Autor Téma: Změny na fóru  (Přečteno 61484 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline Vader

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 626
  • Pohlaví: Mužské
Změny na fóru
« kdy: 3. Února 2011, 10:44:11 »
Přátelé, mám neodbytný dojem, že se člověk jen na pár let zasekne v práci, a fórum zvlčí (fórum jako fórum, nikoli fŕum jako vy, to dá rozum)  8)
Takže - změny optické jste si asi všimli. Malinko jsem upgradoval na pár měsíců dopředu, abych mohl dál nerušeně roztáčet kola kapitalismu  :P
Druhou změnou je, že byly smazáni všichni uživatelé, kteří se nepřihlásili déle než 60 dní. Kromě nepořádku to začalo fórum už opravdu ohrožovat.
Třetí -  neregistrovaní mohou tak leda ... nic. K registraci už nebude stačit jen ruční schválení, ale ještě jsem přitvrdil s CAPTCHA, spamboty opravdu nemusím.
Čtvrtá -  vzhledem k ne zrovna nezvratné stabilitě předposlední verze fóra a jednomu vcelku povedenému exploitu, si vás dovolím požádat, abyste si, a to všichni do jednoho, změnili heslo. A prosím, opravdu prosím, žádné "123456" nepoužívejte. Namátkou pár hesel otestuju, a jestli je zlomím, tak si mě nepřejte. Rainbow tables taky nemusím.
Pátá až čtyřicátá osmá změna se vás týka pouze lepší funkčností, takže netřeba jejich rozebírání. Veškerá brblání směřujte, prosím, na Scooolieho, já zas prchááááááááám  >:D

Offline bibin

  • Nestor
  • *****
  • Příspěvků: 517
Re:Změny na fóru
« Odpověď #1 kdy: 3. Února 2011, 15:49:35 »
Moc se mi nelíbí to čekání na schválení, byť jistě, na diskuzi JPostu jsem na tom stejně (ovšem, tam je to for the World). Teď "letí" ten Egypt, když pět lidí napíše názor, těch pět lidí "visí"? To je jako kdyby rozhodčí při dablu chytal míče, a pouštěl podle uvážení...jo a pak tu také BYLO dobré to, že se odkaz na youtube (příkladmo) dal rozkliknout. Teď ani náhodou... :o

martindeporres

  • Host
Re:Změny na fóru
« Odpověď #2 kdy: 3. Února 2011, 16:43:49 »
Dotaz: Nikde jsem nenašel jak se překliknout zpět na titulní stranu Eretzu. Náhoda, nedopatření či úmysl?

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re:Změny na fóru
« Odpověď #3 kdy: 3. Února 2011, 17:09:07 »
Schvalování psaní příspěvků je ještě věc do debaty. Takže negativní hodnocení bude bráno v úvahu. Chápu, že to není příliš komfortní pro plynulost debaty.

Chybějící překlik na úvodní stránku Eretzu je drobnost, která nechtěně vypadla. Zkusím sám hned napravit.

Nemožnost číst si obsah fóra bez přihlášení je opět věc do debaty.

Cílem všem zpřísňujících opatření je omezit výskyt spambotů (kteří se nám registrují a jsou odmazáváni v poslední době tempem 30 až 40 denně) a současně zajistit vyšší bezpečnost fóra.

Ohledně bezpečnosti fóra má hlavní slovo Vader, který v noci na dnešek prováděl bezpečnostní analýzu fóra a výsledek ho příliš nenadchnul. Večer s ním budu jednat, uvidíme, zda některá opatření zmírnit nebo ne.

Prosím o trpělivost a zpětnou vazbu - zejména kritiku toho, co a proč se podle Vás změnilo k horšímu.

Offline Tamar

  • Nestor
  • *****
  • Příspěvků: 688
  • skype: mar.se22
Re:Změny na fóru
« Odpověď #4 kdy: 3. Února 2011, 18:33:56 »
hehe .. jsem asi konzervativní.. co kdybyste udělali dotazník?  :P (hihi.. jakobyste neměli nic důležitějšího na práci.. že vaderku..)
 
