Autor Téma: PLAVÁNÍ: ME 2015 V KRÁTKÉM BAZÉNU - NETANYA  (Přečteno 1651 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline mrstejskal

  • Moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 366
  • Pohlaví: Mužské
    • Lubomírovy Listy
PLAVÁNÍ: ME 2015 V KRÁTKÉM BAZÉNU - NETANYA
« kdy: 2. Prosinec 2015, 14:19:00 »
Termín: 02-06/12/2015
Hostitel: Wingateho institut, Netanya, Izrael

VÝSLEDKY IZRAELSKÉ REPREZENTACE
02/12/2015 - dopolední část
100 m motýlek - muži (dosavadní národní izraelský rekord NIR 52,34 sec - Alon Mandel, MS 2010 Dubaj)
Rozplavby
Guy Barnea ... 51,84 sec - nový izraelský rekord ... 12. místo - postoupil

Tom Kremer ... 52,43 sec ... 24. místo (ze 49) - nepostoupil
---
50 m prsa - ženy (NIR 30,65 sec - Amit Ivryová , MS 2013 Dauhá)
Rozplavby
Amit Ivryová ... 30,41 sec - nový izraelský rekord ... 6. místo - postoupila

Sidi Galová ... 33,28 sec ... 37. místo (poslední) - nepostoupila
---
50 m prsa - muži (NIR 26,42 sec - Michael Malul, ME 2009 Istanbul)
Rozplavby
Jahav Šohav ... 27,56 sec ... 29. místo (z 50) - nepostoupil
Itay De la Vega ... 27,65 sec ... 32. místo - nepostoupil
Itay Goldfaden ... 27,77 sec ... 35. místo - nepostoupil
Imri Ganiel ... 27,83 sec ... 37. místo - mepostoupil
---
400  m polohový závod - ženy (NIR 4:45,74 min - Dana Edenová, domácí závody v Kirjat Bialiku 2009)
Rozplavby
Tali Lemkoffová ... 4:51,01 min  ... 21. místo - nepostoupila
Noa Saarová ... 4:51,97 min ... 22. místo - nepostoupila
Jael Danieliová ... 4:52,43 min ... 23. místo (poslední) - nepostoupila
---
400 m volný způsob - muži (NIR 3:47,59 min - Šai Livnat, domácí závody v Ašdot Jaakovu 2008)
Rozplavby
Gil Kiesler ... 3:44,59 min - nový izraelský rekord ... 14. místo (z 35) - nepostoupil
Ido Haber ... 3:46,27 min - překonal Livnatův rekord z roku 2008 - nepostoupil
Marc Hinawi ... 3:51,30 min ... 25. místo - nepostoupil
Etaj Gurevič ... 3:54,88 min ... 29. místo - nepostoupil
---
100 m znak - ženy (NIR 58,43 sec - Anna Gostomelská, MS 2008 Manchester)
Rozplavby
Keren Siebnerová ... 1:00,40 min ... 25. místo (ze 47) - nepostoupila
Anna Volčkovová ... 1:02,14 min ... 39. místo - nepostoupila
Šahar Menachemová ... 1:02,35 min ... 40. místo - nepostoupila
Or Tamirová ... 1:03,69 min  ... 45. místo - nepostoupila
---
200 m znak - muži (NIR 1:50,83 min - David Gamburg, MS 2014 Dauhá)
Rozplavby
Jakov Jan Toumarkin ... 1:50,33 min - nový izraelský rekord - 1. místo v rozplavbách - postoupil
David Gamburg ... 1:53,12 min ... 8. místo (z 37) - postoupil
David Fridlander ... 1:58,91 min ... 32. místo - ne postoupil
Arthur Polyak ... 1:59,65 min ... 35. místo - nepostoupil
---
4x50 m  volý způsob - muži (NIR 1:28,59 min - ME 2013 Herning, Dánsko)
Rozplavby
Ziv Kalontarov/Tom Kremer/Or Sabatier/Jahav Šahaff ... 1:27,82 min - nový izraelský rekord - umístění bude doplněno - štafeta postoupila
---
800 m volný způsob - ženy (NIR 8:28,29 min -Olga Beresněvová, Světový pohár 2005 Berlín)
Rozplavby
Roni Boveová ... 8:47,83 min ... 20. místo (z 23) - nepostoupila
---
02/12/2015 - odpolední část
50 m - ženy
Semifinále
Amit Ivyrová ... 30,58 sec ... 8. místo (z 15) - postoupila

