Všeobecná kategorie > Všeobecná diskuse

Egypt a Tunis

<< < (84/84)

santos:
Súčastne k súčastným nepokojom v Egypte proti prezidentovi Mursím.
Ľudské dejiny postupujú v cykloch a cyklicky sa opakujú.
Mursího v Egypte isto zvrhne krvavá revolúcia. v Egypte bude druhá revolúcia, V dejinách sa to stáva. Vo Francúzku tiež po 1. revolúcii nasledovala 2-há jakobínska. Aj V Rusku po 1. revolúcii keď zosadili cára nasledovala 2-há revolúcia boľševikov proti menševikom a eserom.

santos:
No keď sa začne  mela v Egypte cca okolo 70 milionov ľudí tak to Lýbia alebo Sýria je oproti tomu len obyčajná Švejkovina.
Bude to tvrdé, prosto hrozné.
Na tento piatok sú zvolané obrovské manifestácie.

https://www.sme.sk/c/6683925/proti-egyptskemu-prezidentovi-sa-postavili-muzi-v-ciernych-maskach.html

Talmid:
a o co, že to jsou tzv. "liberálové" tj. sekularisti, kterým došla trpělivost. Jsou samostatní, myšlenkově spadají pod opozici, vznikly na internetu a dost možná je ani nikdo neplatí.

cogavec:

--- Citace: bibin kdy 28. Dubna 2011, 09:30:46 ---nicméně,mé rychlé reakce na BHL (a tudíž i špatné) je třeba doplnit dvěma údaji: BHL bezvýhradně podporuje Sarkózyho, a dopis 61 zástupců libyjskch kmenů sice není falzem, ale vypovídá pouze o situaci v Kyrenajce. Tripolsko podporuje stav, jaký zatím je, možná také proto, že blízkost zemí (Burkina Faso, Guinea) dává tušit, že podpora tamních prezidentů Kaddáfímu prosakuje na sever, do Libye. BHL by měl být upřímný (alespoň sám k sobě) a přiznat si, že jeho  první "vědecká práce o levici v Bangladéši" skončila tím, že ho, revolucionáře pařížských brigád roku 68., levice bengálská vyhostila postrkem ze zrodivšího se státu...což by nebylo nic neobvyklého, kdyby o čtyřicet let později neorganizoval politické hnutí v Benghází. Správně řekl de Villepin:" s Kaddáfím stojí a padá současný francouzský prezident, který se pustil do podivné soukromé války.."

--- Ukončit citaci ---


Francouzi v libyjské krizi záměrně zhatili možnost vzniku společné panafrické měny,pro kterou měl Muamar K. vyčleněno 143 t zlata a obdobné množství ve stříbře.Sledovali i jiné cíle,uniklý email:


httpss://wikileaks.org/clinton-emails/emailid/12659

Navigace

[0] Index zpráv

[*] Předchozí strana

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 
Navštívit plnou verzi