Autor Téma: LETNÍ PARALYMPIÁDA 2016  (Přečteno 1723 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline mrstejskal

  • Moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 365
  • Pohlaví: Mužské
    • Lubomírovy Listy
LETNÍ PARALYMPIÁDA 2016
« kdy: 8. Září 2016, 19:14:30 »
Místo: Rio de Janeiro, Brazílie
Termín: 07-18/09/2016


IZRAELSKÁ ÚČAST A VÝSLEDKY

GOALBALL - ŽENY (týmová míčová hra pro nevidomé a slabozraké)
Skupina C - Izrael, Brazílie, Japonsko, USA, Alžírsko
Klíč: 1-4 do ćtvrtfinále, poslední vyřazen

Japonsko - Izrael ... 1:1
Izrael - Alžírsko - utkání se neuslutečnilo, protože alžírský tým ne nastoupil. Důvody vyšetřuje Mezinárodní paralympijský výbor. Podrobnosti níže. Konečné kontumační skóre 10:0
Brazílie - Izrael ... 7:2
Izrael - USA ...  3:7

Informace k utkání Izrael - Alžírsko
Zápas se měl odehrát v sobotu 10/9 – a v zápise o něm nenajdeme výsledek, ale sdělení: zrušeno.

Proč?

Právě to začal vyšetřovat Mezinárodní paralympijský výbor (IPC).

Co je zatím (neděle 11/9) známo?

Nejprve je třeba zmínit, že Alžířanky nenastoupily ani k pátečnímu utkání s USA. Jejich vysvětlení:

V pondělí 5/9 jim na tréninkovém kempu v Polsku ujel autobus a vzhledem k tomu, že v Alžírsku probíhaly svátky (není ovšem úplně jasné jaké, protože v seznamu alžírských svátků na období 5-9/9 žádný nefiguruje) nestihly si ve zbývajících pěti dnech zajistit letenky do Ria.

Víc k tomu dodávat netřeba, nechme IPC, ať vše řádně vyšetří. Myslet si o tom ovšem můžeme své. Například to, že když bylo jasné, že Alžířanky musí hrát s nenáviděným Izraelem, udělaly všechno pro to, přesněji jejich paralympijský svaz udělal všechno pro to, aby se tomuto duelu vyhnuly.

Podobná hanebnost odporující všem zásadám fair play by se nestala poprvé. Muslimská nenávist vůči Izraeli je větší než ambice získat olympijskou (paraolympijskou) medaili.

Konečné pořadí ve skupině C

1. Brazílie - postup do čtvrtfinále
2. USA -
postup do čtvrtfinále
3. Japonsko - postup do čtvrtfinále
4. Izrael - postup do čtvrtfinále
5. Alžírsko - tým vyřazen

ČTVRTFINÁLE
Turecko - Izrael ... 15:5 - izraelský tým z dalších bojů vyřazen
---
VESLOVÁNÍ - ŽENY
Moran Samuelová - skif
Rozjížďka 1 ... 5:21,36 min - 2. místo (ze šestí) - postup do opravné jízdy 1 ... 5:22,96  - 1. místo (z pěti)  - postup do finále A ... 5:17,46 - 3. místo (ze šesti) - BRONZOVÁ MEDAILE
---
VESLOVÁNÍ -  MIX
Reuven Magnagey/Yulia Černoyová - dvojskif
Rozjížďka 2 ... 4:20,62 min  ... 5. místo - postup do opravné jízdy 2 ... 4:28,60 ... 4. místo - postup do finále B ... 4:21,23 ... 3. místo - celkově 9. místo (z 12)
---
PLAVÁNÍ - MUŽI
Itzhak Mamistvalov
200 m volný způsob - kategorie S2
Rozplavby ... 5:20,43 min ... 7. místo (9) - postup do finále
Finále ... 5:09,96 min - 7. místo (z osmi)

Iad Josef Šalabi
200 m volný způsob - S2
Rozplavby ... 5:24,07 min ... 8. místo (9) - postup do finále
Finále ... 5:22,38 min ... osmé místo (poslední)

100 m znak - S2 - dikvalifikován v rozplavbách

50 m znak - S2
Rozplavby ... 1:16,97 min ... 11. místo (poslední) - do finále nepostoupil

Yoav Valinsky
100 m znak - S6
Rozplavby ... 1:32,37 min ... 12. místo (poslední - do finále nepostoupil

100 m prsa - SB6
Rozplavby ... 1:34,36 min ... 10. místo (předposlední) - do finále nepostoupil

200 m polohový závod - SM6
Rozhplavby ... 2:57,68 min ... 6. místo (z 11 hodnocených) - postoupil do finále
Finále ... 2:59,08 ... 7. místo (poslední z hodnocených)

