Autor Téma: Pokora  (Přečteno 33230 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline M.Opletal

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 23
Pokora
« kdy: 9. Dubna 2012, 13:37:07 »
Všiml jsem si, celkově, že Židé mají problémy s pokorou a uznáváním vlastních chyb. Například to, že z Gazy vyletí pár raket, vlítne tam armáda a srovná se sezí vše, co jí přijde do cesty. Je to přehnané, ale nevidím žádné sankce - mezinároní společenství na to kašle.


Když toto udělal Milošević, ihned slíznul bombardování.


Jak je to možné?  :)

Offline Tamar

  • Nestor
  • *****
  • Příspěvků: 688
  • skype: mar.se22
Re:Pokora
« Odpověď #1 kdy: 9. Dubna 2012, 15:07:29 »
mám obavy, že tady má problém s pokorou někdo jiný.. a dá se s úspěchem předpokládat, co za to asi slízne..

Offline Iva Farkačová

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 23
Re:Pokora
« Odpověď #2 kdy: 9. Dubna 2012, 15:20:31 »
mezinárodní společenství kašle na rakety z Gazy, to jste chtěl říci,ne?

Offline M.Opletal

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 23
Re:Pokora
« Odpověď #3 kdy: 9. Dubna 2012, 15:44:13 »
mám obavy, že tady má problém s pokorou někdo jiný.. a dá se s úspěchem předpokládat, co za to asi slízne..


Opět nejsi schopen přijmout kritiku... ?  ;) Když Ovadia Josef kritizuje "góje" tak jde celý proces obrátit. A pokud jde o rakety z Gazy, zaprvé, nedivte se těm arabům, že idkyž umanutě a hloupě, tak chtějí zpět to, co jim má patřit, a za druhé, mezinárodní společenství vám odpouští věci, za které byla Jugoslávie proměněna v ruiny.

Offline aege

  • Starší člen
  • ****
  • Příspěvků: 436
Re:Pokora :
« Odpověď #4 kdy: 9. Dubna 2012, 15:55:07 »
Opletálku,Opletálku,
 Vy by jste si nechal  střílet rakety od bláznivého souseda na svůj dvoreček ?? :P
Škoda,že Izrael tu Gazu tehdá pustil,mohl mít dnes svatý klid ! ;)




Offline Tamar

  • Nestor
  • *****
  • Příspěvků: 688
  • skype: mar.se22
Re:Pokora
« Odpověď #5 kdy: 9. Dubna 2012, 16:07:04 »
Ne. Hloupou a nepravdivou kritiku ne. (nauč se skloňovat)

Když někdo umanutě a hloupě chce něco, co mu patřit nemá..

Arabský svět je drobátko v nepoměru k Izraeli.  Zázrak, že nebyl Izrael dosud proměněn v ruiny proti tak obrovské přesile..


Offline wocicko

  • Mladší člen
  • **
  • Příspěvků: 93
  • Pohlaví: Ženské
Re:Pokora :
« Odpověď #6 kdy: 9. Dubna 2012, 16:16:23 »
Opletálku,Opletálku,
 Vy by jste si nechal  střílet rakety od bláznivého souseda na svůj dvoreček ?? :P
Škoda,že Izrael tu Gazu tehdá pustil,mohl mít dnes svatý klid ! ;)

Tak tak  ;D Některá problémová území jsou lepší pod dohledem.

A pro M. Opletala: nemyslím si, že zrovna Židé mají problémy s pokorou, jistě, nějaké problémy mají, jako každý: coby nestranného pozorovatele mě napadá třeba přílišná prudkost a zase napak flegmatičnost, kde se to zrovna nehodí, ale jinak myslím, že je to na světové poměry bezproblémový a pokorný  :D národ.
A ještě jedna věc, jak už tu někdo rozumný napsal v nějakém předešlém "opletalovém" tématu, v poměrech předního východu se nevyzná ani ten, kdo poctivě hledá. Je to tak, ke každé zprávě se dá nají protichůdná. Prostě už to neřešte a podle svého nejlepšího vědomí a svědomí se přikloňte na tu nebo onu stranu a nechte se v klidu unášet proudem  8) Nadchází jaro, třeba přestane i sněžit, zpívají ptáci, kvetou květiny, láska klíčí, nepřidělávejte si vrásky zbytečně. A pokud je na vás tohle řešení příliš zbabělé, pokud toužíte po Pravdě, seberte se a jeďte! Prozkoumejte všechny sousedy, promrskejte předovýchodní dialekty, vyptejte se vojáků i civilistů, a pak nám řekněte!  >:D

