Autor Téma: FOTBAL: 1. LIGY 2013/2014 (III): NADSTAVBOVÁ ČÁST (k)  (Přečteno 1562 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline mrstejskal

  • Moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 373
  • Pohlaví: Mužské
    • Lubomírovy Listy
FOTBAL: 1. LIGY 2013/2014 (III): NADSTAVBOVÁ ČÁST (k)
« kdy: 18. Březen 2014, 08:50:15 »

Upozornění:
Program a výsledky základní části od 16. do 26. kola jsou k dispozici na stránce  FOTBAL: 1. LIGA 2013/2014 - (II) - OD 16. KOLA DO KONCE ZÁKL. ČÁSTI

*
V pondělí 17/03/2014 skončila dramatickým telavivským derby Hapoel vs Maccabi (2:3) základní část nejvyšší izraelské fotbalové ligy. Vítězem základní části, která sestávala z 26 kol je Maccabi TA. Takto vypadá tabulka:

1. Maccabi TA ... 66 bodů -
vítěz základní části
2. Hapoel Beerševa ... 59
3. Kirjat Šmona ... 4 ... +12
4. M. Haifa ... 44 ... +9
5. Bnej Sachnin ... 40
6. Hapoel TA ... 39
 
7. Ašdod ... 31 ... -7 ... 28 vstřelených gólů
8. Hapoel Haifa ... 31 ... -7 ... 27 v. g.
9. B. Jeruzalém ... 30
10. Akko ... 27
11. Raanana ... 26
12. M. Petach Tikva ... 23
13. Bnej Jehuda TA ... 20 ... -13
14. Ramat Hašaron ... 20 ... -31

Po skončení základní části jsou týmy rozděleny do dvou skupin. Mužstva na prvním až šestém místě budou hrát o titul mistra ligy a o umístění kvůli zařazení do evropských soutěží. Celky na sedmém až posledním místě budou hrát ve skupině o udržení v nejvyšší lize.

O titul se bude hrát od 22/03/2014. Sestávat bude z deseti kol, v nichž hraje každý s každým dvakrát (systém doma-venku). Desáté kolo je na programu 17/05/2014.

Ve skupině o udržení se hraje systémem každý s každým pouze jednou, má proto pouze sedm kol, která budou odehrána v termínech od 29/03 do 10/05/2014. Poslední dva sestoupí do 2. (národní) ligy.

MALÁ STATISTIKA
Tabulka Top 3 nejlepších kanonýrů základní části:
1. Omer Damari ... Hapoel TA ... 21 gólů
2. Eran Zahavi ... Maccabi TA ... 18
3. (dělené) Rade Prica (Švédsko) ...Maccabi TA ... 11
                  Alon Turgenman ... M. Haifa ... 11

NADSTAVBA - PROGRAM A VÝSLEDKY
Skupina o titul
1. kolo (27.)
Body ze základní části zůstávají.
H. Beerševa  - Bnej Sachnin ... 22/3 ... 2:0
Kirjat Šmona - M. Haifa ... 22/3 ... 1:0
Maccabi TA - Hapoel TA ... 24/3 ... 0:0

Tabulka po 1. (27.) kole
1. Maccabi TA ... 67 bodů
2. H. Beerševa ... 62
3. Kirjat Šmona ... 47
4. M. Haifa ... 44
5. Hapoel TA ... 40 ... +13
6. Bnej Sachnin ... 40 ... +3
---
2. kolo (28.)
Hapoel TA - M. Haifa ... 29/3 ... 4:0
Bnej Sachnin - Kirjat Šmona ... 29/3 ... 1:4
Maccabi TA - H. Beerševa ... 31/3 ... 2:0

