Autor Téma: Hebrejstina  (Přečteno 70700 krát)

0 uživatelů a 2 Hostů prohlíží toto téma.

Offline Vader

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 626
  • Pohlaví: Mužské
Re: Hebrejstina
« Odpověď #25 kdy: 20. Listopadu 2007, 10:23:38 »
Tak knihu haleluja jsem si objednal, ale zjistil jsm, že je nepoužitelná.Pro mě to totiž znamená luštění neznámé řeči v neznámém písmu.Čili neřešitelná rovnice o dvou neznámých

Mne to tak neprijde. Abecedu (alefbet) se naucis v pohode, pokud budu moci, rad ti pomuzu (Skypre resi vse). Co se tyka konceptu ucebnice, je to podano jako obrazek + hebrejsky text. Pro mne je to srozumitelne, ale chapu, ze ocekavas neco ve stylu tradicnich gramatickych ucebnic s tabulkami a podobne. V tom pripade bych ti doporucil knihu Jacoba Weingreena "Ucebnice biblicke hebrejstiny" (vydalo Karolinum v r. 2003, ISBN 80-246-0623-2) a na ni navazujici 'cvicebnici' "Zaklady starozakonni hebrejstiny" (vydano tamtez v r. 2004, ISBN 80-246-0544-9). Zli jazykove ovsem tvrdi, ze je to beznadejne vyprodano. Zkusim juknout, jestli se to da v nejakem online knihkupectvi splasit. Ja jsem si to poridil hned po vyjiti v kamennem.

Odkazy na Karolinum (v popisu nijak neindikuji nedostupnost titulu)
« Poslední změna: 20. Listopadu 2007, 10:39:24 od Vader »

Vena

  • Host
Re: Hebrejstina
« Odpověď #26 kdy: 20. Listopadu 2007, 23:00:25 »
Vadere dík za odkazy;bude se objednávat :); dík za hranatý písmenka-to bude těžký boj a dík za nabídku pomoci(možná ji někdy využiju)

Offline Vader

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 626
  • Pohlaví: Mužské
Re: Hebrejstina
« Odpověď #27 kdy: 21. Listopadu 2007, 09:00:04 »
  • neni zac, snad ty odkazy pomohou i ostatnim
  • neni zac, myslim, ze to byla nejrychlejsi cesta ke cteni "hranatych"  ;)
  • bude-li potreba, rad pomuzu, mail uz na me mas

Pepino65

  • Host
Re: Hebrejstina
« Odpověď #28 kdy: 21. Listopadu 2007, 19:35:33 »
? ??? ????? ??-??????  :'( :'( :'(  Ej úchněm  :-\

Koho že si to, prosím tě, zabil rusky?  ;D

Što eto za bukvy?

Pepino65

  • Host
Re: Hebrejstina
« Odpověď #29 kdy: 21. Listopadu 2007, 19:43:59 »
Tady je taková první pomůcka:

Offline Vader

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 626
  • Pohlaví: Mužské
Re: Hebrejstina
« Odpověď #30 kdy: 22. Listopadu 2007, 04:12:13 »
Pepino, diky  ;)
Kazdopadne pro uplne zacatecniky to muze byt malinko matouci, protoze tenhle typ hranatych spolehlive zmate kazdeho, kdo nezna pisarsky rozdil mezi SEAMECHem a MEM SOF nebo mezi BET A KAF. Pro nezbehleho cloveka vypadaji proste stejne. Taky vysvetleni toho, proc jsou u ALEF a AJIN jen apostrofy chybi, atd. Ale jak rikam, diky.
Proc to rikam - uvazujeme se Scoooliem uz nejaky cas nad uzavrenejsi komunitou (tridou), kam bude samozrejme po zadosti o autorizaci vpusten kazdy. Ucilo by se tam prozatim cteni, vysvetlovalo by se, drilovalo by se, zkratka ucilo. Pekne jako prvnaci. ABCD kocka prede  ;)
Kdo budete mit zajem, dejte prosim vedet. Upozornuji, ze docasne mohou zlobit PM, tak to radeji reknete primo tady na foru.


?????

Dodatek : vase navrhy ci "prihlasky" muzete posilat na adresu vader@eretz.cz (spam se tresta smrti)
« Poslední změna: 22. Listopadu 2007, 07:49:21 od Vader »

myroch

  • Host
Re: Hebrejstina
« Odpověď #31 kdy: 22. Listopadu 2007, 20:29:57 »
Haleluja je dobra, ja se podle ni naucil cist a psat. Na pokrocilejsi lekce je sice potreba vyklad gramatiky, a taky by se hodilo kdyby si mne nekdo poslech, ale zaklady se z ni pobrat daj, urcite doporucuju.

Offline Vader

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 626
  • Pohlaví: Mužské
Re: Hebrejstina
« Odpověď #32 kdy: 26. Listopadu 2007, 02:55:52 »
Tak pratele, jestli se nekdo chcete prihlasit do cteni "hranatych", dejte mi vedet na vader@eretz.cz, uz se ozval Sam, Scooolie si znalosti rad oprasi taky, tak at vime, kdo vsechno to mysli vazne. Veno, jestli mas zajem, napis taky, at to mam sjednocene v mailech  ;)

Offline fanuel

  • Starší člen
  • ****
  • Příspěvků: 263
  • Zdravím
Re: Hebrejstina
« Odpověď #33 kdy: 27. Listopadu 2007, 22:01:05 »
Tak pratele, jestli se nekdo chcete prihlasit do cteni "hranatych", dejte mi vedet na vader@eretz.cz, uz se ozval Sam, Scooolie si znalosti rad oprasi taky, tak at vime, kdo vsechno to mysli vazne. Veno, jestli mas zajem, napis taky, at to mam sjednocene v mailech  ;)
Zdravím, stanek.fran@seznam.cz rád bych se přihlásil Stanek(Fanuel) 
« Poslední změna: 27. Listopadu 2007, 22:03:43 od fanuel »

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re: Hebrejstina
« Odpověď #34 kdy: 27. Listopadu 2007, 22:35:01 »
Přátelé, dovolím si omluvit kolegu Vadera. Je bohužel náhle na minimálně několik dní zaneprázdněn. Jakmile bude vše v pořádku, začneme.

