Judaismus > Rabín odpovídá na Vaše dotazy

Konverze - praktické podrobnosti

(1/31) > >>

wocicko:
 Hned na okraj Vám chci říci, že máte moc pěkné fórum, plné zajímavých informací a skvělých vtipů  ;)
 
Doufám, že mi pomůžete s mojí nesnází….
Mám takový problém: jsem spisovatel a pro mě žel puntíčkář... Právě se jedna moje postava, dospělý muž, chystá ke konverzi v New Yorku kolem roku 1950 a já bych potřeboval osvětlit pár podrobností:
 1. pokud se nemýlím, tak obřízka předchází ponoření do mikve, potřeboval bych vědět, jaká je mezi těmito akty časová prodleva
2. k obřízce samotné: zda se u dospělých používá (už tehdy používalo) nějaké anestetikum a co se vlastně dělá s tím odříznutým… že by se to jen tak vyhodilo?
Děkuji za rady, všechny Vás moc zdravím,
W.
 

wocicko:
Už jsem to všechno pracně pozjištovala  ;D , díky za pomoc  :'(

bibin:
jít do detailu je pro čtenáře nepodstatné....fikcí živ je spisovatel. Co takhle kdyby postava bydlela v Queensu? Nebo klasicky píšete Brooklyn? Ovšem, tam se nemusí konvertovat...

wocicko:

--- Citace: bibin kdy 18. Března 2012, 19:48:32 ---jít do detailu je pro čtenáře nepodstatné....fikcí živ je spisovatel. Co takhle kdyby postava bydlela v Queensu? Nebo klasicky píšete Brooklyn? Ovšem, tam se nemusí konvertovat...

--- Ukončit citaci ---

Dobrá fikce není o tom, že napíšu, co mě zrovna napadne, ale že spojím realistické příběhy do nové pro čnenáře obohacující zkušenosti... A zrovna lidé blízcí Judisumu, kde se klade takový důraz na příběh a jeho ontologický status, by to měli chápat. 
A moje postava bydlí na Manhattanu  >:D

bibin:
jak víte, co je pro čtenáře obohacující zkušenost :o ? Když už jste naznačil (naznačila).... Měl jsem za to, že se má, když tak, bydlet v Lower East Side, protože Lower Manhattan, 50. léta...ale proč ne. Váš konvertita je barový vyhazovač,  nebo jaké populární profese vykonává (podobnost s politikem v jisté zemi je čistě náhodná)?

Navigace

[0] Index zpráv

[#] Další strana

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 
Navštívit plnou verzi