Autor Téma: Egypt a Tunis  (Přečteno 119912 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline bibin

 • Nestor
 • *****
 • Příspěvků: 517
Re:Egypt a Tunis
« Odpověď #325 kdy: 25. Březen 2011, 13:18:47 »
Možná by se slušelo, v duchu dobrých tradic edice K.O.D., k našim adnotationis (poznámkám) jednou přičinit i vysvětlivky, aby i čtenář muflon z hlavní stránky věděl, co je vysvětlováno, nebo ironizováno. Zjednodušovat diskuzní (nejen!) duel nelze. Odkazuji čtenáře (těm, kteří nic nechápou, se omlouvám), na trojici Werich-Horníček-a fámulus v obecenstvu, kde tím fámulem (sluhou) jsem ovšem já, a spectabilis -vynikající- gv. třímá Werichovsko-Horníčkovský part, jsa občas políben myšlenkou přímo Muammarovskou.(Proto to je o Egyptě, Tunisku a TOM NIC MEZI nimi). A přirozeně, vodičem vláken našich loutkově pohrdavých gest je ctěný Scoolie, kterému patří-jakož i Vám čtenářům- nemenší dík za shovívavost.

Offline gvodrazka

 • Nestor
 • *****
 • Příspěvků: 1 001
 • Pohlaví: Mužské
Re:Egypt a Tunis
« Odpověď #326 kdy: 25. Březen 2011, 14:13:26 »
Mon cher Bibin, noviny s papírem lososového odstínu jsou jen přehledem pomníčků našich aktivit. Nikdo se z nich nedoví nic o našich futurologických vizích, a „futures“ jsou jen kouřovou clonou pro investory, neorientující se v Orientu. Moje parketa nejsou cenné papíry a už vůbec ne (jak říkám pro pobavení amatérů) „modré smažené brambůrky“. Ba ani ne nákladní listy či konosamenty.  Tvrdím, že nejlepším zbožím jsou peníze. Ty hezky vybarvené směnky velkých bank a jejich vysoká likvidita.  ;D  V jednom buffetu jsme se s Warrenem shodli, že můžeme věřit „greenbacku“ a jenu. A jemu. Zlatá 30´s, když existovaly až $ 10.000 nominály. Bylo to takové elegantnější, žádné kufříky a vyboulené kapsy… (Měna Viléma Tella je bez diskusí, ačkoliv Švýcaři se už delší čas pokoušejí o staronový trik s hrozbou nové emise - ten trik s natisknutím rezervní nové emise zkoušeli už před 1. i 2. válkou a stejně ty emise nikdy nepřišly do oběhu.) Zatímco ren min bi se zhroutí vlastní gravitací.  Aneb jak říká Walpole: „ Svět je komedií pro ty, kdož se řídí rozumem a tragedií pro ty, kdož se řídí city.“ Neřekl ale, že rozhodujícím momentem jsou však hlavní přestávky během jednotlivých představení.

Z tohoto intermezza ze světa vysokých financí přeskočím na konstatování, že mon cher ami Bibin uvádí vše na pravou míru s taktem, který je mu vlastní. My dva jsme však propojeni mnohem organičtěji a nejde klasifikovat výše Laurela než Hardyho, nebo Hardyho výše než Laurela. Stejně jako jsou nemyslitelní bratři Marxové bez jednoho Marxe. Nebo Hurvajs bez Spejbla (přičemž bych si zamlouval předem frak a dřeváky). A to už se dostávám nenuceně k Bibinem naznačenému marionetovému producentovi, který nám shovívavě umožňuje naše politicko-historické sci-fi křepčení, kterážto shovívavost by byla v jiných dobách nepochybně některými institucemi patřičně odměněna teplákovou soupravou barvy hnědé.   
 
...a jsem zpět u teplé, libyjské hnědé, která nám připomíná, že Muamar by musel být úplný debil, kdyby cpal svoje zlaté rezervy do nákupu nových zbraní, když k vítězství přece stačí jen blbý zázrak...   ;D  ... říkám mu to pořád. ;)
 

Offline bibin

 • Nestor
 • *****
 • Příspěvků: 517
Re:Egypt a Tunis
« Odpověď #327 kdy: 25. Březen 2011, 18:03:41 »
začátek pozemní operace v L. duben- květen. Zdroj: ruská rozvědka podle www.lenta.ru  uff, Gut šábes.

