Všeobecná kategorie > Bezpečnost - armáda, zpravodajství, policie

Propuštění Marvána Barghutího

(1/1)

Max:
Co říkáte na opět navrhované propuštění petinásobného vraha Marvana Barghutího z izraelského vězení?

Mají tyhle politické kšefty smysl? Je to morální, ve srovnání s třeba zcela "obyčejným" vrahem, který někde ve rvačce někoho bodne a musí si odsedět třeba 20 let?

Samuel:
Toto "politické kšeftování", které navíc má velmi nejistý výsledek, je ukázkou skutečného hnusu. Nejde jen o toho zmiňovaného "obyčejného vraha", který se pro ty kšefty nehodí a tak si odsedí celý trest, ale jde přeci hlavně o pozůstalé a přátele obětí. Jak jim je možné vysvětlit, že se to docela "hodí" vraha jejich dětí, rodičů, sourozenců apod. propustit pro získání pochybných politických kladných bodů. Ten princip je zvrácený, ne ten který konkrétní případ.
Ne, nesouhlasím s takovým přístupem.

mrstejskal:
Jistě - přesně tady jsou kořeny všeobecně zažitého názoru, že politika je svinstvo. Sám až tak vyhraněný názor na správu veřejných věcí (zatím) nemám, ale těm, kdo jej zastávají, se ani trochu nedivím. Vždycky mi bylo proti srsti, když se nějaký skutečný lump dočkal  privilegovaného jednání jenom proto, že se to některým demokratům momentálně hodilo do krámu. Ve stylu účel světí prostředky. Nic proti tomu, ale nesmíme přitom jedněmi ústy  vyznávat "hodnotu", že účel prostředky světit nesmí a tvářit se, že ten, kdo si to myslí, je  hoden stejného opovržení jako onen lump  z doby předtím, než se mu dostalo onoho privilegia.

Jicchak:
Opravdu těžké uvěřit a pochopit že se něco takového děje, podal jsem zde v Jisraeli protest. V takovýchto případech je potřeba zvážit aspekty trestu smrti.

nillbert:
...ale nejlepší stejně bylo jak toho blba tenkrát chytli jak se při hladovce tajně cpe :-)))))

pamatujete ;-) ? https://www.novinky.cz/zahranicni/vudce-palestinske-hladovky-pry-tajne-jedl-v-cele_38309_jc1n7.html

(jinak tu svini nepouštět! neměnit! mučit!)

Navigace

[0] Index zpráv

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 
Navštívit plnou verzi