Všeobecná kategorie > Kultura, hudba, literatura

Pokora

<< < (6/7) > >>

Emet:
Já mám židovské předky. A proč kdo kam táhne, to je každého osobní záležitost. Čechy potkáte třeba i v Indii, tak nechápu, co vás na tom tak udivuje. Žádné zmatky nedělám, jasně jsem napsal, že jsem izraelský voják. Je na tom snad něco nepochopitelného?

M.Opletal:

--- Citace: Emet kdy  9. Dubna 2012, 19:56:51 ---Já mám židovské předky. A proč kdo kam táhne, to je každého osobní záležitost. Čechy potkáte třeba i v Indii, tak nechápu, co vás na tom tak udivuje. Žádné zmatky nedělám, jasně jsem napsal, že jsem izraelský voják. Je na tom snad něco nepochopitelného?

--- Ukončit citaci ---


Pojem "izraelský voják" evokuje automaticky i Izraeslký původ. Jistě, využil jste zákona o návratu, ale v dnešní době nemá imigrace smysl, pokud nejste militarista.

Tamar:

--- Citace: M.Opletal kdy  9. Dubna 2012, 17:52:19 --- Odkdy je někdo štastný, že půlka jeho rodiny může shnít ve svobodné zemi?  :o

--- Ukončit citaci ---


--- Citace: M.Opletal kdy  9. Dubna 2012, 19:49:41 ---Hochu, a proč by se Čech táhnul do Izraele? A když jste teda Čech, měl jste to sem napsat hned, a nedělat zmatky.  :(

--- Ukončit citaci ---

Pane Opletale, je zjevné, že některé skutečnosti nejste  schopen pochopit. Znám docela dost těch, kteří ani židovské předky nemají a vystěhovali se do Izraele. (Včetně služby v IDF). O tom, jestli to pro ně má nebo nemá smysl nerozhodujete vy, ale oni sami..

M.Opletal:

--- Citace: Marcela kdy  9. Dubna 2012, 20:06:18 ---
--- Citace: M.Opletal kdy  9. Dubna 2012, 17:52:19 --- Odkdy je někdo štastný, že půlka jeho rodiny může shnít ve svobodné zemi?  :o

--- Ukončit citaci ---


--- Citace: M.Opletal kdy  9. Dubna 2012, 19:49:41 ---Hochu, a proč by se Čech táhnul do Izraele? A když jste teda Čech, měl jste to sem napsat hned, a nedělat zmatky.  :(

--- Ukončit citaci ---

Pane Opletale, je zjevné, že některé skutečnosti nejste  schopen pochopit. Znám docela dost těch, kteří ani židovské předky nemají a vystěhovali se do Izraele. (Včetně služby v IDF). O tom, jestli to pro ně má nebo nemá smysl nerozhodujete vy, ale oni sami..

--- Ukončit citaci ---


Hodně lidí se nechá zmanipulovat do něčeho, co je nesmyslné. Navíc ty síily nejsou moc "defence" ale spíš "ofence". Navíc, pro Židy nebudou nežidovští Izraelci nikdy plnohodnotní - nedávno čínští dělníci, co v Izraeli pracovali, zákaz styku s domorodým obyvatelstvem (pohlavním) a zasahování do náboženských svátků.

Tamar:


--- Citovat ---Hodně lidí se nechá zmanipulovat do něčeho, co je nesmyslné.
--- Ukončit citaci ---
A vás se to nějak osobně týká? 


--- Citace: M.Opletal kdy  9. Dubna 2012, 20:13:53 ---Navíc, pro Židy nebudou nežidovští Izraelci nikdy plnohodnotní
--- Ukončit citaci ---
My tady můžeme nějak ovlivnit to, že vám to vadí?

Pro některé "Čechy" nebudou vietnamští sousedé nikdy plnohodnotní lidé, přestože tady žijí už skoro třetí generaci.
Pro některé "Čechy" nebudou romští občané nikdy plnohodnotnými sousedy, ačkoliv tady žijí přes půlstoletí..


Vaše věty nedávají příliš smysl.

Můžete nám, prosím, sdělit jak může zdejší komunita na tomto servru zmírnit vaši frustraci z toho, že na světě existuje nespravedlnost, chudoba, války a terorismus? Myslíte, že jsme schopni vám pomoci?

Navigace

[0] Index zpráv

[#] Další strana

[*] Předchozí strana

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 
Navštívit plnou verzi