Offline bibin

 • Nestor
 • *****
 • Příspěvků: 517
Re:Egypt a Tunis
« Odpověď #328 kdy: 27. Březen 2011, 14:49:19 »
pokud by byl ke čtení nějaký program "povstalecké" vlády, která kráčí po špici bodáků spojeneckých vojáků k Tripolisu, sem s ním. Aby pak Libye netvořila volný pendant Belgie, která neměla pěkných pár měsíců vládu. A nemá, pokud se Hawkinsovsky nepletu...Vlajky, jak nám i světu ukázala CNN, šijí Egypťané v Benghází (nějak zrovna tahle skupinka nespěchala domů po 17.2) a zelenočernočervené trikolory jdou od ruky i na dračku (někdy se nevydaří půlměsíc) Armáda povstalců by už byla někde u Džibuti, kdyby do se do polévky, vařené v Africe, nemíchal prstíkem, zřejmě teflonově neopařitelným, Západ. Hlavním rozkazem pro padesátileté taťky v Benghází je "alláhu akbar", a pak je pěkné, že se cvičí až pozdě dopoledne. Jakýsi vousatý seržant to chtěl měnit ( video i na youtube), leč opečovávatel rekrutů se zeptal? "To je rozkaz, cvičit ráno? Tak jestli je to rozkaz, tak písemně". A opečovávatel rekrutů, titulovaný rekruty "efendi" se obrátil ke svým svěřencům. Válka není nikdy komedií. H.Walpole ty své války prožíval moc "otrantsky". Nebo je nechtěl vnímat. Což my si dovolit nemůžeme.

Offline bibin

 • Nestor
 • *****
 • Příspěvků: 517
Re:Egypt a Tunis
« Odpověď #329 kdy: 27. Březen 2011, 18:10:01 »
vojenský server palba.cz (dva tisíce registrovaných čtenářů, rozpočet přes 0,25 milionu) zamkl pro "nejasnost" situace vlastní diskuzi "válka v Libyi"...že by výkonní rotmistři věděli více? No, s ohledem na spásný nápad "insurgentů" požádat diplomaticky o odchod (za obchod) interventů, aby před dějinami "získali tvář" (doděláme HO sami)...to nelze vyloučit. To je z toho "uznávání" darebáků  Vaším kamarádem Sarkim, pane Lévy... >:D

Offline bibin

 • Nestor
 • *****
 • Příspěvků: 517
Re:Egypt a Tunis
« Odpověď #330 kdy: 27. Březen 2011, 19:14:58 »
Tereza Spencerová si na OM.cz všímá článku Jigala Sarny:" Keep Gaddafi in Power", 23.3. Ynet-opinion ;) . Tak, to by ti Katarci mohli zůstat doma...stějně se už samo nasazují týden :-* , aneb jak říká ctěný přítel gv.: "akutní katar horních zálivových cest".. :)

Offline bibin

 • Nestor
 • *****
 • Příspěvků: 517
Re:Egypt a Tunis
« Odpověď #331 kdy: 27. Březen 2011, 20:32:50 »
Muammar nechtě ale souhlasí s Pingem a AU...ochrana obyvatel, humanitární pomoc Libyjcům a Nelibyjcům, rozhovory mezi Libyjci, přechodná vláda...politické reformy. Avšak ani to mu nemusí pomoci, viďte milý Perrachi (Velký brunet se zelenou botou).. :P

Offline bibin

 • Nestor
 • *****
 • Příspěvků: 517
Re:Egypt a Tunis
« Odpověď #332 kdy: 28. Březen 2011, 05:34:47 »
"zvláště berou-li město za městem" (interventi), zatímco insurgenti kolem nich pobíhají a střílí do vzduchu. V Tripolisu je nedostatek benzínu, zatímco na východě jistý Trabulsí řekl, že jeho Libye bude marketingově závislá na prodeji v rámci katarských kvót. Nemá ovšem lodě- lodě má nasmlouvané Kaddáfí, ale všechny se zatím podařilo "chytit" na moři. Škoda že se ti insurgenti neprojevují pomocí na egyptsko-libyjském pomezí. To začíná připomínat Dárfúr a jeho  koncentrační tábory s řádící arabskou milicí.

