Autor Téma: LETNÍ UNIVERZIÁDA: BĚLEHRAD 2009 (k)  (Přečteno 1633 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline mrstejskal

  • Moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 348
  • Pohlaví: Mužské
    • Lubomírovy Listy
LETNÍ UNIVERZIÁDA: BĚLEHRAD 2009 (k)
« kdy: 9. Červenec 2009, 08:57:17 »
Světové sportovní hry univerzitní mládeže pro rok 2009 se konají v srbském  Bělehradě od 1. do 12. července.

Izraelští studenti jsou zastoupení v následujících sportech:

Muži - basketbal, šerm (kord jednotlivci i soutěž týmů), sportovní gymnastika a plavání

Ženy - šerm (kord-jednotlivkyně), sportovní gymnastika, moderní gymnastika,  plavání a taekwondo

*

VÝSLEDKY IZRAELE V JEDNOTLIVÝCH SPORTECH


Basketbal - muži

Izrael zařazen do základní skupiny F, kde všechny zápasy vyhrál:
Izrael - Brazílie ... 82:70
Izrael - Gabun ... 20:0 (hrána pouze 1 čtvrtina)
Izrael - Rusko ... 81:55

Konečná podoba tabulky skupiny F:

1. Izrael - postup do nadstavbové skupiny K
2. Rusko
3. Brazílie
4. Gabun

Výsledky Izraele ve skupině K:
Izrael - Itálie ... 109:76
Izrael - Kanada ... 89:81
+ započítán výsledek zápasu s Ruskem ze skupiny F

Konečná podoba tabulky skupiny K:
1. Izrael - postup do čtvrtfinále
2. Rusko
3. Kanada
4. Itálie


Čtvrtfinále:
Izrael: Německo ... 66:49

Semifinále

Izrael - Srbsko  ... 56-82 - porážka izraelského týmu znamená, že bude hrát o bronzovou medaili

Zápas o bronzovou medaili
Izrael - USA ... 80:91

Izraelská basketbalová reprezentace po porážce v boji o bronz skončila na čtvrtém místě.


Kord - ženy

Zápasy jednotlivkyň
Zúčastnila se jediná izraelská šermířka Noam Millsová, která  byla zařazena do poolu (skupiny) 1, kde na ni čekalo  šest soupeřek.
Pět zápasů vyhrála a pouze jednou skončila v poli poražených.

Výsledky poolu 1:
N. Millsová - Azukaiteová (Litva) ... 5:1
N. Millsová - Shiová (kontinentální Čína) ... 5:4
N. Millsová - Moslerová (Polsko) ... 2:1
N. Millsová - Kryvytská (Ukrajina) ...  2:5
N. Millsová - Jezaová (Slovinsko) ... 5:1
N. Millsová - Junusbajevová (Kazachstán) ...5:2

V konečné tabulce poolu 1 skončila Millsová na druhém místě a postoupila do šestnáctifinále, kde se utkala v Italkou Boscarelliovou, kterou porazila těsně 15:14.  Následoval postup do osmifinále, kde zdolala 15:13 Kimovu z Korejské republiky, čímž se probojovala do čtvrtfinále. Tam narazila na Kočněvovou z Ruska, která byla nad její síly - Naom  prohrála 11:15 a v celkovém pořadí kordistek skončila na  této univerziádě na skvělém šestém místě (z více než 60 závodnic).

Kord-muži

Zápasy jednotlivců
V šermu kordem  reprezentovali Izrael tři závodníci, kteří současně tvořili tým pro závod družstev: Ido Ajzenstadt, Vjačeslav Zingerman a Grogori Beskin.

Výsledky jednotlivých kordistů:

Ido Ajzenstadt byl zařazen do poolu 14. V něm z pěti zápasů tři prohrál a ve dvou zvítězil:
Ajzenstadt - Sourek (Chorvatsko) ... 2:3
Ajzenstadt - Zsumski (Polsko) 2:5
Ajzenstadt - Borel (Framcie) ... 4:5
Ajzendstadt - Melia (Británie) ... 5:4
Ajzenstadt - Trager (Itálie) ... 5:4

V tabulce poolu 14 skončil na čtvrtém místě ze šesti a kvalifikoval se tak do dalších bojů. Postup mezi 64 nejlepších si zajistil výhrou nad Francouzem Bardenetem 15:9. Ve skupině 64 nejlepších kordistů narazil na Švýcara Kautera, prohrál s ním 12:15 a do další části turnaje - šestnáctifinále - se neprobojoval.

