Autor Téma: O VŠEM, CO NÁS ZAJÍMÁ V IZRAELI...  (Přečteno 14708 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline gvodrazka

  • Nestor
  • *****
  • Příspěvků: 1 001
  • Pohlaví: Mužské
O VŠEM, CO NÁS ZAJÍMÁ V IZRAELI...
« kdy: 28. Července 2011, 08:27:59 »
https://www.ynetnews.com/articles/0,7340,L-4101066,00.html
 
Může mi někdo vysvětlit, "vo co go"? 8)  Zaregistroval jsem nějaké trendy stavět stanová městečka, nebo chodit po ulicích Haify/T.A. s transparenty "Nemám dům, nemám byt..." či "Volný trh...". Odbory hrozí nepokoji, pokud se nevyřeší jakási krize v bytovém sektoru...? Nechápu to.  :-[
 

Offline zoom

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 129
  • Pohlaví: Ženské
Re:O VŠEM, CO NÁS ZAJÍMÁ V IZRAELI...
« Odpověď #1 kdy: 28. Července 2011, 11:05:15 »
Eretz, prinese analyzu, je to opravdu velmi slozite k pochopeni, ale nebojte se, nakonec pochopite.  >:D
 

Offline gvodrazka

  • Nestor
  • *****
  • Příspěvků: 1 001
  • Pohlaví: Mužské
Re:O VŠEM, CO NÁS ZAJÍMÁ V IZRAELI...
« Odpověď #2 kdy: 29. Července 2011, 10:47:52 »
Něco naznačila Gita Zbavitelová v článku v ŽL. Pořád se ale nedovídám to nejpodstatnější: cenové pásmo pro prachobyčejnou garsonku - od/do (v šekelech nebo $$) - ne zrovna v poušti, ale v nějaké slušné lokalitě....  8)
 
Gut šabes !  :D

Offline zoom

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 129
  • Pohlaví: Ženské
Re:O VŠEM, CO NÁS ZAJÍMÁ V IZRAELI...
« Odpověď #3 kdy: 1. Srpna 2011, 10:16:48 »
Vážený a milý Gugi, ono to je dost slozite, napriklad v Jeruzaleme v centru muzete zaplatit az 3000NIS zatimco v treba v Haife v horsi  ctvrti kolem 1200 NIS. Problem je,že garsonky nejsou k máni moc, takže  si lidi pronajímají společně velké byty a tam pak žijí třeba 3 - 4 studenti a ti mohou platit v TA anebo v JEruzaleme kolem 5 - 6 tisic za takovy velky byt, coz je částka na kterou normální rodina jen těžko dosáhne. Ovšem to co píše pani Zbavitelová není tak úplně 100% obraz skutečnosti. Situace charedim je mnohdy ještě horší, levnější byty jsou pouze v periferii a tam zase charedim nejsou až tak vítání. Rozhodně z důvodu početnosti rodin se jim výhod nedostává, to je  mýtus. Jediná výhoda je sleva na arnoně (městské dani), která je skutečně zmírněná podle počtu dětí, ovšem stejným výhodám se těší i studenti, matky samoživitelky (pokud bydlí samy), důchodci, noví přistěhovalci první rok v zemi, demobilizovaní vojáci, přeživši šoa (a to bez ohledu na velikost bytu). 

Offline gvodrazka

  • Nestor
  • *****
  • Příspěvků: 1 001
  • Pohlaví: Mužské
Re:O VŠEM, CO NÁS ZAJÍMÁ V IZRAELI...
« Odpověď #4 kdy: 1. Srpna 2011, 15:33:53 »
Velké díky za info - navíc jsem si přečetl i Váš článek v České pozici.
Jsem toho názoru, že mít tak průměrný plat, určitě bych se do nějakého nájmu vešel. :D  Protože jsem introvert, kladl bych vinu za to, že nemám na nájem, především sám sobě, nikoliv trhu. Protože nejsem extrovertem, nejsem ani demonstrantem. :D
 
Horší už by to bylo s vlastnictvím bytu - počítám, že když paní Z. píše něco o 143 průměrných platech jako o ceně za slušný byt, pak mi vychází při průměrném platu cca 29.000 Kč (dle statistiky ;D ) kupní cena asi tak 4,2 mil. Kč.
 