Offline gvodrazka

 • Nestor
 • *****
 • Příspěvků: 1 001
 • Pohlaví: Mužské
Re:Egypt a Tunis
« Odpověď #333 kdy: 28. Březen 2011, 10:47:32 »
Zdá se, mon cher ami Bibin, že Velký, buď požehnán, zatáhl za splachovadlo poté, co celým regionem islámské denominace probíhá křečovitý průjem, způsobený virem obsaženým v nestravitelném pokrmu s názvem „demokratija“, předpokládajícím dlouhé předvaření před konzumací. Parboiled „demokratija“ není k mání.
Moje hlava nahuštěná Klausewitzem mi nějak nebere, že střílením do vzduchu a máváním hadry lze realizovat strategický postup GO WEST až k Tripolisu. Spíš bych chápal zvonění klíči. Domnívám se, že vzbouřenci střelbou do nebes mají v úmyslu zavraždit Velkého, budiž požehnaného.  Jsou to agnostici, ateisti nežijící v pravdě boží. Odměnou jim bude chaos a panování Satana. Značné ztráty na životech civilistů lze vysvětlit jediným způsobem: V celém balisticky vzdělaném světě je známo, že projektily ráže 7, 62 mm (AK 47), mají stále stejnou energii i při dopadu. Čili z nebes padající kulky (kam se dostaly střelbou do vzduchu) mají  tentýž smrtící účinek jako při přímém zásahu…

Dehonestace "velkého bruneta se zelenou botou" se firmě Colonel Toulouse & Perrache & spol. zalíbila natolik, že pohroz prstem byl namířen i směrem k Levantě, konkrétně Sýrii, zmítané provokacemi, jež vyvolávají agenti snad všech možných rozvědek. Vnímám to jako debakl posledních zbytků arabského sekulárního nacionalismu strany BAAS (Syrian Branche).

Třeba jednou opět dojde k oprášení, resp. revitalizaci a příslušné úpravě Sykes-Picotovy smlouvy a zavládne zase krásný, idylický, koloniální klid, volání muezzinů (rozléhající se na území pod britsko-francouzsko-tureckou úřední správou), plný klasických dámských klobouků, decentní filatelie, bridžových večírků, archeologického bádání a stáčení kohoutků naftových rafinerií… Všichni dostanou půlměsíců na vlajkách, co budou chtít (Egypt třeba tři půlměsíce = 1½ měsíce) a bude mír a klid na kšeft. Švýcarskem Mašriqu bude pochopitelně Izrael, přičemž kantonální systém (podle jmen 12 kmenů) nebude umožňovat infiltraci jinověrců. :-*
 
 

Offline bibin

 • Nestor
 • *****
 • Příspěvků: 517
Re:Egypt a Tunis
« Odpověď #334 kdy: 28. Březen 2011, 13:04:44 »
jste idealistický realista, milý příteli. Snová realita jak z obrazu Seuratova ...pointilistický detail dam se slunečníkem na procházce, vyčesanými vlasy, kloboučkem s jemným závojem (hle, zde můžeme stoupencům Muhammadovým i vyhovět-ne ustoupit), nabízející představovanému pánovi ručku v rukavičce k letmému políbení...c´est l´illusion passé, jak by řekl Syřan, utíkající před davem (nebo před zvoněním klíčů). Věk Libyjců (průměrný) je 27. let. Krásných, kdyby jim bylo prožíti leta budoucí-krásně. Chtějí totiž ten žluklý projímavý pouliční kuskus i s mouchami ;)  demokracie-dímukratíje konzumovat, tak jak vidí jinde. Kde jinde se prodávají pokleslé iluze, než v šapitó politických stran,...a kde jinde je moc, než ve Vašich rytinách přenesených na papír s odznakem moci. Kde jinde je láska, než v očích milující ženy, v jejích starostlivých činech i hebkosti jejího hlasu. Oni si  chtějí prožít náhražku pudu, který spatřují v Dolly Buster Production, než poznají, že tajemstvím vášně a lásky je především její příslib. Náš homogalaktoi Muammar (lhostejno, že jeho kibla po otci byla jiná) asi tušil, že mezi džamáhiríjou a dímukrátíjí je stejný rozdíl, jako mezi arganovým olejem beduínů  a  margarinem tvrdých "Zápaďáků". A jde o to, zda snad džamáhiríja zůstane, a vůbec, seč pouštní, někde přetrvá....Ad lavorem, finis philosophiae.