Tabulka po 2. kole (28.) kole
1.Maccabi TA ... 70 bodů
2. H. Beerševa ... 62
3. Kirjat Šmona ... 50
4. M. Haifa ... 44
5. Hapoel TA ... 43
6. Bnej Sachnin ... 40
---
3. kolo (29.)
M. Haifa - Bnej Sachnin ... 5/4 ..1:2
H. Beerševa - Hapoel TA ... 5/4 ... 1:1
Kirjat Šmona - Maccabi TA ... 7/4 ... 2:2

Tabulka po 3. (29.) kole
1. Maccabi TA ... 71
2. H. Beerševa ... 63
3. Kirjat Šmona ... 51
4. Hapoel TA ... 44 ... +17
5. M. Haifa ... 44 ... +3
6. Bnej Sachnin ... 43
---
4. kolo (30.)
H. Beerševa - Kirjat Šmona ... 12/4 ... 0:2
Hapoel TA - Bnej Sachnin ... 12/4 ... 3:0
Maccabi TA - M. Haifa ... 13/4 ... 1:0

Tabulka po 4. (30.) kole
1. Maccabi TA ...74
2. H. Beerševa ... 63
3. Kirjat Šmona ... 54
4. Hapoel TA ... 47
5. M. Haifa ... 44
6. Bnej Sachnin ... 43
---
5. kolo (31.)
Kirjat Šmona - Hapoel TA ... 19/4 ... 1:1
M. Haifa - H. Beerševa ... 19/4 ... 2:1
Bnej Sachnin - Maccabi TA ... 21/4 ... 2:1

Tabulka po 5. (31. kole)
1. Maccabi TA ... 74
2. H. Beerševa ... 63
3. Kirjat Šmona ... 55
4. Hapoel TA ... 48
5. M. Haifa ... 47
6. Bnej Sachnin ... 46
---
6. kolo (32.)
Bnej Sachnin - H. Beerševa ... 26/4 ... 0:0
Hapoel TA - Maccabi TA ... 26/4 ... 3:1 - druhá porážka Maccabi TA v řadě
M. Haifa - Kirjat Šmona ... 28/4 ... 1:3

Tabulka po 6. (32.) kole
1. Maccabi TA ... 74
2. H. Beerševa ... 64
3. Kirjat Šmona ... 58
4. Hapoel TA ... 51
5. M. Haifa ... 47 ... +1
6. Bnej Sachnin ... 47 ... -1
---
7. kolo (33.)
M. Haifa - Hapoel TA ... 3/5 ... 1:1
Kirjat Šmona - Bnej Sachnin ... 3/5 ... 2:0
H. Beerševa - Maccabi TA ... 3/5 ... 1:2

Tabulka po 7. (33.) kole
1. Maccabi TA ... 77 -
mistr ligy 2013/2014
2. H. Beerševa ... 64
3. Kirjat Šmona ... 61
4. Hapoel TA ... 52
5. M. Haifa ... 48
6. Bnej Sachnin ... 47
---
8. kolo (34.)
Hapoel TA - H. Beerševa ... 10/5 ... 1:2
Bnej Sachnin - M. Haifa ... 10/5 ... 0:2
Maccabi TA - Kirjat Šmona ... 11/5 ... 3:1

Tabulka po 8. (34.) kole
1. Maccabi TA ... 80
2. H. Beerševa ... 67
3. Kirjat Šmona ... 61
4. Hapoel TA ... 52
5. M. Haifa ... 51
6. Bnej Sachnin ... 47
---
9. (35.) kolo
Bnej Sachnin - Hapoel TA ... 13/5 ... 1:3
Kirjat Šmona - H. Beerševa ... 14/5 ... 3:0
M. Haifa - Maccabi TA ... 14/5 ... 2:2 -
poslední prvoligový zápas hraný na Kirjat Eliezer stadionu, který bude od nového ročníku nahrazen zbrusu novým stadionem Sammy Ofera

