Autor Téma: minarety ve Švýcarsku  (Přečteno 42959 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re: minarety ve Švýcarsku
« Odpověď #75 kdy: 10. Prosince 2009, 12:17:01 »
Mistře Gvodrazko, tvrdit, že Tóra obsahuje postulát nenásilí je značně odvážné tvrzení... a že postulát nenásilí časem vznikl, tak to bych už viděl jako vliv oněch vnějších okolností  ;)

Doporučuji k četbě moji oblíbenou, útlou (!), knížečku "Labyrint síly a ráj slabosti", která v zásadě řeší totéž... slabí se dovolávají nenásilí a práva, silní (svého) práva a síly..

Offline gvodrazka

  • Nestor
  • *****
  • Příspěvků: 1 001
  • Pohlaví: Mužské
Re: minarety ve Švýcarsku
« Odpověď #76 kdy: 10. Prosince 2009, 12:31:07 »
 ;D
Nezabiješ Scooolieho, nezabiješ Scooolieho, nezabiješ Scooolieho, nezabiješ Scooolieho,nezabiješ Scooolieho...
 ;)

Elazar

  • Host
Re: minarety ve Švýcarsku
« Odpověď #77 kdy: 10. Prosince 2009, 12:32:14 »
Nejprve k oné mírumilovnosti Židů. Budete se na mě za to zlobit, ale jsem přesvědčený, že je prostě vynucená dějinami. Židé si jako menšina nemohli moc vyskakovat a ze zkušenosti dobře věděli, že jakékoliv pochybení jednotlivce šeredně odskáče celá komunita. Tedy pochybení skutečné i vymyšlené. Proto si Židé velmi rozumně osvojili nenásilí - jako jedinou možnou zásadu, která jim umožňuje v majoritní společnosti přežít. Jinak by je prostě středověká křesťanská Evropa vyhladila. A ta zmínka o křesťanství právě dokazuje, jak mírumilovné učení, pokud se stane učením vládnoucím, dokáže rychle degenerovat v mocenský nástroj, který zcela převrací původní podstatu. Totéž by se stalo s židovstvím, kdyby mělo možnost vládnout. Tím jsem si dokonale jistý.

Jinak co se týče zapalování a převracení auťáků, doporučují návštěvu některých čtvrtí v Izraeli třeba v době, kdy se má konat Gay Pride Parade nebo když tam někdo vjede o šabatu autem  ;D Rázem se nám obrázek ghándíovských andílků mění na obraz Mošeho po návratu ze Sinaje a shlédnutí zlatého uměleckého díla  ;)

Tomu říkám trefa do černého. Bravo. Lépe bych to asi nenapsal. Ostatně i naše zdroje z mišnických a talmudických dob ukazují, že k oné beránčí a holubičí povaze měli naši předkové v té době ještě hodně daleko a vůdčí autority museli vynaložit nemálo úsilí, aby zkrotily ty "radikální elementy" - nu, dvakrát se jim to nepovedlo, a jak jsme dopadli. 
Ano milý Gugi, je to tak. Je hezké, že si židovství z celými jeho dějinami tak idealizuješ, ale občas je to onen pověstný úkrok stranou od pravdy.  ;) Ty také nejsi zrovna dvakrát "mírumilovný", když jde o muslimy (v Izraeli a v Evropě) nebo Rusy (kdekoli na světě a ve vesmíru)  ;) A navíc židovství si onu epizodu "vládnoucího kultu diktujícího všem okolo" prožilo - za Hasmonejců. Nebylo to nic pěkného a také nám to nic dobrého nepřineslo.

martindeporres

  • Host
Re: minarety ve Švýcarsku
« Odpověď #78 kdy: 10. Prosince 2009, 14:24:14 »
Milý Elazar, zase mě můžete klidně vynadat, ale  rozdíl vidím v tom, že zatímco Izraelité rozhodně nebyli beránci v otázce  země zaslíbené při jejím dobývání a udržení relativně prťavého kousku téhle planety je stálo a stále stojí hodně úsilí a krve a dál se víceméně nesnažili expandovat, naopak neustále se museli bránit proti útokům zvenčí, muslimové, ať minulí nebo současní,  ten svůj boj pojali celosvětově a expanzi a šíření islámu mečem jim Korán přikazuje. Rozhodně mi tak nějak uniklo, že by chtěl Izrael dobýt třeba Egypt  a tam zavést judaismus.

