Autor Téma: Šimon Peres zvolen prezidentem Izraele  (Přečteno 19970 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Šimon Peres zvolen prezidentem Izraele
« kdy: 13. Června 2007, 13:40:56 »
Jediné pozitivní, co na něm vidím, je věk... Nové volby by se nemusely konat zas až za tak dlouhou dobu...

Offline Samuel

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 460
  • Pohlaví: Mužské
Re: Šimon Peres zvolen prezidentem Izraele
« Odpověď #1 kdy: 13. Června 2007, 13:54:23 »
To máš sice pravdu, ale zrovna v tuto chvíli si myslím, že není moc času na přirozenou výměnu. Israel by potřeboval silnou a schopnou vládu a presidenta, který bude s touto vládou v konsensu. Nyní má pouze to druhé, bohužel v kombinaci se slabou a neschopnou vládou.
Já opravdu netuším, proč musí být Israel v poslední době tak sebedestruktivní. >:(
Sometimes I've believed as many as six impossible things before breakfast.

Yan

  • Host
Re: Šimon Peres zvolen prezidentem Izraele
« Odpověď #2 kdy: 13. Června 2007, 14:01:58 »
Je to docela komický (v souvislosti s tím jak tady navzájem vystupujem), ale já mám dojem že Šimon Peréz toho pro Izrael za ta celou dobu co tenhle stát existuje udělal hodně, včetně toho že je těžce vyzbrojen včetně jaderných zbraní. U něj nemusíte mít strach že by nedokázal hájuit zájmy a existenci Izraele. Dělal to ostatně celej život.

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re: Šimon Peres zvolen prezidentem Izraele
« Odpověď #3 kdy: 13. Června 2007, 14:03:19 »
A co tedy ten Šimon Peres pro Izrael dobrého udělal?

Tím hájením zájmů Izraele mám rozumět Oselské dohody, díky nimž je dnes takový průšvih se samosprávným teroristickým územím?

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re: Šimon Peres zvolen prezidentem Izraele
« Odpověď #4 kdy: 13. Června 2007, 14:05:58 »
To máš sice pravdu, ale zrovna v tuto chvíli si myslím, že není moc času na přirozenou výměnu. Israel by potřeboval silnou a schopnou vládu a presidenta, který bude s touto vládou v konsensu. Nyní má pouze to druhé, bohužel v kombinaci se slabou a neschopnou vládou.
Já opravdu netuším, proč musí být Israel v poslední době tak sebedestruktivní. >:(

Korupce. Finanční i jiná. Kamarádíčkování, skryté vazby.

To je také jediné vysvětlení Peresova přesvědčivého vítězství. Vždyť jaký důvod měla doporučovat jeho zvolení Rada učenců Tóry strany Šas, když Peres je po celý život značně sekularizovaný a na adresu zbožných pronesl nejeden ostrý výrok?
A proč jen volila většina Jednotného judaismu Tóry?

Yan

  • Host
Re: Šimon Peres zvolen prezidentem Izraele
« Odpověď #5 kdy: 13. Června 2007, 14:35:59 »
Tím hájením zájmů Izraele mám rozumět Oselské dohody, díky nimž je dnes takový průšvih se samosprávným teroristickým územím?
Proboha Scooolie, ty mě děsíš, poprvé si mě vyděsil v okamžiku kdy jsi za důvod vypuknutí 1.sv.v. označil Sarajevskej atentát, a teď se snažíš vyvolat dojem že nevíš co dělal Peréz v 50. a 60. letech (atd.).
« Poslední změna: 13. Června 2007, 14:38:51 od Yan »

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re: Šimon Peres zvolen prezidentem Izraele
« Odpověď #6 kdy: 13. Června 2007, 16:16:49 »
Pracoval jako náměstek na ministerstvu obrany, nakupoval zbraně pro Izrael, kde se dalo. Jistě záslužné. Ale ty zase zapomínáš na to, co dělal v 80. a 90. letech - čímž ty dávné zásluhy zase rychle vynuloval.

nillbert

  • Host
Re: Šimon Peres zvolen prezidentem Izraele
« Odpověď #7 kdy: 13. Června 2007, 21:26:31 »
Jediné pozitivní, co na něm vidím, je věk... Nové volby by se nemusely konat zas až za tak dlouhou dobu...

já nemoh najít nic - ale máš pravdu tohle jedno pozitivní je
...ještě že na tom v podstatě nezáleží

(a je fakt že nebylo z čeho vybírat...)

mimochodem - byly doby , kdy jsem myslel, že je to hluboce moudrej člověk (když ho člověk slyší mluvit - tak toho dojmu fakt nabyde) ...ale žel je to jen cvičený rétor...

