Autor Téma: Vysvobození vojáka Šalita-2  (Přečteno 10585 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Luděk Vališ

  • Host
Vysvobození vojáka Šalita-2
« kdy: 2. Července 2010, 21:02:18 »
Celou situaci je třeba otočit o 180 stupňů. Je potřeba říci- miliony našich lidí zemřelo v koncentračních táborech. Boj stále trvá. Velice se nám bude hodit, když Šalita zabijete, umučíte. Oko za oko, zub za zub. Za Šalita Vám nabídneme pouze jednoho člověka. Nic víc. A když na to nepřistoupíte, tak ho zabijte. Uděláme z něj ikonu, národního hrdinu, ukážeme celému světu kdo je nehumání. Ano, zabijte ho a my se budeme radovat. Vše se Vám totiž vrátí stokrát, ve váš neprospěch. Potřebujeme národního hrdinu, který by aktivizoval židovský národ- zabijte Šalita, děkujeme, tento impuls jsme potřebovali. Tudy vede cesta. Přeji vše dobré.

janagab

  • Host
Re: Vysvobození vojáka Šalita-2
« Odpověď #1 kdy: 2. Července 2010, 21:11:08 »
člověče, ty jsi snad blázen, máš děti? ty vogo, nepustili tě náhodou z léčebny? takovou blbost asi může vypustit jen ten, kdo nemá děti kdo nikdy nezažil strach o své potomky, víš co - tento týden se o Gilatovi mluvilo docela hodně i v Izraeli - byl tam pochod, aby si lidé připomněli, že tento klučina ještě žije - tak tyto svoje výlevy snad sám trošku zcenzuruj, než je pustíš na net.

Etana

  • Host
Re: Vysvobození vojáka Šalita-2
« Odpověď #2 kdy: 3. Července 2010, 00:42:18 »
tohle je vždy problém a nepochybuji o tom, že je probírán v Izraeli den co den.

Pamatuji, jak se kdysi, v dobách, kdy Arafat teprve začínal být ve světě známý probíralo v německých politických debatách v TV  dlouze, zda Mosad zabije Arafata či ne. Tehdy se mělo za to, a izraelská vláda či Mosad zjevně dospěli k témuž názoru, že by z něj smrt udělala mučedníka. Bylo to logické a vypadalo to jako správný názor. Dnes, když vidíme, jak nesmírně Arafat ovlivnil světové mínění si možná leckdo rve vlasy, že ho včas neodstranil. Možná by byl lokálním mučedníkem, prostí  Palestinci by chodili k jeho hrobu slibovat pomstu, ale mimo to území by  nikoho nezajímal, zapomněli by na něj v Libanonu, Egyptě, Saúdské Arábii, Iráku, Iránu, SSSR i v USA. Zato jeho desítky let trvající mediální působení zavinilo neuvěřitelnou situaci, kdy většina světa vidí Palestince jako oběti a ne ty, kteří před poklidným soužitím dali přednost věčné pomstě a do původně lokálního sporu o území vneslo světový spor náboženský, společenský ( levice versus pravice) a hospodářský.
Poslouchala jsem jeho řeči v TV, jak dokázal infiltrovat OSN, viděla co dělají jeho příznivci a i jako mladá holka tušila, že byla chyba ho nechat naživu. A myslím, že současnost potvrzuje mé tehdejší názory.

Mučedníci se nedočkají světového věhlasu,brzy po nich zbydou jen kozí kosti, připomínat dnes a denně, že někde pořád ještě je unesený živý voják má větší smysl.

janagab

  • Host
Re: Vysvobození vojáka Šalita-2
« Odpověď #3 kdy: 3. Července 2010, 22:05:32 »
omlouvám se Gilad je s D

Elazar

  • Host
Re: Vysvobození vojáka Šalita-2
« Odpověď #4 kdy: 3. Července 2010, 23:46:18 »
A co třeba odchytit Luďka Vališe a vyměnit ho za Gilada Šalita...?  ;D

Offline zoom

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 129
  • Pohlaví: Ženské
Re: Vysvobození vojáka Šalita-2
« Odpověď #5 kdy: 4. Července 2010, 00:08:15 »
Hamasnici jsou velci lumpove a vrazi, ale blaznu maji asi dost vlastnich.  >:D