Offline Vader

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 626
  • Pohlaví: Mužské
Re: Hebrejstina
« Odpověď #35 kdy: 28. Listopadu 2007, 15:39:02 »
Pratele, moc se omlouvam, ale muj pocitac i ja se musime vzpamatovat z kolapsu. PC ceka prestavba, me par dni vleze.

myroch

  • Host
Re: Hebrejstina
« Odpověď #36 kdy: 28. Listopadu 2007, 17:03:50 »
už sem myslel že tě schvátila ta norka ;D

Offline Vader

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 626
  • Pohlaví: Mužské
Re: Hebrejstina
« Odpověď #37 kdy: 28. Listopadu 2007, 18:14:18 »
Norka by byla prijemne schvaceni, b-huzel je to malinko horsi. Ale co, bylo i hur.

Vena

  • Host
Re: Hebrejstina
« Odpověď #38 kdy: 29. Listopadu 2007, 01:48:14 »
Vadere dostal jsi ode mne mail, že mam zájem?

Offline Vader

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 626
  • Pohlaví: Mužské
Re: Hebrejstina
« Odpověď #39 kdy: 29. Listopadu 2007, 08:53:49 »
Veno nedostal, mozna se mail nekam zatoulal. Posli ho prosim formalne znovu, at to mam ucelene, ja ti odpovim a do 14 dnu muzeme zacit  ;)

Avniela

  • Host
Re: Hebrejstina
« Odpověď #40 kdy: 4. Prosince 2007, 16:19:30 »
Psaní na klávesnici hebrejsky s hebrejským rozložením klávesnice - cvičebnice on-line www.snopi.com/bt/bt.asp .

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re: Hebrejstina
« Odpověď #41 kdy: 4. Prosince 2007, 23:33:42 »
Co říkáte na tohle - https://www.zigzagworld.com/HKTutor/ - Hebrew Keyboard Tutor Plus!

Stepanka

  • Host
Re: Hebrejstina
« Odpověď #42 kdy: 8. Prosince 2007, 22:45:10 »
 :oZdravím vespolek ;)! Také já bych se ráda přidala k nadšencům učícím se jazyku hebrejskému a poslala jsem i přihlášku mailem. Dorazila? [/b] [/b]

Offline Vader

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 626
  • Pohlaví: Mužské
Re: Hebrejstina
« Odpověď #43 kdy: 13. Prosince 2007, 06:54:54 »
:oZdravím vespolek ;)! Také já bych se ráda přidala k nadšencům učícím se jazyku hebrejskému a poslala jsem i přihlášku mailem. Dorazila? [/b] [/b]

Stepanko dorazila. Vsem se MOC omlouvam, ale lezim v horeckach. Oprava : ted sedim v horeckach.

Offline fanuel

  • Starší člen
  • ****
  • Příspěvků: 263
  • Zdravím
Re: Hebrejstina
« Odpověď #44 kdy: 13. Prosince 2007, 21:23:12 »
Zdravím,hezky se uzdrav a s nemocí si poraď,trochu rumu a medu se skořicí léčebná bombička poměr 1:1 a skořice dle chuti. platí to pro všechny co jsou nastydlí. Stanek (Fanuel )

Offline Vader

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 626
  • Pohlaví: Mužské
Re: Hebrejstina
« Odpověď #45 kdy: 13. Prosince 2007, 21:43:21 »
Dekuji Fanueli. Ale grog az po vysazeni antibiotik  ;)

Vena

  • Host
Re: Hebrejstina
« Odpověď #46 kdy: 14. Prosince 2007, 01:58:01 »
Vadere,poslal jsem ti mail;byla to odpvěď na ten tvuj,došel ti?Mě to s odeslánim mailů nějak blbne >:(Každopádně se mnou počítej. ;)

Offline Vader

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 626
  • Pohlaví: Mužské
Re: Hebrejstina
« Odpověď #47 kdy: 14. Prosince 2007, 02:07:18 »
Veno diky, mail dosel. Jsem na ceste k zapiti antibiotik a kontroluju forum  ;) Odpovim vsem ASAP.

Stepanka

  • Host
Re: Hebrejstina
« Odpověď #48 kdy: 17. Prosince 2007, 14:01:08 »
I já se připojuji k přání rychlého uzdravení. Doporučuji zázvorový čaj - nastrouháš kořen zázvoru (cca 5x5cm), povaříš patnáct minut, scedíš, dochutíš citronem a medem, mňamňam, to je dobrota. SIM LEV: bez citronu se nedá pít!!!  :)

Offline Vader

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 626
  • Pohlaví: Mužské
Re: Hebrejstina
« Odpověď #49 kdy: 17. Prosince 2007, 19:19:43 »
Stepanko dekuji za recept, urcite ho vyzkousim. Zazvor jsem zvykly strouhat k masnym jidlum, ale nebude na skodu testnout "novinku". Jeste jednou dekuji  ;)
Jinak tvuj mail dosel, pomalu pripravuji podklady pro "tridu cteni" a jak se dam trosku dohromady, rozjedeme to.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15