Autor Téma: CENZURA  (Přečteno 31029 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline Vader

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 626
  • Pohlaví: Mužské
Re: CENZURA
« Odpověď #25 kdy: 7. Června 2007, 09:29:40 »
OK, co takhle zalozit novy thread (vlakno) treba v sekci "Obecna nabozenska debata" ? Myslim, ze tady v threadu o me despoticke krutovlade a cenzure (  :-* ;D ) na to nikdo moc reagovat nebude...

karaitecz

  • Host
Re: CENZURA
« Odpověď #26 kdy: 7. Června 2007, 10:16:49 »
Skůlosi ale tim že si přesunul tu diskuzi do privátního sektoru a dal si prohlížecí práva jen Achabovi - tim si znemožnil Jigalovi reagovat na to co jsme mu s Vadem odpověděli...

Podle mě to zbytečně hrotíme... vopruza jako je Analytik tu necháme prudit 2 měsíce a Jigala vyhodíme po jednom dni? ...to snad neni nutný ...dyt je náš ;-)
Chtel bych upozornit ze jsem nemel na mysli cenzurovani prispevku o homosexualite, ale chtel jsem upozornit na CENZURU v sekci BOJ O TALMUD.
Napsal jsem prispevek, ktery vyvraci nepravdive tvrzeni Jicchaka : Argumenty antisemitů proti Talmudu byly vždy velmi vratkým stéblem a proto k jejich rozvoji došlo pouze pod rouškou temna jakou byla doba nacistické okupace, či doba středověké inkvizice, nikdy ne pod tíhou argumentů .........................
1) Talmud nekritizovali pouze antisemite, ostre ho kritizovali i Israelite/Zide
2) Vypsal jsem jmena nekterych zidovskych kritiku a jejich dila
3) Pripomenul jsem ze take rabini neunesli tihu argumentu, ze existovala i Farizejska/Rabinska inkvizice, paleni knih oponentu, upalovani odpurcu, vyhaneni odpurcu do exilu, cenzura, zruseni vsech nerabinistickych skol,....
4) Nakonec, ze ma tvrzeni (oprena o dostupnou RABINISTICKOU literaturu) nebyla vyvracena "tihou argumentu", ale byla CENZUROVANA a VYMAZANA!!!!! >:(

Yan

  • Host
Re: CENZURA
« Odpověď #27 kdy: 7. Června 2007, 10:20:26 »
Tak to je těžká munice.

To smazání mýho příspěvku mě spíš pobavilo, takže když tady někdo psal že se kvůli tomu rozčiluju byl velmi daleko od pravdy.

Offline Vader

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 626
  • Pohlaví: Mužské
Re: CENZURA
« Odpověď #28 kdy: 7. Června 2007, 10:26:54 »
4) Nakonec, ze ma tvrzeni (oprena o dostupnou RABINISTICKOU literaturu) nebyla vyvracena "tihou argumentu", ale byla CENZUROVANA a VYMAZANA!!!!! >:(

Byla vymazana. Mnou. Ne cenzurovana. Kdybych ji mel "vypipat", tak by byla necitelna. Ostatne jsem ti ohledne toho poslal PM. Mohu-li se zeptat, kam se podela utocnost puvodni (smazane) zpravy ? Nevidim tu ani zminku o Talibanu...  :o

BTW vyz vyse. Tady se tim asi nikdo zabyvat nebude. Nahod novy thread v odpovidajici sekci.
« Poslední změna: 7. Června 2007, 10:31:03 od Vader »

nillbert

  • Host
Re: CENZURA
« Odpověď #29 kdy: 7. Června 2007, 11:13:14 »
Chtel bych upozornit ze jsem nemel na mysli cenzurovani prispevku o homosexualite, ale chtel jsem upozornit na CENZURU v sekci BOJ O TALMUD.

