Autor Téma: z nácků ortodoxními Židy  (Přečteno 14213 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

chaje

  • Host
z nácků ortodoxními Židy
« kdy: 27. Září 2010, 21:37:22 »

Offline bibin

  • Nestor
  • *****
  • Příspěvků: 517
Re: z nácků ortodoxními Židy
« Odpověď #1 kdy: 28. Září 2010, 01:00:29 »
 ;D píše to HAARETZ, jehož styl mi absolutně nevyhovuje (a zaměření), rabín je Američan, stěží ví, kdo je skinhead a kdo neonazi -myslím, že je hodně skinů, kteří by se škatulce neonazi bránili, mladá paní, která se "našla" v komentáři jasně říká, že nebyla se skiny, jen znala "lidi z toho  prostředí", no a mladý pán má na fotkách na hlavě vlasy. Sice krátké, ale vlasy. Že by nějaký druh "hairy" skina polskiego? Katolický archetyp:cennější je "zaběhlá" černá ovce, vracející se ke stádu- té věnujme pozornost- než řadová poslušná bílá ovečka. Rabína je mi líto. Ti dva jsou podvodníci, kterým navíc sehnal práci...pokud něco z Polska chcete vidět, najděte si www.afilmunfinished.com který dal dohromady Yael Hersonski. Také je to o podvodu (nacistů).. Das Ghetto von Warschau... :'(

Offline gvodrazka

  • Nestor
  • *****
  • Příspěvků: 1 001
  • Pohlaví: Mužské
Re: z nácků ortodoxními Židy
« Odpověď #2 kdy: 29. Září 2010, 10:23:15 »
Mmmm ... četl jsem to i na Arutz 7. ::)

https://www.israelnationalnews.com/News/News.aspx/139819

Nevím, musel bych k tomu dostat více info. V zásadě ale říkám, proč ne?

Offline bibin

  • Nestor
  • *****
  • Příspěvků: 517
Re: z nácků ortodoxními Židy
« Odpověď #3 kdy: 29. Září 2010, 21:31:26 »
Že to "natočí" CNN budiž, ale že to "spolknou s navijákem" i tam? Takže, oba dva, Pawel a Ola, se seznámili ve 12, což je v roce 1988/89. Pak začali vrůstat do "skinhedského a neonacistického prostředí", jak psáno - grew into the neo-Nazi- v němž se pohybovali do roku 1995. Pak následoval sňatek, dvě děti, prozření do židovství, a dnes, ve 33 letech se nám tito šťastní lidé bojí sdělit svá jména/příjmení. Závěr, jde o mladý  pár, který potřeboval roky poutat rabínovu pozornost, a tak si vymyslel "zajímavou historku". Pokud tomu totiž tak není, a pár byl skutečně neonacisticky orientován, s názorem, že židé jsou "pliaga" společnosti (slovenské slovo) a právě proto se jim oběma nyní dostává pozornosti, pak to znamená NOVÝ VÝKLAD DĚJIN DIASPORY. Vlastně ten esesák na rampě, který si vybral mladé židovské děvče za konkubínu, a ono (a nedivme se jí) přežilo, tak on, esesák, je logikou polsko-amerického výkladu hrdina. Vždyť tu dívku sice znásilňoval, ale zachránil ji život. Neměl by, podle této logiky, být oceněn? JE TO ZRŮDNÁ LOGIKA.Tato pouť ahistorismu vede jen a pouze k truchlivým, protože známým, koncům. Vlastně, ptám se sám sebe- nenechal ten esesák mého dědečka utéci z pochodu smrti? Neměl bych jeho dědice hledat podle seznamu členů eskorty pochodu? Odměnit je? A- vždyť i díky výživným shnilým bramborovým slupkám přežil. A mají věčně hladoví kuchaři, které zřejmě, podle této logiky, vyžírali vězni, také právo na své místo na slunci....? Ne. Tak to není. Mám chuť se na varšavského rabína obrátit s dotazem, zda má Pawla na fotkách jako "whitepoweristu" hajlujícího po hospodách. Pokud ano, vůbec to není dobré. Ale soudím, že toto musí být hoax.

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re: z nácků ortodoxními Židy
« Odpověď #4 kdy: 29. Září 2010, 22:10:50 »
Bibin: Přesně tak. Co si ale myslet o světě, který mlčí o tisících obyčejných lidí, kteří s nasazením života skrývali za WWII Židy a současně oslavuje agenta Abwehru a nacistu Schindlera, který využíval otrocké práce a pak - ó, jak byl úžasný - své otroky nenechal pozabíjet, ale zachránil je?

