Autor Téma: minarety ve Švýcarsku  (Přečteno 43950 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline gvodrazka

  • Nestor
  • *****
  • Příspěvků: 1 001
  • Pohlaví: Mužské
Re: minarety ve Švýcarsku
« Odpověď #100 kdy: 6. Ledna 2010, 15:22:23 »
 :D
Šmankote šmankoťácká, to nebylo myšleno na nich, Vader, ať mne dibbuk kopne... 8)

Přiznávám, že v dobách květinové revoluce a nepokojů v Quartier Latin, jsem zálibně naslouchal (dámy prominou)sloganům: "Bez pořádné revoluce, není žádné kopulace" a tento akční program jsem horlivě uplatňoval u slibných soudružek... :-*

jedokaj

  • Host
Re: minarety ve Švýcarsku
« Odpověď #101 kdy: 6. Ledna 2010, 20:00:52 »
Myslím, že to ZATÍM není ze strachu, ale spíš z pokryteckého "ABYCHOM NEVYPADALI JAKO RASISTI".

To je neskutočný názor vieš vôbec k čomu sa vyjadruješ a o čo tam vlastne ide?Asi nie ked toto čítajú ludia.

Offline Tamar

  • Nestor
  • *****
  • Příspěvků: 688
  • skype: mar.se22
Re: minarety ve Švýcarsku
« Odpověď #102 kdy: 6. Ledna 2010, 20:09:55 »
Ne, jedokaji, vím k čemu se vyjadřuji a JE to můj skutečný názor.


Možná si ještě tady v té kotlince nikdo nedovedeme zatím uvědomit, o co v tomto případě jde.. A až to bude víc než jasné, tak bude trochu pozdě.

Někde si to přečti. Třeba v rozhovoru s kardinálem Vlkem, odkaz je tady někde kousek výš..

martindeporres

  • Host
Re: minarety ve Švýcarsku
« Odpověď #103 kdy: 7. Ledna 2010, 00:11:14 »
scooolie: souhlasím s vámi,  téma vykoupení je základ, ze kterého křesťanství vychází. Nutno se ovšem položit na jednu zásadní otázku. Co může křesťanství současné společnosti nabídnout a hlavně jakým způsobem. Vždycky je důležitý způsob podání.  Řečeno velmi jednoduše až neotesaně. Jak dostat lidi do kostela, když tam nějaký  chlap v ornátu mumlá staletí staré texty, a mává rukama nad kalichem a hostiemi a do toho se hraje hudba, která rozhodně nepatří do top ten současné pop music? Co to komu dnes říká? Jak chce tímhle dnes církev získávat nové duše? Těch různých lákadel je dnes tolik.... Nedokážu se ubránit vzpomínce na film Sestra v akci. S politováním tak nějak musím konstatovat, že víceméně defenzivní pojetí křesťanství z dob totality přežilo do doby současné.

Offline gvodrazka

  • Nestor
  • *****
  • Příspěvků: 1 001
  • Pohlaví: Mužské
Re: minarety ve Švýcarsku
« Odpověď #104 kdy: 7. Ledna 2010, 05:43:45 »
 ;)

Kdysi jsem zaslechl názory z kruhů blízkých církvi katolické, že církev umí čekat a má čas sta a sta let.... lidé přijdou za církví a nikoliv církev za lidmi....
Třeba to tak opravdu je. ;D

martindeporres

  • Host
Re: minarety ve Švýcarsku
« Odpověď #105 kdy: 7. Ledna 2010, 08:14:31 »
;)

Kdysi jsem zaslechl názory z kruhů blízkých církvi katolické, že církev umí čekat a má čas sta a sta let.... lidé přijdou za církví a nikoliv církev za lidmi....
Třeba to tak opravdu je. ;D
Když si uvědomíme to, že církev není institucí sama pro sebe, ale pro lidi, pak pasivní čekání až někdo snad náhodou přijde, se mi nezdá nejšťastněji zvolená taktika.

Offline gvodrazka

  • Nestor
  • *****
  • Příspěvků: 1 001
  • Pohlaví: Mužské
Re: minarety ve Švýcarsku
« Odpověď #106 kdy: 7. Ledna 2010, 08:37:23 »
 ;D
Bylo to myšleno tak, že církev si počká, až se lidé přizpůsobí jí, a ne ona lidem ... resp. až lidé dojdou stavu takového duševního rozpoložení (následkem všelikých ran osudu), že se s ukrutným vzlykotem rozplácnou na dlaždicích v kostele nevímkterého svatého, a budou si přitom trhat šaty od Diora a do kasiček vysypávat obsahy kabelek od Vuittoně ...

