Autor Téma: Neonacismus  (Přečteno 46576 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

buck

  • Host
Neonacismus
« kdy: 2. Května 2011, 22:02:32 »
Jaký je váš názor na neonacisty a na sílící rasismus & antisemitismus v české společnosti?

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re:Neonacismus
« Odpověď #1 kdy: 2. Května 2011, 23:31:27 »
Když budu hodně stručný: negativní. Nicméně si osobně nemyslím, že by antisemitismus v české společnosti sílil. Dokonce ani neonacismus - stačí si vzpomenout, kolik lidí zcela otevřeně projevovalo sympatie skinheadům v 90. letech a zjistíme, že dnes to horší není. Což neznamená, že by to nemohlo a nemělo být lepší.

Offline Tamar

  • Nestor
  • *****
  • Příspěvků: 688
  • skype: mar.se22
Re:Neonacismus
« Odpověď #2 kdy: 3. Května 2011, 09:30:21 »
dá se to nějak početně odhadnout? mě taky překvapilo, že těch radikálních příznivců bylo v tom brně poměrně málo..

to že nás bylo tři až čtyřikrát tolik bylo docela příjemné a myslím, že blokáda pochodu zcela splnila svůj účel - lidi ukázali, že jim to není jedno, a že jsou na podobné projevy ostražití..

Offline zoom

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 129
  • Pohlaví: Ženské
Re:Neonacismus
« Odpověď #3 kdy: 3. Května 2011, 10:35:06 »
To že do Brna dojelo poměrně málo neonacistů mi připadá v českém prostředí docela normální. Horší je pomyšlení kolik je takových, kteří by přišli - přijeli, kdyby to opravdu stálo za to anebo by je pozval nějak opravdu charizmatický "vůdce". Prostě kam by se přidala váhající většina.

Offline Tamar

  • Nestor
  • *****
  • Příspěvků: 688
  • skype: mar.se22
Re:Neonacismus
« Odpověď #4 kdy: 3. Května 2011, 10:43:34 »
Myslím Zoom, že to tak není.. oni mají v tom Brně nějaké centrum a chystali se na to dost dlouho..
To, že jich bylo málo podle mě může svědčit i o tom, že jich prostě o moc víc není..

většina neváhající se projevila dost důrazně.. co s tou váhají to nevím.. ale nějak si neumím představit charismatického vůdce extrémně radikálního charakteru..  ::)

Offline zoom

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 129
  • Pohlaví: Ženské
Re:Neonacismus
« Odpověď #5 kdy: 3. Května 2011, 11:36:44 »
No naštěstí to Vandas se svou vizáží účetního není a doufejme že se hned tak někdo nenajde. Já si to buhužel umím představit docela dobře.  >:(

Offline gvodrazka

  • Nestor
  • *****
  • Příspěvků: 1 001
  • Pohlaví: Mužské
Re:Neonacismus
« Odpověď #6 kdy: 4. Května 2011, 09:02:57 »
Pravděpodobně si ten blbeček představuje, že vypadá tak trochu jako Ronan Vibert, herec ztvárňující postavu Robespierra v zábavné rytírně "Scarlet pimpernel"  ::)
Zase jeden "hodný chlapeček" utržený z řetězu. Pozor na hodné chlapečky. V dospělosti se z nich velmi často stávají solidní devianti. 8) 
 

buck

  • Host
Re:Neonacismus
« Odpověď #7 kdy: 4. Května 2011, 12:01:22 »
Čtete někdy diskuse pod články o Romech a Židech na Novinkách(seznam.cz)?

