Všeobecná kategorie > Bezpečnost - armáda, zpravodajství, policie

Mír se Sýrií a Golanské výšiny

(1/16) > >>

Scooolie:
V poslední době se opět dostávají na titulní stránky izraelských novin zprávy o možných mírových jednáních se Sýrií, kde by Izrael vyměnil celé Golanské výšiny za mír. Zdá se, že jde o cílené úniky informací, kdy vláda se snaží připravit veřejnost na zásadní oznámení - o již probíhajících tajných jednáních.

Myslíte, že pokud by Sýrie skutečně brala mír vážně (včetně ukončení podpory Hizballáhu, Hamasu - i když to zní jako sci-fi), že by za to Golany stály?

Samuel:
Otázka toho, že by Sýrie myslela mír za postoupení Golan vážně je natolik směšná, že snad ani není třeba odpovídat, zda by toto postoupení Golan za to stálo.
V okamžiku, kdy by Israel opustil Golany, má Sýrii v zemi z jedné strany, Hizbaláh z druhé a teroristy z Gazy ze třetí.
Vůbec o tom přemýšlet by mělo být v Israeli trestáno jako velezrada.

analytik:
Situácia by sa mala riešiť komplexne, nielen riešenie Golán a Sýrie ale aj riešenie Palestínyskych území ich konečného štatútu /GAZA, Predjordánsko, Vých Jeruzalem/
Riešenie Juhu Libanonu /HIZBOLAH/

Samuel:
Mohl bys naznačit, co rozumíš pod pojmem komplexní řešení situace Golan, Sýrie, "palestinských území" atd. ? Za situace, kdy arabové mají jediný zájem a cíl, kterým je zničení Israele, je jakýkoli územní ústupek sebevraždou. Vždyť to je jasně vidět. Israel vyklidil obce v Gaze a z tohoto území je  ničen Sderot, Iiraelská armáda opustila jih Libanonu, Hizbaláh raketami ničil sever Israele včetně Haify. Již takto je Israel územně dost malý nato, aby při dodávkách lepších raket Hizbaláhu, Hamásu a Sýrii mohlo být zasaženo libovolné místo Israele.
Podle mě je pro Israel největším nebezpečím současný politický systém, který umožňuje zásadně ovlivňovat politiku poslanci arabských stran a levicových stran (a nejen těch extrémních). Volební systém, který se snaží být neudržitelně "demokratický" a umožňuje přístup do parlamentu i stranám s minimálními volebními výsledky a z toho vyplývající vlády s velmi slabým mandátem (opomenu li, že jsou někdy slabé i svým složením), je rovněž pro situaci, kdy je země prakticky stále ve válečném či poloválečném stavu nemístným přepychem.

Yan:

--- Citace: Samuel kdy  8. Června 2007, 20:33:31 ---........Iiraelská armáda opustila jih Libanonu, Hizbaláh raketami ničil sever Israele včetně Haify.......
--- Ukončit citaci ---
No, jenom bych upřesnil, že Hizballáh začal ostřelovat sever Izraele poté co Izrael zaútočil na Libanon, předtím sever Izraele neostřeloval.

Navigace

[0] Index zpráv

[#] Další strana

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 
Navštívit plnou verzi