 
  • vzhled: pěkný, i když si nerada zvykám..
  • schvalování příspěvků:  nelíbí
  • nemožnost číst příspěvky  bez přihlášení:  nelíbí
  • poznámka:
Nutnost vytvořit nové heslo: ggrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr!!! >:D >:D
 
 Nefunguje příliš formátování.. než jsem uplácala příspěvek složený z dvou různých barevných odstavců, měla bych už dááávno hromadu báboviček..
  a taky mi chybí, že se v tom vkládaném textu už nezobrazují formátovací příkazy.. Já vím, že to má být jako inovace k lepšímu..
 ale člověk tak měl v podstatě volnou ruku, co s tím textem chce udělat.. ::)   ale teď vlastně neví.. a když chci formátování zrušit.. zůstávají v textu značky, které ale nemůžu vymazat..
  hmm.. no teď už to neudělalo, ale v tom předchozím příspěvku ano..
 
 ještě zkusím, co to udělá s hebrejštinou..

 
עַד אָנָה יוֹנָה תִּצְעָקָה            מִבֵּית חֶמְדָתָהּ רְחוֹקָה
גּוֹלָה וְסוּרָה                         פְּזוּרָה אֲסוּרָה עֲשׁוּקָה
לְךָ יְיָ שׁוֹקְקָה                       מַהֵר וּשְׁלַח נָא לָהּ עֶזְרָה

kuuuš..  :P :P

tak znovu..

 
עַד אָנָה יוֹנָה תִּצְעָקָה            מִבֵּית חֶמְדָתָהּ רְחוֹקָה
גּוֹלָה וְסוּרָה                         פְּזוּרָה אֲסוּרָה עֲשׁוּקָה
לְךָ יְיָ שׁוֹקְקָה                       מַהֵר וּשְׁלַח נָא לָהּ עֶזְרָה
nic jsem nezadávala.. žádnou velikost.. žádný font..  jen jsem vložila text

u toho prvního pokusu se snažím vymazat formátování, ale zůstává tam kurzíva s předchozího odstavce.. i když se ji pokouším zrušit.. ve všech řádcích..

Offline Tamar

  • Nestor
  • *****
  • Příspěvků: 688
  • skype: mar.se22
Re:Změny na fóru
« Odpověď #5 kdy: 3. Února 2011, 18:38:39 »
Ovšem být moderátorem na tomhle fóru, tak se asi zblázním..  .. i když .. :D :D ;D ;D .. pokud to tak zůstane, tak to beru jako brigádu..  :P :P   (placenou - bude se to honorovat od hodiny nebo podle počtu prověřených a schválených příspěvků ? ? ? ?)

Offline Tomsik

  • Starší člen
  • ****
  • Příspěvků: 407
  • Pohlaví: Mužské
    • KVH Sayeret Nahal Praha
Re:Změny na fóru
« Odpověď #6 kdy: 3. Února 2011, 18:56:37 »
Moc se mi libi modul statistik a taky moderace...pekne:) zmenu hodnotim zatim pozitivne!

Offline Vader

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 626
  • Pohlaví: Mužské
Re:Změny na fóru
« Odpověď #7 kdy: 3. Února 2011, 19:03:19 »
Formátování funguje bez problémů, BB kódy můžešvkládat i ručně.
שלום ,
אבגד.... hm, nevidím problém.. fakt ne... hranatá fungujou, nic nevkládám, píšu rovnou.
  • schvalování - asi jsem se překlepl, schvalovány měly být (jako test) první tři příspěvky. Vypnutí není problém.
  • nemožnost číst bez přihlášení - testovací věc, nastavena schválně, vypnout lze.
  • otazník - pardon, mldá dámo, ale jsem krapet mimo mísu  :o
  • heslo - kdo si ho nezmění, tomu ho změním já. Chceš ?  :D

Post edit - kódy barev fakt raději ručně. Ta rezidua jsou fuj.
« Poslední změna: 3. Února 2011, 19:06:34 od Vader »

Offline Tamar

  • Nestor
  • *****
  • Příspěvků: 688
  • skype: mar.se22
Re:Změny na fóru
« Odpověď #8 kdy: 3. Února 2011, 19:17:16 »
no a proč se mi moje příspěvky zobrazují červeně a notickou, že čekají na schválení??