Offline Tamar

  • Nestor
  • *****
  • Příspěvků: 688
  • skype: mar.se22
Re: minarety ve Švýcarsku
« Odpověď #79 kdy: 10. Prosince 2009, 14:40:09 »
Já nechápu, o čem se hádáte?  ;D

Diskuze nezačala tím, že by kdokoli tvrdil, že Židé jsou dobyvačný národ, ale tím, že Gugi prohlásil, že jsou od přírody (.. ehm.. ;D  tedy od Pánaboha) mírumilovní.. A Scoolie mu oponuje v tom, že mírumilovný je každý, kdo nemá nějaké rozhodující postavení a musí se přizpůsobovat. A že přirozená lidská povaha směřuje k tomu "být militantní, agresivní, dobyvační v situaci, kdy si to můžeme dovolit a nehrozí nám odveta". Že Židé jsou mírumilovní a nenásilní pouze proto, že se nikdy nedostali do situace, kde by jim ta odveta nehrozila..   

(Já nevím, jak to je - kdo z nich má pravdu - jen mi připadá, že když si nebudem dobře číst o čem se vlastně diskutuje, zavede nás to postupně někam skoro jinam..   :D ;D

postulát nenásilí časem vznikl, tak to bych už viděl jako vliv oněch vnějších okolností  ;)

Elazar

  • Host
Re: minarety ve Švýcarsku
« Odpověď #80 kdy: 11. Prosince 2009, 10:57:05 »
Rozdíl je samozřemě v tom, že judaismus dnes (a posledních patnáct - dvacet století) je náboženství exkluzivní, zatímco islám a křesťanství inkluzivní.

Ale pořád si myslím, že Scooolie má pravdu - a pokud by v prvním století nevzniklo křesťanství (vzhledem k tomu, kolik řecko-židovských kultů tou dobou vznikalo, tak je to nemožné, vlastně něco vzniknout muselo), tak by židovství dost možná svůj exkluzionistický charakter ztratilo. I protokřesťanská obec i první muslimové byli ze začátku "exkluzionisté".
Jak praví Einstein, všechno je relativní.

Offline Tamar

  • Nestor
  • *****
  • Příspěvků: 688
  • skype: mar.se22

janagab

  • Host
Re: minarety ve Švýcarsku
« Odpověď #82 kdy: 5. Ledna 2010, 22:07:43 »
už jsem se dívala - i na diskusi na serveru i-hned https://domaci.ihned.cz/c1-39729060-kardinal-vlk-pri-cekani-na-sveho-nastupce-varuje-pred-islamizaci-evropy  docela mě to potěšilo, že Vlk našel odvahu.

Offline Tamar

  • Nestor
  • *****
  • Příspěvků: 688
  • skype: mar.se22
Re: minarety ve Švýcarsku
« Odpověď #83 kdy: 5. Ledna 2010, 22:35:22 »
zajímavé - zpráva z hlavní stránky nadobro zmizela.. je až zasunutá mezi domácí zpravodajství.. chmm chmm chmm..  :-[

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re: minarety ve Švýcarsku
« Odpověď #84 kdy: 5. Ledna 2010, 22:59:56 »
Rozhovor s Miloslavem kardinálem Vlkem přímo na jeho webu:

https://www.kardinal.cz/index.php?cmd=article&articleID=396
https://www.kardinal.cz/index.php?cmd=article&articleID=397

část  I. je zaměřena na církev, část II. pak na vnější vztahy, včetně vztahu k židům (otázky a odpovědi č. 18 až 20) a islámu (č. 21 až 23). Zřejmě zítra bude přidána další část rozhovoru.

Odpověď č. 21 je zcela přesná, ale vykládejte to českým ateistům, komunistům a jiným sekulárům...