Offline martindepores

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 39
Re:Neonacismus
« Odpověď #8 kdy: 10. Května 2011, 01:05:43 »
Buck: asi bych  nebral Novinky jako ten nejobjektivnější zdroj. Vezměte to tak, že to je de facto komunistický server a podle toho se tam stahují lidé určitého způsobu myšlení (jinak řečeno primitivové). B.hužel,  co se týče Romů,  zkuste mi najít člověka, který by neměl nějakou zkušenost s jejich kriminalitou. Zatímco antisemitismus je záležitost v podstatě iracionální, byť v evropské kultuře ošklivě hluboko zakořeněná, postoj obyvatelstva vůči  Romům má častó své racionální základy, které jsou dány  způsobem jejich života a které  Romové sami ochotně přiživují.   Mám jen otázku: jak to, že  nikdo nebyl za x století(!) schopen Romy naučit to, že je lepší pracovat než nepracovat, vzdělávat se než vzdělání opomíjet, zákon respektovat místo porušovat. Neboť vezmeme-li to po stránce historické již  císař Karel VI. vydal drakonický  patent proti nim (zřejmě již tehdy byly s tímto etnikem jakési neblahé zkušenosti). A ať se to zkoušelo po dobrém či po zlém, výsledek v konečné fázi nulový. Stále pokud někdo řekne Rom,  asociace většinou bývá člověk, který nepracuje, žije ze sociálních dávek a kriminálník. Byť připouštím, že je to image scestná a ne  vždy odpovídající pravdě, ptám se, nakolik sami Romové pracují na tom, aby ji změnili? Neb jsem skálopevně přesvědčen, že etnikum romské je etnikum s obrovským potenciálem. Schází jen jedno jediné. Tento potenciál uchopit a nasměrovat ho směrem, kerý bude přínosný jak pro  Romy samotné, tak i pro okolní národy, se kterými žijí. Jakou motivaci použít k tomu, aby se Romové integrovali do společnosti, která je obklopuje a přinesli tím prospěch sobě i těm okolo? Ten, kdo nalezne odpověď na tuto otázku budiž odměněn cenou Nobelovou. A já tomu člověku půjdu políbit nohu a budu ho nazývat opravdovým mudrcem a Mistrem života.

Offline Tamar

  • Nestor
  • *****
  • Příspěvků: 688
  • skype: mar.se22
Re:Neonacismus
« Odpověď #9 kdy: 10. Května 2011, 13:19:02 »
Diskuze na Novinkách nečtu právě proto, abych se vyhnula čtení podobných příspěvků..  ::) ::) ::)

ještě že jsem to Martine nečetla ráno, to bych asi přišla pozdě do práce..


1) Existuje spousta lidí, kteří nemají přímou zkušenost s romskou kriminalitou. Nicméně přesto většina z nich je ochotná o ní dlouze vykládat. Z této skutečnosti vyplývá další skutečnost: Fakt, že když se řekne "Rom", vyvolá to asociaci člověka nepracujícího, pouze přiživujícího se - tento fakt vůbec nic nevypovídá o skutečném stavu věci.

2) Určitá obava z něčeho, co neznáme je v podstatě přirozená. Takže určitá část rasové nevraživosti je lidem  vrozená.. Vím bezpečně, že běžný Čech neví o židovství a o Židech vůbec nic, stejně tak jako o Romech (to ostatně vyplývá i z toho vašeho příspěvku..)

Představa, že lze s lidmi tak manévrovat a manipulovat je a strkat je do nějakých "směrů" teoreticky "prospěšných" (a komu jako?? .. nám?? .. jim??  ;D ;D ) je přinejmenším úsměvná.. Takže nemudrujte a běžte se seznámit s nějakými Romy, ať o nich neplácáte takové nesmysly..

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re:Neonacismus
« Odpověď #10 kdy: 10. Května 2011, 13:35:12 »
Ono to Marcelo není tak jednoduché... Pokud podle předevčírem zveřejněného průzkumu má na Romy negativní názor 86 % obyvatel ČR, tak těžko se spokojit s tím, že to je projev extremismu a rasismu. Když vůči jiným národnostem to číslo je výrazně nižší.