Finále
Amit Ivryová ... 30,56 sec ... 8. místo (poslední)
---
200 m znak - muži
Finále
Jakov Jan Toumarkin ... 1:49,84 min - překonal nový izraelský rekord z rozplaveb ... 2. místo - stříbrná medaile
David Gamburg ... 1:51,71 ... 7. místo (předposlední)
---
100 m motýlek - muži
Semifinále
Guy Barnea ... 51,36 sec - překonal nový izraelský rekord z rozplaveb ... 12 místo - nepostoupil
---
Štafeta 4x50 m volný způsob - muži
Finále
Izraelská štafeta (jména viz výše v rozplavbách) ... 1:26,99 min - překonala nový izraelský rekord z rozplaveb ... 8. místo (poslední)
------
03/12/2015 - dopolední část
200 m volný způsob - muži (NIR 1:45,64 min - Šai Livnat, ME 2006 Helsinki)
Rozplavby
Tom Kremer ... 1:45,30 min  - nový izraelský rekord ... 12. místo (z 37) - 2. náhradník pro finále
Alexi Konovalov ... 1:46,24 min ... 17. místo - nepostoupil
Ido Haber ... 1:47,61 min ... 23. místo - nepostoupil
---
50 m motýlek - ženy (NIR 25,69 sec - Amit Ivryová, ME 2009 Istanbul)
Rozplavby
Keren Siebnerová ... 27,06 sec ... 25. místo (z 37) - nepostoupila
Anna Gostomelská ... 27,51 sec ... 29. místo - nepostoupila
Michal Libermanová ... 28,28 sec ... 34. místo - nepostoupila
---
200 m prsa - miž (NIR 2:06,85 min - Gal Nevo, ME 2009 Istanbul)
Rozplavby
Illij Gladišev ... 2:09,85 min ... 19. místo (z 30) - nepostoupil
Ronen Faor ... 2:10,64 min ... 22. místo - nepostoupil
Eitan Judaškin ... 2:12,26 min ... 25. místo - nepostoupil
Imri Ganiel ... 2:14,29 min ... 27. místo - nepostoupil
---
100 m volný způsob - ženy (NIR 55,58 sec - Anna Gostomelská, mistrovství Izraele 2005 Kirjat Bialik)
Rozplavby
Andrea Murezová ... 53,59 sec - nový izraelský rekord - 9. místo - postoupila
Keren Siebnerová ...54,98 sec - překonala rekord Gostomelské z roku 2005 ... 29. místo (z 50) - nepostoupila
Zohar Šiklerová ... 55,96 sec ... 38. místo - nepostoupila
Joval Sabaová
... 57,06 sec ... 43. místo - nepostoupila
---
100 m znak - muži (NIR 50,64 sec - David Gamburg, MS 2014 Dauhá)
Rozplavby
Guy Barnea ... 51,13 sec ... 3. místo (ze 45) - postoupil
David Gamburg ... 51,49 ... 10. místo - postoupil
Jonatan Kopelev ... 51,50 sec ... 11. místo - nemohl postoupit, protože Izrael už má v semifinále 2 zástupce
Jakov Jan Toumarkin - nestartoval
---
100 m polohový závod - ženy (NIR 58,66 sec - Amit Ivryová, Světový pohár 2013 Dauhá)
Rozplavby
Amit Ivryová ... 59,49 sec ... 3. místo - postoupila
Ori Freibachová ... 1:03,84 min ... 33. místo (z 38) - nepostoupila
---
400 m polohový závod - muži (NIR 4:04,29 min - Gal Nevo, MS 2012 Istanbul)
Rozplavby
Gal Nevo ... 4:08,11 min ... 5. místo - postoupil
Etaj Gurevič ... 4:11,44 min ... 12. místo (z 25) - nepostoupil
---
Štafeta 4x50 m - mix (NIR nemáme v evidenci)
Rozplavby
Guy Barnea/Jahav Šahaff/Amit Ivryová/Andrea Murezová ... 1:41,33 min ... 6. místo (ze 17) - štafeta postoupila
---
