Autor Téma: פטפט בעברית..  (Přečteno 14213 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

vindah

  • Host
פטפט בעברית..
« kdy: 16. Března 2010, 13:14:52 »
שלום, מי ידע את לדבר עברית פוה, ורצה לפטפט? ..אני למדת עכשיו עד 3. שנה.. אבל כל מה אני ידעת למדתי בביתי, מספר הדקדוק...ומה אתם?י היש עברית קל, או קבד לחם?י..))
יפה אז יום טוב לכל ארץ

Offline Eva

  • Plný člen
  • ***
  • Příspěvků: 182
Re: פטפט בעברית..
« Odpověď #1 kdy: 16. Března 2010, 13:33:42 »
שלום, מי ידע את לדבר עברית פוה, ורצה לפטפט? ..אני למדת עכשיו עד 3. שנה.. אבל כל מה אני ידעת למדתי בביתי, מספר הדקדוק...ומה אתם?י היש עברית קל, או קבד לחם?י..))
יפה אז יום טוב לכל ארץ

מותר לתקן את שגיאותך בלי שתפגעי?

vindah

  • Host
Re: פטפט בעברית..
« Odpověď #2 kdy: 16. Března 2010, 15:29:24 »
אני מצטערת, לפעמים אני כתבת כמו חזיר... אני ידעת... ::) ;D

Offline zoom

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 129
  • Pohlaví: Ženské
Re: פטפט בעברית..
« Odpověď #3 kdy: 16. Března 2010, 15:44:12 »
Eva se ptá jestli může opravit chyby, což je nabídka přímo královská a doporučuji přijmout, protože chybami se člověk učí.  ;)

vindah

  • Host
Re: פטפט בעברית..
« Odpověď #4 kdy: 16. Března 2010, 16:14:50 »
כן כן, הבנתי... תודה לך, חוה... אני ידעת שאני מדברת עם טעותים...
jojo, já to pochopila, vím že píšu hrubky,takže jakékoli opravy (teda správné) vítám, dík... nicméně mě to baví, chyby nechyby.. to se časem spraví, snad.

Elazar

  • Host
Re: פטפט בעברית..
« Odpověď #5 kdy: 16. Března 2010, 16:22:46 »
אני לא חושב שזאת אידאה טובה - אבל אם אתם רוצים...
א) יש הרבה אתרים אחרים באינטרנט לשיחה או ל"פטפט" בעברית. והם יותר טוב מזה  :)
ב) אם את רוצה להתיעץ - אני חושב שיש פה הרבה מומחים  :) - אבל אני מעדיף שיחה בצ'כית, בבקשה (או עם תרגום סימולטני  :D).
ג) ואם את רוצה לכתוב בלי ניקוד, צריך לכתוב בכתב מלא - לדוגמה: כותבת יודעת לומדת ... ;)

Offline Albert Ahornchen

  • Plný člen
  • ***
  • Příspěvků: 108
Re: פטפט בעברית..
« Odpověď #6 kdy: 16. Března 2010, 16:24:07 »
PŘÁTELÉ NÁDHERA ,ABYCH VŮBEC VĚDĚL O ČEM JE ZDE ŘEČ MUSEL JSEM POUŽÍT PŘEKLADAČ BOHUŽEL JÁ SE PERU S Aleph-Bet :-[

vindah

  • Host
Re: פטפט בעברית..
« Odpověď #7 kdy: 16. Března 2010, 16:35:12 »
אאאה, אז אני מצטערת עוד פעם... לא ידעתי שזה בעיה לדבר עברית פוה...)) או קי, אין דבר...
לאלאזר: אני חשבת שכתבים וו רק בעברית חדש, אבל בלי וו זה גם בסדר.. ובעברית ישן זה בלי וו תמיד

ooh, tak to jsem omlouvám, netušila jsem že v židovském fóru vyvolám hebrejštinou paniku... ;D
elazarovi: ale psát tam všude vav není nutný, mám pocit že se píšou jen pro lepší čitelnost, ale bez ni je to taky ok.  no dobře...  :D

Elazar

  • Host
Re: פטפט בעברית..
« Odpověď #8 kdy: 16. Března 2010, 17:03:41 »
Ehm, tak ještě jednou - česky - protože mám pocit, že jsi tomu neporozuměla:

Paniku to nevyvolává. Ani to není problém. Jen nemyslím, že to je úplně dobrý nápad - jednak na internetu je mnoho jiných stránek pro "chat" nebo konverzaci v ivritu a navíc mnohem vhodnějších... A přeci jen - toto není židovské fórum - je to fórum o Izraeli, židovství a souvisejících věcech (tedy samozřejmě i hebrejštině) - ale zrovna administrátor je křesťan jak poleno - pokud se chceš poradit, tak tu určitě bude hodně odborníků, ale preferoval bych i češtinu (řada - řekl bych i drtivá většina - lidí, co sem chodí, hebrejsky neumí a třeba by je to zajímalo).