Jsme prostě ve světě, kde se aplauduje hajzlovi, který se přestal jako hajzl chovat, a kde se přehlíží ti, kdo se nikdy jako hajzlové nechovali.

daniel lehotsky

  • Host
Re: z nácků ortodoxními Židy
« Odpověď #5 kdy: 30. Září 2010, 09:20:34 »
Pawel to vysvetlil,,je mi luto vsetkych tych,ktorych som vtedy mlatil.Sam voci sebe vsak nenavist necitim."

Offline bibin

  • Nestor
  • *****
  • Příspěvků: 517
Re: z nácků ortodoxními Židy
« Odpověď #6 kdy: 30. Září 2010, 13:00:19 »
Bibin: Přesně tak. Co si ale myslet o světě, který mlčí o tisících obyčejných lidí, kteří s nasazením života skrývali za WWII Židy a současně oslavuje agenta Abwehru a nacistu Schindlera, který využíval otrocké práce a pak - ó, jak byl úžasný - své otroky nenechal pozabíjet, ale zachránil je?

Jsme prostě ve světě, kde se aplauduje hajzlovi, který se přestal jako hajzl chovat, a kde se přehlíží ti, kdo se nikdy jako hajzlové nechovali.
Souhlasím.
A pokud je to tak, jak píše Daniel, pak "no mercy". Rabín bohužel neodhadl, že mučit psy a kočky pod vlivem cracku "somewhere close to Harlem" a mlátit "just bcse joy and hate" lidi- a NELITOVAT TOHO- je rozdíl. Podstatný. Žid nebo nežid. A co varšavská obec???

Offline zoom

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 129
  • Pohlaví: Ženské
Re: z nácků ortodoxními Židy
« Odpověď #7 kdy: 30. Září 2010, 18:44:32 »
Vážení, rabín Shudrich není žádný naivka, kterého by někdo mohl opít rohlíkem. Také si pravděpodobně celou story dobře prověřil, pochopitelně medializace podle mého názoru není to pravé ořechové, ale takový je už dnešní svět.
Jinak i česká neonacistická scéna měla svého debilka židovského původu (sice ne halachického, ale přecejen) a také se to publikovalo a podle mě také nevkusně.
Pokud ti lidé v Polsku měli odvahu s tím vším vystoupit, tak asi chtějí něco sdělit a řekla bych, že to neonacistickou scénou může pěkně zamávat, nezapomeňte, že leckerý neonácek si může také uvědomit že je lasně věřící katolík a to je také něco.

Offline bibin

  • Nestor
  • *****
  • Příspěvků: 517
Re: z nácků ortodoxními Židy
« Odpověď #8 kdy: 30. Září 2010, 23:29:35 »
Měl jsem perný den, tedy stručně. Zoome, píšete, že medializace není to pravé ořechové. No CNN je sama nenašla, podle toho jak Ola hovoří, sdělování "příběhu" ji přinejmenším nevadí. Jsou to lidé bez lítosti, a jak Daniel slovensky napsal: "sami vůči sobě však nenávist necítí "(Pawel). VY PÍŠETE: POKUD TI LIDÉ V POLSKU MĚLI ODVAHU S TÍM VŠÍM VYSTOUPIT, ASI CHTĚJÍ NĚCO SDĚLIT. No, dodávám já, tak to jistě možná tušíte, co chtěli sdělit? Prosím, podělte se se mnou. Já to netuším. Pokud máte pocit, "že to hne neonacistickou scénou" (už je vidím, jak si na Blueberry stahují klip CNN a zděšeně říkají končíme,  ;Djsme demaskováni) tak sděluji, že to s nimi ani nehne. Možná neonacisty považujete za vzdělance (to je vidět na základním vzdělání obou protagonistů, protože práci na jatkách, byť košer, dělají jen intelektuálové...), já ovšem nikoli. Jsou to lidé z etologického hlediska (živočišnosti) následující alfa samce. Nic jiného neumí. Pokud vůdce není, hnutí zaniká. Pawel (nebo jak se ta morální zrůdička  jmenuje) vůdčím samcem přirozeně nebyl a není.

sad

  • Host
Re: z nácků ortodoxními Židy
« Odpověď #9 kdy: 17. Října 2010, 10:35:15 »
Vážený Scooolie.
Vážený Bibine.

Jak praví tradice: Kde stojí kajícníci, ani cadikim stát nemohou (případně: neobstojí).