1500 m volný způsob - muži (NIR nemáme v evidenci)
Rozplavby
Gil Kiesler ... 14:57,65 min ... 13. místo (z 25) - nepostoupil
Marc Hinawi ... 15:04,80 min ... 16. místo - nepostoupil
Guy Moskovič ... 15:10,19 min - nepostoupil
---
03/12/2015 - odpolední část
100 m volný způsob - ženy
Semifinále
Andrea Murezová ... 52,88 sec - překonala nový izraelský rekord z rozplaveb ... 7. místo (z 16) - postoupila
---
400 m polohový závod - muži
Finále
Gal Nevo ... 4:04,68 min - za NIR 2012 zaostal o pohých 39 setin sec ... 3. místo - bronzová medaile
---
100 m znak - muži
Semifinále
David Gamburg ... 51,9 sec ... 9. místo (z 16) - 1. náhradník pro finále
Guy Barnea  ... 51,27 sec ... 12. místo - nepostoupil
---
100 m polohový závod - ženy
Semifinále
Amit Ivryová ... 59,34 sec ... 3. místo - postoupila
---
Štafeta 4x50 m polohový závod - mix
Finále
Izraelská štafeta ... 1:40, 48 min ... 7. místo (předposlední)
------
04/12/2015 - dopolední část
100 m prsa - ženy (NIR 1:07,24 min - Amit Ivryová, MS 2014 Dauhá)
Rozplavby
Gal Sidiová ... 1:11,82 min ... 36. místo (poslední) - nepostoupila
Amit Ivryová - nestartovala
---
50 m volný způsob - muži (NIR 21,50 sec - Jahav Šahaf, mistrovství Izraele 2014 Netanya)
Rozplavby
Or Sabatier ... 22,10 sec ... 31. místo (z 65) - nepostoupil
Ziv Kolontarov ... 22,21 sec ... 36. místo - nepostoupil
Jahav Šahaff ... 22,26 sec ... 40. místo - nepostoupil
Gleb Ioničev ... 22,67 sec ... 55. místo - nepostoupil
---
200 m znak - ženy (NIR 2:08,79 min - Anna Gostomelská, The Millennium Meet 2007 Kirjat Bialik)
Rozplavby
Andrea Murezová ... 2:09,07 min ... 17. místo (z 29) - nepostoupila
Anna Volčkovová ... 2:13,52 min ... 26. místo - nepostoupila
Šahar Menachemová ... 2:15,69 min ... 27. místo - nepostoupila
---
100 m prsa - muži (NIR 59,09 sec - Jakov Jan Toumarkin, MS 2014 Dauhá)
Rozplavby
Itaj De la Vega ... 1:00,77 min ... 35. místo (ze 48) - nepostoupil
Illij Gladišev ... 1:01,14 min ... 38. místo - nepostoupil
Itaj Goldfaden ... 1:01,46 min ... 40. místo - nepostoupil
Jahav Šahaff ... 1:02,43 min ... 45. místo - nepostoupil
---
200 m motýlek - ženy (NIR  2:12,34 min  -Vered Borochovská, mistrovství Izraele 2002 Givat Haim)
Rozplavby
Keren Siebnerová ... 2:10,05 min - nový izraelský rekord ... 12. místo (z 21)- nepostoupila
Tamier Gonen Cohenová ... 2:15,86 min ... 18. místo - nepostoupila
Katrin Šafirová ... 2:18,14 min ...20. místo (předposlední) - nepostoupila
---
200 m polohový závod - muži (NIR 1:54,17 min - Gal Nevo, ME 2009 Istanbul)
Rozplavby
Jakov Jan Toumarkin ... 1:55,27 min ... 7. místo - postoupil
Gal Nevo ... 1:56,09 min ... 13. místo (ze 42) - nepostoupil
Tom Kremer ... 1:56,64 min ... 17. místo ... nepostoupil
Etaj Gurevič ... 1:58,95 min ... 25. místo - nepostoupil
---
Štafeta 4x50 m volný způsob - ženy (NIR 1:44,70 min - podrobnosti nemáme v evidenci)
Rozplavby