21) Myslíte si, že islám ohrožuje Evropu? A křesťanství?

Jedna věc je otázka imigrace, v níž muslimové získávají většinu nejen ve školách, protože muslimské rodiny mají hodně dětí, ale i v městech. A mají perspektivu růstu. Takže tady je matematika jednoduchá. Systematickým vyprazdňováním křesťanského obsahu života Evropanů se vytváří prázdný prostor, který oni snadno zaplňují. Evropa zapřela své křesťanské kořeny, ze kterých vyrostla a které by jí mohly dát sílu čelit nebezpečí, že bude „dobyta“ muslimy, jak se to ostatně už postupně děje. Válečnými zbraněmi islám Evropu na konci středověku a začátkem novověku nedobyl. Tehdy je křesťané přemohli. Dnes, kdy se bojuje zbraněmi „duchovními“, které Evropa nemá, a muslimové jsou jimi dokonale vyzbrojeni, je pád Evropy hrozící. Muslimové sem jdou jistě z mnoha důvodů. Mají i jeden náboženský – přinášet do pohanského prostředí Evropy, do jejího bezbožeckého stylu života – jak říkají – duchovní hodnoty víry v Boha.

Takže je nutno počítat s tím, že pokud se nezmění vztah Evropy k vlastním kořenům, že se Evropa bude islamizovat. Jednostranně absolutizovaná lidská práva k tomu ještě více otevírají dveře. Na křesťanství islám vytváří tlak, abychom žili svou víru naplno. Je to jedno ze znamení doby, která vyzývají.

22) Podle demografických ukazatelů je řada západoevropských zemí – Nizozemí, Švédsko, Belgie, ale i Spolková republika či Velká Británie – na cestě k tomu, že za pár desítek let budou většinově islámskými. O čem to podle Vás svědčí?

Ta většina zatím není vytvářena konverzemi, ale přistěhovalectvím a podstatně vyšší porodností. Ale v budoucnosti může přijít i vlna konverzí k islámu. A svědčí to o tom, co jsem říkal před chvílí: duchovní prázdnota převládajícího životního stylu kdysi křesťanské Evropy. Individualismus, který není ochotný a mnohdy už ani schopný přinášet oběti. Už na samotné slovo „oběť“ je alergický. Pokud se křesťané „neprobudí“, může docházet k islamizaci života, před kterou křesťanství nebude mít sílu vtiskovat životu lidí a natož společnosti svůj charakter.

23) Nepřipadne nakonec křesťanům úloha být tlumočníky mezi expandující islámskou evropskou většinou a uvadající sekulární menšinou? Nebyl by to skutečně paradoxní výsledek novověkého vývoje?


To je otázka. Každopádně by to muselo být křesťanství živé, které by budilo u muslimů respekt, a současně křesťanství uchovávající nejlepší plody evropské civilizace – smysl pro lidskou důstojnost, jedinečnost, svobodu, pro spolupráci s Bohem na proměně světa. Paradox by to jistě byl, když uvážíme ambice, s nimiž vstupoval na scénu dějin novověk. A tane mi tu na mysli známý verš žalmu: „Nestaví-li dům Hospodin, nadarmo se namáhají stavitelé. Nestřeží-li město Hospodin, nadarmo bdí strážný.“ (Ž 127,1)

martindeporres

  • Host
Re: minarety ve Švýcarsku
« Odpověď #85 kdy: 6. Ledna 2010, 04:52:36 »
Jest to sice hezké, ovšem otázkou je, jestli by si celá církev  neměla trochu sáhnout do svědomí.... " tak ať svítí vaše světlo před lidmi....."

Offline gvodrazka

  • Nestor
  • *****
  • Příspěvků: 1 001
  • Pohlaví: Mužské
Re: minarety ve Švýcarsku
« Odpověď #86 kdy: 6. Ledna 2010, 08:30:04 »
 ;)
Je to systém nazývaný v politice též „vyplňování vakua“ = skočme tam, kde je vakuum, než tam skočí někdo jiný.

