Všeobecná kategorie > Bezpečnost - armáda, zpravodajství, policie

Bezpečnostní aktuality - Izrael

(1/2) > >>

ZevikG:
Erev tov,

omlouvám se za autoPR-kampáň, ale situace je opravdu vážná.

Palestinské teroristické organizace roztrhly příměří s Izraelem.

Jen za dnešek na území Izraele dopadlo cca. 50 QASSAMů.

https://zeviksnews.blogspot.com/2012/03/vybory-vyzyvaji-ke-sjednoceni-vsech.html

https://zeviksnews.blogspot.com/2012/03/ke-dnesnim-raketovym-utokum-toto-vse.html

https://zeviksnews.blogspot.com/2012/03/primeri-skoncilo-palestinci-ostrelovali.html

https://zeviksnews.blogspot.com/2012/03/masivni-ostrelovani-jihu-izraele-ashdod.html

https://zeviksnews.blogspot.com/2012/03/iaf-zabilo-hlavu-vyboru-narodniho.html


Moc díky a ještě jednou se omlouvám adminovi za samopíár.

ZevikG:
Monitorovali jsme to i dneska. Víc na hlavní stránce blogu: https://zeviksnews.blogspot.com

Tamar:

Můžu poprosit o občasné informace vás, kdo jste v Izraeli?taky chci připomenout Zevikův informační kanál.. je to aktuální a situace je pro nás , kdo jsme odkázáni na internet - občas nepřehledná

https://zeviksnews.blogspot.cz/מי שבירך לחיילי צה"ל
מִי שֶׁבֵּרַךְ אֲבוֹתֵינוּ אַבְרָהָם יִצְחָק וְיַעֲקֹב הוּא יְבָרֵךְ אֶת חַיָּלֵי צְבָא הֲגַנָּה לְיִשְׂרָאֵל, הָעוֹמְדִים עַל מִשְׁמַר אַרְצֵנוּ וְעָרֵי אֱלהֵינוּ מִגְּבוּל הַלְּבָנוֹן וְעַד מִדְבַּר מִצְרַיִם וּמִן הַיָּם הַגָּדוֹל עַד לְבוֹא הָעֲרָבָה בַּיַּבָּשָׁה בָּאֲוִיר וּבַיָּם. יִתֵּן ה' אֶת אוֹיְבֵינוּ הַקָּמִים עָלֵינוּ נִגָּפִים לִפְנֵיהֶם. הַקָּדוֹשׁ בָּרוּךְ הוּא יִשְׁמֹר וְיַצִּיל אֶת חַיָלֵינוּ מִכָּל צָרָה וְצוּקָה וּמִכָּל נֶגַע וּמַחְלָה וְיִשְׁלַח בְּרָכָה וְהַצְלָחָה בְּכָל מַעֲשֵׂה יְדֵיהֶם. יַדְבֵּר שׂוֹנְאֵינוּ תַּחְתֵּיהֶם וִיעַטְרֵם בְּכֶתֶר יְשׁוּעָה וּבְעֲטֶרֶת נִצָּחוֹן. וִיקֻיַּם בָּהֶם הַכָּתוּב: כִּי ה' אֱלֹהֵיכֶם הַהֹלֵךְ עִמָּכֶם לְהִלָּחֵם לָכֶם עִם איבֵיכֶם לְהוֹשִׁיעַ אֶתְכֶם: וְנאמַר אָמֵן:

 
 