Zohar Šiklerová/Amit Ivryová/Keren Siebnerová/Andrea Murezová ... 1:38,84 min - nový izraelský rekord  ... 6. místo (z 11) - štafeta postoupila
------
04/12/2015 - odpolední část
100 m volný způsob - ženy
Finále
Andrea Murezová ... 53,43 sec - překonala nový izraelský rekord z rozplaveb ... 8. místo (poslední)
---
200 m polohový závod - muži
Finále
Jakov Jan Toumarkin ... 1:54,68 min ... 6. místo (z osmi)
---
100 m polohový závod - ženy
Finále
Amit Ivryová ... 59,09 sec ... 4. místo - od bronzové medaile ji dělilo 9 setin sekundy!
---
Štafeta 4x50 m volný způsob - ženy
Finále
Izraelská štafeta ... 1:38,53 min - překonala nový izraelský rekord z rozplaveb ... 6. místo (z osmi)
------
05/12/2015 - dopolední část
50 m motýlek - muži (NIR 23,39 sec - Alon Mandel, MS 2010 Dubaj)
Rozplavby
Heiron Amir Cheruti ... 23,76 sec ... 21. místo (z 35) - nepostoupil
Kirill Baron ... 24,69 sec ... 32. místo - nepostoupil
Guy Barnea - nestartoval
---
50 m znak - ženy (NIR 26,84 sec  - Anna Gostomelská, MS 2008 Manchester)
Rozplavby
Anna Gostomelská ... 28,83 sec ... 37. místo (ze 47) - nepostoupila
Michal Libermanová ... 29,06 sec ... 39. místo - nepostoupila
Or Tamirová ... 29,28 sec ... 43. místo - nepostoupila
Šahar Menachemová ... 29,37 sec ... 44. místo - nepostoupila
---
100 m  volný způsob - muži (NIR 48,52 sec - Joav Bruck - závody v Gelsenkirchenu, SRN)
Rozplavby
David Gamburg ... 48,74 sec ... 26. místo (z 60) - nepostoupil
Alexi Konovalov ... 48,76 sec ... 27. místo - nepostoupil
Ziv Kolontarov ... 49,07 sec ... 35. místo - nepostoupil
Or Sabatier ... 49,53 sec ... 42. místo - nepostoupil
---
200 m volný způsob - ženy (NIR 1:58,61 min - Amit Ivryová, mistrovství Izraele 20011 Ašdot Jaakov)
Rozplavby
Andrea Murezová ... 1:56,34 min - nový izraelský rekord ... 8. místo - postoupila
Roni Boveová ... 2:06,26 min ... 31. místo (z 34) - nepostoupila
---
100 m motýlek - ženy  (NIR 57,14 sec - Amit Ivryová, MS 2010 Dubaj)
Rozplavby
Amit Ivryová ... 57,92 sec ... 8. místo - postoupila
Keren Siebnerová ... 58,68 sec ... 18. misto (z 37) - nepostoupila
Tamier Gonen Cohenová ... 1:01,88 min ... 35. místo - nepostoupila
---
100 m polohový závod - muži (NIR 52,95 sec - Gal Nevo, ME 2012 Chartres, Francie)
Rozplavby
Jakov Jan Toumarkin ... 53,25 sec ... 3. místo - postoupil
Gal Nevo ... 54,57 sec ... 24. místo (z 51) - nepostoupil
Jahav Šahaff ... 55,79 sec ... 39. místo - nepostoupil
Ori Tarlecki ... 57,27 sec ... 48. místo - nepostoupil
---
200 m polohový závod - ženy (NIR 2:09,26 min - Amit Ivryová, MS 2014, Dauhá)
Rozplavby
Ori Freibachová ... 2:18,74 min ... 29. místo (z 32) - nepostoupila
Noa Saarová ... 2:21,93 ... 32. místo (poslední) - nepostoupila
---
Štafeta 4x50 m volný způsob - mix (NIR nemáme v evidenci)
Rozplavby
Ziv Kalontarov/Or Sabatier/Zohar Šiklerová/Andrea Murezová ... 1:32,88 min ... 7. místo (z 15) - štafeta postoupila