100 m volný způsob - S6
Rozplavby ... 1:14,59 min ... 15. místo (z osmnácti) - do finále nepostoupil

PLAVÁNÍ - ŽENY
Inbal Pezarová
200 m volný způsob - S5
Rozplavby ... 3:03,35 min ... 4. místo (12) - postup do finále
Finále ... 3:03,29 min ...konečné 5. místo (z osmi)

100 m prsa - SB4
Rozplavby ... 1:57,28 ... 4.místo (z 13) - postup do finále
Finále ... 2:01,02 min ... konečné 6. místo (z osmi)

50 m volný způsob - S5
Rozplavby ... 40,82 sec ... 5. místo (z 16) - postup do finále
Finále ... 39,73 sec ... 6. místo (z osmi)

200 m polohový závod - SM5
Rozplavby ... 3:37,62 ... 2. místo (z 11) - postup do finále
Finále ... 3:38,20 ... 3. místo (z osmi) - BRONZOVÁ MEDAILE

100 m volný způsob - S5
Rozplavby ... 1:24,38 min ... 3. místo (z 13) - postup do finále
Finále ... 1:24, 04 ... konečné 5. místo (z osmi)

Erel Haleviová
50 m volný způsob - S7
Rozplavby ... 38,41 sec ... 11. místo - do finále nepostoupila

100 m volný způsob - S7
Rozplavby ... 1:21,56 min ... 10. místo (předposlední) - do finále nepostoupila

400 m volný způsob -S7
Pouze finále ... 5:51,05 min ... osmé místo (poslední)

Yulia Gordiyčuková
400 m volný způsob - S9
Rozplavby ... 5:13,02 min ... 13. místo - do finále nepostoupila

200 m polohový závod - SM9
Rozplavby ... 2:57, 22 min ... 19. místo - do finále nepostoupila

100 m volný způsob - S9
Rozplavby ... 1:10,51 ... 20. místo (z 23) - do finále nepostoupila

Veronika Guirenková
50 m znak - S3
Rozplavby ... 1:30,97 min ... 13. místo - do finále nepostoupila

100 m volný způsob - S3
Rozplavby ... 2:59,28 min ... 13. místo - do finále nepostoupila

PLAVÁNÍ - MIX
Štafeta 4x50 m volný způsob
Pezarová, Haleviová, Šalabi, Valinsky
Rozplavby ... 3:10,00 min ... 7. místo (ze sedmi) - postup do finále
Ve finále byla izraelská štafeta diskvalifikovaná.
---
STOLNÍ TENIS - MUŽI
Šay Siada
Dvouhry - třída 4

Základní skupina B
Siada - Ozturk (Turecko) ... 2:11, 7:11, 8:11
Siada - Guo Xinguyan (l. Čína) ... 4:11, 7:11, 9:11
Šay skončil ve 3členné skupině poslední a do čtvrtfinále nepostoupil.

Danny Bobrov
Dvouhry - třída 6
Základní skupina C
Bobrov - Thainiyom (Thajsko) ... 8:11, 5:11, 12:14
Bobrov - Jensen (Dánsko) ... 9:11, 10:12, 19:17, 8:11
Danny skončil ve 3členné skupině poslední a do čtvrtfinále nepostoupil.

STOLNÍ TENIS - ŽENY
Dvouhry - třída 1-2
Čagit Brillová
Skupina B
Brillová - Rossiová (Itálie) ... 5:11, 4:11, 4:11
Brillová - Bootwansirinaová (Thajsko) ... 6:11, 11:9, 8:11, 4:11
Čagit skončila ve 3členné skupině poslední a do čtvrtfinále nepostoupila.

Caroline Tabibová
Dvouhry - třída 5
Skupina C
Tabibová - Abuawadová (Jordánsko) ... 10:12, 5:11, 9:11
Pozn.:  Je to jeden z mála příkladů toho, co by mělo být naprosto normální: reprezentantka arabské země nastoupila proti repezentantce Izraele. Roli tu samozřejmě hraje skutečnost, že oba státy mají uzavřenou mírovou smlouvu a navázány diplomatické vztahy.

Tabibová - Alborová (Mexiko) ... 11:5, 11:7, 10:12, 11:7
Caroline skončila ve skupině druhá a postoupila do čtvrtfinále. V něm podlehla reprezentantce k. Číny Gu Gai 2:11, 7:11, 3:11 a byla z dalších bojů vyřazena.