Offline Eva

  • Plný člen
  • ***
  • Příspěvků: 182
Re: Vysvobození vojáka Šalita-2
« Odpověď #6 kdy: 4. Července 2010, 08:37:13 »
Hamasnici jsou velci lumpove a vrazi, ale blaznu maji asi dost vlastnich.  >:D
k o n e c n e  ! !

martindeporres

  • Host
Re: Vysvobození vojáka Šalita-2
« Odpověď #7 kdy: 4. Července 2010, 20:24:59 »
Omlouvám se předem, ale tahle kacířská myšlenka mi v souvislosti s Šalitem tak trochu hlodá v hlavě.  Není to hlavní, co chybí k jeho osvobození nejvíc, nedostatek politické vůle ze strany Izraele, resp. jeho vlády? Proč při operaci Lité olovo nebylo vyhlášeno: Jdeme si pro Šalita a bez něj se z Gazy nestáhnem?   Proč teď někdo odpovědný z vlády neřekne: Dokud nám nevydáte Šalita tak z Izraele nedostanete ani wat elektřiny, ani litr vody ani  gram humanitární pomoci? Nástroje, jak z Hamásu kluka dostat zpátky by byly. Tak proč se nikdo neodhodlá k tomu je použít???

Offline Samuel

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 460
  • Pohlaví: Mužské
Re: Vysvobození vojáka Šalita-2
« Odpověď #8 kdy: 4. Července 2010, 20:49:44 »
Milý Martine, je to svinstvo na tom světě. Já bych byl první, kdo by tleskal situaci, kdy Israel odpojí Gazu od elektřiny, zavře kohoutky plynu, vody a ukončí dodávky pohonných hmot. Naneštěstí nežijeme v normálním světě, kde by si většina řekla:"Správně udělali. Střílejí na Israel rakety, podporují teroristické útoky a snaží se Israel zničit. To by museli být ti židé blázni, aby je ještě podporovali a drželi nad vodou."
Naneštěstí žijeme ve světě, kde by se po takovém kroku a s Obamou v čele USA jen velmi obtížně zamezilo takovým mezinárodním krokům, které by situaci pro Israel minimálně zhoršily pokud by jej nedostaly do situace s velmi nevýhodnými, možná nemožnými dalšími jednacími podmínkami.
Naneštěstí Israel v současné situaci musí stále lavírovat na poměrně ostré hraně a je jednoznačně závislý na tom, co ještě bude pro USA stravitelné a co ne. Bez podpory USA byť třeba jen tiché, je prostě bez šance.

Sometimes I've believed as many as six impossible things before breakfast.

martindeporres

  • Host
Re: Vysvobození vojáka Šalita-2
« Odpověď #9 kdy: 5. Července 2010, 02:07:18 »
Milý Samueli, bezesporu máte pravdu. Ovšem potom ale mi chybí ze strany Izraele jedna věc, a sice soustavná a trvalá protiofenziva v oblasti médií.  Stačí, aby Izrael zbořil někde jeden barák, hned celý  svět obletí  obrázky nebohé stařenky, která pláče nad zničeným domovem, název pallywood je už terminus technicus. A co se děje ze strany Izraele? Týden co týden by se mělo připomínat: podívejte, my tyhle ku.vy (nezlobte se za ten výraz, ale lepší mě nenapadá) všemožně podporujeme a oni nám dělají, co nejhoršího můžou. Je to Izrael, kdo chce žít v míru, jsou to hamásáci, co chtějí Izrael zničit a neštítí se použít žádné špinavosti proti němu. Systematický propagandistický tlak na nepřítele Izraele by měl být mnohem silnější, než je v současnosti.  Ono bitvy nevyhrávají jenom ty kulky, i když jsou sebepřesněji mířené.