Tisíckrát se mi to nemusí líbit (a mnohdy nelíbí), ale zároveň vím, že to tak je [přičemž bezdůvodná medializace, oslavování atd. se mi protiví; netřeba tedy oslavovat, ale za jistých okolností může zveřejnění třeba pomoci (a třeba taky ne); myslím, že si každý z informačního veletoku stejně vezme jen to, co hledá].
Nicméně kauza je to přinejmenším zajímavá a zrovna tak citlivá.

S úctou

sad

Offline zoom

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 129
  • Pohlaví: Ženské
Re: z nácků ortodoxními Židy
« Odpověď #10 kdy: 17. Října 2010, 22:07:24 »
Ano, problem je s tou nasi stredoevropskou skepsi. Ale i tady v Izraeli by se daly psát romány a píšou se a lidi, kteří dělai ledascos nepěkného jsou ´kajícníci a super zbožní. No a nám se to někdy nezdá, ale co se dá dělat. V židovství je také známý termín "tinok še nišba" tedy mimino, které bylo v zajetí, či uneseno a podobně a nedostalo se mu židovské výchovy. Podle mě to je ten případ. I v ČR by jste našel takové případy, kdy se dospělý člověk dozví, že je žid. Z hlediska náboženského je tedy ten novorozenec, který byl vzat do zajetí a jeho židovství bylo potlačeno. A najednou je to tady, a každý se s tím vyrovnává jinak. Buďme tedy shovívaví.

Offline bibin

  • Nestor
  • *****
  • Příspěvků: 517
Re: z nácků ortodoxními Židy
« Odpověď #11 kdy: 19. Října 2010, 09:47:07 »
zoome, principiálně se mi to líbí. Ano, člověk má odpouštět, čeká-li odpuštění. (Nemíním se pouštět do náboženské debaty. Nezvládl bych ji.) Ale pomyslete, Konrád Lorenz vyčlenil nový vědní obor o chování lidí a zvířat. Jsme, pořád a pořád blízko jeho postulátům. A tu mi ukažte mravence, který by "ukusoval hlavy" mravencům v sousedním mraveništi, aby pak zjistil-ach ty feromony- že k nim patří. Co by ti "naši" udělali? Ukousli mu hlavu. Rozhodně by ho nenosili oslavně na stéblu trávy kolem mraveniště (svého). Tedy i já vyčleňuji nový obor: bioemetiku. Prostě, nad některými jedinci lze než "vomitovat, zvracet". Pawel jasně říká, že bil židy, a já si ho dokážu (typus) představit v lágru. A teď ho vezmeme mezi sebe? Ano, ta mimina...jenže divila byste se, jak ona, ač nevychována v jidiškajt, prostě drží sobotu , mají kühlschrank na milchig a fischig a když se zeptáte proč, řeknou- maminka říkala, že to tak podle babičky musí být. Připusťte prosím, že jedna osmina židů v ČSR do r. 1938 žila mimo registraci v obci (zkušenosti?). Ostatně, předkové byli téměř dvě staletí lékaři. Nepřejte si zažít, co bylo, když prapředek "vyměnil" koupené josefiánské jméno za českou složeninu, marketingově pro něj vhodnější po první válce. Intriky, intriky a intriky. Dobrá, to se snese (přeci jen, mělo to sukces). Ale jsou věci, které jsou, myslím, za hranicí. A není-li ta hranice, tak jednou se slovy "sorry" u nás skončí i ten Ahmadínežád.

Offline zoom

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 129
  • Pohlaví: Ženské
Re: z nácků ortodoxními Židy
« Odpověď #12 kdy: 19. Října 2010, 10:12:57 »
Je to hodně blbé, ae ani to nelze vyloučit (s tím Ahmadinedžadem). Víte je to strašně složité, v Izraeli jsem se setkala s lidmi kteří mi říkali, že svá nejkrásnější léta prožili v ČSSR, když jsem se naivně zeptala proč a jak, tak mi řekli, že tam byli s tatínkem, který byl důstojník Rudé armády. Někdy jsem přemýšlela kdo z Ukrajinců kteří přijeli do Izraele jako manželé či manželky židů je syn, dcera vnuk, ukrajinských nacistů. Jeden rabín mi řekl že nedaleko od nás žije syn jednoho z odsouzených během Norimberských zákonů a je to ortodoxní konvertita. A občas potkávám na schodech jednoho souseda starší člověk je to už vypadá pořád nějak divně nikdy nemluví a kdosi říkal, že je z Rumunska a já mám dojem že má také nějakou divnou minulost. Prostě mě to nějak instinktivně napadlo. Je to všechno takové divné v tomto světě a my nemůžeme všemu rozumět. A snad je to i lepší.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15