Autor Téma: Zakázané území - kdo a co dostalo na Foru zákaz  (Přečteno 72991 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Zakázané území - kdo a co dostalo na Foru zákaz
« kdy: 8. Června 2007, 10:12:19 »
Dnes okolo půlnoci dostal zákaz vstupu uživatel karaitecz

Stalo se tak po výhradách a stížnostech více lidí, a to na způsob jeho vyjadřování na adresu lidí a náboženského směru, s nimiž nesouhlasí. Přestože některé jeho příspěvky byly věcné a standardní, řada jiných taková nebyla.


nillbert

  • Host
Re: Zakázané území - kdo a co dostalo na Foru zákaz
« Odpověď #1 kdy: 8. Června 2007, 10:14:56 »
Absurdní, nesmyslné, krátkozraké a hloupé. Protestuji.

Karels

  • Host
Re: Zakázané území - kdo a co dostalo na Foru zákaz
« Odpověď #2 kdy: 8. Června 2007, 10:55:31 »
Taky nesouhlasím, jsem pro jeho přístup...

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re: Zakázané území - kdo a co dostalo na Foru zákaz
« Odpověď #3 kdy: 8. Června 2007, 11:08:59 »
Předpokládám, že Nillovi (jako nikoliv ortodoxnímu) a Karelsovi jako křesťanovi nemusely ty příspěvky tak vadit, ale jiným uživatelům vadily ony nevybíravé útoky na klasicky "rabínský" judaismus značně. Debatovat se může o všem, ale v případě citlivých témat (tj. témat, kde by se jedna ze stran mohla cítit nějak dotčena) je nutná zdrženlivost, maximální slušnost a věcnost. Což v daném případě nebylo a nebylo to napraveno ani po upozornění.

Ten zákaz mohl být jen dočasný, pokud by se podařilo s karaitecz dohodnout na úpravě jeho projevů tak, aby neurážel jiné.

Nicméně uživatel karaitecz rozjel na webu kampaň proti Eretzu, čímž si rozhodně dveře neotevřel a neotevře.

Yan

  • Host
Re: Zakázané území - kdo a co dostalo na Foru zákaz
« Odpověď #4 kdy: 8. Června 2007, 11:48:53 »
Já jeho příspěvky překakoval........ naprosto nezajímavý........ ovšem proto bych ho ještě nevylučoval z Pionýra.

Yan

  • Host
Re: Zakázané území - kdo a co dostalo na Foru zákaz
« Odpověď #5 kdy: 8. Června 2007, 11:49:41 »
Kdeže to rozjel kampaň proti Eretzu?

nillbert

  • Host
Re: Zakázané území - kdo a co dostalo na Foru zákaz
« Odpověď #6 kdy: 8. Června 2007, 12:32:54 »
1.) Kde rozjel onu kampan?
2.) umožni mu přístup at to s nim můžeme zde projednat
3.) kdo konkrétně si na něj stěžoval? jména všech

nillbert

  • Host
Re: Zakázané území - kdo a co dostalo na Foru zákaz
« Odpověď #7 kdy: 8. Června 2007, 12:39:15 »
Navrhuji vytvoření SANHEDRINU jako je na sprcha.com - kde by byl PEVNĚ STANOVENÝ POČET ČLENŮ a kde by jsme o takto závažných krocích HLASOVALI. A tím myslím nejen mizení "nepohodlných" uživatelů ale i mizení "nepohodlných "témat.

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re: Zakázané území - kdo a co dostalo na Foru zákaz
« Odpověď #8 kdy: 8. Června 2007, 12:42:39 »
1) Od Emet ben Ezau lítají z jeho Klubu maily na všechny strany
2) Není důvod. Upozorněn byl a nedbal.
3) Budou-li chtít, mohou se sami otevřeně přihlásit. Třeba zde. Já je nahlašovat nebudu.

Nehodlám provádět žádné dodatečné odvolací řízení ani nic podobného. Za obsah webu odpovídá provozovatel, za obsah tohoto Fora především já, který jsem byl provozovatelem pověřen administrací. Já nesu odpovědnost před ostatními uživateli i před zákonem,a  proto moje slovo je slovem posledním, bez možnosti odvolání. Pokud někdo je upozorněn a nedbá, pak má smůlu.

Sanhedrin je možné téma k debatě do budoucna. Nicméně v tuto chvíli je věc s karaitou uzavřena.

nillbert

  • Host
Re: Zakázané území - kdo a co dostalo na Foru zákaz
« Odpověď #9 kdy: 8. Června 2007, 12:46:08 »
Chováš se jako vůl.