Offline M.Opletal

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 23
Re:Pokora :
« Odpověď #7 kdy: 9. Dubna 2012, 16:54:26 »
Opletálku,Opletálku,
 Vy by jste si nechal  střílet rakety od bláznivého souseda na svůj dvoreček ??
Škoda,že Izrael tu Gazu tehdá pustil,mohl mít dnes svatý klid !


Maličký, já bych zaprvé nebyl tak takticky hloupý jako vy, že bych si udělal stát někdem, kde je to kolem mě samý nepřítel.

A za druhé, bombardováním Jugoslávie v roce 1999 dalo mezinárodní společenství jasný signál: etnické problémy se neřeší násilím.

Tak mi vysvětlete, proč vidím, jak to saé mezinárodní společenství porušuje své vlastní slova tolerováním chování Izraele.

Ne. Hloupou a nepravdivou kritiku ne. (nauč se skloňovat)

Když někdo umanutě a hloupě chce něco, co mu patřit nemá..

Arabský svět je drobátko v nepoměru k Izraeli.  Zázrak, že nebyl Izrael dosud proměněn v ruiny proti tak obrovské přesile..



Dojemné, úplný souboj Davida s Goliášem. Izraelské jednotky mají lepší organizovanost, a většinou také lepší, moderní zbraně. Navíc, není žádná statečnost troufnout si na někoho, kdo je hůře vybaven a celkově je v rozkladu.
PS: Jsi kouzelně uštěpačný, mohu vědět kolik měříš? :)

wocicko: Na to nikdy nikdo čas mít nebude, mimo neužitečných politologů. Ale vem si jednu věc: Jugoslávii nikdo skoro neznal, a rozhodnutí jí zničit padlo velcie rychle. Proč to tak nejde i s Izraelem?

Offline Tamar

  • Nestor
  • *****
  • Příspěvků: 688
  • skype: mar.se22
Re:Pokora :
« Odpověď #8 kdy: 9. Dubna 2012, 17:04:52 »
Maličký, já bych zaprvé nebyl tak takticky hloupý jako vy, že bych si udělal stát někdem, kde je to kolem mě samý nepřítel.
Taktiku.. Židé si udělali (po mnohých dohodách a jednáních) svůj stát doma. Někomu prosté věci nedocházejí.

Citovat
A za druhé, bombardováním Jugoslávie v roce 1999 dalo mezinárodní společenství jasný signál: etnické problémy se neřeší násilím.
V případě Izraele a Arabů nejde o etnický problém.

Citovat
Dojemné, úplný souboj Davida s Goliášem. Izraelské jednotky mají lepší organizovanost, a většinou také lepší, moderní zbraně. Navíc, není žádná statečnost troufnout si na někoho, kdo je hůře vybaven a celkově je v rozkladu.
Když je někdo celkově v rozkladu nemívá sílu a tendenci k útočným akcím. Izrael spory nevyvolává.


Citovat
PS: Jsi kouzelně uštěpačný, mohu vědět kolik měříš? :)
Nemůžeš, magorovi, který nerozezná ženskou od chlapa, svoje míry nesděluju.

Offline wocicko

  • Mladší člen
  • **
  • Příspěvků: 93
  • Pohlaví: Ženské
Re:Pokora
« Odpověď #9 kdy: 9. Dubna 2012, 17:05:45 »
Proč to nejde i s Izraelem? Protože je menší, než Judoslávie a protože si to nezaslouží :-) Podle mne. Hele, já fakt nevím, co Ti na to říci. Prostě Izrael je natolik schopný stát, že se brání přesile jak sousedů, tak i mezinárodních organizací. Prostě si to umí zařídit a ty na tom nic nezměníš, tak se s tím srovnej. Takhle to chceš slyšet? Omlouvám se za tykání, píšu, jak bych to říkala, už to nechci opravovat.

