Autor Téma: Unavená společnost  (Přečteno 7232 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Luděk Vališ

  • Host
Unavená společnost
« kdy: 6. Března 2010, 22:58:37 »
Během několika let,jsem zaslechl- Israel- to je unavená společnost.Toto mě velice trápí. Musí to být naopak. V Izraeli musí vznikat nápady a inovace! Základní vlastností žida je provokace. Proto Vás provokuji, ale v dobrém. moje srdce je čisté. Přeji vše dobré.

martindeporres

  • Host
Re: Unavená společnost
« Odpověď #1 kdy: 6. Března 2010, 23:36:56 »
No tak Luďku! Víte kdy vzniká únava? Tehdy, kdy něco chcete změnit a i kdybyste se stavěl na hlavu, ono to nejde. Opakované tlučení hlavou do zdi. Jenže já  vidím v tom kousku planety na kterém Izrael je i něco víc. Inspiraci pro celý zbytek planety. nemyslím, že je to tak pesimistisch, jak si myslíte.  A zrovna tak si nemyslím, že je provokace základní vlastností žida. Třeba je to taky inspirace, vnuknutí, rozšíření pohledu, možnost kouknout se na věc z jiné strany, konzervativnost a originalita současně. Každá mince  má dvě strany a povězte mi, která z těch dvou je špatná.  A jest tady jedna jistota. Ať děláme cokoliv, Nejvyšší je schopný doplnit naši práci nedostatečnou v práci dokonalou. Buď mu sláva.

janagab

  • Host
Re: Unavená společnost
« Odpověď #2 kdy: 7. Března 2010, 17:04:27 »
já si spíš myslím, že unavená je evropská společnost. naopak v Izraeli vidím sama pro sebe snad poslední ostrůvek naděje i inspirace. Hlavně, aby se nenakazili Evropskou unií...

Offline gvodrazka

  • Nestor
  • *****
  • Příspěvků: 1 001
  • Pohlaví: Mužské
Re: Unavená společnost
« Odpověď #3 kdy: 8. Března 2010, 07:50:26 »
Bylo to možná myšleno tak, že Izrael je unaven věčnými válkami, terorismem, napětím, pohotovostí před nepřáteli ...
Základní židovskou vlastností je neklid, pochyby, neustálé kladení (si) otázek, nespokojenost s úrovní svého současného vědění, neustálé tíhnutí ke zdokonalování a s tím spojená neofilie... :D

Ovšem je třeba rozeznávat mezi skutečně podnětnými výzvami a mezi bzukotem obtížného hmyzu... ;D
« Poslední změna: 8. Března 2010, 08:02:25 od gvodrazka »

martindeporres

  • Host
Re: Unavená společnost
« Odpověď #4 kdy: 8. Března 2010, 08:42:34 »
Bylo to možná myšleno tak, že Izrael je unaven věčnými válkami, terorismem, napětím, pohotovostí před nepřáteli ...
Základní židovskou vlastností je neklid, pochyby, neustálé kladení (si) otázek, nespokojenost s úrovní svého současného vědění, neustálé tíhnutí ke zdokonalování a s tím spojená neofilie... :D

Ovšem je třeba rozeznávat mezi skutečně podnětnými výzvami a mezi bzukotem obtížného hmyzu... ;D
Jenže tyto vlastnosti jsou právě ty, které člověka a lidstvo jako takové posunují nahoru a dopředu. Nejhorší jsou sebejistí suveréni, kteří o sobě myslí, že jsou dokonalí.

Offline gvodrazka

  • Nestor
  • *****
  • Příspěvků: 1 001
  • Pohlaví: Mužské
Re: Unavená společnost
« Odpověď #5 kdy: 8. Března 2010, 10:59:55 »
.. třeba jsou Izrael i židé unavení pozicí věčné lokomotivy, táhnoucí strašnou řadu vlečňáků...

Neodpustím si otázku, kde je vlastně ve vesmíru "nahoru" a kde "dopředu" .... :P
Není-li to, čemu se říká vývoj, vlastně degresem?  :P Kdo to ví? Hluboká skepse se  mne zmocnila... :P

Offline Tamar

  • Nestor
  • *****
  • Příspěvků: 688
  • skype: mar.se22
Re: Unavená společnost
« Odpověď #6 kdy: 8. Března 2010, 14:43:07 »
Neodpustím si otázku, kde je vlastně ve vesmíru "nahoru" a kde "dopředu" .... :P
Není-li to, čemu se říká vývoj, vlastně degresem? 

.. bingo..  ;)

martindeporres

  • Host
Re: Unavená společnost
« Odpověď #7 kdy: 8. Března 2010, 16:19:47 »
.. třeba jsou Izrael i židé unavení pozicí věčné lokomotivy, táhnoucí strašnou řadu vlečňáků...

Neodpustím si otázku, kde je vlastně ve vesmíru "nahoru" a kde "dopředu" .... :P
Není-li to, čemu se říká vývoj, vlastně degresem?  :P Kdo to ví? Hluboká skepse se  mne zmocnila... :P
Otázka vektoru je  současně i otázkou, kam chceme směřovat.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15