Já vim :-)
...já chtěl abys měl přístup všude a aby tě nikdo nemazal :-)
.....leč ostatní mají zatím jiný názor ( v diskuzi v sektoru kam ty nemáš přístup máme jedno témo čistě jen o tvé osobě :-))
« Poslední změna: 7. Června 2007, 11:31:01 od nillbert »

Karels

  • Host
Re: CENZURA
« Odpověď #30 kdy: 7. Června 2007, 11:28:07 »
to karaitecz,

uvědomuješ si člověče, že tím vlastně taky nahráváš všem, kteří židy nemají rádi?

3) Pripomenul jsem ze take rabini neunesli tihu argumentu, ze existovala i Farizejska/Rabinska inkvizice, paleni knih oponentu, upalovani odpurcu, vyhaneni odpurcu do exilu, cenzura, zruseni vsech nerabinistickych skol,....

Pro mě osobně je to novinka...

karaitecz

  • Host
Re: CENZURA
« Odpověď #31 kdy: 7. Června 2007, 11:35:00 »
Ano napsal jsem ze sekta Farizeju (necelych 6000 vyznavacu z asi 5 milionu Zidu na Bl. Vychode) se po nastupu karlovny Alexandry Salome chovala jako Taliban, stejne tak i Rabanite v pozdejsich dobach.
Ale i pred jeji vladou mala, agresivni a v te dobe jiz vlivna sekta Farizeju napadla sveho krale a velekneze Alexandra Janaje, pouze proto, ze chybne provedl jakousi obet NEPREDEPSANOU Torou!
Vyvrazedni 45 clenu Sanhedrinu (vetsinou Saduceju) narizene Herodesem za politicke podpory Farizeju, za jejich podporu krali a veleknezi Alexandru Janajovi a Jochananu Hyrkanovi.
Inkvizice - upaleni tzv. 80 carodejnic v Salemu (fanaticky farizejsky inkvizitor Simon ben Setach), paleni nefarizejskych spisu, nasilna farizeace skolstvi-povolena byla pouze vyuka tzv. Ustniho zakona,-ostani smery byly zakazany (rizeno fanatickym farizejem Josuou ben Gamla), jejich predstavitele byli bud povrazdeni nebo vyhnani.
Farizejska nabozenska "policie" (Farizeove ovladali urad obdobny dnesnim Ministerstvum vnitra) kontrolovali dodrzovani tzv. Ustniho Zakona - nepripomina to Iran?!
Kolaborace Farizeju s okupanty - Farizejove nenavideli Bar Kochbu (NEFARIZEJE) - rikali mu Syn Lzi.
Rabanite diky spolupraci muslimskymi vladci ovladli Exilarchat a nutily ostatni Zidy prijmout jejich doktrinu.
Vetsina vychodnich Zidu ale nikdy o tzv. Ustnim zakone ci Talmudu NIKDY neslysela.
Vnucovani talmudismu vyvolalo protirabanitska povstani nerabinskych Zidu - napr. povstani Abu Isi al Isfachaniho (ktereho Rabini nazivali falesnym prorokem)
Nakonec se narabanite sjednotili a osamostanili se na muslimskych uzemich od rabanitske dusevni kolonizace, a diky Anan ben Davidovi se od Rabanitu oddelili.
Ve Spanelsku byli Karaite pro svuj odpor k talmudu vrazdeni ne krestany, ale Rabanity, probihala zde rabinska inkvizice = upalovani netalmudistu, paleni knih,..
Take v Rusku se snazili rabini ovladnout Karaity, vnutit jim Talmud a rozhodovat o jejich zalezitostech (a hlavne od nich ziskavat dane) po ovladnuti Krymu a Litvy, ti se tomu vzepreli a nakonec si prosadili samostatnou obec.
Dokonce i v dnesni dobe prosazoval napr. Ovadia Josef aby si Sefarde brali karaitske zeny a Sefardky zase Karaity, aby je tak ziskali pro  talmudismus.