Offline Emet

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 10
  • Pohlaví: Mužské
    • Emet
Re:Pokora
« Odpověď #10 kdy: 9. Dubna 2012, 17:11:20 »
Opletale, co to plácáte za nesmysly? Z vaší strany se vůbec nejedná o kritiku, ale o ubohou hloupou provokaci ! Ono 7 let ostřelování raketami je dost dobrý důvod k vojenské akci. To se týká operace lité olovo. 7 let se Izrael zdržoval vojenských akcí. Došla trpělivost. A co se týká přítomnosti - ono 300 raket za pár dní není pár raket ! Vám by jedna taková spadla před domek, ječel byste ze všech nejvíc a hystericky byste od vlády požadoval tvrdý zákrok. Jinak izraelská armáda na rozdíl od jiných nic se zemí nesrovnávala kvůli těm "páru" raketám. Izraelská armáda skvěle přesnými údery likvidovala teroristické pohlaváře. Takže pokud jste popletale, pardon Opletale, někde ve zprávávách uviděl, že někde někdo něco srovnával se zemí, tak to byl asi váš dobrý kamarád Asad, který v Sýrii srovnává se zemí jejich vlastní města.

Offline M.Opletal

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 23
Re:Pokora
« Odpověď #11 kdy: 9. Dubna 2012, 17:20:20 »
Proč to nejde i s Izraelem? Protože je menší, než Judoslávie a protože si to nezaslouží :-) Podle mne. Hele, já fakt nevím, co Ti na to říci. Prostě Izrael je natolik schopný stát, že se brání přesile jak sousedů, tak i mezinárodních organizací. Prostě si to umí zařídit a ty na tom nic nezměníš, tak se s tím srovnej. Takhle to chceš slyšet? Omlouvám se za tykání, píšu, jak bych to říkala, už to nechci opravovat.


Mě tykání nevadí, klidně sem se k němu připojil. :) A to "zařizování" - pokud tím myslíš to, že jsou ovlivnována média a činěn nátlak přes bankovní systém, to je nelegitimní, a Izrael tín ztrácí body u veřejnosti. Sice to hodí na antisemitismus, ale to je hloupost, to nemá nic spolčného s entikem... vadilo by to lidem, i kdyby to dělali Rumuni anebo Jihoafričani.

Offline M.Opletal

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 23
Re:Pokora
« Odpověď #12 kdy: 9. Dubna 2012, 17:23:07 »
Opletale, co to plácáte za nesmysly? Z vaší strany se vůbec nejedná o kritiku, ale o ubohou hloupou provokaci ! Ono 7 let ostřelování raketami je dost dobrý důvod k vojenské akci. To se týká operace lité olovo. 7 let se Izrael zdržoval vojenských akcí. Došla trpělivost. A co se týká přítomnosti - ono 300 raket za pár dní není pár raket ! Vám by jedna taková spadla před domek, ječel byste ze všech nejvíc a hystericky byste od vlády požadoval tvrdý zákrok. Jinak izraelská armáda na rozdíl od jiných nic se zemí nesrovnávala kvůli těm "páru" raketám. Izraelská armáda skvěle přesnými údery likvidovala teroristické pohlaváře. Takže pokud jste popletale, pardon Opletale, někde ve zprávávách uviděl, že někde někdo něco srovnával se zemí, tak to byl asi váš dobrý kamarád Asad, který v Sýrii srovnává se zemí jejich vlastní města.


Bohužel, s Asadem se neznám, ale bylo by zajímavé vidět takového počítačového geeka, jako jste vy,  v souboji se Syrským vojákem.
A pokud máte na mysli "chirurgickou" přesnost, koukněte se na počet hlav - na počet hlav je to skoro takové, že za jednoho padlého Žida bylo zabito 7 Palestinců. To je docela nepoměr.  :)


PS: Navíc, těžko nazvat teroristou někoho, kdo je partyzán a chce zpátky svoje území - jeden můj předek byl za Protektorátu v odboji, a Němci jej také nazvali "terorista", anebo "protistátní živel" či "zločinec poškozující statečnou osvoboditelskou Německou armádu, která se uvolila vzít Čechy a Moravu pod své ochranná křídla". Takže můj praděd se cítil podveden. Mám se i já začít cítit podveden, a tahán za nos, když ze mě média dělají hlupáka malováním nebe na žluto?
« Poslední změna: 9. Dubna 2012, 17:26:16 od M.Opletal »

Offline Tamar

  • Nestor
  • *****
  • Příspěvků: 688
  • skype: mar.se22
Re:Pokora
« Odpověď #13 kdy: 9. Dubna 2012, 17:25:44 »
.. že za jednoho padlého Žida bylo zabito 7 Palestinců. To je docela nepoměr.  :)

Jistě. Izrael svoje civilisty chrání, na rozdíl od jiných, kteří je používají jako živé štíty..