Offline zoom

 • Administrátor
 • *****
 • Příspěvků: 1 129
 • Pohlaví: Ženské
Re:Egypt a Tunis
« Odpověď #335 kdy: 28. Březen 2011, 14:18:07 »
jeden velmi vzdělaný přítel zašátral v archivech a našel tam takovou velikou informaci, která jaksi může být dávána do souvislostí se současným děním v Lybii. Nikdy  neškodí si přešíst něco zajímavého, že. Vřele doporučuji.
https://www.boinc.sk/clanky/saharska-velka-umela-rieka,

Offline gvodrazka

 • Nestor
 • *****
 • Příspěvků: 1 001
 • Pohlaví: Mužské
Re:Egypt a Tunis
« Odpověď #336 kdy: 29. Březen 2011, 08:07:42 »
Uvedený projekt mne naplňuje tichým nadšením. Leč jeho provedení se odsouvá na neurčito, neb místo džamahirije nastoupí éra džahilie. A nejen v Libyi. O tom jsem přesvědčen. Je dobře pro Izrael nebo není, když islámský svět činí kroky zpět do diluviálního bahna premohamedánské éry?  ;D
« Poslední změna: 29. Březen 2011, 08:27:47 od gvodrazka »

Offline bibin

 • Nestor
 • *****
 • Příspěvků: 517
Re:Egypt a Tunis
« Odpověď #337 kdy: 29. Březen 2011, 12:32:23 »
možná, že by se pak někdo opět pustil do diskuze s novým Muhammedem... "budiž Světlo jeho čistým myšlenkám"....a pak by asi nebylo diplomatické, aby diskuze s Učenými dopadla tak, jak dopadla. Great Man Made River částečně funguje. Je to dílo Jihokorejců, a svého času Lidové výbory sháněly zemědělce právě na ty zavlažované kruhy. Jenom ty závlahy by uživily dvakrát tak velký k.ú. podnik Sigma, ve stavu 1989...čili dobře 20 tisíc lidí....www.novinky.cz/zahranici/svet/229157-za-libyjske-povstalce-bojuje-i-mudzahid-z-afghanistanu-s-muzi-blizkymi-al-kaida.html?ref=boxE ...že by pozdní prozírání?

Offline gvodrazka

 • Nestor
 • *****
 • Příspěvků: 1 001
 • Pohlaví: Mužské
Re:Egypt a Tunis
« Odpověď #338 kdy: 29. Březen 2011, 13:17:50 »
Ano, pustil by se do diskuse s oním vzrušeným exegetem vyčtených rozumů a možná by mu oponoval úspěšněji. V tomto stadiu "počátku od nuly" by se zformovalo a vygenerovalo určitě něco více přihlížejícího k religiózně-historickým zkušenostem lidstva v tomto koutě země. New religion.  ;)  Idžma a tentokrát nekonfliktní modus vivendi ve vztahu k okolním civilizacím ...  (S výhĺedem, že když se to nevydaří jako nynější islám, tak se to zase za cca 1.400 let předělá - "a budete to pitomci předělávat tolikrát, až to bude přijatelné" ;D ).
 

Offline bibin

 • Nestor
 • *****
 • Příspěvků: 517
Re:Egypt a Tunis
« Odpověď #339 kdy: 29. Březen 2011, 13:27:41 »
souhlasím. Tuzemský THP (kterým nejsem) by asi řekl: "kluci, zazmetkovali jste to- prémie nebudou." Opakoval bych se, kdybych sám sebe citoval s muslimským Rájem a tamním nápisem "Vacancy"...Výrobek existuje (islám), ale tak akorát na cestě do obrobny.

Offline gvodrazka

 • Nestor
 • *****
 • Příspěvků: 1 001
 • Pohlaví: Mužské
Re:Egypt a Tunis
« Odpověď #340 kdy: 29. Březen 2011, 13:43:25 »
Věděl jsem, že se mohu spolehnout na futurologický smysl mon cher ami Bibina, majícího vlastnost jasnozřivě hledět do budoucna.  :D
Mnou zmíněná teorie je akceptabilní, ovšem za drobného, zanedbatelného předpokladu – že totiž budeme nesmrtelní, dožijeme se těch správných variant a dosyta si jich užijeme…  ::)

Aneb Sefer Ijjob (někde v 38, asi ke konci ) .. tušil jsi, že se narodíš a jaký bude počet tvých dnů…?!