To jsou snadno overitelna historicka fakta, lze je najit i v rabanisticke literature.
Talmud je lidsky vytvor a je v primem rozporu s Torou/TaNaCHem.
Tento vytvor Rabinu je pricinou mnoha utrpeni Zidu (at uz rabanitskych ci nerabanitskych), byl a je ostre kritizovan nejen antisemity a filosofy ale i Israelity/Zidy! >:(

karaitecz

  • Host
Re: CENZURA
« Odpověď #32 kdy: 7. Června 2007, 11:36:20 »
Tak to je husty ;D

Karels

  • Host
Re: CENZURA
« Odpověď #33 kdy: 7. Června 2007, 11:40:17 »
Já si nemyslím, že například takový Pirkej Avot byl příčinou utrpení karaitských židů...

Karels

  • Host
Re: CENZURA
« Odpověď #34 kdy: 7. Června 2007, 11:44:42 »
Ale je pravdou, že když jsme byli na návštěvě v olomoucké židovské obci, tak vás, karaity, tam srovnávali s hnutím - "Židé pro Ježíše." Tvé stránky jsem zveřejnil na svých, na Grano Salis, hodlal jsem tak učinit i tady na Eretz.cz - doufám, že to ostatním židům nebude vadit...

Karels

  • Host
Re: CENZURA
« Odpověď #35 kdy: 7. Června 2007, 11:50:33 »
Já nevím, proč se dohadovat - proč se konkrétně nezamyslíme nad nějakým textem z ???? , a tam ať každý "předvede", co mu ten text říká... - ať už s ohledem, nebo bez ohledu na tradici (Talmud) - ať chcete, nebo ne, stejně ty diskuze skonči u biblického textu, respektive u výkladu...

Možná návrh pro zřizovatele těchto stránek, že by se založila rubrika - kde bychom se zamýšleli nad určitou statí ???? - mohlo by jít o týdení čtení... - každý by se mohl vyjádřit..

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re: CENZURA
« Odpověď #36 kdy: 7. Června 2007, 11:54:08 »
Možná návrh pro zřizovatele těchto stránek, že by se založila rubrika - kde bychom se zamýšleli nad určitou statí ???? - mohlo by jít o týdení čtení... - každý by se mohl vyjádřit..

Nevím, jaký by o to byl zájem. Nicméně nic nikomu nebrání udělat každý týden nové téma třeba v "Judaismus" - "Obecná náboženská debata"...

karaitecz

  • Host
Re: CENZURA
« Odpověď #37 kdy: 7. Června 2007, 11:57:52 »
to karaitecz,

uvědomuješ si člověče, že tím vlastně taky nahráváš všem, kteří židy nemají rádi?

3) Pripomenul jsem ze take rabini neunesli tihu argumentu, ze existovala i Farizejska/Rabinska inkvizice, paleni knih oponentu, upalovani odpurcu, vyhaneni odpurcu do exilu, cenzura, zruseni vsech nerabinistickych skol,....

Pro mě osobně je to novinka...



Dejiny pisou vitezove, at uz jsou dobri nebo spatni.
V tomto pripade to jsou bohuzel Rabini.
Co ale dokazuje, ze jejich nazory a tvrzeni jsou pravdiva?!
Stari Talmudu?!
Ten je prece mladsi nez krestanska Evangelia!
Pocet vyznavacu?!
V tom pripade je vice pravdivy islam a krestanstvi (a jejich vyklad Tory)!
Myslis ze je lepsi falsovat dejiny a mlcet o historickych faktech jenom proto, ze se to neshoduje s Talmudem a ze to "poskozuje" Talmud?!
Me nazory neskodi Zidum a ani moje argumenty antisemitum nepomuzou, antisemita bude nenavidet Zida jenom protoze je Zid a je mo jedno jestli veri v Talmud nebo v Toru, je mu jedno jestli je ateista nebo verici, zda zije v exilu nebo v Israeli.
Spis by te melo zajimat jestli mam pravdu, nebo ne a ne se zajimam o to ze svou kritikou Talmudu poskozuji Zidy.
Pokud nemam pravdu, da se to vyresit argumenty.
Ale to se nedeje ani na akademicke pude, dokonce bylo zabraneno aby byla napsana diplomova prace ktera by kritizovala Talmud z nerabanistickeho zidovskeho pohledu!