Offline M.Opletal

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 23
Re:Pokora
« Odpověď #14 kdy: 9. Dubna 2012, 17:28:05 »
.. že za jednoho padlého Žida bylo zabito 7 Palestinců. To je docela nepoměr.  :)

Jistě. Izrael svoje civilisty chrání, na rozdíl od jiných, kteří je používají jako živé štíty..


To je prázdné motto... Židé, co byli chytří se netáhli do Palestiny, kde je to jeden velký špatný vtip.
To bych rovnou já mohl vzít pár milionu Čechů, ukousnout si kousek Rumunska (Banát=česká menšina) anebo kus Ukrajiny (genetická země původu Slovanů) a říct že je to tam celé moje. A kdo by proti tomu bojoval, by byl terorista.

Offline Tamar

  • Nestor
  • *****
  • Příspěvků: 688
  • skype: mar.se22
Re:Pokora
« Odpověď #15 kdy: 9. Dubna 2012, 17:30:55 »
To bych rovnou já mohl vzít pár milionu Čechů..

Nemohl. Nikdo by s vama nešel..

Offline M.Opletal

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 23
Re:Pokora
« Odpověď #16 kdy: 9. Dubna 2012, 17:34:02 »
To bych rovnou já mohl vzít pár milionu Čechů..

Nemohl. Nikdo by s vama nešel..


Hele, statečný hrdino přes internet, mluv k věci, anebo si svůj Napoleonský komplex vyventiluj jinde.  ;D

Offline wocicko

  • Mladší člen
  • **
  • Příspěvků: 93
  • Pohlaví: Ženské
Re:Pokora
« Odpověď #17 kdy: 9. Dubna 2012, 17:39:58 »
Proč to nejde i s Izraelem? Protože je menší, než Judoslávie a protože si to nezaslouží :-) Podle mne. Hele, já fakt nevím, co Ti na to říci. Prostě Izrael je natolik schopný stát, že se brání přesile jak sousedů, tak i mezinárodních organizací. Prostě si to umí zařídit a ty na tom nic nezměníš, tak se s tím srovnej. Takhle to chceš slyšet? Omlouvám se za tykání, píšu, jak bych to říkala, už to nechci opravovat.


Mě tykání nevadí, klidně sem se k němu připojil. :) A to "zařizování" - pokud tím myslíš to, že jsou ovlivnována média a činěn nátlak přes bankovní systém, to je nelegitimní, a Izrael tín ztrácí body u veřejnosti. Sice to hodí na antisemitismus, ale to je hloupost, to nemá nic spolčného s entikem... vadilo by to lidem, i kdyby to dělali Rumuni anebo Jihoafričani.

Jen podotýkám, protože dál se do téhle neplodné debaty zařazovat nehodlám, že já o žádném "zařizování" nevím, jen jsem napsala, že je to to, co vy chcete slyšet...

Offline Tamar

  • Nestor
  • *****
  • Příspěvků: 688
  • skype: mar.se22
Re:Pokora
« Odpověď #18 kdy: 9. Dubna 2012, 17:42:04 »

Hele, statečný hrdino přes internet, mluv k věci, anebo si svůj Napoleonský komplex vyventiluj jinde.  ;D

(už zas??)

 Já nejsem žádný hrdina .. já se nevrhám jako vy do lůna nepřátel, abych tam způsobila paniku.. Jako tady někdo..

Emet má hlubokou pravdu, když říká, že z vaší strany nejde o kritiku, ale o provokaci.. Máte to marné - tady nedosáhnete ničeho.
Naše postoje nezměníte.
Politiku Izraele nezměníte.
Sám se nepoučíte.. tak o co vám jde??
Akorát tady ztrácíte čas a energii..

Následuji příkladu Wočička a končím s touto debatou.

