Autor Téma: K článku "Problém sekulárních Židů"  (Přečteno 7498 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline Samuel

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 460
  • Pohlaví: Mužské
K článku "Problém sekulárních Židů"
« kdy: 1. Června 2007, 15:23:02 »
Článek mi připadal dobrý až do posledního odstavce:

"Možná budu mnohé pobuřovat, ale domnívám se, že po založení státu Izrael stížnosti Židů na rostoucí antisemitismus mimo území Izraele nejsou moc opodstatněné. Mohou kdykoli odejít pomoci státu Izraeli a nebýt terčem antisemitů. Ve stále více islamizované Evropě nečeká Židy světlá budoucnost. Islamisté jim budou stále více znepříjemňovat život."

Jistě, každý Žid má možnost přesídlit do Israele. To však není důvod k tomu, aby se smiřovali s antisemitismem v zemi, ve které žijí, kde se pravděpodobně i narodili a mají zde své rodiny, známé, vybudovanou existenci, prostě vazby takového rázu, že přesídlení není pro ně jednoduchou a triviální volbou.
Ano, i já vidím jak se Evropa pod nanicovatým pláštěm EU islamizuje, ale je snad řešením se s touto islamizací smířit a vyklidit pole ? Vždyť to by byl jen další z ústupků, které jsou přesně podle scénáře nejvíce vyhovujícího právě expandujícímu Islámu.
Nehledě na to, že přesídlením do Israele by autor beztak nepřestal být terčem antisemitů. Jen by jejich vliv nebyl možná bezprostřední, ale zprostředkovaný například podporou okolním islámským režimům, teroristickým skupinám resp. vytvářením mediálního špatného obrazu Israele a židovství vůbec.
Tak, jak s ostatními články a názory autora jsem v minulosti souhlasil, závěr tohoto se mi jeví jako poněkud scestný.
Sometimes I've believed as many as six impossible things before breakfast.

Vena

  • Host
Re: K článku "Problém sekulárních Židů"
« Odpověď #1 kdy: 1. Června 2007, 23:51:41 »
arabové jsou potomci abrahama,čili jsou to také semité.znamená to že když nemam rád araby jsem také antisemita??

nillbert

  • Host
Re: K článku "Problém sekulárních Židů"
« Odpověď #2 kdy: 2. Června 2007, 15:50:55 »
arabové jsou potomci abrahama,čili jsou to také semité.znamená to že když nemam rád araby jsem také antisemita??

Nehraj si slovíčky Véno. To je jen oblíbená slovní hříčka revizionistů. To slovo bylo tak dlouho a tak specificky používáno že má už dávno svůj vlastní, jasně daný význam. Tomu z čeho ti doma teče voda nikdo neřekne jinak než "kohoutek" - přestože to žádnej kohoutek neni, je to ventil a ve strojařině je kohoutek neco jinýho. Prostě se to před nějakou dobou prohodilo a jedinej kdo tvrdošijně tvrdí že se oplachoval u ventilu vodou je prof.Václavík z jedné nejmenované školy v Praze. (a je přitom všem dost pro legraci)
« Poslední změna: 2. Června 2007, 15:59:19 od nillbert »

Vena

  • Host
Re: K článku "Problém sekulárních Židů"
« Odpověď #3 kdy: 2. Června 2007, 21:35:38 »
Já to nemyslel zle.Takhle mi v jiné diskuzi argumentovali dva arabové,že když je nemam rád,že jsem stejný antisemita jako kdybych neměl rád židy.Ptal jsem se proto,že mě zajímalo jak se na to koukají sami židé,protože stejně jako ty si myslim,že význam toho slova je daný. BTW web https://jdl.czechian.net/index2.htm je tvuj?

nillbert

  • Host
Re: K článku "Problém sekulárních Židů"
« Odpověď #4 kdy: 3. Června 2007, 11:33:40 »
Já to nemyslel zle.

tak to jsem rád :-) já taky ne ;-)

BTW web https://jdl.czechian.net/index2.htm je tvuj?

jojo  ...dyk jsem tam taky podepsanej ;-)

Vena

  • Host
Re: K článku "Problém sekulárních Židů"
« Odpověď #5 kdy: 24. Června 2007, 19:39:46 »
nillbert:O.K.Ale ten tvuj web nějak stagnuje,ne?Líbili se mě ty lekce hebrejštiny;nechceš to zavést i tady?

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15