Autor Téma: Odstávka hlavního webu Eretz.cz  (Přečteno 18674 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Odstávka hlavního webu Eretz.cz
« kdy: 11. Března 2011, 09:12:32 »
Včera odpoledne došlo k neplánované odstávce hlavního webu. Potrvá pravděpodobně ještě dnes přes den a zcela jistě pak o šabatu a v neděli.

Důvodem je nutnost reagovat na velmi razantní přetěžování databáze útoky ze zahraničních serverů. Náš hostingový server je schopen tyto útoky do značné míry zvládat, ale dochází přesto k dílčím výpadkům, takže jsme namísto toho raději přistoupili k dočasné odstávce. Během ní je realizováno technické řešení, které by od pondělí mělo umožnit opět bezproblémový provoz.

Zásadně důležité zprávy budou po dobu odstávky publikovány zde na Fóru.

Offline Vader

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 626
  • Pohlaví: Mužské
Re:Odstávka hlavního webu Eretz.cz
« Odpověď #1 kdy: 13. Března 2011, 06:03:31 »
Zásadní informace : jdu spát, předávám ti řízení letového provozu  >:D

Offline Tamar

  • Nestor
  • *****
  • Příspěvků: 688
  • skype: mar.se22
Re:Odstávka hlavního webu Eretz.cz
« Odpověď #2 kdy: 13. Března 2011, 08:26:01 »
kol hakovod.. vypadá to moc dobře.

Offline xenakis

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 39
Re:Odstávka hlavního webu Eretz.cz
« Odpověď #3 kdy: 13. Března 2011, 08:56:07 »
congratulations!! vydařené.. šalom ..iannis :)
בס"ד

Offline kost

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 6
  • Pohlaví: Mužské
Re:Odstávka hlavního webu Eretz.cz
« Odpověď #4 kdy: 13. Března 2011, 13:01:14 »
Škoda, že jsem nový eretz viděl prvně ve spojení s tou hroznou zprávou (odkazem z FB), to mi první pocit z nového designu silně narušilo... :-(
Ale jinak fakt povedený.
Díky!

Offline Albert Ahornchen

  • Plný člen
  • ***
  • Příspěvků: 108
Re:Odstávka hlavního webu Eretz.cz
« Odpověď #5 kdy: 13. Března 2011, 19:03:41 »
Až takovou změnu jsem nečekal je to paráda  :D :D

Offline zoom

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 129
  • Pohlaví: Ženské
Re:Odstávka hlavního webu Eretz.cz
« Odpověď #6 kdy: 13. Března 2011, 21:00:14 »
Vader & Co. jsou proste mistri.  :)

Offline Vader

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 626
  • Pohlaví: Mužské
Re:Odstávka hlavního webu Eretz.cz
« Odpověď #7 kdy: 13. Března 2011, 21:03:58 »
 :o ... sveta v plivani zvykacek do dalky

Offline zoom

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 129
  • Pohlaví: Ženské
Re:Odstávka hlavního webu Eretz.cz
« Odpověď #8 kdy: 13. Března 2011, 21:15:04 »
Vader nezloběj, nebo na vás zase přijde inkvizice.  >:(

Offline Tamar

  • Nestor
  • *****
  • Příspěvků: 688
  • skype: mar.se22
Re:Odstávka hlavního webu Eretz.cz
« Odpověď #9 kdy: 13. Března 2011, 21:16:29 »
Seberou mu žvýkačky??  ???

Offline Vader

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 626
  • Pohlaví: Mužské
Re:Odstávka hlavního webu Eretz.cz
« Odpověď #10 kdy: 13. Března 2011, 22:46:40 »
Ja nezvykam, nejsem prezvykavec. Zvykacky zasadne plivu do dalky.

Offline gvodrazka

  • Nestor
  • *****
  • Příspěvků: 1 001
  • Pohlaví: Mužské
Re:Odstávka hlavního webu Eretz.cz
« Odpověď #11 kdy: 14. Března 2011, 13:07:57 »
Je to svěží a pěkňoučké ... :D

Offline Vader

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 626
  • Pohlaví: Mužské
Úprava fontů a CSS na stránkách Eretz.cz
« Odpověď #12 kdy: 15. Března 2011, 03:58:31 »
Drazí přátelé,

jelikož je o mně všeobecně známo, že rozkazy z principu (a s gustem) neplním, bral jsem vaše přání jako vaše přání, neb přání občas plnívám. Pokud se najde dobrodinec, který by po Scoooliem hodil chlebem - avšak 14 dní starým - budu mu zavázán. Scooolie se totiž neprojevoval přáními, leč kafráním a temným bubláním.