Tak už abych začal pomalu spořit....  8)

Offline zoom

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 129
  • Pohlaví: Ženské
Re:O VŠEM, CO NÁS ZAJÍMÁ V IZRAELI...
« Odpověď #5 kdy: 1. Srpna 2011, 16:49:50 »
Pochopitelně záleží na tom, kde ten byt chcete koupit. Například v Hadeře, Naharii, Beer Shevě, Haifě lze najít slušné byty i za mnohem méně, tedy asi 500 - 700 tisíc NIS. Pochopitelně pokud chcete bydlet v atraktivní části Tel Avivu, zaplatíte i pětkrát tolik. Konec konců v PRaze také seženete přijatelný byt za dva miliony KC, ovšem v Pařížské anebo na Hanspaulce budete muset začít ty dva miliony násobit. Všude je to stejné. Tahle "revoluce" je skutečně happening. Opravdové problémy řešit myslím ani nechtějí.  >:(
 

Offline gvodrazka

  • Nestor
  • *****
  • Příspěvků: 1 001
  • Pohlaví: Mužské
Re:O VŠEM, CO NÁS ZAJÍMÁ V IZRAELI...
« Odpověď #6 kdy: 2. Srpna 2011, 07:35:55 »
Myslím, že po spatření transparentu "Mubarak, Assad, Netanjahu" už začíná pozorovatelům svítat, odkud vítr fouká.... :-[
 
Docela hezké anekdoty (z 1.8. i z 2.8.):
https://www.israelhayom.co.il/site/newsletter_car.php?id=834
 
Mně by se nejvíc líbil malý, starší domeček, kdekoliv u pobřeží. Nevylučuji nic od Kiryat Jam až po Aškelon...  :D

Offline zoom

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 129
  • Pohlaví: Ženské
Re:O VŠEM, CO NÁS ZAJÍMÁ V IZRAELI...
« Odpověď #7 kdy: 2. Srpna 2011, 15:42:57 »
Kyriat jam bz jste asi už nepoznal, ale možná by se něco našlo tak kolem 600,000 NIS.  ;D

Offline gvodrazka

  • Nestor
  • *****
  • Příspěvků: 1 001
  • Pohlaví: Mužské
Re:O VŠEM, CO NÁS ZAJÍMÁ V IZRAELI...
« Odpověď #8 kdy: 2. Srpna 2011, 16:07:52 »
Ale jo, poznal. 8) Vím, že tam co byly písky (blízko náměstí Palmachim), už stojí celá nová sídlišťata - prakticky naproti baráku, co jsem bydlel  :D  a pak ještě kousek dál na sever.
Ideální (i když na mně trochu velký) byl třeba takový baráček, co míval Franta Arje Novák, z"l. :D 
600 tis. NIS je dobrá cena. Sice ne za hubičku, ale za  :-* :-* :-*  (tři hubičky) :D
 
Nejdřív musím šetřít a pak blbě a zbrkle neumřít... :D  Ještě toho mám tolik na práci... :D
 

Offline Tamar

  • Nestor
  • *****
  • Příspěvků: 688
  • skype: mar.se22
Re:O VŠEM, CO NÁS ZAJÍMÁ V IZRAELI...
« Odpověď #9 kdy: 28. Prosince 2011, 21:33:43 »
zajímá mě jak to je s tou anti charedi kampaní..

takovéto články docela vyznívají štvavě a nevěrohodně..
https://zpravy.idnes.cz/zfackovani-skolacky-vydesilo-izraelce-boji-se-zidovskeho-extremismu-1ka-/zahranicni.aspx?c=A111228_164726_zahranicni_ts

Offline Tamar

  • Nestor
  • *****
  • Příspěvků: 688
  • skype: mar.se22
Re:O VŠEM, CO NÁS ZAJÍMÁ V IZRAELI...
« Odpověď #10 kdy: 2. Ledna 2012, 11:46:25 »
Děkuji moc za článek rebecin Mayer.
Bylo mi od začátku jasné, že ta situace je složitá a hlavně že ti novináři tomu politickému tření opravdu dělají asi medvědí službu..

Offline Jicchak

  • Globální Moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 349
Re:O VŠEM, CO NÁS ZAJÍMÁ V IZRAELI...
« Odpověď #11 kdy: 26. Března 2014, 21:46:34 »
Nyni byl soud s tim kdo ji napadl, i jejich soud uznal ze tam u toho nebyl. Pani maminka holcicky je anticharedym aktivistka jeste zde bylo par podobnych pripadu u dvou prokazatelne byla dotycnym zenam zaplacena vysoka castka, nicmene jsou lide co ctou media a zasnou a media pro ne pisi, je to skoda. Jinak kdyz uz tu mluvime o meste Bejs Semes nyni tam podruhe zvitezil ortodoxni kamdidat poprvew zrusili vilby podruhe zavirali volebni mistnosti a presto zvitezil, pomatuji si onu noc jaka zde panovala radost lide si telefonovali, tancovalo se na namestich, predzvest lepsich casu.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15