Ano, takže to chápu tak, jako že čím více sekulárnější, tím více si Evropa koleduje o to být islamizována. Je hezké a záslužné, že církev na sebe bere vinu za to, že polevila v poslání být „církví bojovnou“, čímž zapříčinila, že monopol na pánbíčka v Evropě hodlají převzít islamisté. Tak ať sebou tedy flanďáci pohnou, ať dělají něco efektivního pro výchovu svých oveček, aneb jak říká Líza Doolittle: „…move your blooming ass!“  :D
My židé to za ně dělat nemůžeme, my máme svojí práce v chinuchu dost. :D

K žalmu 127,1 v této souvislosti podotýkám, že každý stavitel, policajt i jiní vechtři by ráno měli povinně vztyčit oči k nebi a pronést: „Hele ty tam nahoře – spolupracuješ dneska? Protože jestli ne, tak na to házím kabel a jdu domů.“ ;D

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re: minarety ve Švýcarsku
« Odpověď #87 kdy: 6. Ledna 2010, 08:54:34 »
Gvodrazka: Když jsem u té viny, tak ohledně sekularizace leží řádný díl viny na levicových Židech. Taková činnost americké ADL, toť jasný příklad sekulárních blouznivců, nepřátelských vůči jakémukoliv veřejnému projevu křesťanského života - kteří objektivně bojují po boku islámu...

martindeporres

  • Host
Re: minarety ve Švýcarsku
« Odpověď #88 kdy: 6. Ledna 2010, 09:11:22 »
scoolie: neházel bych vinu na druhé. Když křesťani samotní nejsou tím, čím mají být, tak to jde do kélu. Křesťanství má být o radosti. Koukněte se, kolik lidí vychází z kostela po mši vysmátých a radostných.

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re: minarety ve Švýcarsku
« Odpověď #89 kdy: 6. Ledna 2010, 09:31:37 »
To není zbavování se vlastní odpovědnosti. Ale poukázání na to, kam zbytek společnosti křesťany tlačí - a když je tam dotlačí, tak se pak hrozně diví. Kampaně za vytlačení křesťanství z veřejného prostoru jsou desetiletí trvající snahou zničit možnost přirozené obnovy, případně růstu křesťanských společenství. A tuto bitvu vedou svorně, bok po boku, ateisté i židé...

Jinak křesťanství samozřejmě je o radosti. Ale nejen o ní. Také o utrpení, oběti, vykoupení. A pak teprve přijde ta radost. Z kostela zrovna tak můžete vycházet zadumaný, zasažený bolestí nebo se slzami v očích - a vše je to správně.

martindeporres

  • Host
Re: minarety ve Švýcarsku
« Odpověď #90 kdy: 6. Ledna 2010, 10:44:06 »
Dovoluji si mírně nesouhlasit.  Do kostela můžu přijít zadumaný, s bolestí, zasmušilý a se slzami: Jenže v tom kostele  bych se měl setkat s někým, kdo mi pomáhá a pak vylézt vysmátý z toho, že  všechny ty moje bolesti, starosti mají řešení a navíc na ně nejsem sám. Křesťanství není taková pochmurnost, za jakou se vydává nebo je vydáváno.

Offline Vader

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 626
  • Pohlaví: Mužské
Re: minarety ve Švýcarsku
« Odpověď #91 kdy: 6. Ledna 2010, 11:29:22 »
...leží řádný díl viny na levicových Židech.



Jiste. Na kom jinem by mohla vina lezet, zeaaano ? Az ti jenou spadne na barak, vinnym shledas levicackeho provozovatele vesmiru... Kdybych ti mel strucne sdelit co mam prave na jazyku, musel bych si sam dat permban.


Citovat
Taková činnost americké ADL, toť jasný příklad sekulárních blouznivců, nepřátelských vůči jakémukoliv veřejnému projevu křesťanského života - kteří objektivně bojují po boku islámu...