Já třeba zkušenost s romskou kriminalitou nemám, resp. nevím, zda mám či nemám, protože pachatelé některých drobných zlodějinek (vykradený sklep, auto) nebyli nikdy chyceni. S čím ale zkušenost mám je jedna (ano jen jedna) romská rodina, která dokáže zlikvidovat klidný život lidem v celé ulici. Prostě tím, že od jara do podzimu má otevřená okna, řvoucí televizi a přes ni na sebe řvoucí členy rodiny. Neurvale, sprostě, neskutečně nahlas - a do pozdních nočních hodin. Prostě proto, že jsou to nemakačenkové, kteří se narozdíl od jiných ráno vyspinkají do oběda. Že to jsou Romové je zřejmé z jejich slovníku. A teď mi řekněte, co bych asi tam v té anketě měl odpovědět na otázku, zda chci Romy za sousedy?

Jen dodám, že kousek vedle bydlí rodinka, o které jsem až nedávno z rozhovoru mezi rodiči a děckem pochopil, že to jsou zřejmě Ukrajinci. A denně potkávám několik velmi zdvořilých a příjemných vietnamských dětí i dospělých Vietnamců - o nichž tuším, že jsou mí sousedé jen podle toho, jak často se potkáváme...

Offline Tamar

  • Nestor
  • *****
  • Příspěvků: 688
  • skype: mar.se22
Re:Neonacismus
« Odpověď #11 kdy: 10. Května 2011, 14:18:40 »
No co co.. .. byste měl odpovědět..  tsss..  ;D .. měl byste popravdě odpovědět, že Romové vám v globále příliš nevadí, ale že rozhodně za sousedy nechcete jistého XY ..

herdek .. to srovnávání .. Vietnamci jsou "hodnější" než Ukrajinci  a ukrajinci jsou "hodnější než Romové.. Scoolie, neštvete mě.. (já vím, že takhle přemýšlí 90% obyvatelstva.. .. no budu optimista.. třeba jen 80%..)

Já vím, že to není jednoduché.. vím to moc dobře a na vlastní kůži..
 .. právě proto mi takové rádobyduchaplné mentorování připadá dosti nebezpečné.. S obrovskou ochotou se k tomu přidá kdekdo a zejména ti, co o dotyčné problematice vědí úplné prd..

Offline Talmid

  • Plný člen
  • ***
  • Příspěvků: 105
Re:Neonacismus
« Odpověď #12 kdy: 10. Května 2011, 16:30:03 »
Já bych se k tomu vyjádřil asi tak, ževětšina Romů je sociálně nepřizpůsobivá. Ale to nesmí znamenat, že když nějakého potkám, budu se k němu podle toho chovat. Mám zkušeností špatných(trochu špatných) více než dobrých, ale ona jedna dobrá zkušenost je důvodem proč tak nelze jednat. Jednat lze tak jen v případě, kdy chci svěřit někomu nějakou zodpovědnost/práci-hlásí se oni dva cizí -1 Rom 1 Čech a nemám o nich jiných preferencí. Ovšem i v tomto případě se lze rozhodnout jinak, na základě pomoci sociálně slabší skupině a tím i státu.




PS: Chtěl bych podotknout že historická diskriminace Romů, by mohla být i zcela neoprávněná-vždyť kočovali-nedocházelo k větší interakci (snad nějaké krádeže slepic)  To mohl být čistý xenofobní rasismus.

Offline Tamar

  • Nestor
  • *****
  • Příspěvků: 688
  • skype: mar.se22
Re:Neonacismus
« Odpověď #13 kdy: 10. Května 2011, 22:07:08 »
Já bych se k tomu vyjádřil asi tak, že většina Romů je sociálně nepřizpůsobivá.

Hmmm..   ::) ::) .. a odkud máte, prosím tuto informaci?? Vy víte kolik u nás žije Romů? A máte nějak spočítané ty, kteří jsou "sociálně nepřizpůsobiví"?

