Autor Téma: Výstavba ve východním Jeruzalémě  (Přečteno 6987 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

janagab

  • Host
Výstavba ve východním Jeruzalémě
« kdy: 17. Března 2010, 19:46:45 »
Mám zajímavý zážitek ze včerejšího dne. Syn mi oznámil, že se hlásí na politologii. I dala jsem mu záludnou otázku: "Myslíš si, že je vhodné, aby židé stavěli nové byty ve východním Jeruzalémě?", ptám se. Můj syn na mě čučí nechápavě a dává mi pragmatickou odpověď: "No a proč ne? Je tam málo slunka nebo vody? Mamo, já se hlásím na politologii, ne na stavárnu, ať si židi stavějí co chcou a kde chcou.....". Začala jsem si přát, aby se na tu politologii dostal a tento svůj postoj neopustil, co myslíte?

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re: Výstavba ve východním Jeruzalémě
« Odpověď #1 kdy: 18. Března 2010, 00:14:42 »
Krásná odpověď. Pokud si ponechá tento názor pro sebe při skládání některých zkoušek u některých pedagogů, tak v zásadě může velmi úspěšně absolvovat  ;D

Že se tak ptám, kde chce politologii studovat? Na FF UK, FSV UK nebo někde jinde?

Offline gvodrazka

  • Nestor
  • *****
  • Příspěvků: 1 001
  • Pohlaví: Mužské
Re: Výstavba ve východním Jeruzalémě
« Odpověď #2 kdy: 18. Března 2010, 09:33:14 »
 :D
V Erecu, když začnete stavárnou, můžete skončit u politologie. Zejména, když chcete stavět v Ramat Šlomo apod... ;D

Offline zoom

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 129
  • Pohlaví: Ženské
Re: Výstavba ve východním Jeruzalémě
« Odpověď #3 kdy: 18. Března 2010, 09:56:59 »
Jen nevím, jestli se panu synovi nebude trochu ztěžka studovat, když má zdravý selský rozum. Snad mu ho cestou neukradnou. V případě, že zůstane takový jaký je, tak je skutečně naděje, že v příští generaci ta politika bude lepší.

janagab

  • Host
Re: Výstavba ve východním Jeruzalémě
« Odpověď #4 kdy: 18. Března 2010, 20:50:40 »
No, chce studovat na FFUP. Když jsem říkala dědovi, jak se k výstavbě ve východním Jeruzalémě staví můj syn, tak se hrozně smál a říkal,že, až dostane u přijímaček podobnou otázku, tak, že má rovnou zavolat rychlou záchranku. Jinak, protože je po mně, tak určitě svůj názor neztratí, pouze ho transformuje podle historických/vědeckých poznatků.

Offline zoom

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 129
  • Pohlaví: Ženské
Re: Výstavba ve východním Jeruzalémě
« Odpověď #5 kdy: 19. Března 2010, 13:15:21 »
IGI79 / Váš vtip byl zrušen. A považujte toto za jedine varovani, druhe nebude.

igi79

  • Host
Re: Výstavba ve východním Jeruzalémě
« Odpověď #6 kdy: 19. Března 2010, 13:53:03 »
Prednasam na univerzite a studentov s takymto pristupom (ktoreho sa tykala aj moja parabola) som uz mal niekolko. Je mi naozaj luto ked ste to pochopil ako vtip, ale tento podla Vas vtip uz dokazal prinutit sa zamysliet nad svojim pristupom niekolko oportunistickych "hajzlikov".

Offline zoom

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 129
  • Pohlaví: Ženské
Re: Výstavba ve východním Jeruzalémě
« Odpověď #7 kdy: 19. Března 2010, 13:59:55 »
Jenomze tento komentar tam chybel, proto jsem ho vymazala. Nezapomente, ze mezi ctenari nasi diskuze jsou i taci, kteri maji zkusenosti z te doby. Doporucovala bych zahajit nove vlakno a toto tema rozvest. Dekuji.

janagab

  • Host
Re: Výstavba ve východním Jeruzalémě
« Odpověď #8 kdy: 19. Března 2010, 16:12:49 »
tak nevím, byl můj příspěvek něčím kontraverzní? věřím, že nee. původni myšlenka měla upozornit na rozdíl mezi selským a politickým rozumem. vlastně jsem tou svou notickou chtěla říct, že mám strašnou radost z toho,že selský rozum mého synátora absolutně nepochopil, proč by židé neměli stavět ve východním Jeruzalémě. já to totiž nechápu taky, a to jsem o nějakých 23 starší a zkušenější....

Offline zoom

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 129
  • Pohlaví: Ženské
Re: Výstavba ve východním Jeruzalémě
« Odpověď #9 kdy: 20. Března 2010, 18:53:35 »
Vymazání se týkalo jednoho kontroverzního "vtipu", který uvedl Igi79 jako ukázku kontorverzního postoje, který lze při výuce použít. Šlo o to, kdy jsou možné pokusy na lidech a otázky se odehrávaly v rodině Mengele. Tak jsem to neunesla a použila svého práva smazat a varovat.  Pak přišlo vysvětlení.
Pravda je, že na tyto argumentace jsem velice citlivá, až přecitlivělá, a myslím, že nejsou na místě.
Tak se omlouvám, za to, že jsem neuvedla důvod mé reakce dostatečně přesně.

janagab

  • Host
Re: Výstavba ve východním Jeruzalémě
« Odpověď #10 kdy: 20. Března 2010, 19:19:48 »
to zoom: jojo, nemáte to lehké, řídit diskusní fórum na webu je docela kláda, držte se :-))

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15