Viz vyse. Takove neuveritelne ****** vypovidaji jen a pouze o tve nezvladatelne a nelecene OCD :-(

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re: minarety ve Švýcarsku
« Odpověď #92 kdy: 6. Ledna 2010, 12:37:46 »
Dovoluji si mírně nesouhlasit.  Do kostela můžu přijít zadumaný, s bolestí, zasmušilý a se slzami: Jenže v tom kostele  bych se měl setkat s někým, kdo mi pomáhá a pak vylézt vysmátý z toho, že  všechny ty moje bolesti, starosti mají řešení a navíc na ně nejsem sám. Křesťanství není taková pochmurnost, za jakou se vydává nebo je vydáváno.
Ale samozřejmě, že máte pravdu! Ale také mohu přijít do kostela bez starostí a vyjít v hlubokém zamyšlení nebo s bolestí nad tím, jakou oběť Ježíš přinesl. Neb dle řady výkladů, když na kříži umíral, tak fyzicky cítil bolest za všechny hříchy každého, jehož viny na sebe vzal... To asi nebylo nic hezkého...
Samozřejmě to nepopírá to, co píšete vy. Ale stejně jako křesťanství není pochmurnost, tak to také není jen juchání... Kromě té radosti, že "jsme z toho venku a máme milost", by tu mělo být i vědomí, že to nebylo zadarmo a že to platil někdo jiný...



...leží řádný díl viny na levicových Židech.

Jiste. Na kom jinem by mohla vina lezet, zeaaano ? Az ti jenou spadne na barak, vinnym shledas levicackeho provozovatele vesmiru... Kdybych ti mel strucne sdelit co mam prave na jazyku, musel bych si sam dat permban.

Tak já nevím, jak jinak mám označit sekulární Židy. V USA volí Demokraty, v EU soc. demokracii, nemají rádi křesťanství a prosazují sekularizaci veřejného prostoru, co jim síly stačí... Dle mého skromného soudu jsou prostě levicoví. Ale můžeme jim říkat klidně i jinak, třeba sekulární.


Citovat
Taková činnost americké ADL, toť jasný příklad sekulárních blouznivců, nepřátelských vůči jakémukoliv veřejnému projevu křesťanského života - kteří objektivně bojují po boku islámu...

Viz vyse. Takove neuveritelne ****** vypovidaji jen a pouze o tve nezvladatelne a nelecene OCD :-(

Hele, přestaň prskat a nastuduj si třeba něco o kampani ADL proti tomu, aby se na veřejných prostranstvích a veřejných prostorech v USA objevovaly křesťanské symboly. Proti tomuhle sekulárnímu tažení se postavili i někteří praktikující američtí Židé, kteří právem namítali, že náboženství je součástí života a že tedy není důvod jej vykazovat čistě do soukromí...

Offline Tomsik

  • Starší člen
  • ****
  • Příspěvků: 407
  • Pohlaví: Mužské
    • KVH Sayeret Nahal Praha
Re: minarety ve Švýcarsku
« Odpověď #93 kdy: 6. Ledna 2010, 13:07:28 »
Ja treba vychazim z kostela s usmevem...a tak i vetsina lidi co je tam se mnou...samozrejme nedokazu posoudit jak to maji treba katolici a dalsi krestane.

Offline Vader

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 626
  • Pohlaví: Mužské
Re: minarety ve Švýcarsku
« Odpověď #94 kdy: 6. Ledna 2010, 13:45:30 »
Tak já nevím, jak jinak mám označit sekulární Židy. V USA volí Demokraty, v EU soc. demokracii, nemají rádi křesťanství a prosazují sekularizaci veřejného prostoru, co jim síly stačí... Dle mého skromného soudu jsou prostě levicoví. Ale můžeme jim říkat klidně i jinak, třeba sekulární.

Tak jim rikej sekularni. Ja taky kazdeho, kdo je mi protivny, neoznacuju potupne jako "pravicaka".

Hele, přestaň prskat a nastuduj si třeba něco o kampani ADL proti tomu, aby se na veřejných prostranstvích a veřejných prostorech v USA objevovaly křesťanské symboly. Proti tomuhle sekulárnímu tažení se postavili i někteří praktikující američtí Židé, kteří právem namítali, že náboženství je součástí života a že tedy není důvod jej vykazovat čistě do soukromí...