Vjačeslav Zingerman byl zařazen do poolu 12. V něm si připsal dvě výhry a tři prohry:
Zingerman - Alaal el Din Fajz (Egypt) ... 2:5
Zingerman -Font (Španělsko) ... 4:5
Zingerman - Rokosz ... 5:1
Zingerman - Bertinetti ... 3:5
Zingerman - Hanzwikkel (Maďarsko) ... 5:2

V tabulce poolu 12 skončil na čtvrtém místě ze šesti a kvalifikoval se do dalších bojů. Postup mezi nejlepších 64 si zajistil výhrou nad Newem z JAR v poměru 15:4.  Ve skupině nejlepších 64 kordistů zdolal Vesiće ze Srbska a postoupil do šestnáctifinále. V něm přehrál Tichomirova z Ruska 15:14 a dostal se do osmifinále, kde jeho pouť skončila po prohře s Maďarem Szenyiem 9:15.

Grigori Beskin byl zařazen do poolu 13, v němž všech pět soupeř porazil, a to následujícím skóre:
Richera z Francie 5:1, Benneta z Británie 5:3, Marionova z Bulharska 4:3, Bidovce ze Slovinska 5:1 a El Kafrawyho z Egypta 5:1.

V tabulce poolu 12 skončil na prvním místě a postoupil přímo mezi nejslepších 64 kordistů. V něm znovu porazil Egypťana El Kafrawyho 15:7, postoupil do šestnáctifinále, kde byl nad jeho síly Ital Trager.

Konečné pořadí izraelských kordistů v kategorii jednotlivců:
16.místo ... V. Zingerman
17. místo ... G. Beskin
59. místo ... I. Ajzenstadt (z osmdesáti tří)

Zápasy týmů
Izraelské družstvo tvořené triem Zingerman - Beskin - Ajzenstadt postoupilo přímo do osmifinále univerziády. Zde porazilo Japonsko těsně 45:44 a dostalo tak do čtvrtfinále, kde prohrálo s Ukrajinou 40:45.

Celkově skončil izraelský tým kordistů na univerziádě na šestém místě (z dvaadvaceti).


Taekwondo - ženy
V tomto sportu zastupovaly univerzitní sportovce Izraele dvě reprezentantky - Anna Mirknová a Batel Gattererová.

A. Mirknová soutěžila v kategori do 51 kg.  V úvodním kole nestačila na Dan Li z kontinentální Číny. Prohrála 0:1 a byla z dalších bojů vyřazena.

B. Gattererová nastoupila v kategorii do 55 kg. Také ona vypadla v úvodním kole, po porážce od Phongsriové z Thajska 3:4.



Plavání - muži

100 metrů volný způsob
Gal Nevo ... čas 52.37 sec, vyřazen v rozplavbách, kde skončil na 46. místě.

100 metrů znak

Ehud Segal ...  1:00,46 min, vyřazen v rozplavbách, kde skončil na 42. místě.

Guy Barnea
... desátý v rozplavbách (čas 55,85 sec), kvalifikoval se do semifinále mezi 16 nejlepších, kde obsadil 5. místo (čas 54,75) a postoupil do finále, kde skončil rovněž pátý(zlepšený čas 54,32 sec).

100 metrů prsa
Tom Beeri ... čas 1:03,80 min - 33. místo v rozplavbách, do dalších bojů nepostoupil.

100 metrů motýlek
Kohavi Nadav ... čas 56,02 sec - 35. místo v rozplavbách, do dalších bojů nepostoupil.

Alon Mandel ... skončil 11. v rozplavbách (čas 53,60 sec) a kvalifikoval se do semifinále, kde skončil dvanáctý (čas 53,08 sec) a do finále nepostoupil.

200 metrů znak
Itaj Chammah ... 20.  místo v rozplavbách, čas 2:05:43 min, do dalších bojů nepostoupil.

Ehud Segal ... 28. místo v rozplavbách, čas 2:14,96 min, do dalších bojů nepostoupil.

200 metrů prsa
Gal Nevo ... 32.  místo v rozplavbách, čas 2:20,02 min, do dalších bojů nepostoupil.

Tom Beeri ... 24. místo, čas 2:17,05 min, do dalších bojů nepostoupil

200 metrů motýlek
Gal Nevo ... 16. místo v rozplavbách, čas 2:01,43 min, postoupil do semifinále, kde skončil devátý (čas 1:58,81) a do finále se nekvalifikoval.