Offline Emet

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 10
  • Pohlaví: Mužské
    • Emet
Re:Pokora
« Odpověď #19 kdy: 9. Dubna 2012, 17:48:18 »
Opletale, nejsem počítačový geek, ale izraelský voják, takže takovou počítačovou hru se vám zřejmě nepoštěstí vidět, za to v reálu možná i ano, a předpokládám, že výsledek pro vás nebude uspokojivý :-)

Jinak od kdy partizáni ostřelují civilní obyvatelstvo?  To si popletale pletete pojmy s dojmy. Takže se jedná o teroristy, ne o partizány.

Jinak děkuji za upřímnost, že jste napsal, že Asada BOHUŽEL osobně neznáte. To slovo "bohužel" hovoří za vše. ....

Offline M.Opletal

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 23
Re:Pokora
« Odpověď #20 kdy: 9. Dubna 2012, 17:52:19 »
Opletale, nejsem počítačový geek, ale izraelský voják, takže takovou počítačovou hru se vám zřejmě nepoštěstí vidět, za to v reálu možná i ano, a předpokládám, že výsledek pro vás nebude uspokojivý :-)

Jinak od kdy partizáni ostřelují civilní obyvatelstvo?  To si popletale pletete pojmy s dojmy. Takže se jedná o teroristy, ne o partizány.

Jinak děkuji za upřímnost, že jste napsal, že Asada BOHUŽEL osobně neznáte. To slovo "bohužel" hovoří za vše. ....


Izraelský voják co umí česky? Sice je tu možnost že jste potom imigrantů z ČS, ale ti většinou přijali hebrejštinu.
Víte, vy mi přijdete dost zmanipulovaní a zfanatizovaní. Stejně jako ti hlupáci američané, co PEVNĚ VĚŘÍ, že obyvatele Íráku OSVOBODILI.  Odkdy je někdo štastný, že půlka jeho rodiny může shnít ve svobodné zemi?  :o

Offline Emet

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 10
  • Pohlaví: Mužské
    • Emet
Re:Pokora
« Odpověď #21 kdy: 9. Dubna 2012, 18:07:23 »
Představte si Opletale, že v Izraeli jsou vojáci, kteří umí anglicky, německy, turecký, rusky, amhársky, atd. a dokonce i Česky. To je šok pro vás, co? Cha, cha, cha :-) Dobré ráno Opletale - Доброе утро - בוקר טוב מטומטם

:-)

Offline M.Opletal

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 23
Re:Pokora
« Odpověď #22 kdy: 9. Dubna 2012, 19:27:22 »
Představte si Opletale, že v Izraeli jsou vojáci, kteří umí anglicky, německy, turecký, rusky, amhársky, atd. a dokonce i Česky. To je šok pro vás, co? Cha, cha, cha :-) Dobré ráno Opletale - Доброе утро - בוקר טוב מטומטם

:-)


Hele frajere, a proč umíte zrovna Česky? Není to tak světový jazyk, aby jste ho uměl jinak, než že k němu máte rodinný vztah, anebo mi tu kecáte  :D

Offline Emet

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 10
  • Pohlaví: Mužské
    • Emet
Re:Pokora
« Odpověď #23 kdy: 9. Dubna 2012, 19:38:21 »
No člověče Operace, zkuste hádat. To snad nemyslíte vážně?  Samozřejmě jsem se narodil v ČR. To snad vylučuje to, že jsem izraelský voják? Máte divnou logiku. Žiju v Izraeli už přez 15 let a hebrejštinu samozřejmě ovládám, to ale neznamená, že zapomenu rodný jazyk.

Offline M.Opletal

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 23
Re:Pokora
« Odpověď #24 kdy: 9. Dubna 2012, 19:49:41 »
No člověče Operace, zkuste hádat. To snad nemyslíte vážně?  Samozřejmě jsem se narodil v ČR. To snad vylučuje to, že jsem izraelský voják? Máte divnou logiku. Žiju v Izraeli už přez 15 let a hebrejštinu samozřejmě ovládám, to ale neznamená, že zapomenu rodný jazyk.
Hochu, a proč by se Čech táhnul do Izraele? A když jste teda Čech, měl jste to sem napsat hned, a nedělat zmatky.  :(

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15