Všeobecná kategorie > Kultura, hudba, literatura

"Šoa"movies

<< < (7/7)

wocicko:
Tohle není film, ale něco příbuzného. Moje učitelka ze stříední školy, velmi vzedělaná dáma, mě při náhodném setkání vyslala do divadla komedie na kus Goebbels/Barrová. že prý to musím vidět, že je to strhující inscenace. Věřila jsem jí, tři měsíce čekala, až ulovím lístek na beznadějně vyprodaný, cenami ověnčený, dramatický kus. Myslím si, že to byla jedna z nejhorších inscenací, které jsem měla tu smůlu vidět. Tohle si sand ani ten válečný zločinec nezasloužil. Kdyby to zrovna nenatáčeli (tj. kamery byly postaveny před vchody) utekla bych už po čtvrt hodině. A nevjvíc mě na tom irituje, že autor i divadlo to prezentuje jako pravdivý obraz, psychologickou sondu do těch dvou lidí. Člověk pak odchází "poučen" a facsinován, že konečně něco o téhle době ví... Viděl, co ti dva říkali, jak se chovali a cestou domů si v progtramu přečte vybranou literaturu (Nietzsche, Jaspers, Adorno) a je takříkajíc v obraze. Další příklad, jak se na pochmurných dějinách poloviny minulého století dá vydělat a ani člověk nemusí být moc talentovaný. Ten autor, přední Německý dramatik, napsal ještě kus o Emy Göeringové, ještě že to tady nikdo nenstudoval. Možná zatím, až bude hluboko do kapsy, možná se dočkáme... i Springtime for Hitler...
Neviděl jste to někdo? Nebo něco podobného?

Navigace

[0] Index zpráv

[*] Předchozí strana

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 
Navštívit plnou verzi