------
05/12/2015 - odpolední část
100 m polohový závod - muži
Semifinále
Jakov Jan Toumarkin ... 52,75 sec - nový izraelský rekord ... 2. místo - postoupil
---
200 m volný způsob - ženy
Finále
Andrea Murezová ... 1:56,52 min ... 7. místo (předposlední)
---
100 m motýlek - ženy
Semifinále
Amit Ivryová ... 58,07 sec ... 13. místo (z 16) - nepostoupila
---
Štafeta 4x50 m volný způsob - mix
Finále
Izraelská štafeta ... 1:32,55 min ... osmé místo (poslední)
------
06/12/2015 - dopolední část
50 m volný způsob - ženy (NIR 25,52 sec - Anna Gostomelská, ME  2007 Debrecín)
Rozplavby
Andrea Murezová .. 24,77sec - nový  izraelský rekord ... 13. místo - postoupila
Zohar Šiklerová ... 25,20sec  - překonala rekord Gostomelské z roku  2007 ... 31. místo (z 57) - nepostoupila
Keren Siebnerová ... 25,46 sec - překonala rekord Gostomelské z roku 2007 ... 38. místo - nepostoupila
Michal Libermanová ... 26,85 ... 54. místo - nepostoupila
---
50 m znak - muži  (NIR 23,46 sec - Guy Barnea, ME 2012 Chartres)
Rozplavby
Guy Barnea ... 23,64 sec ... 5. místo  ( ze 46) - postoupil
Jonatan Kopelev ... 23,67 sec ... 6. místo - postoupil
David Gamburg ... 24,22 sec ... 20. místo - nepostoupil
Jakov Jan Toumarkin ... nestartoval
---
200 m prsa - ženy (NIR 2:25,22 min - Julia Banachová, ME 2009 Istanbul)
Rozplavby
Amit Ivryová ... 2:26,85 min ... 15. místo (z 31) - nepostoupila
Sidi Galová ... 2:34,49 min ... 29. místo - nepostoupila
Noa Saarová ... 2:35,72 min ... 31. místo (poslední) - nepostoupila
---
200 m motýlek - muži (NIR 1:51,84 min - Gal Nevo, ME 2009 Istanbul)
Rozplavby
Etaj Gurevič ... 1:55,70 min ... 17. místo (z 37) - nepostoupil
Gal Nevo ... 1:56,44 min ... 20. místo - nepostoupil
Tom Kremer ... 1:56,56 min ... 22. místo - nepostoupil
Jonatan Batša ... 1:59,75 min ... 29. místo - nepostoupil
---
400 m volný způsob - ženy (NIR 4:14,05 min - Olga Beresněvová, Světový pohár 2005 Berlín)
Rozplavby
Tali Lemcoffová ... 4:18,77 min ... 32. místo (z 34) - nepostoupila
Roni Boveová ... 4:19,79 min ... 34. místo (poslední)
---
4x50 m polohová štafeta - muži  (NIR nemáme v evidenci)
Rozplavby
Jonatan Kopelev/Jahav Šahaff/Guy barnea/Ziv Kalontarov ... 1.35,95 min ... 10. místo - 2. náhradní štafeta pro finále
---
4x50 m polohováštafeta - ženy (NIR pouze čas: 1:51,85 min)
Rozplavby
Andrea Murezová/Amit Ivryová/Keren Siebnerová/Zohar Šiklerová ... 1:50,51 min - nový oizraelský rekord ... 12. místo (poslední) - štafeta  nepostoupila
------
06/12/2015 - závěrečná odpolední část
50 m volný způsob - ženy
Semifinále
Andrea Murezová ... 24,56 sec - překonala nový izraelský rekord z rozplaveb ... 12. místo - nepostoupila
---
50 m znak - muži
Semifinále
Guy Barnea ... 23,46 sec - vyrovnal stávající izraelský rekord z ME 2012 ... 5. místo (z 16) - postoupil
Jonathan Kopelev ... 23,56 sec ... 7. místo - postoupil

