Autor Téma: Rabín odhalil jméno Mesiáše  (Přečteno 39003 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Yan

  • Host
Re: Rabín odhalil jméno Mesiáše
« Odpověď #25 kdy: 14. Srpna 2007, 12:27:29 »
....... "Mili bratia gojim..."

V rámci pochopení toho vtipu, mohl by mi někdo objasnit: co je to gojim? Případně v čem je ten vtip?
Myslim to vážně. Je mi jasný že v tom slově "gojim" je skryta ta pointa, jen mi uniká.

Offline Samuel

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 460
  • Pohlaví: Mužské
Re: Rabín odhalil jméno Mesiáše
« Odpověď #26 kdy: 14. Srpna 2007, 13:04:51 »
"goj" je hebrejský výraz pro označení člověka nežidovského vyznání, zpravidla křesťana. "gojim" je pak množné číslo.
Sometimes I've believed as many as six impossible things before breakfast.

Offline Vader

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 626
  • Pohlaví: Mužské
Re: Rabín odhalil jméno Mesiáše
« Odpověď #27 kdy: 14. Srpna 2007, 15:55:23 »
"goj" je hebrejský výraz pro označení člověka nežidovského vyznání, zpravidla křesťana. "gojim" je pak množné číslo.

Jeste bych si dovolil podotknout, ze nezidy je vyraz goj/gojim hapan veskrze pejorativne  ;)

Offline Samuel

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 460
  • Pohlaví: Mužské
Re: Rabín odhalil jméno Mesiáše
« Odpověď #28 kdy: 14. Srpna 2007, 20:55:26 »
Já myslel, že něco také necháme k pochopení Yanovi. Vždyť on snad takto z toho vtipu ani nemůže mít radost  ;)
Sometimes I've believed as many as six impossible things before breakfast.

Offline fanuel

  • Starší člen
  • ****
  • Příspěvků: 263
  • Zdravím
Re: Rabín odhalil jméno Mesiáše
« Odpověď #29 kdy: 14. Srpna 2007, 20:59:37 »
Tak v tom fanuelovym příspěvku jsem se nějak ztratil..... Kohože to považuje fanuel za Mesiáše? Sebe?
Zdravím,z duchovního pohledu je to jasný Bůh Jediny Izraele promluvil, několikrát a vždy v přelomový době pro můj duchovní rozhled. Měl jsem vždy na vybranou ani jednou mě k ničemu Bůh Izraele nenutil. Vždy se ale vše vyplnilo s úžasnou přesností a díky tomu jsem na světě živ a zdrav.Poslední oslovení zní (Synu můj už jsi si  vybral všechno zlé je čas vyvolit dobré.Dávám ti všechnu moc na zemi, jestli-že zcizoložíš zemřeš) K
tomu cizoložství jak jsem již v příspěvcích uvedl je vše na světě v páru.Cizolžstvo z duchovního rozměru a z lidského rozměru, to první je horší.Fanuel

Offline fanuel

  • Starší člen
  • ****
  • Příspěvků: 263
  • Zdravím
Re: Rabín odhalil jméno Mesiáše
« Odpověď #30 kdy: 14. Srpna 2007, 21:10:49 »
Vy se fakt považujete za Mesiáše?  :o
Zdravím, jsem syn člověka, syn Izraele,a je mi dána všechna moc na zemi od Boha Izraele Jediného ne já ale Bůh Živý Izraele mě oslovil a promluvil česky.Jeli to to znamení být. Co vy myslíte to nemohu posoudit.Jedno je ale jisté Boha nikdy z nedočkavosti a z netrpělivosti nechci zklamat jako to bylo u mých předků a jak je psáno pěkně si počkám na další oslovení máli nějaké ještě být tak si ho vyslechnu a rozhodnu se jak dál. Fanuel

Offline fanuel

  • Starší člen
  • ****
  • Příspěvků: 263
  • Zdravím
Re: Rabín odhalil jméno Mesiáše
« Odpověď #31 kdy: 14. Srpna 2007, 21:22:12 »
Nevím jestli to strávíte,ale není se za co stydět.