Karels

  • Host
Re: CENZURA
« Odpověď #38 kdy: 7. Června 2007, 12:01:47 »
Já Talmud beru jako kolektivní paměť židovského národa - mám k němu přece jenom nějaký vztah (ač jsem křesťan). Pokud by to chtěl někdo kriticky rozebrat - tak to by musel být naprostý genius, protože je to obsáhlá knihovna, navíc ať chceš, nebo ne, to čtení tě ovlivní - i když s jeho obsahem nesouhlasíš.


Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re: CENZURA
« Odpověď #39 kdy: 7. Června 2007, 12:03:59 »
to karaitecz,
uvědomuješ si člověče, že tím vlastně taky nahráváš všem, kteří židy nemají rádi?

Pravdu, pravdu, nic než pravdu. Stejně jako nezamlčujeme problematické vztahy v islámu nebo křesťanství, není důvod mlčet o nich v židovství. Jinou věcí je, že debata by měla být pokud možno umírněná, věcná. Což zatím více méně je.

karaitecz

  • Host
Re: CENZURA
« Odpověď #40 kdy: 7. Června 2007, 12:04:05 »
Já si nemyslím, že například takový Pirkej Avot byl příčinou utrpení karaitských židů...

Stejne jako Mein Kampf primo nezabijel Askenaze!
Je to spis o lidech, ne vsichni naciste vrazdily Zidy, ne vsichni muslimove vrazdi Israelce, ne vsichni Rabbanite vrazdili Karaity, ne vsichni Farizejove vrazdili Saduceje a popirace Ustniho Zakona.
Vis o tom, ze se v Amide miliony rabanitu (mozna i ty) nekolikrat denne modli proti vyznavacum Tory, proti Karaitum, kteri jsou zde nazivani minim-heretici?!

karaitecz

  • Host
Re: CENZURA
« Odpověď #41 kdy: 7. Června 2007, 12:05:07 »
Ale je pravdou, že když jsme byli na návštěvě v olomoucké židovské obci, tak vás, karaity, tam srovnávali s hnutím - "Židé pro Ježíše." Tvé stránky jsem zveřejnil na svých, na Grano Salis, hodlal jsem tak učinit i tady na Eretz.cz - doufám, že to ostatním židům nebude vadit...

Ja bych typoval ze bude ;D

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re: CENZURA
« Odpověď #42 kdy: 7. Června 2007, 12:09:16 »
Ale to se nedeje ani na akademicke pude, dokonce bylo zabraneno aby byla napsana diplomova prace ktera by kritizovala Talmud z nerabanistickeho zidovskeho pohledu!

To mě zajímá. Na jaké škole a fakultě ta práce měla být psána? Kdo a jak tomu bránil a zabránil?

Karels

  • Host
Re: CENZURA
« Odpověď #43 kdy: 7. Června 2007, 12:12:09 »
Nemůžu v žádném případě nenávidět židy, když jsem se ráno modlil - any becedek echeze panejchá, esbea behakíc temunatechá - poslední verš žalmu 17 - a jestli mi k většímu porozumění biblických textů pomůže Talmud, nebo výklad rabiho Jicchaka, tim líp.

Znalost ???? nám pomůže "přežít" všechno, čím procházíme...

karaitecz

  • Host
Re: CENZURA
« Odpověď #44 kdy: 7. Června 2007, 12:14:04 »
Já Talmud beru jako kolektivní paměť židovského národa - mám k němu přece jenom nějaký vztah (ač jsem křesťan). Pokud by to chtěl někdo kriticky rozebrat - tak to by musel být naprostý genius, protože je to obsáhlá knihovna, navíc ať chceš, nebo ne, to čtení tě ovlivní - i když s jeho obsahem nesouhlasíš.