aha.. ty je vidíš a ostatní nee?

kódy bych mohla vkládat ručně, kdybych je znala - ve starém fóru se mi zobrazily automaticky..

hranatá i kulatá fungujou, ale tvrdím, že formátování blbne..

když naformátuješ jeden odstavec kurzívou, přenáší s to i na další odstavce i když ji tam už nechceš mít a nejde to vypnout!!

jaký otazník? jaká mísa? - tady jsem taky mimo..

chápu.. ale chci své oblíbené a staré heslo, které mám všude kromě přihlášení na peněžní účet..  :P :P

nevím, co to znamená rezidua



Offline Vader

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 626
  • Pohlaví: Mužské
Re:Změny na fóru
« Odpověď #9 kdy: 3. Února 2011, 21:15:04 »
no a proč se mi moje příspěvky zobrazují červeně a notickou, že čekají na schválení??

Bylo to jen pro první příspěvky, test funkčnosti. Nevidím v moderaci žádný neschválený příspšvek, zato vidím tvůj tady na fóru  :D

Citovat
aha.. ty je vidíš a ostatní nee?

Koho ?

Citovat
kódy bych mohla vkládat ručně, kdybych je znala - ve starém fóru se mi zobrazily automaticky..

Nejsou potřeba, ale můžu ti hodit seznam, případně mrknout, jestli jejich nabídku lze vynutit. Ovšem základní BB určitě znáš, jen o tom nevíš  8)

Citovat
hranatá i kulatá fungujou, ale tvrdím, že formátování blbne..

Netvrdím, že ti nemůže blbnout. Proto budu rád, když mi přes PM (SZ) dá káždý vědět, co a kde mu konkrétně blbne. Pokud půjde, napravím. PM typu "blbne to" hážu do koše. Pro začátek si v editoru klikni na ikonku úplně vpravo, kurzor v červených hranatých závorkách. Třeba uvidíš něco víc...

Citovat
když naformátuješ jeden odstavec kurzívou, přenáší s to i na další odstavce i když ji tam už nechceš mít a nejde to vypnout!!

Tož to zkusme. Pohádka o třech odstavcích.
Byly nebyly, vyskytly se tři odstavce ve wysiwyg editoru. První se jmenoval Dlouhý, i když zrovna moc dlouhý nebyl. A protože byl tak dlouhý, pořád se klátil na stranu, takřka kurzívovitě.
Druhý dostal jméno Široký. Nebyl o nic širší, než ostatní odstavce, ale pohádka je holt pohádka. A když už jse tak jmenoval, nafasoval od editoru BB kod "b" v hranatých závorkách, aby to vyniklo.
A ten třetí, ten se jmenoval Bystrozraký. Pravda, pro odstavec je to hodně hloupé jméno, ale když už testujeme, tak ať to stojí za to. Bystrozrakostí prý svědčí koukat do zelené barvy, čemuž nevěřil ani ten odstavec, ani já. Komu kdy zlepšilo zrak zírání na lybijskou vlajku ?

Takže si to shrneme a podtrhneme. Například není na škodu před odesláním příspěvku místo čudlíku "poslat" zkusit čudlík vedlejší, "prohlédnout". Prohlížení + zobrazení zdroje, nejen spoléhání na editor, je věc užitečná. A pokud něco vypadá vysloveně fuj, máme nahoře druhý čudlík zprava, který má popis "zrušit formátování".


Citovat
jaký otazník? jaká mísa? - tady jsem taky mimo..
Kód: [Vybrat]
hehe .. jsem asi konzervativní.. co kdybyste udělali dotazník?  :P (hihi.. jakobyste neměli nic důležitějšího na práci.. že vaderku..)Dotazník, mea culpa, překoukl jsem se. Chceš slyšet stručnou, nebo květnatou výmluvu  :-[ ?


Citovat
chápu.. ale chci své oblíbené a staré heslo, které mám všude kromě přihlášení na peněžní účet..  :P :P


NEPŘIPADÁ V ÚVAHU A NEDĚLÁM SI SRANDU


Citovat
nevím, co to znamená rezidua

V tomto kontextu zbytky a pahýlky formátovacích značek, BB a podobně.