Alon Mandel
... 18. místo v rozplavbách, čas 2:01,62 min, do dalších bojů nepostoupil.

200 metrů volný způsob
Nimrod Šapira Bar Or ... 9. místo v rozplavbách, čas 1:50,07 min, kvalifikoval se do semifinále, kde skončil rovněž devátý (čas 1:41,28), do finále nepostoupil.

200 metrů polohový závod

Gal Nevo ... 9. místo v rozplavbách, čas 2:03,73 min, kvalifikoval se do semifinále, kde byl diskvalifikován.

Itaj Chammah ... 19. místo v rozplavbách, čas 2:10,87 min, do dalších bojů nepostoupil.

400 metrů polohový závod

Gal Nevo
... 9. místo v rozplavbách, čas 4:24,17 min, do dalších bojů nepostoupil.

Štafeta 4 x 100 metrů volný způsob
Izraelské kvarteto ve složení Šapira Bar Or - Nevo - Segal - Mandel skončilo v rozplavbách na 15. místě (čas 3:27,98 min) a do dalších bojů nepostoupilo.

50 metrů znak
Guy Barnea ... 11. místo v rozplavbách, čas 25,85 sec, kvalifikoval se do semifinále, kde obsadil druhé místo (čas 24,89), následně postoupil do finále, kde skončil třetí (čas 25,09) a získal pro Izrael BRONZOVOU MEDAILI !

Kohavi Nadav ... 39. místo v rozplavbách, čas 27,15 sec, do dalších bojů nepostoupil.

50 metrů prsa
Michael Malal ... 9. místo v rozplavbách, čas 27,91 sec, kvalifikoval se do semifinále, kde v čase 27,27 skončil na  nadějném druhém místě. Postoupil do finále, kde ovšem skvěký výkon nezopakoval a s časem 27,57  doplaval na šestém místě.

50 metrů motýlek
Kohavi Nadav ... 44. místo v rozplavbách, čas 25,57 sec, do dalších bojů nepostoupil.

Alon Mandel ... 11. místo v rozplavbách, čas 24,27 sec, postoupil do semifinále, kde se stejným časem skončil až čtvrnáctý a do finále se nekvalifikoval.

50 metrů volný způsob
Nimrod Šapira Bar Or ... 33. místo v rozplavbách, čas 23,54 sec, do dalších bojů nepostoupil.


Plavání - ženy

100 metrů znak
Mikah Schlesingerová ... 29. místo v rozplavbách, čas 1:06,30 min, do dalších bojů nepostoupila.

100 metrů motýlek
Mikah Schlesingerová ... 32. místo v rozplavbách, čas 1:04,40 min, do dalších bojů nepostoupila.

100 metrů volný způsob
Marva Harpaková ... 17. místo v rozplavbách, 56,85 sec, do dalších bojů nepostoupila.

200 metrů znak
Mikah Schlesingerová ... 24. místo v rozplavbách, čas 2:21,04 min, do dalších bojů nepostoupila.

200 metrů volný způsob
Marva Harpaková ... 15. místo v rozplavbách, čas 2:02,99 min, postoupila do semifinále, kde skončila na posledním, 16. místě - čas 2:04,20 min, do finále nepostoupila.

50 metrů znak
Mikah Schlesingerová ... 32. místo v rozplavbách, čas 31,38 - do dalších bojů nepostoupila.

50 metrů volný způsob
Marva Harpaková ... 35. místo v rozplavbách, čas 26,93 sec - do dalších bojů nepostoupila.

Mikah Schlesingerová ... 44. místo v rozplavbách, čas 28,31 sec - do dalších bojů nepostoupila.


Moderní gymnastika - pouze ženy
Izrael zastupovala Irina Risenzonová, která se  do tabulek Univerziády 2009 zapsala následujícím umístěním:

Finálové pořadí
Švihadlo ... 4. místo

Obruč ... druhé místo a zisk stříbrné medaile

Míč ... 7. místo

Stuha ... 4. místo

Víceboj ... 4. místo



Sportovní gymnastika - muži
V této disciplíně měl Izrael zastoupení v osobě Eduarda Gholuba.  Ten neprošel sítem kvalifikace a do fináliových soutěží nezasáhl.



Sportovní gymnastika - ženy
V této disciplíně zastupovala Izrael  Tali Liaková, která ve víceboji postoupila do finálové soutěže, kde skončila na 21. místě.

**
















« Poslední změna: 12. Červenec 2009, 22:14:09 od mrstejskal »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 
TOPlist