Tabulka po 9. (35.) kole
1. Maccabi TA ... 81
2. H. Beerševa ... 67
3. Kirjat Šmona ... 64
4. Hapoel TA ... 55
5. M. Haifa ... 52
6. Bnej Sachnin ... 47
---
10. kolo (36.) - závěrečné
H. Beerševa - M. Haifa ... 17/5 ... 1:1
Hapoel TA - Kirjat Šmona ... 17/5 ... 4:2
Maccabi TA - Bnej Sachnin ... 17/5 ... 4:1

Konečná tabulka skupiny o titul
1. Maccabi TA ... 84 - mistr ligy ... postoupilo do  2. předkola Ligy mistrů 2014/2015
2. Hapoel Beerševa ... 68 - vicemistr ligy ... postoupil do 2. předkola Evropské ligy 2014/2015
3. Hapoel Ironi Kirjat Šmona ... 64 ... jako vítěz Pohátu státu 2013/2014 postoupil do 3. předkola Evropské ligy 2014/2015, čímž do Evropské ligy postoupil také Hapoel TA
4. Hapoel TA ... 58 ... postoupil do 2. předkola Evropské ligy 2014/2015

5. Maccabi Haifa ... 53
6. Bnej Sachnin ... 47
---
Skupina o udržení
1. kolo (27.)
Ašdod - Ramat Hašaron ... 29/3 ... 0:1
Akko - Raanana ... 29/3 ... 1:1
H. Haifa -  Bnej Jehuda ... 29/3 ... 0:1
B. Jeruzalém - M. Petach Tikva ... 30/3 ... 3:0

Tabulka po 1. (27.) kole
1. (7.) B. Jeruzalém ... 33
2. (osmé místo) Ašdod ... 31 ... -8 ... 28 vstřelených gólů
3. (9.) H. Haifa ... 31 ... -8 ... 27
4. (10.) Akko ... 28
5. (11.) Raanana ... 27
6. (12.) Bnej Jehuda ... 23 ... -12
Sestupové příčky:
7. (13.) M. Petach Tikva ... 23 ... -20
8. (14.) Ramat Hašaron ... 23 ... -30
---
2. kolo (28.)
Ašdod - H. Haifa ... 5/4 ... 4:1
M. Petach Tikva - Akko ... 5/4 ... 0:0
Ramat Hašaron - Raanana ... 5/4 ... 0:0
Bnej Jehuda - B. Jeruzalém ... 6/4 ... 1:0

Tabulka po 2. (28.) kole
1. (7.) Ašdod ... 34
2. (osmé místo) B. Jeruzalém ... 33
3. (9.) H. Haifa ... 31
4. (10.) Akko ... 29
5. (11.) Raanana ... 28
6. (12.) Bnej Jehuda ... 26
Sestupové příčky:
7. (13.) M. Petach Tikva ... 24 ... -20
8. (14.) Ramat Hašaron ... 24 ... -30
---
3. kolo (29.)
Akko - Bnej Jehuda ... 12/4 ... 1:1
H. Haifa - Ramat Hašaron ... 12/4 ... 0:1
Raanana - M. Petach Tikva ... 12/4 ... 4:2
B. Jeruzalém - Ašdod ... 13/4 ... 1:0

Tabulka po 3. (29.) kole
1. (7.) B. Jeruzalém ... 36
2. (osmé místo) Ašdod ... 34
3. (9.) Raanana ... 31 ... -11
4. (10.) H. Haifa ... 31 ... -12
5. (11.) Akko ... 30
6. (12.) Bnej Jehuda ... 27 ... -11
Sestupové příčky
7. (13.) Ramat Hašaron ... 27 ...  -29
8. (14.) M. Petach Tikva ... 24
---
4. kolo (30.)
Ašdod - Akko ... 19/4 ... 1:0
Ramat Hašaron - M. Petach Tikva ... 19/4 ... 4:1
Bnej Jehuda - Raanana ... 19/4 ... 1:3
H. Haifa - B. Jeruzalém ... 21/4 ... 1:0