Chováš se jako kastrovaný býk.
« Poslední změna: 11. Června 2007, 10:43:43 od nillbert »

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re: Zakázané území - kdo a co dostalo na Foru zákaz
« Odpověď #10 kdy: 8. Června 2007, 12:54:22 »
Zmírni tón. Tvá náklonnost ke karaitecz zdá se má neblahý vliv na tvoji schopnost vyjadřovat se věcně a slušně na adresu jiných.

Offline Vader

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 626
  • Pohlaví: Mužské
Re: Zakázané území - kdo a co dostalo na Foru zákaz
« Odpověď #11 kdy: 8. Června 2007, 13:52:27 »
Pratele, povazuji za nutne poukazat na to, ze KaraiteCZ nebyl jediny, kdo dostal vystraznou PM a varovani na foru. Takovych tu je vic. Bohuzel, jediny KaraiteCZ nebral vystrahy vazne. Je zvlastni, ze jini nemeli problem si znovu precist rules fora a zmenit svuj styl. Jim patri dik, protoze znovu dokazali, ze i oponenti v diskusi muzou (chteji-li) spolu vychazet slusne.

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Karel a Vesmírní lidé
« Odpověď #12 kdy: 9. Června 2007, 16:41:10 »
Bylo smazáno, uživatelem Karel nově založené, téma Komunita Eretz.cz > Judaismus > Obecná náboženská debata > NOVÉ ZJEVENÍ PÁNA JEŽÍŠE KRISTA, které obsahovalo reklamu na sektu Vesmírní lidé následujícího znění:
NOVÉ ZJEVENÍ PÁNA JEŽÍŠE KRISTA - ŠPIČKOVÝ MATERIÁL O LIDSKÉ SITUACI.
KLÍČOVÝ PROBLÉM LIDSTVA JE JEHO NEGATIVNÍ STAV,DO KTERÉHO SE DOSTAL NEGATIVNÍMI VOLBAMI.NEGATIVNÍMU STAVU ODPOVÍDAJÍ NÍZKÉ HRUBOVIBRAČNÍ ENERGIE,KTERÉ UMOŽŇUJÍ SNADNOU OVLADATELNOST PSEUDOTVŮRCI VLNAMI ? VIBRACEMI PŘES OVLÁDACÍ PYRAMIDU TVOŘENOU OTROKY A POČÍTAČI Z PODZEMÍ TEMNÝCH SVĚTŮ.Více na našem webu(www.andele-svetla.cz) - sdělení č.2563
TEPRVE VOLBA ČISTÉ LÁSKY VEPSANÉ V DUCHOVNÍM SRDCI
UMOŽŇUJE KOMUKOLIV VYSVOBOZENÍ Z LOUTKOVÉHO OTROCTVÍ


Vzhledem k tomu, že se jedná o opakovanou propagaci této sekty, bez jakékoliv souvislosti s tématem webu a fora, bylo uživateli Karel zasláno upozornění na nevhodné chování s varováním, že tyto příspěvky budou nadále bez varování mazány a uživateli bude v případě opakování zablokován jeho účet.