Offline Samuel

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 460
  • Pohlaví: Mužské
Re: Vysvobození vojáka Šalita-2
« Odpověď #10 kdy: 5. Července 2010, 13:24:06 »
Podívejte se na dnešní Evropu. Ve společnosti se tu více tu méně objevují antisemitistické prvky. Většina vlád je podělaná strachy před svými muslimskými "menšinami", které hrozí stát se časem "většinami" a neodváží se otevřeně obhajovat Israel nebo kritizovat muslimy.
Tiskové agentury a média jsou "objektivní" v obecně požadovaném smyslu, tedy že Israel minimálně není zcela v právu, když se brání útokům teroristů resp. svých arabských sousedů.
Bude li Israel pravdu šířit jen přes svá média a i ta nejsou vždy, jak víme, zcela prožidovská (Haarez), nebude tomu pravděpodobně přikládán velký význam.
Opravdu mě nenapadá, jak by se taková mediální válka v současné době měla vést. Jistě ale máte pravdu, že zde jsou možné rezervy.
Sometimes I've believed as many as six impossible things before breakfast.

Offline zoom

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 129
  • Pohlaví: Ženské
Re: Vysvobození vojáka Šalita-2
« Odpověď #11 kdy: 5. Července 2010, 13:36:25 »
Bohužel smutnou ukázkou toho že žádná propaganda nepomůže je postoj předsedy senátu Dr. Sobotky, ten tady v době průšvihu s lodí byl a měl tedy opravdu velmi přesné informace téměř na vlastní oči, řekl jak situaci hodnotí a jaké se mu dostalo odezvy od politiků z ČR a dalších - řekl to, co bylo objektivní a neřekl to jako izraelec, ale přesto se na něj sesypali. A to se jedná o člověka, který je uznávanou autoritou....

martindeporres

  • Host
Re: Vysvobození vojáka Šalita-2
« Odpověď #12 kdy: 5. Července 2010, 21:35:43 »
njn. nejdřív předpodělanost před Hitlerem, teď před moslemíny....  :(  kdybych si nebyl jistý, že Židé jsou skutečně národ vyvolený Hospodinem, nevsadil bych na jejich dlouhodobé přežití ani korunu. Ono to chce od politiků nadnormální dávku osobní statečnosti, pojmenovávat věci pravými jmény a nebát se toho, že bude označený za vyvrhele lidské společnosti. Jinak myslím si  na rozdíl od vás milá zoom, že naopak propaganda pomůže. Chce to  ty média koupit.

janagab

  • Host
Re: Vysvobození vojáka Šalita-2
« Odpověď #13 kdy: 6. Července 2010, 08:34:21 »
Která média chcete koupit? podívejte se jen na náš mediální trh, například noviny: Vltava-Labe-Press - Němci (ovládají všechny regionální deníky), MF Dnes už taky není naše, navíc práce novinářů je tristní (opisují jeden od druhého, mnohdy i s pravopisnými a věcnými chybami). Němci si navíc ve svých novinách moc pravdu nepřejí (ani u nás ani u sebe ve své "multikulturní zemi", aby si náhodou proti sobě nepoštvali arabskou menšinu. Co se týče televize - tak tam snad ani nemá smysl moc se pouštět do diskuse vzhledem k tomu, co námi placená veřejnoprávní ČT nedávno provedla. Rozhlas - dnes jsem zase slyšela toho Turečka z Jeruzaléma a zásah proti turecké lodi ze strany Izraele nazval "razií" - takto pomalu masíruje posluchače přímo "z místa" už poměrně dlouho. Je to děs. Na internetu se dají najít objektivní příspěvky, ale chce to hledat, a to se dnes nikomu nechce. Lidé si nechají klidně líbit stokrát opakovanou lež, která se časem stane pro ně pravdou, než by trošku přemýšleli. Místo toho si raději přečtou, kdo že to má zase nové silikony. Jo a s tou podobností nacistické a současné protiizraelské propagandy, tak to máte naprostou pravdu. Ale, co se týče Izraele, věřím, že přežije, i když mediální válku zatím prohrává. Je to boj proti obrovské přesile tupců a manipulátorů - to je hooodně náročné.

martindeporres

  • Host
Re: Vysvobození vojáka Šalita-2
« Odpověď #14 kdy: 6. Července 2010, 14:17:21 »
Janagab: no myslel jsem to spíš v globálním měřítku. Koupí MF Dnes  asi celosvětové veřejné mínění neovlivníme.