.. a jak se vlastně definuje ta "sociální nepřizpůsobivost"? Co je tím kritériem? Že je někdo delší dobu nezaměstnaný?  (to jsem zažila a můj muž jakbysmet)  Že má víc jak tři děti? (já měla tři, on taky, ale jinde.. hm..) Anebo tím, že byl někdo soudně trestaný (jednou? nebo jen ti, co byli víckrát?) .. (můj muž v té době měl za sebou celkem 6 - 7 let ve III. nápravné skupině..) ..? Že nenosí smetí do popelnice a háže ho z okna? (Mimochodem.. to jsem tuhle zahlídla na jakýchsi fotografiích z Hebronu.. dělají to prý židovští osadníci, kteří bydlí v historickém centru města.. ulice jsou "zastřešené" sítěmi, aby odpadky nepadaly lidem na hlavu..)

No.. vypadá to, že by do kategorie "sociálně nepřizpůsobiví" mohl být zařazen leckdo včetně mě.. 

.. ale mi někdo ukrást slepici, tak na něj vemu vidle rom nerom, cikán necikán.. jakýpak xenofobní rasizmus..


p.s. setkala jsem se během svého života s mnoha Romy, většina z nich byla přizpůsobivá až příliš.. nevím sice úplně přesně kolik měli dětí, jestli na ně brali či nebrali přídavky (ale řekla bych že brali - byli by blbí, kdyby to nedělali). Nevím, jestli vynášeli odpadky - ale ve všech bytech, které jsem  viděla bylo rozhodně uklizeno víc a pečlivěji než u mě.. a taky nevím kdo z nich a za co byl trestán, ale nikdy mi nikdo z nich nijak neublížil, ani mě nijak nepoškodil.. (což se o mých sousedech - Češích říct nedá..)

Offline gvodrazka

  • Nestor
  • *****
  • Příspěvků: 1 001
  • Pohlaví: Mužské
Re:Neonacismus
« Odpověď #14 kdy: 11. Května 2011, 07:38:48 »
Snažme se pohlížet na realitu romskýma očima - z jejich pohledu jsou "podivnými" všichni konformní lidé, žijící podle zásad civilizace, nemající v genech kočovný způsob života...  ;D
Jsem přesvědčen, že Romové jsou schopni přežít extrémní podmínky, které bychom my všichni ostatní (závislí na elektřině, vodovodu, intenzivní zdravotní péči, plynulému přísunu financí a potravin), nepřežili v případě selhání zásobování, či totálnímu black-outu, ani týden. ;D 
A to je to, co mne s nimi usmiřuje, neboť příroda jim (mnohem životaschopnějším než my) dává zapravdu. :D
Co? ;)

buck

  • Host
Re:Neonacismus
« Odpověď #15 kdy: 11. Května 2011, 14:07:08 »
Mám s romy velkou zkušenost protože jsem snimi dlouho(15let) pracoval v dolech.Rozhodně bych je nikdy neházel všechny do jednoho pytle.Mezi sebou se chovají velmi solidárně.jejich sociální uspořádání mi velmi připomíná Arabskou klanovou společnost z dob před vznikem Islámu

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re:Neonacismus
« Odpověď #16 kdy: 11. Května 2011, 15:56:50 »
No co co.. .. byste měl odpovědět..  tsss..  ;D .. měl byste popravdě odpovědět, že Romové vám v globále příliš nevadí, ale že rozhodně za sousedy nechcete jistého XY ..

herdek .. to srovnávání .. Vietnamci jsou "hodnější" než Ukrajinci  a ukrajinci jsou "hodnější než Romové.. Scoolie, neštvete mě.. (já vím, že takhle přemýšlí 90% obyvatelstva.. .. no budu optimista.. třeba jen 80%..)