A ty podklady: píšeš podklady tam, kde být nemají (פוה místo פה) a nepíšeš je tam, kde být mají (כתבים namísto כותבים) :). Máš li "starou hebrejštinou" na mysli biblickou, tak ta se ale právě kvůli správné výslovnosti (vyjma sifrej Tora) píše s nikudem. A ty nepíšeš ani biblickou hebrejštinou (alespoň jsem si nikde nevšiml vazby s vav conversivum, místo anochi píšeš ani atd.) ani s nikudem. Samozřejmě, že se podklady psát "nemusí", ale moderní hebrejština i přesto má pro jejich psaní pravidla, hlavně kvůli nevokalizovanému textu.

A píšu se s ajinem: אלעזר 

Offline zoom

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 129
  • Pohlaví: Ženské
Re: פטפט בעברית..
« Odpověď #9 kdy: 16. Března 2010, 18:32:34 »
Elazar: vždyť se toho hebrejskeho diskutování nemusíte účastnit. Hlavně že se ti kdo chtějí baví. Já se třeba o sport nezajímám, ale jsem ráda že tu je bezvadná informace pro ty, kdo jí chtějí. A pokud se obáváte košernosti diskuze, tak mezi moderátory jsou i tací, kteří to ohlídají.  ;) No a poučení přece každý rád najde.
 

vindah

  • Host
Re: פטפט בעברית..
« Odpověď #10 kdy: 16. Března 2010, 19:54:45 »
okey, já vám rozumněla... že prý to není dobrý nápad říkáte, no když ne tak ne, co se dá dělat... když tady není zájem, není to můj problém... ;D tak teda česky, jen jsem to zkusila...mějte se, ...a učte se... ;D

-jo, já to consekutivní vav nemám ráda je dost matoucí... jinak vycházím z weingreena (biblická)
-elazar je vážně s ajin, píšu rychleji než myslím....

vindah

  • Host
Re: פטפט בעברית..
« Odpověď #11 kdy: 16. Března 2010, 20:19:29 »
a díky zoom za zastání... nemám potřebu diskutovat něco nekalého nebo až nekošérního, joj... ;D

Offline zoom

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 129
  • Pohlaví: Ženské
Re: פטפט בעברית..
« Odpověď #12 kdy: 16. Března 2010, 20:57:42 »
כן כן, ללמוד, ללמוד ,ללמוד ...
 :D

Offline Tamar

  • Nestor
  • *****
  • Příspěvků: 688
  • skype: mar.se22
Re: פטפט בעברית..
« Odpověď #13 kdy: 16. Března 2010, 23:32:35 »
a díky zoom za zastání... nemám potřebu diskutovat něco nekalého nebo až nekošérního, joj... ;D

no Veru, tys jim dala.. ale..  ;D ;D

(..se jí nebojte.. je to mladé, divoké...  ještě... :D :D :D)

vindah

  • Host
Re: פטפט בעברית..
« Odpověď #14 kdy: 17. Března 2010, 12:47:55 »
Sh", tak že jsem tu nová, napadlo mě že vám napíšu něco málo o sobě,...)) tak tedy jsem Veronika, a jsem z Prahy, je mi osmnáct a chodím obor grafický design... v blízké době plánuju zajít na seder pesach, ačkoli ročiče tím moc nadšni nejsou, ...))teď zrovna jsem ve škole ... ;D zatím ahoj, mějte se...

Offline gvodrazka

  • Nestor
  • *****
  • Příspěvků: 1 001
  • Pohlaví: Mužské
Re: פטפט בעברית..
« Odpověď #15 kdy: 17. Března 2010, 15:37:02 »
 :-*
Jestli to chceš opravdicky načechrat v ivrit, tak se zahákni na Facebooku do IsraelNetWorku a za chvíli budeš mít 469 autenticky ivrit chatujících přátel  :-*

Je s nimi neskutečná legrace... :D

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15