STOLNÍ TENIS - DRUŽSTVA ŽENY
Třída 4-5
1. kolo
Izrael  (Brillová/Tabibová) - Turecko ... 0:2 - izraelský tým vyřazen
---
TENIS NA VOZÍKU - MUŽI
Dvouhra
1. kolo
Adam Berdičevsky (Izrael) - Saida (Japonsko) ... 1:6, 2:6 - Adam vyřazen

Dvouhra quad
1. kolo (osmifinále)
Itaj Erenlib (Izrael) - Wagner (USA) ... 4:6, 4:6 - Itaj vyřazen
Šara Weinberg (Izrael) - Alcott (USA) ... 0:6, 0:6 - Šara vyřazen

Čtyřhra quad
1. kolo (čtvrtfinále)
Itaj Erenlib/Šraga Weiberg (Izrael) - Oliveira/Silva (Brazílie) ... 6:0, 6:0

Semifinále
I. Erenlib/Š. Weiberg - Taylor/Wagner (USA) ... 4:6, 2:6

Zápas o třetí místo

I. Erenlib/Š. Weinberg - Burdekin/Lapthorne (Británie) ... 6:3, 4:6, 6:7 - izraelští quad tenisté prohráli a obsadili čtvrté místo
---
SPORTOVNÍ STŘELBA - MUŽI
Doron Šaziri
Libovolná malorážka 50 m 3 pozice - SH1
Kvalifikace ... 1153 - 47x ... 4. místo (z 22) - postup do finále
Finále ... 437,5 ... 3. místo - BRONZOVÁ MEDAILE
Pozn.: Soutěže se zúčastnili také tři střelci ze Spojených arabských emirátů, z nichž dva se dostali jako Doron do finále a jeden z nich, Abdula Sultan Al Aryani, bývalý policista, který byl vážně zraněn při dopravní nehodě, střílel lépe než izraelský reprezentant a získal stříbrnou medaili.

SPORTOVNÍ STŘELBA - MIX

Doron Šaziri
Libovolná malorážka 20 m vleže - SH1
Kvalifikace ... 614,8 ... 9. místo (ze 41 hodnocených) - do finále nepostoupil (uniklo mu o 0,4 bodu)
Pozn.: Také této střelecké kvalifikace se zúčastnili tři reprezentanti Emirátů.---
BOCCIA - MIX JEDNOTLIVCI (hra podobná pétanque)
Kategorie BC2
Skupina H
Nadav Levi (Izrael) - Desilva-Andradeová (Bermudy ... 3:2
N. Levi - Sohn (J. Korea) ... 2:5
Nadav skončil ve skupině druhý a do vyřazovací fáze nepostoupil.
---
SILNIČNÍ CYKLISTIKA - MUŽI
Koby Lion
Silniční závod H2 ... čas 1:45:24 hod ... osmé místo (poslední)
Časovka H2 ... 36:50:45 min ... 6. místo ze 7 hodnocených
---
PARACANOE - ŽENY
Pascale Bercovitchová
Kategorie KL2
Rozjížďky ... 1:01,713 min - 3. místo postup do semifinále
SF ... 1:02, 251 min ... 3. místo - postup do finále A
Finále A ... 1:01,131 min ... osmé místo (poslední)
---
JACHTING - MUŽI
Třída Sonar
Dror Cohen, Arnon Efrati, Šimon Ben Yakov
Jednotlivé rozjížďky:
12 - 4 - 4 - 11 - 5 - 7 - 2 - 5 - 13 - 5 - 4
Netto body ... 59 ... konečné osmé místo (ze 14)

Třída SKUD 18
Moše Zahavi, Hagar Zahaviová
Jednotlivé rozjížďky:
12 - 9 - 11 - 10 - 10 - 12 - 10 - 12 - 10 - 10 - 10
Netto body ... 104 ... konečné 11. místo (poslední)
---
MARATON - MUŽI
Kategorie T11/12
Gad Yarkoni
Pouze finálový závod ... Gad doběhl v čase 3:05:29 hod (poslední z devíti, kteří dokončili (starovalo 11), ale ve výsledkové listině je uvedeno, že byl diskvalifikován
Pozn.: Ve startovní listině byl zapsán také  marocký běžec Chentouf, který zvítězil


*

MALÉ SROVNÁNÍ
Letní paralympiáda v Riu 2016:
Zlato ... 0
Stříbro ... 0
Bronz ... 3

Letní paralympiáda v Londýně 2012:

Zlato ... 1
Stříbro ... 2
Bronz ... 3

**
« Poslední změna: 18. Září 2016, 21:43:47 od mrstejskal »

Offline mrstejskal

  • Moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 365
  • Pohlaví: Mužské
    • Lubomírovy Listy
Paralympiáda: Kompletní izraelské výsledky
« Odpověď #1 kdy: 18. Září 2016, 21:44:36 »
Viz výše ...

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 
TOPlist