Za chvíli se zaregistruju jako testovací uživatel, schválím se, otestuju, a pak se smažu. Uvidíme, co to přinese.


Offline Vader

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 626
  • Pohlaví: Mužské
Re:Změny na fóru
« Odpověď #10 kdy: 3. Února 2011, 21:20:36 »
Příspěvek ponechán as-is i s překlepy a chybami. Je to sice trapné, ale chci aby bylo vidět, že to funguje i bez posteditu.

Offline zoom

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 129
  • Pohlaví: Ženské
Re:Změny na fóru
« Odpověď #11 kdy: 3. Února 2011, 21:30:47 »
Vader, ta pohádka se mi moc líbí. Poslušně hlásím, změnila jsem heslo.

Offline Vader

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 626
  • Pohlaví: Mužské
Re:Změny na fóru
« Odpověď #12 kdy: 3. Února 2011, 21:51:35 »
Vřele děkuji, já to opravdu nevyžaduji pro svoje povyražení  8)

Offline zoom

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 129
  • Pohlaví: Ženské
Re:Změny na fóru
« Odpověď #13 kdy: 3. Února 2011, 22:02:26 »
To me opravdu prekvapuje, myslela jsem ze to je pro Vas opravdove povyrazeni pekne po inkvizitorsku zkontrolovat, jestli ovecky poslouchaji.  >:D

Offline bibin

  • Nestor
  • *****
  • Příspěvků: 517
Re:Změny na fóru
« Odpověď #14 kdy: 3. Února 2011, 22:12:11 »
jenom slovo: občas youtube byla užitečná a konfrontovatelna, Rozkliknout nejde.Schade.

Offline Vader

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 626
  • Pohlaví: Mužské
Re:Změny na fóru
« Odpověď #15 kdy: 3. Února 2011, 22:16:11 »
Po pravdě, nemám rád stádní chování, takže poslušnost oveček by mi nebyla vůbec příjemná  :o
V záhlaví máme nápis "komunita Eretz". A protože jde o věc, kdy problém jednoho může způsobit problém celé komunitě, bylo na čase těch pár věcí po letech změnit.
Můj šéfík běsnil, když jsem vyžadoval změnu hesel co tři měsíce. Neposlouchal, neměnil. Jednoho dne se nestačil divit  >:D A tak jsem na firemním serveru nastavil, že systém i beze mě na změně hesla trvá, případně uživatele, a to i šéfa, blokne. Ano ano, já vím, digitální paranoia je ošklivá nemoc z povolání, ale někdo to dělat musí  8)

Offline Vader

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 626
  • Pohlaví: Mužské
Re:Změny na fóru
« Odpověď #16 kdy: 3. Února 2011, 22:17:00 »
jenom slovo: občas youtube byla užitečná a konfrontovatelna, Rozkliknout nejde.Schade.

Tak s tím něco uděláme  ;) Nebo ne ?  :D

Offline Albert Ahornchen

  • Plný člen
  • ***
  • Příspěvků: 108
Re:Změny na fóru
« Odpověď #17 kdy: 3. Února 2011, 23:46:48 »
Heslo změněno, já osobně jsem zvyklej měnit heslo každých 40 dní co se týče přstupu do Pc a o dalších aplikacích ani nemluvim je jich kolem 10  :D

Offline Albert Ahornchen

  • Plný člen
  • ***
  • Příspěvků: 108
Re:Změny na fóru
« Odpověď #18 kdy: 3. Února 2011, 23:48:47 »
Jinak podoba nového fóra se mi zamlouvá myslím, že je to příjemná změna.

Offline Vader

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 626
  • Pohlaví: Mužské
Re:Změny na fóru
« Odpověď #19 kdy: 3. Února 2011, 23:55:14 »
Jinak podoba nového fóra se mi zamlouvá myslím, že je to příjemná změna.

A bude líp, jen co se vychytají hmyzové, můžeme se vrhnout na vyšperkování.