nillbert

  • Host
nebojte se se mnou souhlasit... :-)
« Odpověď #13 kdy: 11. Června 2007, 10:30:07 »
Ta "kampan proti Eretzu" - to měl být ten jeden jeho e-mail ve kterém informoval o své situaci v momentě kdy mu bylo znemožněno se vyjádřit zde? ...inu kdo chce psa být - hůl si najde... V každém případě jsme přišli o člověka se kterým se dala vést vysoce kvalifikovaná diskuse... pakliže si tu jen hodláme navzájem podkuřovat, a pro pobavení si tu vydržovat pár šašků co plácají takové nesmysly že ani není potřeba je komentovat - tak to teda tady nemá moc smysl :-/ ...navíc se mi zdá tristní že tu křestan rozhoduje o Židech ...tedy rozhoduje tak jak rozhoduje... Tak je to židovský nebo křestanský web?! ....ono tedy na to víceméně odpovídá už fakt že na hlavní stránce byly s díky (a legračními výmluvami) odmítnuty odkazy na skutečně židovské stránky s tím že tam budou "jen ty důležité"...a ted tam jsou 3 křestanské blogy - dva bez vlastní domény... :-)))
Já s Jigalem nesympatizuju o nic víc než s kýmkoli z vás - ale chci aby měl možnost se tu vyjádřit - resp. trvám na tom aby se o tom hlasovalo a aby nebyl vydán na milost a nemilost někomu kdo se "pochechtává" symbolice izraelské vlajky a přitom chce bombardovat Bělehrad za to že Princip ( pověřený kompletně celym srbskym národem - to vim od Skůlose :-)) , zastřelil Ferdinanda a tim způsobil 1.světovou válku (a tim logicky i druhou, ne? a jistě i tu studenou... :-) ...to nevim fakt co je vtipnější :-) ...uděláme anketu - a uvidíme ;-)
Skůlosi - v Izraeli co člověk, to jinej názor! :-) ...voni lidi vůbec čim sou chytřejší - tim hůř se jim sjednocujou názory :-)))
Jigalovi názory rozhodně nejsou žádné provokace, podle mě toho ví o judaismu víc než 90% místních přispěvatelů.
Navrhuji vytvoření SANHEDRINU s pevně stanoveným členstvem (o jehož obsazení však nebude rozhodovat Skůlos po přečtení tohoto příspěvku :-)) kde budeme společně Židi i křestan(i) rozhodovat kdo tu smí být a kdo ne.
...a hlavně mi tu Skůlosi netvrd že neseš za Jigalovi příspěvky odpovědnost před zákonem - kterej zákon porušovali?! :-) VZPAMATUJ SE PROSIM TĚ! ...seš tu sice "král" ale nebylo by na škodu kdyby sis občas uvědomil jak velkýho království ;-) Jestli máš strach - tak mi to předej! :-) ...já si to vodsedim za tebe ;-))
Mě se taky moc nezdá jeho styl vyjadřování - ale zrovna tak se mi opravdu ale opravdu nelíbí "hudba" Plastic People - ale trvám na tom že jí smějí hrát - protože O TU HUDBU TADY PŘECE TED VŮBEC NEJDE.

(budeš-li SKůlosi reagovat, pak prosím tě neurážej moji inteligenci vyfabrikovanými důvody typu "kampan proti eretzu", hrozba vězení, řada lidí si stěžovala (Vader ho chlěl vyloučit? Ty jsi "řada"?) atd. , děkuji ;-)
« Poslední změna: 11. Června 2007, 10:50:33 od nillbert »

Offline mrstejskal

  • Nestor
  • *****
  • Příspěvků: 1 860
  • Pohlaví: Mužské
    • Lubomírovy Listy
Re: Zakázané území - kdo a co dostalo na Foru zákaz
« Odpověď #14 kdy: 11. Června 2007, 10:55:44 »
Po uklidnění emocí prosím Nillberta o vysvětlení, co je špatného na tom, že některé blogy(na titulní stránce Eretzu) nemají vlastní doménu. Já na svých stránkách také nemám vlastní doménu(myšleno druhého řádu). Znamená to, že lidé, kteří mají doménu třetího řádu jsou lidmi druhé kategorie? Nebo jak vlastně byla tato věta myšlena?

nillbert

  • Host
Re: Zakázané území - kdo a co dostalo na Foru zákaz
« Odpověď #15 kdy: 11. Června 2007, 11:01:53 »
Přečti si tu větu celou - a né od půlky, Lubomíre ;-)

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re: nebojte se se mnou souhlasit... :-)
« Odpověď #16 kdy: 11. Června 2007, 11:02:36 »
...navíc se mi zdá tristní že tu křestan rozhoduje o Židech ...tedy rozhoduje tak jak rozhoduje... Tak je to židovský nebo křestanský web?! 
Tohle je opravdu nefér argument. Jak by se ti to líbilo naopak, kdyby někdo řekl "navíc se mi zdá tristní že tu Žid rozhoduje o křesťanech"? To by bylo křiku o antisemitismu, že?
Je to web o Izraeli. A není ani čistě židovský, ani čistě křesťanský ani čistě jakýkoliv jiný. Píší sem lidé různých vyznání, publikují se v překladu (samozřejmě po souhlasu držitele autorských práv) texty lidí, o nichž ani netušíme, jak na tom s náboženstvím jsou. Sorry, ale rasovou a náboženskou čistotu hledej někde jinde...


ono tedy na to víceméně odpovídá už fakt že na hlavní stránce byly s díky (a legračními výmluvami) odmítnuty odkazy na skutečně židovské stránky s tím že tam budou "jen ty důležité"...a ted tam jsou 3 křestanské blogy - dva bez vlastní domény... :-)))