Finále
Guy Barnea ... 23,27 sec - nový izraelský rekord ... 5. místo
Jonatan Kopelev ... 23,45 sec - překonal izraelský rekord z roku 2012 ... 6. místo
---
100 m polohový závod - muži
Jakov Jan Toumarkin ... 52,62 sec - překonal nový izraelský rekord ze semifinále ... 2. místo - stříbrná medaile
------
SHRNUTÍ
V netanyjském bazény byly vytvořeny:
- tři nové světové rekordy
- 2 nové evropské rekordy
- 13 nových rekordů šampionátu

Účast: na pět stovek reprezentantů ze 48 zemí.

Medailové pořadí:
1. Maďarsko ... 11 zlatých ... 3 stříbrné ... 1 bronzová
2. Itálie ... 7 - 5 - 5
3. SRN ... 4 - 2 - 1
14. Izrael ... 0 - 2 - 1
Závěr pořadí: dělené 19 místo: Chorvatsko, Řecko, Irsko, Litva, Norsko, Portugalsko ... 0 - 0 -1

ČR ... bez medaile
SR ... bez medaile

Osobnost šampionátu - žena
Katinka Hozzsú (Maďarsko) ... 6 zlatých, 1 stříbrná, dva překonané světové rekordy

Osobnost šampionátu - muž
Gregorio Paltrinieri (Itálie) ... překonal světový rekord na 1500 m volný způsob


Medailista Jakov Jan Toumarkin: "Doufám, že po tom, co nás tu vidělo tolik diváků se změní to, jak bude  izraelskou veřejností plavání vnímáno." Dodejme: bylo by to jenom dobře, protože
plavání je jedním z nemnoha izraelských sportů, kde jsou  na mezinárodních soutěžích velké šance na medaile. A tedy - že bude vlát Davidova hvězda nad stupni vítězů, případně znít plaveckou halou Hatikva. Navíc: v málokterém sportu se tak často přepisují záznamy v tabulce národních rekordů. I to dělá plavání atraktivním.

Podle šéfa evropské plavecké organizace LEN Paola Barelli bylo netanyjské mistrovství jedním z nejvydařenějších. Nešlo pouze o zdvořilostní formalismus - pořádat velký evropský šampionát v zemi ohrožené terorismem není jen tak. Podle pana Barelliho místo (Wingateho institut), ubytování, pohostinnost a organizace, to vše sneslo nejvyšší nároky. Nejen to. Pořadatelé zajistili maximální bezpečnost účastníkům. "Nepocítili jsme, že bychom mohli čelit nějakým problémům. Hostitelé se o starali s velkou profesionalitou."

Osobní slovo moderátora sportovní sekce
Asi jsem nebyl sám, kdo byl zvědav na účinování  relativně nové posily izraelského plavání - Andrey Murezové. Na světovém šampionátu z přelomu srpna a září  2015 konaném v Kazani ještě v izraelských barvách nefigurovala, o to větším magnetem byla v Netanyaji. A vedla si skvěle. Medaili sice nevybojovala,  ale skvělými  výkony překonala pět individuálních národních rekordů a lvím podílem přispěla k vytvoření dvou národních rekordů ve štafetách. (Z celkem jednadvaceti). Je velkým příslibem pro budoucnost izraelského plavání, především pak na OH v Riu 2016.

 
**
« Poslední změna: 7. Prosinec 2015, 18:36:46 od mrstejskal »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 
TOPlist