Offline Vader

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 626
  • Pohlaví: Mužské
Re:Změny na fóru
« Odpověď #20 kdy: 3. Února 2011, 23:58:30 »
jenom slovo: občas youtube byla užitečná a konfrontovatelna, Rozkliknout nejde.Schade.

Vaše přání je nám rozkazem  ;) Jak kdy...

Nyní stačí bez jakéhokoliv formátování vložit adresu videa nebo audia z YouTube (a pár set dalších podobných stránek), a fórum už se o to postará.  Teď jen vložím adresu

Kód: [Vybrat]
https://www.youtube.com/watch?v=MRtVlAMZznQ
a přehrávání máte přímo zde.


W.O.W. - Klávesnice mocná zbraň!

Offline Vader

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 626
  • Pohlaví: Mužské
Re:Změny na fóru
« Odpověď #21 kdy: 4. Února 2011, 00:37:48 »
Jinak podoba nového fóra se mi zamlouvá myslím, že je to příjemná změna.

Výborný zvyk. Mít všude a trvale stejné heslo není nic dobrého. Ale lidé už si zvykají. Např. uživatelé datových schránek (pokud nejsou sebevrazi a nezaškrtnou tu "novinku" zvanou heslo platí stále) si zvyknout museli. Dožadovat se každý kvartál nového zřízení DS a přístupu do ISDS není moc zábavné  ;D

Offline Albert Ahornchen

  • Plný člen
  • ***
  • Příspěvků: 108
Re:Změny na fóru
« Odpověď #22 kdy: 6. Února 2011, 18:33:07 »
Mam takový dotaz když se podívám kdo je momentálně on-line tak se mi tam ukážou mějací Roboti co to je, nebo kdo to je nějak tomu nerozumím.
Děkuju za odpověď .


Offline Tamar

  • Nestor
  • *****
  • Příspěvků: 688
  • skype: mar.se22
Re:Změny na fóru
« Odpověď #23 kdy: 6. Února 2011, 18:41:22 »

Offline Vader

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 626
  • Pohlaví: Mužské
Re:Změny na fóru
« Odpověď #24 kdy: 6. Února 2011, 20:17:16 »
Mam takový dotaz když se podívám kdo je momentálně on-line tak se mi tam ukážou mějací Roboti co to je, nebo kdo to je nějak tomu nerozumím.
Děkuju za odpověď .

Jsou to programy-čmuchálkové z Google, Yahoo, Altavisty nebo třeba Seznamu, zkráceně "boti". Indexují informace které posbírají a přidávají do výsledků vyhledávání. Ne vždy tu ta která konkrétní informace nutně musí být, ale pokud boti přinesou "zprávy" o to, že se tu mluví o košer receptech, zaškatulkuje fórum přinekmenším jako možný zdroj informací. Záleží na algoritmu a také tom, jestli je vyhledávač sebekriticky schopen vyhodnotit relevantnost.
Pokud tu máme například téma sport, pak zájemce o informace vůbec nemusí tušit o existenci nějakého fóra, ale vyhledávač mu nabídne odkaz třeba když hledá cokoliv o Makabi Haifa. V tomto případě se relevantnost dotazu a odkazu na nás limitně blíží 100%.
Máme tu i thread s košer recepty a debatu kolem toho, a objevuje se nemálo lidí, které sem pošlou vyhledávače. Poslední dobou jsou tu častá hledání např. "pangasius a šupiny" nebo "má sumec šupiny?". Nevím, jestli tu máme konkrétně i toto, neřkuli zda je halászle taky košer, ale recepty tu jsou, debata na téma která ryba je a není košer také,  takže z hlediska vyhledávače jsme jedním z výsledků hledání.
Pak jsou tu i hledající "hebrejstina windows xp" nebo "Mojžíš historie" (cituji z logu vyhledavani a odkazu). Na první dotaz odpovím "jo, jde to, na Technetu nekde bude odkaz na hebrejsky MUI pro Win XP. Kdyz ne tam, pak na na nejakem trackeru bude treba i neoficialni MUI, uz nevim, kde jsem to kdysi pro rabiho Jicchaka sosal". Druhy dotaz je na poradne velky stos knih  8)
Tož tak  ;D

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15