Na titulní stránce jsou v Doporučujeme skutečně 3 bloky křesťanů - o Izraeli. Je to dočasné upozornění na to, co zaujalo, a Andrej a Miro zase časem zmizí a objeví se někdo jiný.
Navíc právě u Mira se jednu dobu jednalo o možné spolupráci a přebírá některých jeho článků z Izraele (ztroskotalo to na nutnosti respektovat autorská práva SME, který souhlas k republikaci s omluvami, ale nedal).
Andrej měl před časem na svém webu výborný článek o Izraeli, proto přibyl ten odkaz na něj.
Od KarlaS dostal Eretz řadu výborných (a obsahově velmi propracovaných) článků, tak jsem neviděl důvod, proč se "nerevanšovat" odkazem na jeho web. Ovšem je pravda, že z formálního hlediska by měl být asi spíše ve sloupečku "Mediální partneři". Na druhou stranu to je opravdu jen formální rozdíl - odkaz by byl o kousek jinde.
Při vší úctě - co je na Tvém webu dnes tak zajímavého, aby si zasloužil (byť třeba dočasné) umístění na titulní stránce?
To, že dodnes není hotov komplexní přehled českých a slovenských webů ve vztahu k Izraeli je bohužel pravda, ale je to otázka nedostatku času. Prioritou jsou aktuální zprávy, na ostatní je času pramálo.


(budeš-li SKůlosi reagovat, pak prosím tě neurážej moji inteligenci vyfabrikovanými důvody typu "kampan proti eretzu", hrozba vězení, řada lidí si stěžovala (Vader ho chlěl vyloučit? Ty jsi "řada"?) atd. , děkuji ;-)
Nevěříš-li mi, pak nemá cenu, abych dále reagoval.
Mohu jen zopakovat, že na Karaitu byly stížnosti od židovských čtenářů Fora (proč by asi tam mě měly vadit vnitrožidovské spory? navíc jako protestant mám mnohem blíže k tomu brát vážně jen a jen Písmo a ne tradici), byl upozorněn Vaderem, nereagoval. Dostal ban.
Kampaň proti Eretzu začala až potom, byl jsem sám upozorněn i od lidí stojících zcela mimo Eretz, a tato kampaň je jen důvod k tomu, aby nebylo uvažováno o zrušení zákazu.

Offline mrstejskal

  • Nestor
  • *****
  • Příspěvků: 1 860
  • Pohlaví: Mužské
    • Lubomírovy Listy
Re: Zakázané území - kdo a co dostalo na Foru zákaz
« Odpověď #17 kdy: 11. Června 2007, 11:17:17 »
Přečti si tu větu celou - a né od půlky, Lubomíre ;-)

Tož, přečetl jsem si ji celou, jenomže  jediné, co jsem nepochopil, byla právě ta zmínka o doméně. To není nic proti nikomu(tím méně proti Tobě), zajímá mě to spíše z "technického" hlediska: když jsem  v září 2006 začal pronikat do tajů internetu, shledal jsem, že někteří weboví začátečníci(jako já) mohou mít mnohem zajímavější(obsahově a někdy i graficky) stránky založené "u někoho"(doména 3. řádu) než IT mágové, kteří sice mají vlastní doménu(2. řádu), leč  obsahově, ba i graficky mnohdy - nechci říct nic moc, ale - k nerozeznání, od nás, webových samouků. Prostě si myslím, že doména druhého řádu ještě není záruka kvality(což mohlo  "mezi řádky" z Tvého diskusního příspěvku tak vyznít). Proto ten dotaz, milý Nillberte.

nillbert

  • Host
Re: nebojte se se mnou souhlasit... :-)
« Odpověď #18 kdy: 11. Června 2007, 11:27:36 »
Tohle je opravdu nefér argument. Jak by se ti to líbilo naopak, kdyby někdo řekl "navíc se mi zdá tristní že tu Žid rozhoduje o křesťanech"? To by bylo křiku o antisemitismu, že?....Sorry, ale rasovou a náboženskou čistotu hledej někde jinde...

no :-) slovíčka sis přečetl zevrubně , leč podstatu jsi nepochopil :-)
a to je fér ten jeden mail (naprosto pravdivý) označovat za "kampan" nota bene "proti eretzu"? :-)

co se týče těch blogů - nesrovnávám je se svými stránkami - ale tvrdit že jsou důležitější neboo  významější než Roš Chodeš, Maskil nebo Delet - to je nejapné :-) nezdá se ti? :-)

Nevěříš-li mi, pak nemá cenu, abych dále reagoval.

tak ty na to deš přes duševní vydírání... :-) ...já přece vidim co se tady děje Skůlosi :-) nebudeme se tady přece navzájem přesvědčovat o tom jak to je :-) ne? :-)

...já myslel že jsme kamarádi :-) a kamarádi si přece mohou říkat pravdu do očí ne? :-)


Mohl by jsi , prosím tě, promluvit k podstatě věci a né rozebírat v rychlosti psané, četnými smajlíky prokládané, nepodstatnosti? :-)