Já vím, že to není jednoduché.. vím to moc dobře a na vlastní kůži..
 .. právě proto mi takové rádobyduchaplné mentorování připadá dosti nebezpečné.. S obrovskou ochotou se k tomu přidá kdekdo a zejména ti, co o dotyčné problematice vědí úplné prd..

Nikoliv. Moje zkušenost je taková, jaká je, a na jejím základě Romy za sousedy nechci. Ledaže získám jinou - opačnou - zkušenost s Romy. Do té doby si ale ponechám závěr na základě zkušenosti stávající.

Jinak to srovnání s Vietnamci a Ukrajinci je opět moje ryze subjektivní, které nikomu nevnucuji, ale prostě takovou zkušenost mám. Prostě tito lidé mě neobtěžují.

A zdá se, že takto ryze subjektivně odpovídali i další lidé v tom průzkumu a co čert nechtěl, 86 % z nich má jakousi nedobrou zkušenost s Romy. A ptejme se: Je to chyba těch lidí, kteří odpovídali?

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re:Neonacismus
« Odpověď #17 kdy: 11. Května 2011, 16:50:44 »
Mám s romy velkou zkušenost protože jsem snimi dlouho(15let) pracoval v dolech.Rozhodně bych je nikdy neházel všechny do jednoho pytle.Mezi sebou se chovají velmi solidárně.jejich sociální uspořádání mi velmi připomíná Arabskou klanovou společnost z dob před vznikem Islámu

V tom házení do jednoho pytle je zakopán pes.

1) Obecně všichni víme, že lidé jsou různí a v každé skupině (ať už vymezené jakkoliv - národnostně, nábožensky, územně atd.) se najdou lidé problémoví a problémy ostatním nepůsobící.

2) Ale jen málokdo z nás má chuť dělat ze sebe zkušební myšku a pokud už má špatnou zkušenost, zkoušet to znovu - pokud si může vybrat. To je normální proces učení se - spálím si ruku o kamna, už na ně nesahám; koupím si auto, které je často porouchané, už si příště stejnou značku nekoupím.... udělám špatnou zkušenost s romskými sousedy, už příště Romy za sousedy nechci. Může se to někomu nelíbit, ale je to zcela přirozené jednání.

Většina lidí je vychovávána k tomu, že je korektní říkat jen názor 1), takže ho velká část populace vyhlašuje. V praxi se ale zcela pragmaticky řídí zkušeností, tedy bodem 2). Prostě stát nutí lidi k double thinking.
Skutečným řešením přitom není převýchova těch, kdo mají nedobrou zkušenost, ale zmenšováním počtu oněch nedobrých zkušeností.

Už jsem zmínil Vietnamce. Ti jsou jako cíle negativního vnímání primárně mnohem zranitelnější než Romové. Na první pohled vypadají jinak. Často neumí dobře česky. A přesto je negativně vnímá mnohem méně lidí než Romy. Důvod je prostý - s Vietnamci mají lidé minimum negativních osobních zkušeností. Zbývají jen "přenesené" negativní názory, ale i ty se často mění v neutrální až pozitivní pod vlivem osobního styku s Vietnamci. U Romů tomu tak zdá se není nebo je v daleko menší míře. Proč se máme domnívat, že to je chyba majority a ne Romů, když u Vietnamců je tomu jinak?

Offline martindepores

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 39
Re:Neonacismus
« Odpověď #18 kdy: 11. Května 2011, 17:54:12 »
Marcelo, představte si, že jich i pár znám. Soused na chatě je Rom a je to velice slušný a pracovitý člověk a rád si s ním to kafe nebo pivko dám. A taky jsem je měl možnost poznat i z druhé stránky, před rokem vykradené auto, teď v pátek moje kancelář... Nejlepší je, že policie celkem dost dobře ví, kdo to asi je, ale pokud je nechytí na místě, tak moc šancí nemají. Tak objíždím bazary a hledám svůj počítač .... Vyvíjel jsem dost unikátní program, je v háji. Když přijdete o 4 roky práce, tak to skutečně zamrzí.
« Poslední změna: 11. Května 2011, 18:37:13 od martindepores »