gvodrazka:
 Od sloupu oblakového ke sloupu ohnivému.
Chirurgicky přesným úderem na Džabarího to nekončí. Naopak – napětí eskaluje. Ke Gaze se stahují kontingenty CAHALU. Z Gazy nepřestávají létat všechny možné druhy balistického, podomácku vyrobeného šmejdu i standardní vojenská munice syrského a íránského původu. Izraelské letectvo zasahuje přesně vybrané teroristické cíle v Gaze. Pořád to nestačí – jedovatý insekt Hamas stále obtěžuje obyvatelstvo Izraele jako odporní, intoxikovaní komáři a moskyti.
Mivca Oferet Jecuka v r. 2008 v podstatě proběhla velmi úspěšně. Vyvolala sice spoustu otazníků a hysterického vřískání v antisionistických (rozuměj: antisemitských) kruzích, které nedokázaly a ani nechtěly rozeznat, že Stát Izrael je obráncem, nikoliv agresorem. V souvislosti s ní padala různé obvinění z válečných zločinů, která postupně vyvanula a utichla, zejména poté, co hlavní zpravodaj ve věci, soudce Goldstone, odvolal svá ostrá odsouzení CAHALU.
Ale zdá se, že opět nevyhnutelně stojíme před uskutečněním nové „mivca“.  S pracovním názvem dejme tomu „Sloup ohnivý“ … Avšak zatímco v r. 2008 operace probíhala za mlčení sousedního Egypta, dnes je situace daleko explozivnější o to, že současný egyptský establishment, ovládaný extremistickým, militantním a zřetelně protiizraelským Muslimským bratrstvem, nebude váhat zatáhnout Egypt do konfliktu s Izraelem, přičemž jako záminku si může vzít právě situaci v Gaze.
Otázka stojí takto: kdy konečně dojde k rozhodujícímu úderu, který jednou provždy vyhubí onen obtížný, vražedný insekt? A není ruch v Gaze jen operací, mající za účel odvrátit pozornost CAHALU od Golan? Je třeba se ptát, zda v okamžiku, kdy se vztyčí „Sloup ohnivý“ a všechny síly budou napřeny směrem na jihozápad, nenastanou výraznější komplikace na severovýchodě – na Golanech.
Chajalej CAHAL mají nesnadnou pozici. Neexistuje na světě armáda, která by byla tak spoutána morálními zásadami jako CAHAL. Etický kodex CAHALU je něčím, s čím by kdejaký najatý zabiják, žoldák či elitní voják nežidovské armády musel praštit o zem a prohlásit, že mu zásady v něm obsažené svazují ruce při provedení akce. Nežidovští vojáci se v minulosti ani v současnosti příliš neohlíželi na „létající třísky při kácení lesa“. „To je prostě válka a nemůžete po nás chtít, abychom zabránili civilním ztrátám“, prohlásí zcela vážně štáby všech armád světa. Kromě CAHALU, který věren svým zásadám, MUSÍ filigránskými pohyby, špendlíkovými přesnostmi a pečlivým, sofistikovaným rozlišováním, oddělit civilní osobu od teroristy, skrývajícího se v nemocnici, instalujícího odpalovací rampu pro raketu v hustém civilním intravilánu. Od teroristy, který si dělá lidský štít z žen a dětí. Od šílence, který vybuduje sklad trhavin a munice v těsném sousedství bytů, plných početných rodin s ženami starci a dětmi… Voják CAHALU má plné právo být silně rozčilen nad skutečností, že zatímco na jeho spoluobčany padají rakety teroristů a to bez rozdílu, zda jde o vojáky či civilní osoby, on zde Gaze musí být a bude věren armádnímu etickému kodexu…  Pro řadu armád světa by plošné devastování Gazy stylem „padni, kam padni“ nebylo problémem. Pro CAHAL je to obtížně řešitelný, leč vyřešitelný rébus. Nyní víc než kdy jindy, s důrazem a empatií pronášejme ve svých synagogách:  [font=]….מי שבירך לחיילי צה"ל [/font]

cogavec:
Jak lze poznat v Gaze civilní osobu od teroristy???V gazanských školách,a nejen tam jsou děti vychovávany k tomu,aby se staly sebevražednými teroristy.Mnohé z dětí vyjadřovaly touhu stát se šahídy.Každá osoba v civilu,muž,žena nebo dítě může být teroristou.Po té co izraelská armáda vjede do Gazy,bude pro vojáky téměř nemožné rozlišit,kdo je kdo.Mešity jsou továrny na výrobu vrahů.Teď snad chápu lépé,proč měl být některý národ zničen jako klatý.Byla denacifikice hitlerovského Německa.Dovede si někdo představit deislamizaci světa,to by muselo dojít k zásahu vyšší moci.Pokud se muslimové budou přesně držet koránu a rčení prorokova,je třetí světová válka nevyhnutelná.Nikdy nebylo tolik lidí na Zemi,a nikdy nebyly tak účinné zbraně.Muslimové si mohou dovolit velké ztráty,Izrael nikoliv.V současné době je muslimů snad už 1 600 000 000.Islám je ideologie plná jedu,která otrávila velkou část lidstva.

Navigace

[0] Index zpráv

[#] Další strana

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 
Navštívit plnou verzi