A ta slast moci říci: Tušil.  ;D

Offline bibin

 • Nestor
 • *****
 • Příspěvků: 517
Re:Egypt a Tunis
« Odpověď #341 kdy: 29. Březen 2011, 17:42:57 »
Three Big Pigs  první dva byly zhruba takto.... A Muammar....?

Offline bibin

 • Nestor
 • *****
 • Příspěvků: 517
Re:Egypt a Tunis
« Odpověď #342 kdy: 29. Březen 2011, 18:08:32 »
Bývalý francouzský velvyslanec v Kataru (pčíík...smrk,smrk...všechny cesty vedou ke kataru :D ) byl jmenován francouzským velvyslancem u "Rady..." v Benghází. U.S.A. také zvažují vyslaní zvl. zmocněnce. Aneb jak by podle neověřených zpráv řekl Muammar: "Kdyby Kolumbus neobjevil Ameriku, bylo by o problém méně!" ;)

Pepino65

 • Host
Re:Egypt a Tunis
« Odpověď #343 kdy: 30. Březen 2011, 07:03:28 »
K událostem v Libyi se hodí uvést https://www.novinky.cz/zahranicni/svet/229157-za-libyjske-povstalce-bojuje-i-mudzahid-z-afghanistanu-s-muzi-blizkymi-al-kaida.html . Mám pocit, že na to snad ani člověk nemusí mít schopnosti Sibylly, aby mu došlo, že to tak bude.

Offline bibin

 • Nestor
 • *****
 • Příspěvků: 517
Re:Egypt a Tunis
« Odpověď #344 kdy: 30. Březen 2011, 08:33:26 »
Ano, všimli jsme si a je to i na stránce, ale protože diskuze "seriózního" serveru novinky se rozrostla a nebyla vyloučena, je dobře, pepino, že jste ODKAZ na článek zopakoval. Špatná politika=mnohá selhání. Ovšem naskýtá se otázka (nebo "natíska sa otázka"), zda kdyby nějaký rasista, třeba velký čaroděj Ku-klux-klanu prohlásil "Israel must be swept away", zda by nebyl uplatněn "libyjský scénář" proti Erecu. Existuje mechanismus, bránící rasistickému Velkému čaroději před vstupem do Bílého domu, když nyní obývá Bílý dům pan Barry Soetoro, jehož tatínek, píšící o kolektivizaci v Keňi větší "hrůzy", než kdy byla Zelená kniha Kaddáfího, byl British Overseas Citizen? A tím nechci stavět otázku na pozici "birtherů"... Obama je (všeho)schopný keňský politik. Lepší, než Jomo Kenyatta? Kdoví. Každopádně ataka Kaddáfího mi připadá jako snaha připojit jih země (Fezzán a oázy Kufra) k Darfúru a jižnímu Súdánu na prahu nezávislosti, a posléze ke Keňské republice. Tím by Keňa byla (po rozvalu Pobřeží slonoviny a ekonomiky Egypta a Středomoří) lokální mocností nikoli nepodobnou (už dnes stovkami  i soukromých nairobských měšit) -Saudské Arábii.

Offline Scooolie

 • Administrátor
 • *****
 • Příspěvků: 2 205
 • Pohlaví: Mužské
  • Eretz.cz
Re:Egypt a Tunis
« Odpověď #345 kdy: 30. Březen 2011, 08:48:10 »
Co se názorů a postojů Baracka Husseina týče, dovoluji si upozornit na dle mého soudu velmi zajímavou analýzu v bulletinu Občanského institutu - https://www.obcinst.cz/cs/Jak-Obama-premysli-Bulletin-c-230-c1695/Offline gvodrazka

 • Nestor
 • *****
 • Příspěvků: 1 001
 • Pohlaví: Mužské
Re:Egypt a Tunis (a xakru i Libye)
« Odpověď #346 kdy: 30. Březen 2011, 09:25:44 »
 ;) Lekce demokracie a první ochutnávka chuti demokracie…  :(  Delegace libyjských rebelů stála na chodbě před jednacím sálem Londýnské konference o Libyi jako pár nepřipuštěných beranů…  ;D  Teprve pak, aby se neřeklo, se jich ujal Cameron & Hillary...
 