buck

  • Host
Re:Neonacismus
« Odpověď #19 kdy: 11. Května 2011, 22:44:51 »
Mě osobně se nelíbí že se někteří  vyčůraní politici šplhají přes "cikánskou otázku"do vyšší politiky např.Řápková,starosta N.Bydžova atd....Nebo se cikánskou otázkou zakrývají korupčí aféry.Docela dost lidí  rádo skočí na udici jakmile se jedná o Romy.Dokonce se vymýšlí i pohádky ovysokých soc. dávkách ,důchodech pro romy,že dostávají mobily na úřadech práce  atd.... Emailem mi od různých lidí chodí tyhle bláboly celkem pravidelně.Krajně mi to připomíná praktiky vládnoucí NSDAP v 30 letech 20 stol.Kdy se vypustila mezi Německý lid fáma,že vlasy židů přenáší nebezpečné infekce.Myslím si,že je to všechno moc dobře promyšlené ,nevím sice kdo to dělá,ale dělá to velmi dobře a daří se mu

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re:Neonacismus
« Odpověď #20 kdy: 12. Května 2011, 00:17:18 »
Zrovna tomu starostovi Nového Bydžova bych nic nevyčítal. Na jeho místě a na místě bydžovských obyvatel bych být nechtěl. Co se "pohádek" o Romech týče, zkuste se někdy informovat, na dávky (včetně příspěvku na bydlení) v jaké výši má nárok nepracující manželský pár (jakýkoliv, romský, neromský) s několika dětmi  - a divte se pak třeba prodavačce z Kauflandu, která jak hloupá chodí do práce... Není totiž výjimkou, že pracující lidé žijí od výplaty k výplatě v bytě 2+1 na 60 m2 s 2 dětmi, zatímco nepracující lidé s 4 a více dětmi dostávají 8 a více tisíc příspěvek na bydlení na byt 100 m2 ve staré zástavbě... Samozřejmě by mohli bydlet i levnějším a menším bytě, ale proč? Stejně se nájemné platí z příspěvku na bydlení, tak co?
Jistě, je to chyba systému. Nemyslím ale, že by ten vztek řady pracujících lidí, kteří to nemají lehké, ale snaží se, směřoval cíleně jen vůči Romům. Směřuje vůči obecně vůči flákačům, neromským i romským.
Právě neochota standardních politických stran zastat se lidí, kteří dělají za podprůměrné mzdy (ale dělají!), spolu s falešnou politickou korektností, zakazující pojmenovávat konkrétní potížisty, vedou k tomu, že se občané obracejí k extrémistům. Ti sice nabízejí recepty na řešení stupidní, ale alespoň nějak projevují zájem.
« Poslední změna: 12. Května 2011, 00:20:31 od Scooolie »

Offline gvodrazka

  • Nestor
  • *****
  • Příspěvků: 1 001
  • Pohlaví: Mužské
Re:Neonacismus
« Odpověď #21 kdy: 12. Května 2011, 09:23:11 »
https://www.novinky.cz/domaci/233133-zpevacka-vera-bila-se-odmita-nastehovat-do-holobytu.html
 
Třeba kdyby se obrátila na jmenovkyni Lucii, ta by jí možná z profesionální kolegiality pomohla ...?  :D