janagab

  • Host
Re: Vysvobození vojáka Šalita-2
« Odpověď #15 kdy: 6. Července 2010, 14:30:05 »
jenomže v celosvětovém měřítku to není o moc lepší - bohužel... :(

janagab

  • Host
Re: Vysvobození vojáka Šalita-2
« Odpověď #16 kdy: 6. Července 2010, 19:56:28 »
Tak jsem dnes čekala, zda některý z našich zpravodajských serverů nebo dokonce televize přinese informaci o následující události, o které mne informovala jedna paní z Tel Avivu (žije sice už dost dlouho v Tel Avivu, ale mluví velice dobře česky - je jí 81 let a po válce odešla z našeho města):

Dnes bylo na hlavnim Tel Avivskem namesti shromazdeni pro osvobozeni Gilada Salita, byly jsme tam s D.. (její vnučkou - moje pozn.).
Zitra se D. s pritelkyni prida k pochodu pro osvobozeni Gilada Salita.Kdyz dojdou do Jerusalema, prida se k pochodu synova peticlenna rodina.
Zustavam s pozdravem, M

Tak, co, našla jsem na našich zpravodajských serverech aspoň noticku o této události? Zatím ne. Zato teď, před chvilkou, jsem se z TV NOVA dověděla, ze vojáci izraelské armády tancovali v Hebronu v okamžiku, kdy "Palestinci" měli nějakou svoji chvilku. Prý je to pobouřilo a považují to za výsměch.
Tož, není to výsměch, co ta  média přenášejí? Koho je možno koupit? Dá se jen apelovat na rozum a vzdělanost lidí - správné informace se opět šíří podobně jako "samizdat". 

Offline brian04

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 28
Re: Vysvobození vojáka Šalita-2
« Odpověď #17 kdy: 6. Července 2010, 22:33:06 »
Souhlasím s Vami, naše ale i ostatní media hledají jen senzace, pobouření. Jde jim pouze o zisk.

Rozum a vzdělanost, njn je to hezké, ale těmito vlastnosti oplývá velice, velice málo lidí :( (a věřím, že my co jsme zde na foru vidime tu pravou pravdu)

martindeporres

  • Host
Re: Vysvobození vojáka Šalita-2
« Odpověď #18 kdy: 6. Července 2010, 22:49:07 »
Souhlasím s Vami, naše ale i ostatní media hledají jen senzace, pobouření. Jde jim pouze o zisk.

Rozum a vzdělanost, njn je to hezké, ale těmito vlastnosti oplývá velice, velice málo lidí :( (a věřím, že my co jsme zde na foru vidime tu pravou pravdu)
Věřte, milý Briane, že i my z té pravé pravdy vidíme jen malý kousek. Menší, než bychom si sami chtěli připustit. Já se tady třeba rozčiluju nad něčím, co se mi zdá naprosto jasné, a třeba to také tak jasné není. A jsem vdečný za každé moudré slovo od jiných, kteří tu pravdu vidí jinak, ať se jedná o kohokoliv. A z toho všeho mi zase jen vychází: Blaze tomu, kdo svou naději složil v Hospodina.... Snad ji na tuhle adresu složil i Šalit.

Offline brian04

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 28
Re: Vysvobození vojáka Šalita-2
« Odpověď #19 kdy: 6. Července 2010, 22:55:52 »
Ano to bezpochyby vím, že nemůžeme znát celou pravdu, ale tím, že o tom zde mluvíme a shaníme si nové a nove informace o ktere se zde podělíme svědčí o tom, že se snažíme znát tu pravdu. Jinak, stejně jako vy jsem rád za každé moudré slovo, ktere uslyším, at uz se jedná i o vec ktera mi nebude prijemna.

A věřte, že doufám v to, že se Gilad Salit bude moci vratit zpet ke svým milým!

janagab

  • Host
Re: Vysvobození vojáka Šalita-2
« Odpověď #20 kdy: 9. Července 2010, 20:57:57 »
tak přece jen, našla jsem takovou jednu zprávu, na i-hned, že pochod za Gilada Šalita dospěl až do Jeruzaléma a že jeho rodiče hodlají svou přítomností apelovat na propuštění jejich syna. Ovšem v hlavních zprávách- pokud vím - ani vidu ani slechu...

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15