Teď k věci:

  • Ano, některá písmena v nadpisech se zobrazovala jinak. Byl definován obor fontů, po kterých se má web a váš prohlížeč  pídit. Pokud nebyl konkrétní znak nalezen (typicky ž,č nebo ů), bylo sáhnuto po dalším fontu. Tím vznikal onen rušivý dojem, který však nebyl tak výrazně vidět v normálním prohlížeči. Co považuji za normální prohlížeč možná zmíním později, ale MS Internet Explorer v seznamu nebude.
  • Ano, někomu se zobrazoval nadpis článku obludně veliký. Je to tím, že nepoužil normální prohlížeč, nebo měl zakázáno provádění scriptů.
  • Ano, někomu se titulek webu zobrazil velikánský, rozdělený rušivě na dva řádky. Důvod: viz bod výše.
  • Ano, těm, kteří používají Internet Explorer (pohříchu je fuk v jaké verzi) se záhlaví nezobrazilo vůbec. Místo něj strašil bílý flek. Důvod je ten, že použili Internet Explorer. Po pravdě je nad rámec mého chápání, proč by někdo takovou věc používal dobrovolně, ale jsme lidé různí, ergo i tací se najdou.
Řešení po několika mailech a Scooolieho lamentování:

  • Šeredným nesystémovým ručním zásahem změněn font (nejen) nadpisů. Menší a unifikovaný.
  • Nadpis obludně a nesystémově upraven a zmenšen. O obludnosti toho všeho budou za mě vypovídat němí svědkové v podobě snímků obrazovky.
  • Titulek hrůzně a nesystémově upraven a zmenšen. O prožitku toho všeho budou za mě vypovídat zejména sousedé v okruhu 38 kilometrů. Ten řev děsu prý dál slyšet nebyl.
  • Jestli se změny promítnou i do IE opravdu netuším. Dost možná při jeho použití vybuchne počítač, dojde k automatickému odpálení všech raket země-země v Malawi, a nemohu vyloučit ani výskyt morových ran. Nemám odvahu ani chuť to zkoušet (jinými slovy, opravdu jinými, protože slušná bych hledal dlouho a marně - nad tím lámu hůl a je mi šumák,, jestli to IE někdy zvládne nebo ne. Jestliže jsem si dělal tak trochu sarkastickou prču, pak tady sranda končí. Odmítám se zabývat čímkoli, co tak trochu fungovalo naposledy v roce 1994 ve verzi 2.0. Tečka.)
Zkrátka a dobře, při přístupu na stránky Eretz.cz bylo vašemu prohlížeči sděleno, že nemáte konkrétní font, a že bude javascriptem sosnut a ukázán. Při zakázaném scriptování nedošlo k ničemu, font se nepřizpůsobil a stránka se jevila ošklivě. To samé v bledě modrém platí o prohlížečích, které toto ignorují, nebo kvůli stáří nerozumějí. Při použití standardního prohlížeče se standardním nastavením jste mohli zaznamenat "probliknutí" při načtení stránky, kdy se na chviličku ukázal font olbřímí, načež se vše uvedlo samo do pořádku (s výjimkou některých národních znaků). Ostatním prohlížečům zůstal v okně trčet neupravený a neučesaný obsah.

A teď galerie:


[smg id=10 type=preview caption="FireFox 3.6.15 před úpravou. Takhle to ukazoval normální prohlížeč; vyjma některých husovin"]


[smg id=9 type=preview caption="FireFox 3.6.15 po úpravě. Unifikované, ale mrňavé. Plýtvání."]


[smg id=12 type=preview caption="Konqueror 4.6.1 před úpravou. Takhle to ukazoval normální prohlížeč; vyjma některých husovin"]


[smg id=11 type=preview caption="Konqueror 4.6.1 po úpravě. Unifikované, ale děsně mrňavé. Plýtvání."]