Bylo mi tehdá jistými veličinami objasněno, že církev trpělivě čeká ve svých neměnných pozicích, nehodlá z kléru udělat bigbítovou kapelu, ze mše svaté muzikál Jesus Christ Superstar a z farářů ženáče ;D ....

Zasmál jsem se v onen čas smíchem pošetilce, ale o samotě jsem se usedavě zamyslel, šel jsem do sebe a započal jsem praktikovat chazara be t´šuva ....


Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re: minarety ve Švýcarsku
« Odpověď #107 kdy: 7. Ledna 2010, 08:48:59 »
Martin de Porres: Tak pasivní čekání jistě ne. Pokud tedy bereme vážně to, že jsme solí světa a máme solit a solit, by neznabozi poznali Pána. Ale na druhou stranu jak správně říká Gvodrazda, podbízení se světu není ta správná cesta. Tedy podbízení se co do obsahu. Formu lze různě vhodně a přiměřeně měnit (třeba tím, že se využívají moderní komunikační prostředky apod.), ale obsah je třeba střežit jako oko v hlavě ...

Ale samozřejmě souhlasím s tím, že dělat nějaký rozdíl mezi církví a lidmi... tomu moc nerozumím. Neb církev je společenství všech věřících. Takže rozdíl spíš církev vs. nekřesťané.

martindeporres

  • Host
Re: minarety ve Švýcarsku
« Odpověď #108 kdy: 7. Ledna 2010, 10:04:35 »
scooolie: Já ale nemluvil o změně obsahu, souhlas s vámi, že ten jest nedotknutelný. Já mluvil o formě podání. A šlo mi o to, že by církev měla být aktivnější mezi lidmi, vyjít ven z kostelů. První apoštolové taky neseděli zavření někde v kostele a nečekali, jestli tam náhodou někdo nepřijde, aby mu mohli začít valit do hlavy evangelium.

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re: minarety ve Švýcarsku
« Odpověď #109 kdy: 7. Ledna 2010, 12:11:35 »
Martin de Porres: Souhlasím. Ale jak? Pokud se bude skutečně snažit kázat a učit, pak to vyvolá negativní reakce části české militantně sekulární společnosti. Pokud se církev omezuje na všeobecně přijatelnou neučitelskou činnost - typicky charitu či vzdělání - pak je zase nešíří evangelium, resp. šíří jej jen velmi "opatrně".

Moderní cesta vede přes média. Ovšem i tam platí zákony nabídky a poptávky. A nabídka pro toho, kdo hledá, existuje celkem slušná (např. Radio Proglas - https://www.proglas.cz, Radio 7/TWR - https://www.radio7.cz, TV Noe - https://www.tvnoe.cz, nejrůznější weby a tiskoviny)... Možná spíš chybí propagace a PR. A jsme zpět u české klasiky: hlavně nevrátit církvím žádný majetek, aby nebyly "bohaté" a náhodou nemohly příliš kázat...

martindeporres

  • Host
Re: minarety ve Švýcarsku
« Odpověď #110 kdy: 7. Ledna 2010, 13:06:35 »
A právě na ty negativní reakce bych se zvysoka vybodl. Ať si pindá kdo chce co chce, církev má svoje misijní poslání a to musí plnit. Ve starém Římě házeli křesťany lvům, to dnes nehrozí, ani gulagy nejsou aktuální, tak oč jde? Že nějakej zakuklenej komouš bude vyřvávat? Tak ať si řve. Jeho problém. Klidně na něj s úsměvem a se vší láskou k bližnímu vztyčit prostředník. A spojit činnost charitativní s činností učitelskou. Když už dostanu jako homeless někde pár hadrů a teplou polívku, tak si  k tomu můžu taky poslechnout od koho jsem to dostal, proč jsem to dostal a jaká motivace vedla toho, kdo mi chtěl pomoci. Ale nemusí to být ve stylu: támhle zaklekni, stokrát se pomodli růženec a pak se můžeš přijít najíst. :D
« Poslední změna: 7. Ledna 2010, 13:18:43 od martindeporres »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15