Ehm..no..ja nemam slov  :o Tedy ne, ze by to bylo nemozne, to netvrdim. Ale kontrolni otazka, chaverim : pochazi Fanuel z domu Jisajova? Na jeho odpovedi bude zaviset, zda se tato debata rozvine, ci ne.
Zdravím, jak jsem již uvedl a rod kdo jeho vypráví to je citace z proroctví.Tím chci říct, že podle oslovení tak jak mě oslovil tak ano,ale má to jeden háček. Na jiném místě se praví u Nátana k Davidovi. Až usneš s otci svými vzbudím símě tvé po tobě. Já jemu budu za otce a on mi bude synem,který když zhřeší tak ho budo trestat ranami synů lidských ale mylosrdenství neodejmu od něho jako u Saule.To odpovídá na Vaši otázku, protože král David z rodu Izai měl hodně potomků jako i král Šalamoun ale to je již jiné téma.Fanuel

Offline fanuel

  • Starší člen
  • ****
  • Příspěvků: 263
  • Zdravím
Re: Rabín odhalil jméno Mesiáše
« Odpověď #32 kdy: 14. Srpna 2007, 21:50:48 »
Maxi, to je krasne  ;D ;D ;D
Nuze Fanueli, pochazis z domu Jisajova?
Zdravím,nejsem křesťan a ani nepatřím k nějaké sektě, které si většinou něco vypujčí ze starého zákona i z nového a pak machrujou a oblbují lidi,většina bez silné vůle podlehne jejich psychologickému nátlaku a to je jejich zkáza z duchovního pohledu. Díky Bohu Živému, protože kdo mluví tak je živý a nemohl zemřít např. na kříži.jsem se vyučil na překladu bible Kralické a  to jen při pěti knihách Mojžíše.Na Vaši otázku odpovídám,Bůh Izraele mě oslovil důvěrně a nazval mě svým synem a protože Davidovy králi Izraele skrze proroka Nátana promluvil a řekl že až usne s otci svými vzbudí símě po něm a ten postavý dům jménu Boha Izraele a tím zachová jeho památku na věčné časy.Tím je i slib že po rozptýlení je svede opět pod jedno království.Tím se spojí moje království a království Izrael v jedno a proto to dědictví po Davidovi.Z jakého jsem rodu je tedy již jasné ale nemám na to žádný jiný důkaz než udělat rozbor DNA a nebo zapátrat u mých předků protože z matčiny strany se o ničem nemluvilo z otcovy když jsem se ptal tak taky.Moje království není veliké územím ale je mocné a veliké duchovním rozměrem a osvícením duše i ducha.Tak jsem tedy dům postavil a spravedlnost a právo v něm přebývá. Fanuel

Offline fanuel

  • Starší člen
  • ****
  • Příspěvků: 263
  • Zdravím
Re: Rabín odhalil jméno Mesiáše
« Odpověď #33 kdy: 14. Srpna 2007, 22:02:54 »
Trochu odlehčení  ;D


Chaim sa dal pokrstit a stal sa velmi usilovnym krestanom.
Stale chodil do kostola, modlil sa a prispieval na zivot fary.
Spolufarnici sa rozhodli, ze ho odmenia tym, ze dovolia mu na sviatok prehovorit v kostole.
Takze vystupil a obratil sa ku pritomnym: "Mili bratia gojim..."
Zdravím,nejsem křesťan ani nepatřím k nějaké jiné sektě které jen lapají dušičky do vlastní kasičky,jsem rošťák mám chov koz nějaké koně, kachny, slepice,holubi, včeli ty dají nejméně práce ale hodně užitku, vlky toťiž něm. ovčáky mimochodem vynikající plemeno.prostě od jara do zimy pasu své stádečko a jsem spokojený a učím se teď na počítači a je to tedy věc velice pro moji práci potřebná jinak bych o vás nevěděl.Fanuel

Offline fanuel

  • Starší člen
  • ****
  • Příspěvků: 263
  • Zdravím
Re: Rabín odhalil jméno Mesiáše
« Odpověď #34 kdy: 14. Srpna 2007, 22:24:21 »
Trochu odlehčení  ;D


Chaim sa dal pokrstit a stal sa velmi usilovnym krestanom.
Stale chodil do kostola, modlil sa a prispieval na zivot fary.
Spolufarnici sa rozhodli, ze ho odmenia tym, ze dovolia mu na sviatok prehovorit v kostole.
Takze vystupil a obratil sa ku pritomnym: "Mili bratia gojim..."
Zdravím,milí bratře Maxi, jsili to ten co na Eretzu má ty krátičký ale povedený zprávy doplněné videem, tak to je dost dobrý. Já mluvím kdy chci a co chci.Fanuel

