Všeobecná kategorie > Kultura, hudba, literatura

"Šoa"movies

<< < (2/7) > >>

wocicko:

--- Citace: bibin kdy 10. Dubna 2012, 12:45:07 ---milá wocicko, a) nic není poznat b)to byste byla dysgrafik.... Jako bych viděl jedno své nevlastní ( protože vyženěné) dítko, kterak mi říká: "ne, otčíme, nemůžu mluvit". Říkám "dobrá, sedni a piš "..."to taky nemůžu, jsem dysgrafik". Ovšem, noc u počítače zvládne bez problémů (s mým skřípěním zubů a za logistické podpory své matky). Svého času obdivoval spolužáka, který dokáže spát na židli, a u PC má zvonek na rodiče ( vý-krmné dávky na podnosu). Takže simulující dysgrafikové to u mne mají těžké...zvláště, když jako onen  "spolužák Pavel"  nevstávají ani za malou potřebou....od čeho jsou ostatně vypité dvoulitrovky od coly...Pro jisté věci nemám pochopení..... no, a AF má složitou historii. Sem tam tmář, ovšem nikoli blbec.

--- Ukončit citaci ---

Přísahám Bohu, tohle je poslední zpráva, kterou Vám Bibine adresuji, prostě se od Vás nenchám buzerovat: pokud vím, jediná chyba, kterou jsem v původní zprávě napsala bylo české lvi - to "č" je samozřejmě překlep při psaní na klávesnici, to není nic inteligenčního (na rozdíl od vašich vyženěných dětiček a jejich kamarádů, píšii výrazně více rukou - dokonce plnícím perem - než na klávesnici a ani nemám ambice být sekretářkou, tak nemusím umět psát všemi deseti za všech okolností), chyba je ve lvi - mělo být nejspíš tvrdé y. Nejsem dysgrafik, můj problém není v tom jak psát, ale co psát, gramaticky, nejsem schodpna přiřazovat gramatická pravidla, přestože je znám, na konkrétní případy. Věřte, že nesymuluji, ráda bych se toho zbavila: pokuste se s takovou poruchou učit latinu, nebo rovnou starou řečtinu (mám hodně ochmatané gramatické tabulky). To, že zrovna Vy třeba takový problém nemáte, neznamená, že ho musíte znevažovat (třeba proto, že Vás zlobí děti - možná to bude nedostatek výchovy...)
Položila jsem otázku, podnět k diskuzi, a Vy z toho zase děláte svoje one man show Největší chytrolín. Nebaví mě to. Forum má být o diskuzi. Nemůže sem taky napsat někdo jiný? Sbohem Bibine, žijte blaze!

bibin:
já se Vám nevnucuji...problém je, že stejně jako u rabínské konverze (kde Vám šlo o konzultaci vhodnosti tématu)- a je zajímavé-tam jste na své postižení (jak říkáte) nepoukazovala, také tady volíte "vhodné", protože nesmyslné téma. Pokud budete mít stejné marketingové nástroje jako Spielberg, můžete točit i slabé věci, třeba na 8mm. Každej to skoukne. Sice jednou, ale zaplatí. Jako divák. Takže tím jsme ukončili ty "movies", jak tomu říkáte. Marketingu nerozumíte, (ani já už  téměř ne), ale bude to v něm. Stejně jako ve Vás bolestínská póza. Řečtinu a latinu studujete o své vůli, a mít za zásluhu- činí-li Vám to obtíže- že vůbec umíte gramatiku, považuji právě za ono pozérství ... Zvláště, když si ani po několikeré kontrole nevšimnete, že v prvním příspěvku píšete mj...."ZKONČILI jsme tím". Berme to takto: řečtině neublížíte, a ona neublíží Vám. Jako "jadernou inženýrku" bych Vás ovšem vidět nechtěl. 8)

bibin:
A pro čtenáře ne-wocicka: jistě není problémem "cedille" u slova český, jako spíše to, že film o Oskaru Schindlerovi je vytrvale (5x) vydáván za film o "Shindlerovi", pokud nebereme v potaz onen "zkončený" konec. Každý jiný autor by své dílo (při tomto "levelu" akribie) nejprve testoval na vzkazech na březové kůře veverkám a mývalům ve smíšeném lese. A teprve potom by se rozmáchl perem Laxnessovým... ;)

Tamar:
huš děcka.. ! co se mydlíte mezi sebou..!
 
 Side, že tě pusa ruka nebolí..
 
--- Citace: bibin kdy 10. Dubna 2012, 07:34:00 --- Zamyslel bych se, být tazatelem, zda Roman Polanski a Steven Spielberg jsou shodní.
 
--- Ukončit citaci ---
Mě tedy úplně na začátku připadalo, že Wočičko dělá právě tohle..
 možná to vidí jinak..
 možná se dívá z jiného úhlu a proto to vidí jinak..
 
 Ale já, ať koukám ze všech možných stran nemůžu vůbec najít důvod k tomu ostrému tónu..
 
 
 
 
--- Citace: wocicko kdy 10. Dubna 2012, 13:01:28 --- Nejsem dysgrafik, můj problém není v tom jak psát, ale co psát, gramaticky, nejsem schopna přiřazovat gramatická pravidla..

--- Ukončit citaci ---

 (Tahle porucha o které mluvíš se jmenuje dysortografie - to má moje starší dcera.. i/y nedělá mezi tím rozdíl, nevidí ho.)
 
 (ale stejně.. říkám si hmm.. hmmm.. a vrtím hlavou..  co to jen do nich vjelo..)

Vader:
Ad "taháky" s tématem Šoa - horor jako horor, thriller jako thriller. Nemám za to, že (IMHO velmi, velmi zpackaná) kanadská dokumentární série "Vteřiny před katastrofou" by lidi lákala něčím jiným, než ... katastrofami. Je fajn papat popcorn a sledovat, jak ti na plátně umírají jako o život. Totéž Šoa. Na rozdíl od motorových pil mají tyto snímky pozadí "ony se tyhle věci děly". A Schindler vs. Pianista? Možná je tam to pozadí umocněno možností si scany onoho seznamu stáhnout. Pianista je příběhem něco úplně jiného.

Ad Bibin - ctěný Bibine, já sice také některé lidi nemusím, ale obvykle se snažím reagovat na jejich doraz. Vy zřejmě "nemusíte" Wočičko. A to tak, že velmi. Ano, "lvi" trhají oči, no a? Pokud k věci nemáte co říci, pak mlčte. Pokud máte, pište o 106 a vsuňte hluboko pod čáru gramatické výtky. Jsem si jist, že vám neunikl fakt, že nejsme fórem jazykové poradny. Vaším příspěvkem jste mě poněkud zklamal  :(

Nedá mi to, rejpnu si, rejpnu - hydrofobie bývá sice synonymem aquafobie, nicméně z důvodu užívání tohoto výrazu v chemii i fyzice se v psychologii užívá především výrazu aquafobie. Jak je možné, že něco tak elementárního tak trapně nevíte, Bibine?  >:( :P :P :P

Navigace

[0] Index zpráv

[#] Další strana

[*] Předchozí strana

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 
Navštívit plnou verzi