Autor Téma: BEZPRECEDENTNÍ ROZHODNUTÍ V ŽENSKÉM BASKETBALE  (Přečteno 3015 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline mrstejskal

  • Moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 857
  • Pohlaví: Mužské
    • Lubomírovy Listy
BEZPRECEDENTNÍ ROZHODNUTÍ V ŽENSKÉM BASKETBALE
« kdy: 7. Listopadu 2011, 23:06:53 »
K ráznému kroku sáhlo vedení ženského basketbalu v Izraeli. Zrušilo nejvyšší ligu 2011/2012. Důvod? Stávka hráček, které nebyly ochotné podřídit se novým pravidlům. Ta nyní dovolují klubům angažovat více zahraničních basketbalistek. V ligových zápasech už neplatí, že v každém okamžiku hry musí být na palubovce nejméně dvě domácí basketbalistky. Nyní mohou být povolány do zápasu až čtyři zahraniční hráčky současně (a tudíž pouze jedna Izraelka).


Zatímco v mužské superlize prošla novinka bez problémů, dívky ji odmítly a šly do stávky. Vedení asociace pak v neděli 6. 11. 2011 rozhodlo o zrušení soutěže.


Pikantní je, že navzdory ohlášené stávce bylo první kolo ženské nejvyšší soutěže 31. 10. 2011 jakž takž odehráno. Do statistiky se zapsaly pouze tři výsledky – a pokud nedojde k nečekanému zvratu, tak jediné v této sezoně:


Ramat Hašaron – BC Habika 71:50
Hapoel Rišon le Cion – Maccabi Ašdod 67:88
Raanana Herzlija – Elicur Netanya 82:64


Střetnutí Elicur Ramla vs Hapoel Petach Tikvaa Hapoel TA vs Elicur Holon nemohla být uskutečněna, protože Ramla přijela s třemi a Holon se čtyřmi hráčkami.


O tomto bezprecedentním rozhodnutí široce referují zahraniční servery a všímají si ho také některé české portály.


Jerusalem Post připomíná kritickou reakci ministryně kultury a sportu Limor Livnatové: „Rozhodnutí zrušit soutěž je unáhlené a nezodpovědné. Vážně poškodí izraelský, zejména ženský sport.“


Jako unáhlené se skutečně jevit může. Na druhou stranu je ale nutné připomenout slova z opačného tábora. Dorit Keren-Cviová je generální manažerkou klubu Ramat Hašaron: „ Zrušení sezony bylo nezbytné, abychom si ujasnili, kdo v lize rozhoduje.“ A dodává: „Každému, kdo o izraelském ženském basketbale něco ví je jasné, že potřebujeme zahraniční hráčky. Většina izraelských basketbalistek talent k tomu, aby hrály vrcholovou soutěž prostě nemá ...“
« Poslední změna: 15. Listopadu 2011, 11:27:40 od mrstejskal »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15