Všeobecná kategorie > Místopis Izraele

Cestovani v Izraeli-dotaz

(1/6) > >>

Hana:
Ahoj,
o prazdninach bych se chtela podivat do Izraele,konecne  :)
Chci se zeptat,jaka mista byste doporucili navstivit(mesta,muzea,stavby)? Hlavne me zajima judaismus...
Jak je to s cestovanim? Je lepsi cestovat busem nebo si pronajmout auto? Jake jsou bezpectnostni pohovory pri vstupu do Izraele a kolik se plati? Jaka je celkova bezpectnost a na co si davat pozor?
Asi by bylo jednodussi jet s cestovkou,ale ja radsi cestuju sama.
Budu rada za jakoukoli radu  :)

menagen:
Rozhodně Jeruzalém. Jinak záleží, kolik tu chceš strávit času; nicméně já jsem v Jeruzalémě už 9 měsíců a pořád se mi ještě neokoukal ;)

Co se cestování týče, dá se prakticky všude dostat autobusy a mikrobusovými "taxíky", tzv. šerut. Koneckonců i obyčejné taxíky jsou cenově únosné, při čtyřech lidech dokonce obvykle levnější než autobus... Pronajmout si auto moc nedoporučuji, pokud nejste zvyklá na poněkud svérázný izraelský styl silničního provozu.

Samuel:
Souhlasím s Jerusalemem a volil bych ho jako výchozí "základnu". Autobusem resp. šerutem se sice dá dostat prakticky všude, ale člověk je přeci jen trochu svázán jízdními řády. Myslím, že pokud chce člověk v omezeném čase vidět co nejvíce, vyplatí se půjčit auto. Například u Avisu stojí malé auto s klimatizací včetně pojistky cca 300 dolarů na 10 dní. Vezmu li si, že 50USD zaplatí člověk za jednu jízdu z letiště do Jerusalema, pak je to již jen 200USD navíc.
Vstupní pohovor není nepříjemnější než při vstupu do USA a neplatí se nic.
V Israeli toho je tolik k vidění a k návštěvě, že to stejně v omezené době nelze stihnout. Vyplatí se zabrouzdat po internetu a půjčit si v knihovně nějaké průvodce a udělat si selekci předem.
Velký dojem na mě udělala Masada. Snad i proto, že jsem neodolal a od spodního parkoviště nahoru vyběhl :)

zoom:
Souhlasim s Jeruzalemem na 100%, ovsem myslim si ze pokud si vezmes auto, tak je lepsi cestovat ve dvou, protoze v pripade nejakeho technickeho problemu treba pri cestovani smerem na Mrtve more, neni zrovna nejlepsi byt v aute sama. V Jeruzaleme neni auto treba , tam funguje hromadna doprava bezvadne. Taxik z letiste muze vyjit na 55-60 NIS, pokud clovek jede tzv. serutem, ktery nabere lidi a pak je rozvazi na adresy, ktere uvedou. Egged (autobusova spolecnost)  take dela jednodenni vylety s pruvodcem v anglictine, ktere jsou na dost dobre urovni. Pri prvni navsteve bych i uvazovala o vice organizovanych turach, pro ziskani prehledu a pri dalsich navstevach (ktere bezpochyby budou nasledovat) se pak orientovat individualne. Doporucuji link www.jerusalem.muni.il v anglictine se tam da najit hodne o turistice a ubytovani.

Jicchak:
Důležité upozornění monyt šerut, tedy takový větší taxík stojí z letiště do Jerušalajimu 45 šekelů, takže víc neř to je pěkná zlodějina za 200 dolarů by už byla skoro nová letenka. Jinak jízdenka v Jerušalajimu je myslím 5, 50 a měsíční asi 219. Šekel je asi pět korun.

Navigace

[0] Index zpráv

[#] Další strana

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 
Navštívit plnou verzi