Yan

  • Host
Re: Rabín odhalil jméno Mesiáše
« Odpověď #35 kdy: 15. Srpna 2007, 12:37:28 »
kdo by to byl řek  ;D

Offline fanuel

  • Starší člen
  • ****
  • Příspěvků: 263
  • Zdravím
Re: Rabín odhalil jméno Mesiáše
« Odpověď #36 kdy: 15. Srpna 2007, 20:47:44 »
kdo by to byl řek  ;D
Zdravím,  :D :D :D :D :D :D :D :D :D :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( na jedné straně se směji a na druhé straně pláči vše je v páru.Jinak asi nezbyde než najít nějakého Jidáše aby se to vyzkoušelo jestli je můj duch i duše chráněna Boží vůlí či nikoli.Jen se obávám že jen myšlenka která by se tím zabívala je odsouzena k nezdaru.Přeji hodně úspěchů a hezký sny.Stanek(Fanuel)

jedokaj

  • Host
Re: Rabín odhalil jméno Mesiáše
« Odpověď #37 kdy: 29. Prosince 2009, 00:16:34 »
Tak tak. Já osobně se prorokování účastním nerad a raději si prostě na příchod mesiáše počkám. Až přijde, tak všichni uvidí, kdo to je.

Jinak naprosto souhlasím s tím názorem ohledně spekulací. Mimochodem - oblíbené rýpnutí do katolíků: Proč vlastně ten papež nosí jarmulku?  ;)

Do iních náboženstiev nerýpem ale vám aspoň vysvetlím.
Solideo, jazykom laika povedané, je  čiapočka, ktorú na svojich hlavách nosia biskupi, kardináli a pápež. Prítomnosť solidea na hlave, či už je ružovej, červenej alebo farby bielej (tu sa myslí solideo nie hlava) znamená, že ide o hlavu pomazanú, teda hlavu biskupa a spomínané farby už len naznačujú, či tou pomazanou hlavou je biskup, kardinál alebo ak ide o bielu farbu, tak pápež – Svätý otec.

Offline Vader

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 626
  • Pohlaví: Mužské
Re: Rabín odhalil jméno Mesiáše
« Odpověď #38 kdy: 31. Prosince 2009, 01:43:58 »
kdo by to byl řek  ;D
Zdravím,  :D :D :D :D :D :D :D :D :D :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( na jedné straně se směji a na druhé straně pláči vše je v páru.Jinak asi nezbyde než najít nějakého Jidáše aby se to vyzkoušelo jestli je můj duch i duše chráněna Boží vůlí či nikoli.Jen se obávám že jen myšlenka která by se tím zabívala je odsouzena k nezdaru.Přeji hodně úspěchů a hezký sny.Stanek(Fanuel)

Ja bych to prubnul, ale ma to dva hacky, jeden je z Tory, druhy z krasneho filmu. Dokazete je zaradit ?

a) Nezabijes
b) "Skoda olova pro tebe, koralecniku"  :D

Offline gvodrazka

  • Nestor
  • *****
  • Příspěvků: 1 001
  • Pohlaví: Mužské
Re: Rabín odhalil jméno Mesiáše
« Odpověď #39 kdy: 31. Prosince 2009, 08:08:20 »
 :D

Já vím !
a) příručka chovatele drobného zvířectva
b) "Nejsem ozbrojen, cizinče" přispíší si pronést Dag Badman, majitel po čertech prosperujícího saloonu a následuje uvedená replika Limonádového Joe, vyřčená na adresu řečeného kořalečníka, načež následuje pověstné: "... a nepřijdu sám. Se mnou přijde zákon". Nikde se ovšem ze scénáře nedovídáme, zda Joe měl na mysli Starý zákon, nebo Nový zákon... ;)


Offline Tamar

  • Nestor
  • *****
  • Příspěvků: 688
  • skype: mar.se22
Re: Rabín odhalil jméno Mesiáše
« Odpověď #40 kdy: 31. Prosince 2009, 11:01:48 »
:DJá vím !
a) příručka chovatele drobného zvířectva
b) "Nejsem ozbrojen, cizinče" přispíší si pronést Dag Badman, majitel po čertech prosperujícího saloonu a následuje uvedená replika Limonádového Joe, vyřčená na adresu řečeného kořalečníka, načež následuje pověstné: "... a nepřijdu sám. Se mnou přijde zákon". Nikde se ovšem ze scénáře nedovídáme, zda Joe měl na mysli Starý zákon, nebo Nový zákon... ;)

 :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15