[smg id=8 type=preview caption="Chromium 10.0.648 před úpravou. Takhle to ukazoval normální prohlížeč; vyjma některých husovin"]


[smg id=7 type=preview caption="Chromium 10.0.648 po úpravě. Morbidně nudné, obludně mrňavé. Trestuhodné plýtvání."]


[smg id=14 type=preview caption="Rekonq 0.6.1 před úpravou. Tahle to zobrazoval neschopný dinosaurus. Hnus, velebnosti. Fialovej"]


[smg id=13 type=preview caption="Rekonq 0.6.1 po úpravě. Mrňavost není tak mrňavá, plýtvání subjektivně ne tak obludné. Ve srovnání s tím co ukazoval předtím je tato ošklivost potěchou oka."]


Screenshotem IE nemohu sloužit. Tu hrůzu, kterou jsem zahlédl, jsem přičítal virtualizovaným XP bez SP3 s IE7 a pořizováním snímku jsem se nezatěžoval. Podle některých ohlasů je však ta noční můra přirozeným chováním, nikoliv tragikomickou chybou virtualizace.
Maúcta, občas musím i pracovat, mizím  8)

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re:Odstávka hlavního webu Eretz.cz
« Odpověď #13 kdy: 15. Března 2011, 09:05:34 »
Sláva Vaderovi, spasiteli fontů  ;)
Děkuji za celonoční směnu, v jejímž důsledku sice někteří z nás nemají tak hezké fonty, ale jiní mají alespoň nějaké. ;D

Offline zoom

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 129
  • Pohlaví: Ženské
Re:Odstávka hlavního webu Eretz.cz
« Odpověď #14 kdy: 15. Března 2011, 11:46:04 »
Ano Vaderovi čest a slávu. Překlad do jiddiš pošleme do pošty a GV si to domyslí a smíchy padne pod stůl.
Jsem ráda, že i v této době se zázraky dějí a jsou mezi námi dobří poslové, jako například výše zmíněný Vader na kterého si už ani inkvizice netroufne (alespoň nějaký čas).  :D

Offline Vader

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 626
  • Pohlaví: Mužské
Re:Odstávka hlavního webu Eretz.cz
« Odpověď #15 kdy: 15. Března 2011, 15:52:58 »
Tak či onak, kdyby něco, dejte vědět, každé ladění s sebou vždy nese mouchy.
Celonoční směna byla čistě pracovní, to jen pro upřesnění, proto jsem se dožadoval vrhání chleba po Scoooliem  :) Na jednom uchu šéf, na druhém Scooolie - proti tomu je inkviziční pohrůžka veselým rozptýlením  :D :D :D

Offline Albert Ahornchen

  • Plný člen
  • ***
  • Příspěvků: 108
Re:Odstávka hlavního webu Eretz.cz
« Odpověď #16 kdy: 15. Března 2011, 17:06:45 »
Jak jsem již psal nový vzhled stránek se mi líbí. Když se jsem se  připojil telefonem na staré stránky tak jsem bezproblému mohl číst články bez posouvání stránky teť to nejde. Co mám dělat ?

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re:Odstávka hlavního webu Eretz.cz
« Odpověď #17 kdy: 15. Března 2011, 21:53:10 »
Díky za podněty. Kolega Vader pozdravuje  ;) Web už by měl být přístupný i z mobilu. Stejně jako RSS feed na https://eretz.cz/feed/

Na dalších zlepšeních a "vyladěních" se pracuje.

Offline Albert Ahornchen

  • Plný člen
  • ***
  • Příspěvků: 108
Re:Odstávka hlavního webu Eretz.cz
« Odpověď #18 kdy: 16. Března 2011, 17:15:30 »
Stránky v mobilu fungujou děkuju a ještě jednu prosbu bych tu měl schází mi tu datum bylo to alespoň pro mě docela praktické :-)

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Nedostupnost hlavní stránky Eretz.cz
« Odpověď #19 kdy: 19. Srpna 2013, 23:45:26 »
Omlouváme se za aktuální nedostupnost hlavní stránky webu Eretz.cz. Přestože se jedná o technický problém, jeho řešení závisí v tuto chvíli nejen na naší vůli a schopnostech. Děkujeme za Vaše pochopení.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15