Autor Téma: MAKABIÁDA 2009 - MEDAILOVÁ LISTINA (Mix - Open, Junioři, Masters) + ŠACHY  (Přečteno 1720 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline mrstejskal

  • Moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 366
  • Pohlaví: Mužské
    • Lubomírovy Listy
Pouze v třech  sportech  bojovali  společně muži i ženy: ve smíšených soutěžích v tenise a stolním tenise, a stejně tak v  šachu, kterému věnujeme  pozornost níže na této stránce.

TENIS - MIX
Junioři
Zlato: Asi Stein/Liat Zimmermanová - Izrael
Stříbro:Genija Gamazov/Rona Lavianová - Izrael
Bronz: Aaron Polak/Gabrielle Rubinsteinová - USA
Bronz: Michael Goldstein/Jeniffer Newmanová - USA


Kategorie Open
Zlato: Kyle Doppelt/Hanna Marová - USA
Stříbro: Joshua Goldstein/Logan Hansenová -  USA
Bronz:
Finálový zápas ... Doppelt/Marová - Goldstein/Hansenová 6:4, 6:3


Vítězové kategorie Masters
Do 45 let
Zlato: Ariel Kusneras/Cynthia Edenburgová - Argentina

Do 55 let
Zlato: Bruce Lipka/Pam Lippyová - USA

Nad 55 let
Zlato: Michael Zargary/Ruthy Edelmanová - Izrael


*

STOLNÍ TENIS - MIX
Junioři
Zlato:Bernard Blinstein/Judith Weberová - Německo
Stříbro: Fedor Timofeev/Serafina Timofeevová - Rusko
Bronz:Roman Ginzman/Dana Kotlarská - Izrael

Kategorie Open
Zlato: Omri Ben Cvi/Ejnat Amarová - Izrael
Stříbro: Alexander Iskin/Polina  Goldenbergová - Německo
Bronz: Georgy Rubinštejn/Jevgenija Mugurdunová - Rusko



ŠACHOVÉ TURNAJE NA MAKABIÁDĚ 2009

Bezpochyby nejprestižnějším kláním byly dva mezinárodní superturnaje, jichž se zúčastnil tucet šachových  velmistrů  a jedna šachová velmistryně - Judit Polgárová.  Většina z nich patří k elitě v královské hře.  O koho se jedná, vyplyne z níže uvedeného pořadí.

Toto elitní měření sil se skládalo ze dvou částí. Soutěže v rapid šachu a bleskové hře.

MEZINÁRODNÍ SUPERTURNAJ V RAPID ŠACHU
Konečné pořadí
Top 3:
Pozice - Jméno - Země - Výhry/ Prohry/Remízy ...  Body
1. - Jevgenij Najer - Rusko - 8/1/3 ... 9,5
2. - Jan Nepomniach - Rusko - 7/2/3 ... 8,5
3. - Alexander Beliasy - Slovinsko - 5/3/4 ... 7,0

Pořadí na dalších místech:  4. Boris Gelfand-Izrael, 5. Pavel Eljanov-Ukrajina, 6. Ilja Smirin-Izrael, 7. Judit Polgárová-Maďarsko, 8. Maxim Rodštějn-Izrael, Michael Roiz-Izrael, 10. Boris Avruch-Izrael, 11. Vitali Golod-Izrael, 12. Daniel Fridman-Německo, 13. Emil Sutovsky-Izrael;


MEZINÁRODNÍ SUPERTURNAJ V BLESKOVÉ HŘE
Konečné pořadí
Top 3
Pozice - Jméno - Země - Výhry/Prohry/Remízy ... Body
1. D. Fridman - Německo - 7/0/5 ... 9,5
2. B. Gelfand - Izrael - 8/2/2 ... 9,0
3. J. Polgárová - Madarsko - 7/3/2 ... 8,0

Pořadí na dalších místech: Eljanov-Ukrajina, 5. Roiz-Izrael, 6. Rodštejn-Izrael, 7. Smilin-Izrael, 8. Nepomniachi-Rusko, 10. Najer-Rusko, 11. Beliavski-Slovinsko, 12. Golod-Izrael, 13. Avrchuch-Izrael;

VÝBĚROVÝ MEZINÁRODNÍ TURNAJ
Zaměřen byl na vybraný okruh šachových  velmistrů (nejvyšší šachový titul) a mezinárodních mistrů (druhý nejvyšší titul), nechyběli ovšem ani mistři federace FIDE (nižší šachový titul) i hráči s nižším hodnocením Elo (bez titulu). Rozděleni byli do třech skupin po deseti.

Skupina GM
Zlato: Andre Diamant, Brazílie
Stříbro: Tamir Nabaty, Izrael
Bronz: Ido Porat, Izrael

Skupina IM1
Zlato: Boris Kanzler, Izrael
Stříbro: Evgeny Degtjarev, Izrael
Bronz: Alina Kašlinská, Rusko

Skupina IM2
Zlato: David Kudiščevič, Izrael
Stříbro: Michail Zaslavský, Izrael
Bronz: Peter Gukhvat, Izrael

OTEVŘENÝ ŠACHOVÝ TURNAJ
Zúčastnilo se ho 87 hráčů; otevřen byl pro všechny, kdo hrají pod  šachovou  federací FIDE.

Zlato: Josef Rožanský, Izrael
Stříbro: Elena Fatalibeková, Rusko
Bronz: Matan Šeškin

ŠACHOVÝ TURNAJ JUNIORŮ
Vypsán byl pro šachisty hrající pod federací FIDE, kteří se narodili v rozmezí let 1991 - 1994. Zúčastnilo se ho šestnáct chalpců a děvčat.

Zlato: Anna Gvanceladzeová, Rusko
Stříbro: Olexij Savčenko, Německo
Bronz: Ejal Tal, Izrael


**

NAVIGACE

Medailovou listinu kategorie Open - muži najdete na tomto odkazu:
http://forum.eretz.cz/index.php/topic,894.0.html

Medailovou listinu kategorie Open - ženy najdete na tomto odkazu:
http://forum.eretz.cz/index.php/topic,903.0.html

Zlaté medailisty kategorie Masters najdete na tomto odkazu:
http://forum.eretz.cz/index.php/topic,900.0.html

Zlaté juniorské medailisty najdete na tomto odkazu:
http://forum.eretz.cz/index.php/topic,899.0.html

« Poslední změna: 28. Červenec 2009, 09:21:03 od mrstejskal »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 
TOPlist