Yan

  • Host
Re: Šimon Peres zvolen prezidentem Izraele
« Odpověď #8 kdy: 13. Června 2007, 21:56:38 »
No, to je právě věc úhlu pohledu. On Izrael s těmi Palestinci bude nějak nucen koexistovat, a to ať se to někomu líbí či nikoli.

nillbert

  • Host
Re: Šimon Peres zvolen prezidentem Izraele
« Odpověď #9 kdy: 13. Června 2007, 22:00:38 »
No, to je právě věc úhlu pohledu. On Izrael s těmi Palestinci bude nějak nucen koexistovat, a to ať se to někomu líbí či nikoli.

a proč by měl?! proč by si měl někdo dělat dobrovolně ze života peklo jen proto že nějakej přihřátej "humanista" 5000km daleko žvaní vo lidskejch právech?!
Bydlel bys dobrovolně v Chánově?

Yan

  • Host
Re: Šimon Peres zvolen prezidentem Izraele
« Odpověď #10 kdy: 13. Června 2007, 22:02:58 »
Nebydlel. Odstěhoval bych se (mimochodem Chanov znám), Ale není mi jasdný co jsi tím chtěl naznačit....... jako že židé by se měli z WB odstěhovat? Takovejhle názorovej posun u tebe by mě teda překvapil.

analytik

  • Host
Re: Šimon Peres zvolen prezidentem Izraele
« Odpověď #11 kdy: 15. Června 2007, 07:15:40 »
Za situáciu v gaze a za to že existuje v Gaze islamský kalifát je plne zodpovedná izraelská vláda lebo odmietla žiadosť legitímneho palestínskeho prezidenta na prevoz zbraní a presun palestínskych ozbrojených síl z Predjordánska do Gazy. Dúfam že pán prezident Izraela Šimon Peres bude verný záväzkom z Osla ktoré podpísal a bude verný spojenectvu s nebohým pánom Arafatom a jeho hnutiu.

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re: Šimon Peres zvolen prezidentem Izraele
« Odpověď #12 kdy: 15. Června 2007, 12:29:50 »
Za situáciu v gaze a za to že existuje v Gaze islamský kalifát je plne zodpovedná izraelská vláda lebo odmietla žiadosť legitímneho palestínskeho prezidenta na prevoz zbraní a presun palestínskych ozbrojených síl z Predjordánska do Gazy. Dúfam že pán prezident Izraela Šimon Peres bude verný záväzkom z Osla ktoré podpísal a bude verný spojenectvu s nebohým pánom Arafatom a jeho hnutiu.

Ale prd. Izraelci vůdci gangu Fatáh povolily v minulosti značné dodávky zbraní - které není získal konkurenční gang Hamas. Kdyby mu to povolili i nyní, tak by 1) byli obviněni ze snahy ještě více rozšířit občanskou válku, 2) Hamas by stejně vyhrál a měl by navíc ještě další zbraně.

Navíc Abbás je sice šéf Palestinské správy, ale zase vůdce Hamasu Haníja je premiér - a ten s nějakým vyzbrojováním Fatáhu nesouhlasil - proč by měl Izrael naslouchat jednomu zločineckému vůdci a druhému ne?

Šimon Peres by opravdu měl být věrný Oselským dohodám - a trvat na tom, že Arabové nemají nárok na autonomii, dokud nesplní prvořadý požadavek Oselské dohody - úplné zastavení násilí proti Izraeli.

Offline fanuel

  • Starší člen
  • ****
  • Příspěvků: 263
  • Zdravím
Re: Šimon Peres zvolen prezidentem Izraele
« Odpověď #13 kdy: 28. Června 2007, 23:46:00 »
Zdravím
Je rozhodnuto žádná palestina jen velký Izrael a tečka.To si tu palestinu vymysleli římani a to byli pěkný otrokáři. Stanek (Fanuel)

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15