Termín: 17. až 24. ledna 2010
Místo: Tallin, Estonsko
Hala: Saku Suurhul Arena
Izraelská účast:
Maxim Šipov (kategorie jednotlivci), Tamara Katzová (jednotlivkyně), Danielle Montalbanová/Jevgenij Krasnopolski (sportovní páry) a sourozenci Alexandra a Roman Zarečtí (tance na ledě).
VÝSLEDKY
M. Šipov
Krátký program
Body za techniku ... 30,86
Body za komponenty programu ... 21,35
Penalizace ... 1 bod
Celkový počet bodů ... 51,21
Umístění ... 25. pozice (z 37)
Pozn.: Vzhledem k tomu, že do soutěže volných jízd postoupilo prvních dvacet krasobruslařů, účinkování Maxima na šampionátu skončilo.
Celkově tak skončil na 25. místě.
T. Katzová
Krátký program
Body za techniku .. 23,62
Body za komponenty programu ... 20,08
Bez penalizace
Body celkem ... 43,70
Umístění: 21. místo (z 41)
Pozn.: Vzhledem k tomu, že do soutěže volných jízd postoupilo prvních dvacet krasobruslařek, účinkování Tamar na šampionátu skončilo.
Celkově tak skončila na 21. místě.
D. Montalbanová/J. Krasnopolski
Krátký program
Body za techniku ... 17,94
Body za komponenty programu ... 14,96
Penalizace ... 2 body
Body celkem ... 30,90
Umístění ... 18. pozice (z 20)
Pozn.: Danielle a Jevgenij se kvůli špatnému umístění v krátkém programu nekvalifikovali do soutěže volných jízd (postupovaly páry na 1. až 16. pozici) a jejich účinkování na šampionátu skončilo. Celkově tak obsadili 18. místo.
A. a R. Zarečtí
Povinné tance
Body za techniku ... 17,22
Body za komponenty programu ... 17,41
Bez penalizace
Body celkem ... 34,63
Umístění ... 7. pozice
Originální tance
Body za techniku ... 28,20
Body za komponenty programu ... 27,72
Bez penalizace
Body celkem ... 55,92
Umístění ... 6. pozice
Po obou soutěžích, tedy povinných a originálních tancích jsou Zarečtí celkově na 6. místě (z 26) - souhrn bodů 90,55.
Volné tance
Body za techniku .. 41,90
Body za komponenty programu ... 42,46
Bez penalizace
Body celkem ... 84,36
Umístění ... 9. místo
Po všech třech soutěžích, tedy povinných, originálních a volných tancích, se Zarečtí umístili na celkovém 7. místě - souhrn bodů 174,91. To jim zajišťuje, v souladu s kritérii Izraelského olmypijského výboru (umístění v Tallinu do 10. místa), účast na ZOH 2010 ve Vancouveru.
Miniprofily izraelských reprezentantů
M. Šipov
* 1987 v Moskvě (Rusko)
Mateřský klub: Kirjat Šmona
Žije střídavě v Moskvě a Metulle (Izrael)
Největší mezinárodní úspěch: 7. místo na Golden Spin v Záhřebu (Chorvatsko) 2009.
T. Katzová
* 1988 v Dallasu (USA)
Mateřský klub: Metulla
Žije střídavě v Suffernu (USA) a v Metulle
Největší mezinárodní úspěch: 2. místo na Golden Spin v Záhřebu 2006.
D. Montalbanová
* 1989 v Manhassetu (USA)
Mateřský klub: Kirjat Šmona
Žije střídavě v Rockland County (USA) a v Metulle
Největší mezinárodní úspěch: 4. místo na Golden Spin v Záhřebu 2009.
J. Krasnopolski
* 1988 v Kievě (Ukrajina)
Mateřský klub: Kirjat Šmona
Žije střídavě v Rockland County a Metulle
Největší mezinárodní úspěch: stejný jako D. Montalbanová.
Sourozenci Zarečtí
Alexandra * 1987 v Minsku (Bělorusko)
Roman * 1983 tamtéž
Mateřský klub obou: Kirjat Šmona
Oba žijí v Metulle
Největší mezinárodní úspěchy obou: 1. místo na Zimní univerziádě 2009 v Charbinu (kontinentální Čína) a 1. místo na Golden Spin v Záhřebu 2009.
**