Jediny, kdo tu (kontinualne) prska, jsi ty. Kdyz neco takoveho budou prosazovat krestani, budes se svijet blahem. Pamatujes na nasi debatu o Marylandu ? Muzu ti ji pomerne detailne pripomenout, ale velmi nerad bych tak cinil verejne.

Offline Scooolie

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2 206
  • Pohlaví: Mužské
    • Eretz.cz
Re: minarety ve Švýcarsku
« Odpověď #95 kdy: 6. Ledna 2010, 13:58:06 »
Ja treba vychazim z kostela s usmevem...a tak i vetsina lidi co je tam se mnou...samozrejme nedokazu posoudit jak to maji treba katolici a dalsi krestane.
Tak když je třeba kázání, které moc nebolí a jen těší, tak samozřejmě. Ale občas je také dobré tnout do živého a to pak občas úsměv tuhle, když si člověk uvědomí, co dělá špatně...


Tak já nevím, jak jinak mám označit sekulární Židy. V USA volí Demokraty, v EU soc. demokracii, nemají rádi křesťanství a prosazují sekularizaci veřejného prostoru, co jim síly stačí... Dle mého skromného soudu jsou prostě levicoví. Ale můžeme jim říkat klidně i jinak, třeba sekulární.

Tak jim rikej sekularni. Ja taky kazdeho, kdo je mi protivny, neoznacuju potupne jako "pravicaka".

Problém je v tom, že třeba v USA prakticky platí rovnítko mezi "praktikující" a "pravičák" na straně jedné a "sekulární" a "levičák" na straně druhé. ČR je poměrně exotická v tom, že tu skoro neexistuje konzervativní pravice,ale jen liberálové...

Hele, přestaň prskat a nastuduj si třeba něco o kampani ADL proti tomu, aby se na veřejných prostranstvích a veřejných prostorech v USA objevovaly křesťanské symboly. Proti tomuhle sekulárnímu tažení se postavili i někteří praktikující američtí Židé, kteří právem namítali, že náboženství je součástí života a že tedy není důvod jej vykazovat čistě do soukromí...


Jediny, kdo tu (kontinualne) prska, jsi ty. Kdyz neco takoveho budou prosazovat krestani, budes se svijet blahem. Pamatujes na nasi debatu o Marylandu ? Muzu ti ji pomerne detailne pripomenout, ale velmi nerad bych tak cinil verejne.
Popravdě, nevzpomínám si. Takže klidně připomeň.
Popravdě nemohu si vzpomenout na žádnou křesťanskou inciativu za sekularizaci veřejného prostoru...

Offline gvodrazka

  • Nestor
  • *****
  • Příspěvků: 1 001
  • Pohlaví: Mužské
Re: minarety ve Švýcarsku
« Odpověď #96 kdy: 6. Ledna 2010, 14:08:11 »
 8)
To Scooolie:

Křesťanství ukázalo, že dokáže bez úhony na své doktríně a cílech existovat i bez tvrzení o naší vině za smrt Ježíše, i bez religiózně laděných antisemtitských kázání, i bez nucení nás ke konverzi do lůna církve samospasitelné.
Takové křesťanství (i když by potřebovalo ještě trochu vypilovat k dokonalosti) se zdá být v našem zájmu. Domnívám se, že řada našinců a souvěrců z uvedených institucí si to patrně neuvědomuje. Ale to je jejich věc, do toho já jim plkat nebudu. (Plkat mohu jen zde :D)

Domnívám se, šlechetný Scooolie, aristokrate intelektu, světlo křesťanství, že správný žid vyrůstá v uctivé bázni před náboženstvími jinověrců, jimiž je obklopen v dominantní společnosti. Nemůžete si myslet, že ADL, různé soc. dem partaje, apod., jsou zprostředkovateli židovského ovládnutí světa... :D Nemůžete si myslet, že žid půjde tančit na hroby křesťanů, či že na ně plive... :D

Vždy mne k slzám dojímaly filmové záběry na prosté pohledy babiček a jiných věřících při mších. Stíraje potoky slz, jsem si říkal: to je síla víry!   :'( Proč, herrgott, (ne "mein Gott") nejdou raději do synagogy s takovou úrovní víry!  :'(
Chci tím vyjádřit, že pro praktikujícího, či ortodoxního žida je praktikující, autentický křesťan větším přínosem, než sekulární anarchista.