Podle me je to historicky dokument, ktery vypovida o dobe kdy byl psan.
Talmud me take ovlivnil, cim vic jsem ho "studoval", tim vic jsem zjistoval ze je v rozporu s Torou a ze to neni nic pro me a diky Talmudu se ze me stal zaryty ANTITALMUDISTA.

karaitecz

  • Host
Re: CENZURA
« Odpověď #45 kdy: 7. Června 2007, 12:19:15 »
Ale to se nedeje ani na akademicke pude, dokonce bylo zabraneno aby byla napsana diplomova prace ktera by kritizovala Talmud z nerabanistickeho zidovskeho pohledu!

To mě zajímá. Na jaké škole a fakultě ta práce měla být psána? Kdo a jak tomu bránil a zabránil?

Premejslim jak ti tuto informaci podat a zaroven neposkodit cloveka kterej chtel praci psat! Predpokladam totiz, ze by se lide kteri tak ucinili by se mohli vyskytovat na tomto Foru. Mozna ti napovi ze jeden z nich je prihlasen i na virtualni jeshive.

Karels

  • Host
Re: CENZURA
« Odpověď #46 kdy: 7. Června 2007, 12:19:54 »
Citovat
Ja bych typoval ze bude

Tak nezlob se, (jsi Jigal?) ostatní židé ke karaitům musí mít blíž než k nám křesťanům...  :)

karaitecz

  • Host
Re: CENZURA
« Odpověď #47 kdy: 7. Června 2007, 12:31:04 »
Nemůžu v žádném případě nenávidět židy, když jsem se ráno modlil - any becedek echeze panejchá, esbea behakíc temunatechá - poslední verš žalmu 17 - a jestli mi k většímu porozumění biblických textů pomůže Talmud, nebo výklad rabiho Jicchaka, tim líp.

Znalost ???? nám pomůže "přežít" všechno, čím procházíme...

TaNaCH nepotrebuje zadne vetsi komentare, neobsahuje zadne skryte vyznamy ci poselstvi. JHVH prece pozadoval aby z nej NIC nebylo ubrano, ale ani aby k nemu nebylo NIC pridano. Kdyby chtel aby TaNaCH obsahoval neco navic tak by to Moshemu nadiktoval, kdyby chtel aby jsme hledaly skryte viznamy tak by nam to prikazal. Kazdy by se mel pri studiu Tory ridit vlastnim textem, kontextem s jinymi castmy, nevytrhavat jednotliva slova a pasaze z kontextu, ridit se historickymi fakty, mel by vyuzivat lingvistiku, hebrejskou gramatiku, ..... a ne se spolehat na nazory Rabinu.
Nazory Rabinu nemuzou mit vetsi vahu nez jasny a srozumitelny text diktovany primo JHVH.

karaitecz

  • Host
Re: CENZURA
« Odpověď #48 kdy: 7. Června 2007, 12:33:11 »
Citovat
Ja bych typoval ze bude

Tak nezlob se, (jsi Jigal?) ostatní židé ke karaitům musí mít blíž než k nám křesťanům...  :)

Jo to jsem ja ;)

Karels

  • Host
Re: CENZURA
« Odpověď #49 kdy: 7. Června 2007, 12:35:01 »
Jasně, souhlasím, potom ale z hlediska pravdy také musím upozornit, že některé pasáže mně ukazují na Ježíše, jako na zaslíbeného Mesiáše....

S tou gramatikou souhlasím, já vlastně ani pořádně Talmudu nerozumím - protože nemám dostatečné jazykové vybavení - takže se můžu tak spolehnout akorát na vlastní text Tanachu a pokoušet se ho vyložit, jak se mi zdá nejlépe...

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15