(v další komunikaci prosim tě přestan nazývat ten jeho e-mail "kampaní" :-) prosííím ;-)

nillbert

  • Host
Re: Zakázané území - kdo a co dostalo na Foru zákaz
« Odpověď #19 kdy: 11. Června 2007, 11:34:38 »
Lubomíre šlo čistě o to že odkazy na -  podle mě - mnohem důležitější židovské weby jsou skovány v nějakém druhém pododkazníku (musíš kliknout na "zpravodajské zdroje" a tam na "české a slovenské....atd" - prostě, tam se normální člověk vůbec nedostane... ) a na hlavní stránce jsou křestanské blogy - se vší úctou - rozhodně méně důležité. ...a de hlavně o to že jsem to kdysi se Skůlosem řešil - což nemůžeš vědět neb jsi u toho nebyl , a proto ti ani nezazlívám že jsi tak trochu mimo :-)

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re: Zakázané území - kdo a co dostalo na Foru zákaz
« Odpověď #20 kdy: 11. Června 2007, 12:17:55 »
Nille, ono není o čem debatovat. Celá věc byla tak (a opravdu už se opakuji), že Karaitecz měl příspěvky, které byly vnímány některými čitateli jako nevhodné, byl Vaderem napomenut, nereagoval, dostal zákaz.
Ty do toho mícháš tisíc jiných věcí a já jsem se snažil aspoň na některé reagovat. Nicméně jediný důvod zákazu byl ten, který jsem napsal shora.

Ta poznámka o to, že nemá smysl reagovat, pokud mi nevěříš byla myšlena tak, že už jsem důvody vysvětlil a pokud jim nevěříš, je to tvoje právo, ale já už k tomu nemám co dodat. Ledaže bych ty důvody zase znovu zopakoval...

U toho e-mailu nešlo o to, že byl jeden, ale že odešel na e-mailové adresy řady lidí, kteří jsou v Klubu zaregistrováni k odběru zpráv. Navíc se totéž objevilo i třeba u Tebe na diskusním Foru.  Pravdivé to nebylo, protože karaitecz dostal zákaz vstupu - a nadpis hovoří o cenzuře. O tu by se jednalo, kdyby někdo z jeho textů vymazával části. K ničemu takovému nedošlo.

nillbert

  • Host
Re: Zakázané území - kdo a co dostalo na Foru zákaz
« Odpověď #21 kdy: 11. Června 2007, 12:27:00 »
Nechápu tedy o co jde - vás je celá "řada"  :-) já jsem sám :-)
Proč teda nemůže dojít k hlasování.... ? :-)

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re: Zakázané území - kdo a co dostalo na Foru zákaz
« Odpověď #22 kdy: 11. Června 2007, 12:34:00 »
Protože nemám v úmyslu udělat z tohoto Fora zastupitelskou demokracii. Co se např. stane, pokud většina odsouhlasí nějaký příspěvek, s nímž pak budou dále problémy? Navíc ona většina by stejně byla z nějaké skupinky "vyvolených", takže jaká demokracie? Přijde mi upřímnější, přímočařejší a funkčnější prostě konstatovat, že poslední slovo mám já. Zajímavé, že kromě karaitecz s pochopením nikdo problém nikdy neměl.

nillbert

  • Host
Re: Zakázané území - kdo a co dostalo na Foru zákaz
« Odpověď #23 kdy: 11. Června 2007, 12:42:31 »
..."není o čem debatovat".... :-) ty bys mě rozesmál člověče :-) Jigala vyhodíme a Fanuela si necháme... :-) a podle tebe "neni o čem debatovat" :-))) jestli ty radši společnost jednoduchých popletů kteří nekladou odpor tak já radši diskutuju s inteligentníma lidma - byt by měli jakej chtěli názor :-)

nillbert

  • Host
Re: Zakázané území - kdo a co dostalo na Foru zákaz
« Odpověď #24 kdy: 11. Června 2007, 12:50:04 »
Přijde mi upřímnější, přímočařejší a funkčnější prostě konstatovat, že poslední slovo mám já.

No tobě ano! :-)))))) To věřim! :-DDDDD
...a co spravedlnost? :-) co moudrost? :-) na to se my nicotní , tobě na milost a nemilost vydaní, máme vykašlat jen proto že si Skůlosek začal hrát na diktátora :-))) ...no to asi nepůjde Skůlosi :-) ...rozhodně né bez odporu :-)
OPAKUJI OTÁZKU - která je tak prostinká že už to víc snad ani nejde:
Nechápu tedy o co jde - vás je celá "řada"  :-) já jsem sám :-)
Proč teda nemůže dojít k hlasování.... ? :-)

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15