Offline martindepores

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 39
Re:Neonacismus
« Odpověď #22 kdy: 12. Května 2011, 10:26:19 »
Scooolie: je to problém, kdy odpor těch, kdo pracují, k asociálnímu chování těch, kdo nepracují, je automaticky označován ve vydatné mediální masáži různými pseudohumanisty jako rasismus, neonacismus.  V konečném důsledku to vede k rozšiřování řad zastánců těchto pochybných ideologií. Jinak bych chtěl vyzdvihnout duchovní rozměr práce. B.h stvořil svět. Tedy vykonal nějakou práci. Nakonec stvořil člověka ke svému obrazu. Tedy i člověk má pracovat. A kdo nepracuje, neplní poslání, ke kterému byl poslán na Zemi. Nebo vezmu-li to i podle Nového Zákona, Pavel to vyjádřil lapidárně: Kdo nepracuje ať nejí. Kdyby tuto myšlenku dnes vyslovil nějaký politik a co hůř, snažil se ji v praxi prosadit, zda by nebyl rozcupován na kousky v médiích?  Troufám si tvrdit, že jako politik by skončil.

Offline Tamar

  • Nestor
  • *****
  • Příspěvků: 688
  • skype: mar.se22
Re:Neonacismus
« Odpověď #23 kdy: 12. Května 2011, 10:51:08 »
Nemyslím ale, že by ten vztek řady pracujících lidí, kteří to nemají lehké, ale snaží se, směřoval cíleně jen vůči Romům. Směřuje vůči obecně vůči flákačům, neromským i romským.

 :( no.. jak kdy.. jak kdy..

Právě neochota standardních politických stran zastat se lidí, kteří dělají za podprůměrné mzdy (ale dělají!), spolu s falešnou politickou korektností, zakazující pojmenovávat konkrétní potížisty, vedou k tomu, že se občané obracejí k extrémistům. Ti sice nabízejí recepty na řešení stupidní, ale alespoň nějak projevují zájem.

 :-[ :( :o ??? ::) .. ježišmarjá.. Scoolie..


Zkuste si někdo představit, že jste se narodili jako Rom. Ve slušné rodině.  Přesto, pokud to je na vás vidět, že jste Rom nebo Romka, musíte už od školky počítat s tím, že budete muset neustále dokazovat každému člověku s kterým se setkáte, že nejste hajzl, který mu chce ukrást peněženku.
Pořád znovu a znovu, všude kam přijdete, s kýmkoli se setkáte..

A přitom jste nikdy nikomu nic neukradli, ani vy ani vaši rodiče. Dospělí členové vaší rodiny chodí normálně do práce, ale máte spoustu příbuzných a sousedů, kteří by chtěli chodit do práce, ale tu práci prostě nenajdou.
Takové ty kecy "kdo pracovat chce, tak si práci najde.." .. takhle mluví ti, kdo nikdy nebyl nezaměstnaný a nikdy si práci nehledal.. Kdo sám na své kůži nezažil několikeré opakované odmítnutí neví o čem je řeč..

Já vím, že to není jednoduché.. vím to moc dobře a na vlastní kůži..
 .. právě proto mi takové rádobyduchaplné mentorování připadá dosti nebezpečné.. S obrovskou ochotou se k tomu přidá kdekdo a zejména ti, co o dotyčné problematice vědí úplné prd..

Offline martindepores

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 39
Re:Neonacismus
« Odpověď #24 kdy: 12. Května 2011, 11:39:07 »

Zkuste si někdo představit, že jste se narodili jako Rom. Ve slušné rodině.  Přesto, pokud to je na vás vidět, že jste Rom nebo Romka, musíte už od školky počítat s tím, že budete muset neustále dokazovat každému člověku s kterým se setkáte, že nejste hajzl, který mu chce ukrást peněženku.
Pořád znovu a znovu, všude kam přijdete, s kýmkoli se setkáte....

Otázka : Co vlatně Romové aktivně dělají pro to, aby tuto představu o sobě u lidí  změnili? Udělali kdy pro to vůbec něco?
P.S. abyste si nemyslela, že vinu chci házet jen na Romy. Bílá společnost je vinna tím, že jim jejich jednání nejenže toleruje, ale i přímo nebo nepřímo podporuje.
 
« Poslední změna: 12. Května 2011, 11:53:40 od martindepores »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15