Autor Téma: Zločin a trest  (Přečteno 9968 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Geršom

  • Host
Zločin a trest
« kdy: 12. Srpna 2010, 14:14:35 »
Dobrý den,

měl bych jeden dotaz.

Při čtení (slovo studium je v mém případě asi silný termín) 3 Knihy Mojžíšovi, jsem narazil na jednu věc která mi není jasná. Na jednu stranu jsou tam jasně vyjmenovány způsoby očišťování od hříchu při překročení Zákona, a to jak vědomého tak nevědomého.

Na druhou stranu jsou tam ale vyjmenovány okolnosti (hříchy) za kterých má být hříšník potrestán rovnou smrtí (kamenování, upálení).

Jak tomu správně rozumět - jsou tedy některé hříchy natolik závažné, že nespadají pod očišťování skrze oběti, a musí být očištěny až smrtí vyníka?

Nebo má každý hříštník možnost očištění skrze oběti a kněze, a to za jakkýkoliv hřích?

A ještě jeden terminus technikus - Nečištý až do večera. Co pod tuto skutečnost spadalo? Snažil jsem se najít definici co takový člověk mohl a  nemohl dělat a nikde jsem to v Toře nenašel (přesto věřím že to tam někde je).

díky moc za vysvětlení

Geršom

Offline Dan

  • Plný člen
  • ***
  • Příspěvků: 134
Re: Zločin a trest
« Odpověď #1 kdy: 13. Srpna 2010, 12:12:02 »


Na druhou stranu jsou tam ale vyjmenovány okolnosti (hříchy) za kterých má být hříšník potrestán rovnou smrtí (kamenování, upálení).

Jak tomu správně rozumět - jsou tedy některé hříchy natolik závažné, že nespadají pod očišťování skrze oběti, a musí být očištěny až smrtí vyníka?



Přesně tak!

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15