Všeobecná kategorie > Kultura, hudba, literatura

Izraelský prog rock

<< < (2/4) > >>

boro:
ten psy trance je na mně hodně velká "divočina"....ale pokud bude zájem o ten mnou avízovaný izraelský progresívní rock, tak se mohu podívat po odkazech  na stažení, případně mohu ta alba někam na síť nahrát a pak tady hodit linky....

izraelský progresívní rock je opravdu velmi zajímavý "úkaz"....je to velmi osobitá součást světové progress rockové scény.....

trošku z "těžšího" soudku bych doporučil kapelu Orphaned Land a především její novou desku Mabool.....je to takový mírně ponurý ale zároveň i velmi melodický metal se silným emocionálním nábojem....co vím, tak Osiřelá Země je v regionu kultovní kapela....má oddané fans i mezi místními muslimy.....mladí arabové mají její logo často vytetované na sobě.....Orphaned Land se snaží lidi v regionu spojovat....mají i velmi podnětné texty - zpívají anglicky a  hebrejsky.... 

Vader:

--- Citace: boro kdy 29. Května 2007, 18:39:56 ---je to takový mírně ponurý ale zároveň i velmi melodický metal se silným emocionálním nábojem....co vím, tak Osiřelá Země je v regionu kultovní kapela...

--- Ukončit citaci ---

To zni zajimave. Pokud by to byla muzika alespon trochu podobna Nightwish, Mysterious Art, Sisterhood nebo nekterym vecem od Controled Bleeding, tak bych se vubec nebranil chvilkovemu vylezeni z trancove ulity.

Hmm, poslechnul jsem si par "kousku" od Orphaned Land a bohuzel to neni moje krevni skupina, ale ostatnim vrele doporucuji, aby si to poslechli sami. Muj vkus rozhodne neni objektivnim meritkem.
BTW na legalni hledani muziky doporucuju programek Clickster. Ma jednu prostou vyhodu - nemusite (a ani nemuzete) nic sdilet. Program hleda MP3, ktere visi na webech. Dokonce si muziku nemusite ani stahovat, umi to MP3 prehrat primo. Nemusite se tudiz bat porusovani zakonu. Nema to nic spolecneho s P2P sitemi a klienty. Stahnout si freeware verzi muzete tady: https://downloads.remlapsoftware.com/clickster110.exe

analytik:
Mám rád tento štýl izraelskej hudby.
Niečo takého je aj na tomto videu:
https://www.youtube.com/watch?v=9jthl4IwXpE&mode=related&search=

karaitecz:
Super je israelske raegge od Yossiho a Sterniho a jejich song Ein Aravim, Ein Piguim 8) ;D

karla:
boro díky,

určitě se na ty kapelky podívám, prog poslouchám dlouho, ale ne izraelský, nějak ke mně ještě nedorazil, dík za tip.
Mabool se mi líbí, i když ten text je poměrně divočina. V tom je jedinečnost hudby, dají se v ní propojit i směry (náboženství), které se v reálném životě nesnášejí. V muzice zkrátka může lev odpočívat s beránkem  ;).

Navigace

[0] Index zpráv

[#] Další strana

[*] Předchozí strana

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 
Navštívit plnou verzi