Skutečně schizofrenní situace.  Všech téměř 40 delegátů vědělo, že Kadáfímu jsou předkládány nesplnitelné podmínky (nelze bez dalšího stopnout represe establishmentu během občanské války mezi ním na jedné straně a Zarkávího zběsilci i teroristy z Al-Kajdy na druhé straně) a navíc Amíci si jsou „sure“, že rebelové jsou infiltrováni Al-Kajdou. Koneckonců opakovaně je na to Kadáfí upozorňuje ve svém včerejším prohlášení (viz dnešní Financial Times). V jeho „speech“ jsou obsaženy i paraboly typu „probíhající barbarské akce jsou srovnatelné s Hitlerovým bombardováním UK“, ale tyto historické výpůjčky mu jistě promineme, vzhledem k jeho momentálnímu duševnímu rozpoložení… .  ::)  Západ skutečně „neví co chce“: požaduje se splnění rezoluce UN a přitom Kadáfího odstoupení povede jen k další eskalaci chaosu, násilí a především k ekonomickému kolapsu. O imigrační tsunami do EU ani nemluvě. Výsledkem bude jen další Afghánistán, nebo dokonce 20 letá válka v Západní Sahaře….  :-\
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
 
Nudí mne přehrabávat se v informačních zvratcích zpravodajských agentur, vydávených pro uspokojení širší čtenářské veřejnosti a kompilovat z nich úsudky. Víte co ? Pojďme založit něco lepšího: Prognosticko – predikační – futurologickou poradnu světové politicko-ekonomické a religiózní historie. Už v žádném případě analýzy již proběhlých dějů, snad možná opatrné historické analogie, ale zcela určitě vize. Zajisté seriózního obsahu. Formovat podvědomí pracující inteligence přece lze nejen exegezemi všeho passé, ale především originálními predikacemi budoucna, ne?  ;D
« Poslední změna: 30. Březen 2011, 09:34:50 od gvodrazka »

Offline bibin

 • Nestor
 • *****
 • Příspěvků: 517
Re:Egypt a Tunis
« Odpověď #347 kdy: 30. Březen 2011, 09:42:33 »
Sc. připomínka je velmi podstatná, a text musí být přečten (je, mimochodem, pravdivý). Tím, že Hussejn O. nechal v běhu Afghánistán a Irák, ponechal v "těle Ameriky" zánětlivý proces, který se Libyí jen rozšíří, a jako zánět, oslabí tělo, které se plně soustředí na přežití. Vojáci jsou navíc americkou společností vyrostlou z Easy Ridera nenáviděni, což činí další rozkol v této "severoamerické Brazílii" (černé, islamizované a hispanizované...což by jinak nevadilo). Stěží může člověk, prosazující maglajz kultur, pán, který je "rejected son of Africa" svého otce, pochopit třeba význam  pojmu Domovina. Proto soudím, že zde nebezpečí reálně existuje. Kaddáfího Africká unie lidových výborů nemá, přirozeně, dnes šanci s analogií vlády kmene Luo (druhý největší v Keni), a myšlenka Greater Kenya (zcela nkrumahistická) je sice přitažená za vlasy, leč to byly "socialistické experimenty ZANU/ZAPU" v Salisbury roku 1966 také. A kde byla Rhodesie tehdy, a kde je Zimbabwe dnes (otevřeně řečeno, za Obamy smí Zimbabwe porušovat rezoluce RB OSN, a "černý otec ve Washingtonu, D.C. O TOM NECHCE VĚDĚT".) Obamu nutno vidět muslimským a africkým prizmatem. Pak ale musíme konstatovat, že Guantanamo je školou, kde jsou "nabrífováni" agenti před dalším vysazením v arabských zemích....obraťme list. Povstalci, kterým byl napsan manifest, dostanou zbraně, jak řečeno v Lancaster House v Londýně. Takže ty budou promlouvat...

Offline bibin

 • Nestor
 • *****
 • Příspěvků: 517
Re:Egypt a Tunis
« Odpověď #348 kdy: 30. Březen 2011, 09:52:05 »
jsem pro, milý příteli. Rybáře, jste-li pod vodou, nejlépe naleznete podle výskytu nahozených udiček s cukajícími se návnadami. Ale predikace..proč ne my a proč ne dnes a tady? Navíc, jde o pokračování HRY ;)

Offline zoom

 • Administrátor
 • *****
 • Příspěvků: 1 129
 • Pohlaví: Ženské
Re:Egypt a Tunis
« Odpověď #349 kdy: 30. Březen 2011, 10:49:19 »
Přesněji jste to ani vyjádřit nemohl.
 ;D

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14