Trochu jinak řečeno: Lepší dobrej policajt, nežli blbej revolucionář. :P


« Poslední změna: 6. Ledna 2010, 14:11:49 od gvodrazka »

Offline Vader

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 626
  • Pohlaví: Mužské
Re: minarety ve Švýcarsku
« Odpověď #97 kdy: 6. Ledna 2010, 14:28:16 »
Problém je v tom, že třeba v USA prakticky platí rovnítko mezi "praktikující" a "pravičák" na straně jedné a "sekulární" a "levičák" na straně druhé. ČR je poměrně exotická v tom, že tu skoro neexistuje konzervativní pravice,ale jen liberálové...

Problem je zejmena v tom, ze a) vsude vidis ty straslive krvechtive levicaky, b) ze neustale uhybas od tematu.
Nebyla zde rozprava, na kterou reagujes, zamerena PRAVE na EU a CR ? Proc do toho musis zase cpat ty proklate zidouzenarske levicaky, zejmena nachazeji-li se nejmene pul planety odsud ? Neracej se rozkatit, cteny pane, ale tohle opravdu je ucebnicova COD mixla mirne zvysenou paranoiou...

Jediny, kdo tu (kontinualne) prska, jsi ty. Kdyz neco takoveho budou prosazovat krestani, budes se svijet blahem. Pamatujes na nasi debatu o Marylandu ? Muzu ti ji pomerne detailne pripomenout, ale velmi nerad bych tak cinil verejne.
Popravdě, nevzpomínám si. Takže klidně připomeň.

Musim priznat, ze vynadat ti do osklivych zlych vykoristovatelskych monster se straslivymi charakterovymi vadami, zvladam bez uzardeni. Soudny ctenar beztak vi, ze si jen utahuju z trdla, ktere vzalo za svou pozu hardcore pravicoveho individualisty. V pohode, ja jsem hardcore levicovy individualista. Ale tu debatu ti pripomenu treba mailem. Nehodlam te totiz verejne dehonestovat necim tak obludnym, zejmena prave proto, ze tentokrat by neslo o kockovani, ci jinou formu lehkych verbanich inzultaci. To neudelam. Uz proto, ze - ac to tak nevypada - si te stale vazim. Dosti pravdepodobne je to jen jednostranna ucta, ale mam preci jen jeste par zasad...

Offline gvodrazka

  • Nestor
  • *****
  • Příspěvků: 1 001
  • Pohlaví: Mužské
Re: minarety ve Švýcarsku
« Odpověď #98 kdy: 6. Ledna 2010, 14:35:20 »
 :D
Nejintenzivnější a největší je láska jednostranná a neopětovaná;  ;D
totéž platí o úctě. ;D

Offline Vader

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 626
  • Pohlaví: Mužské
Re: minarety ve Švýcarsku
« Odpověď #99 kdy: 6. Ledna 2010, 14:39:02 »
Trochu jinak řečeno: Lepší dobrej policajt, nežli blbej revolucionář. :P

Osminasobne velebny a velebeny ekumenicky GV, ted projevim trosku zvysene paranoie ja, a prohlasuji zde, jakoz jsem uz nejmene 154x10^6 prohlasil pri soukromych debatach se Scoooliem, ze nejsem zastancem revoluce/revoluci. A neni to proto, ze by mi bylo pro oponenty z praveho brehu lito olova. Je to proto, ze stale (mozna naivne) verim, ze zmeny k lepsimu nemusi byt provazeny nasilim. Nasili a munici si schovavam na opravdove smejdy a nepratele, nikoli pro oponenty, byt i bludy kazou.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15