvým mořem se dá skloubit například s návštěvou Ein Gedi či Qumranu.

Pepino65:
Abych upřesnil svůj dotaz. Ano, chci se válet u moře, protože potřebuji vypnout. Líbí se mi Rudé moře, ale do Egypta nepojedu, protože mě v Hurghadě na letišti bezdůvodně zatkli půl hodiny před odletem a měl jsem co dělat, abych stihnul let, o chování muslimů si budu myslet své, nebudu tady jenom horem dolem nadávat. Navštívit Izrael a jenom se válet na pláži rozhodně také nechci, chci si přijít i na své a navštívit i zajímavá místa - 2 až 3 dny nejsou podmínkou, třeba 4 nebo 5, ale vidět jen letiště a slanou vodu to rozhodně nechci, na druhou stranu pohled z pouště na moře je opravdu uklidňující.
2 Elazar: Vidět cvičit Merkavy je také prima zpestření, horší by bylo kdybych jim musel platit naftu.  :D 

Hana:
Ja souhlasim s tim,ze je dobre jet do Jeruzalema.Je tam dost levne ubytovani,vyborne se tam orientuje.Z autobusoveho nadrazi se da dostat skoro kamkoliv,autobusy jezdi hodne casto.Vlakova doprava take funguje skvele (je skvele navstivit Tel-Aviv,Haifu a Akko)-z vlastni zkusenosti.
Vubec nebyl problem cestovat sama po Izraeli,i kdyz jsem tam byla poprve.Lide jsou mili a vzdycky bloudicimu turistovi pomuzou  ;).
Ja Eilat take moc nemusim,je lepsi jet pres Tabu na Sinaj.Jsou tam dobre hotely za babku a je tam krasne.Myslim,ze je rozdil mezi Sinajem a zbytkem Egypta.
Me taky jednou egyptska policie bezduvodne zatkla-rekli,ze nemuzu cestovat po egypte sama,ale musim byt v turisticke skupine s pruvodcem (kecy) a chteli po me prachy  :o Ja jsem rekla,ze zavolam na Ceskou ambasadu,to vzdycky zabere a zabralo  ;D .Tohle ale bylo v kahire,na sinaji to snad nehrozi 8).

Pepino65:
Zdravím vás přátelé. Já zatím ne, ale moje žena odlétá 15. 11. do Izraele. Tak mě napadlo se vás zeptat, jestli si šekely kupujete ještě v Česku? V ČSOB i ve spořitelně mi řekli, že šekely mi nemohou zajistit  :(, nu což, samozřejmě se dá na místě platit kartami a směnit dolary nebo eura, ale přišlo by mi to pohodlnější mít šekely sebou. Díky Pepino

Samuel:
České banky povětšinou šekely nemívají. V Israeli se dá pohodlně platit takřka všude USD. A pár šekelů je možné vždy měnit jen podle momentální potřeby (a není to problém). Jinak někde pro uplatnění TAX Free je nutné platit USD nebo kartou. Větší položky (hotel, auto, případně větší nákupy) se vyplatí platit kartou. Je použit lepší kurs.

Navigace

[0] Index zpráv

[#] Další strana

[*] Předchozí strana

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 
Navštívit plnou verzi