Judaismus > Recepty

Kam se chodíte stravovat?

(1/2) > >>

mattyah:
Vím, že tato otázka nespadá přímo do receptů, ale je to dle mého nejvhodnější sekce.

Jako nepražský rodák jsem nikdy o košer restaurace příliš nezavadil, tak by neškodila menší recenze na ten který podnik či doporučení od vás znalých.

Předem děkuji

Matěj

Tamar:
 :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
 
 (nejdřív jsem se opravdu hodně dlouho a upřímně řehtala..)
 
Předpokládám, že otázka je mířená na ty, kteří dodržují kašrut. Vzhledem k tomu, že tak činím zatím ještě zcela dobrovolně, není tento zádrhel otázkou přežití. .. (protože to pro nepražského rodáka, když se dokodrcá do matičky z dalekého Slovácka zádrhel být může) .. ale prostá řešení se najít dají.  (Ještě jsem se nedostala do situace, že bych musela jíst nekošer proto, že bych neměla vůbec k dispozici žádné košer potraviny.)
 
Jedním z těchto řešení je (snad) možnost domluvit se s někým z pražské obce a objednat si oběd v jídelně na obci. Předpokládám, že členové mají slevu a že je možné si oběd koupit přes někoho..   normální cena pro nečlena obce 300,- Kč za oběd je pro našince zcela nepoužitelná. (Ještě jsem to nezkoušela.)
 
O normálních košer restauracích v Praze (jsou tady dvě - King Solomon a Dinitz) bude muset poreferovat někdo jiný..  ;D ;D .. mnohem lépe situovaný :-))))))))))))))
 
Jinak se stravuju tak, že zajdu do Alberta nebo do Billy, ve většině jejich prodejen mají chleba z pekárny United Bakeries..  z provozovny Pekařská 1, Praha 5 ... který má košer certifikát..
 
 .. no toto!! rohlíky a housky..!!! .. tak vida .. od podzimka i rohlíky a housky..  . a navíc Pat Yisrael.. no to je úžasnééé... (jen , že v Uherském Hradišti to člověk tak úplně nevyužije..)
 
No a pak v tom samém Albertu nebo Bille zakoupím krabici mlíka.. máslo.. případně olomoucké tvarůžky.. atd.. atd.. přesně podle seznamu.. :-)))))
 
 

mattyah:
Se vší úctou, netřeba mě poučovat o kašrutu, seznam košer produktů sleduji každým rokem a sám si uvařit také svedu.

Ptal jsem se cíleně na restaurace či podobné podniky a konkrétní zkušenosti s nimi, ale i tak věřím, že váš příspěvek může být velmi hodnotný pro jiného čtenáře.
Ostatně je škoda, že v České republice najde člověk podobná zařízení jen v Praze, to v zahraničí jsou dle mé zkušenosti vstřícnější, ale to je jistě dáno počtem strávníků, který u nás již příliš narůstat nebude.

Každopádně díky za reakci, například o možnosti stravování přímo na obci jsem zatím neslyšel, ale, jak říkáte, smysl má asi spíše pro členy a to já si vystačím s členstvím v komoře, po dalším členství mé srdce nepláče. A na závěr bych jen uvedl, že košer sleduje dobrovolně dle mého každý :)

Tamar:
no to se teda omlouvám.. .. ve zlínském kraji bych fakt nečekala někoho, kdo se vyzná v kašrutu..

.. počet strávníků bude pravděpodobně ubývat


--- Citace: mattyah kdy 19. Ledna 2012, 00:07:59 --- A na závěr bych jen uvedl, že košer sleduje dobrovolně dle mého každý..
--- Ukončit citaci ---
O tomto velmi hluboce pochybuji.. respektive vím, že situce je jiná, ba zcela opačná..

mattyah:
Netřeba se omlouvat, neznáme se, takže to nemůžete vědět. "Se vší úctou" bylo opravdu míněno se vší úctou :)

Už teď se domnívám, že tyto restaurace živí především zahraniční klientela, česká příliš silnou základnu tvořit nebude. Já sám jsem spíše rodinná renesance.

Vy myslíte, že někdo dodržuje kašrut nedobrovolně? :D Samozřejmě chápu, jak jste to myslela. Já jsem však kladl důraz spíše na dobrovolně než na každý.

Navigace

[0] Index zpráv

[#] Další strana

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 
Navštívit plnou verzi