Tabulka po 4. (30.) kole
1. (7.) Ašdod ... 37
2. (osmé místo) B. Jeruzalém ... 36
3. (9.) Raanana ... 34 ... -9
4. (10.) H. Haifa ... 34 ... -11
5. (11.) Akko ... 30 ... -14
6. (12.) Ramat Hašaron ... 30 .. -26
Sestupové příčky
7. (13.) Bnej Jehuda ... 27
8. (14.) M. Petach Tikva ... 24
---
5. kolo (31.)
B. Jeruzalém - Ramat Hašaron ... 26/4 ... 4:0
Akko - H. Haifa ... 26/4 ... 1:0
Raanana - Ašdod ... 26/4 ... 1:1
M. Petach Tikva - Bnej Jehuda ... 26/4 ... 1:0

Tabulka po 5. (31.) kole
1. (7.) B. Jeruzalém ... 39
2. (osmé m.) Ašdod ... 38
3. (9.) Raanana ... 35
4. (10.) H. Haifa ... 34
5. (11.) Akko ... 33
6. (12.) Ramat Hašaron ... 30
Sestupové příčky
7. (13.) Bnej Jehuda ... 27 ... -14
8. (14.) M. Petach Tikva ... 27 ... -24
---
6. kolo (32.) - předposlední
Ašdod - M. Petach Tikva ... 3/5 ... 0:5
B. Jeruzalém - Akko ... 3/5 ... 0:2
Ramat Hašaron - Bnej jehuda ... 3/5 ... 0:1
M. Haifa - Raanana ... 3/5 ... 0:2

Tabulka po předposledním kole nadstavby
1. (7.) B. Jeruzalém ... 39
2. (osmé m.) Raanana ... 38 ... -7
3. (9.) Ašdod ... 38 ... -10
4. (10.) Akko ... 36
5. (11.) H. Haifa ... 34
6. (12.) Bnej Jehuda ... 30 ... -13
Sestupové příčky
7. (13.) M. Petach Tikva ... 30 ... -19
8. (14.) Ramat Hašaron ... 30 ... -31

---
7. kolo (33.)  - poslední
Akko - Ramat Hašaron ... 10/5 ... 1:2
Raanana - B. Jeruzalém ... 10/5 ... 0:2
M. Petach Tikva - H. Haifa ... 10/5 ... 2:1
Bnej Jehuda - Ašdod ... 10/5 ... 1:1

Teprve v tomto kole se rozhodlo, které dva týmy z posledních tří sestoupí do druhé ligy.

Konečná tabulka skupiny o udržení
1. (7.) B. Jeruzalém ... 42
2. (osmé m.) Ašdod ... 39
3. (9.) Raanana ... 38
4. (10.) Akko ... 36
5. (11.) H. Haifa ... 34
6. (12.) M. Petach Tikva ... 33 ... -18 - klub se udržel v nejvyšší lize jen díky lepšímu skóre

Do druhé ligy sestupují
7. (13.) Ramat Hašaron ... 33 ... -30
8. (14.) Bnej Jehuda ... 31
Oběma týmům, které loni postoupily z druhé ligy, se podařilo v nejvyší soutěži udržet. Je to Hapoel Raanana a Maccabi Petach Tikva (ten s odřenýma ušima).
---
NEJLEPŠÍ STŘELCI LIGY
1. Eran Zahavi ... Maccabi TA ... 29 gólů

2. Omer Damari ... Hapoel TA ... 26
3. Alon Tungeman ... Maccabi Haifa ... 17

Nejlepší cizinec
Rade Prica, Švédsko ... Maccabi TA ... 12 gólů
---
Z druhé národní ligy 2013/2014 postupují do nejvyšší ligy 2014/2015:
1. Maccabi Netanya ... 81 bodů
2. Hapoel Petach Tikva ... 64 bodů
**




« Poslední změna: 23. Srpen 2014, 17:26:20 od mrstejskal »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 
TOPlist