Autor Téma: MAKABIÁDA 2013 (k)  (Přečteno 1662 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline mrstejskal

  • Moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 348
  • Pohlaví: Mužské
    • Lubomírovy Listy
MAKABIÁDA 2013 (k)
« kdy: 2. Březen 2013, 13:30:39 »
ZÁKLADNÍ INFORMACE
 
Pořadové číslo her ... 19
Termín:  18-30/07/2013
Účast (zaokrouhleně) ...  na 9 tisíc sportovců z více než 70 zemí
 
 
Makabiádní oheň
Start ... 13/12/2012 u Makabejské hrobky u Modinu
Cíl ... 18/07/2013 v Jeruzalémě
Návrh pochodně: Jaki Markus, student na katedře Průmyslového designu na jeruzalémské Hadassah Academic College.
Pochodeň ve tvaru kužele připomíná šófar, v horní části pak menoru; vpředu je Izrael označen jako země oplévající mlékem a medem.
 
Zahájení her
Ve čtvrtek večer 18. 7. 2013 na Tedyho stadionu v Jeruzalémě.  Za účasti více než 30 tisíc diváků, kteří přivítali přes 9 tisíc židovských sportovců z více než sedmi desítek zemí  diaspory.  Prezident Šimon Pers řekl: "Přišli jsme z různých míst, ale patříme do stejné rodiny." Premiér Benjamin Netanjahu připomněl, že je to poprvé, co  byla  makabiáda v Jeruzalémě nejen zahájena, ale kdy se mnoho sportovních klání v rámci her také koná v Jeruzalémě, "našem nedělitelném hlavním městě". Zahájení se zúčastnil  rovněž jeruzalémský starosta Nir Barkat, sám aktivní sportovec, a řada zahraničních osobností. Nás na této stránce budou ale zajímat především sportovní výsledky, které mají své místo níže a budou postupně doplňovány.
 
VÝSLEDKY
 
Výprava z české diaspory (výběr z výsledků)
TERČOVÁ LUKOSTŘELBA/Muži
Vojtěch Dub
Reflexní luk - 18 m - kvalifikace
1. kolo ... 278 bodů ... 2. místo
2. kolo ... 282 m ... 5. místo
Celkem ... 560 bodů ... 1. místo v kvalifikaci
 
Reflexní luk - soutěž 18 m - vyřazovací část
Vojtěch vynechá šestnáctifinálový duel, protože byl přímo nasazen do osmifinále.
 
Osmifinále:
Vojtěch Dub - Avraham Aviv (Izrael) ... 6:0
 
Čtvrtfinále
Vojtěch Dub - Juval Levy (Izrael) ... 6:0
 
Semifinále
Vojtěch Dub -   Hillel Kleiner (Izrael) ... 2:6 - po této porážce bude Vojtěch bojovat v duelu o bronzovou medaili
 
O bronzovou medaili
Vojtěch Dub - Guy Matzkin (Izrael) ... 0:6 - Vojtěch skončil v disciplíně reflexní luk - 18 metrů na čtvrtém místě
-
Reflexní luk - 70 m - kvalifikace
1. kolo ... 293 bodů ... 5. místo
2. kolo ... 310 bodů ... 4. místo
Celkem ... 603 bodů ... 4. místo v kvalifikaci
 
Reflexní luk - 70 m - vyřazovací části
Vojtěch Dub postoupil ze čtvrtého místa v kvalifikaci do osmifinále vyřazovací části. Skvělými výkony se prostřílel až do finále!
 
Osmifinále
V. Dub - Janiv Nachum (Izrael) ... 6:0
 
Čtvrtfinále
V. Dub - Dotan Alkolombra (Izrael) ... 6:2
 
Semifinále
V. Dub - Hillel Kleiner (Izrael) ... 6:4
 
Finále
Vojtěch Dub (ČR) - Natan Gofman (Izrael) ... 4:6 - Vojtěch obsadil v soutěži reflexní luk-70 metrů druhé místo a získal pro českou výpravu stříbrnou medaili
---
BADMINTON/Ženy
Klára Klimentová
Dvouhra - čtvrtfinále
Klára Klimentová - Merrisa Levyová (USA) ... 1:21, 6:21
 
Mix - čtvrtfinále
Klára Klimentová/Philip Perlov(Izrael) - Rebbeca Radfarová/Daniel Berdichevsky (oba USA) ... 8:21, 14:21
 
Čtyřhra
1. kolo
Klára Klimentová/Rachel Hirschlerová (Guinea-Bissau)/M. Levyová/Suzanne Greenová (obě USA) ... 14:21, 13:21
 
2. kolo
Klimentová/Hirschlerová - Shannon Pohlová/R. Radfarová (obě USA) ... 6:21, 5:21
3. kolo
Klimentová/Hirschlerová - Pugachová/Romanová (obě Izreal) ... 5:21, 4:21
 
 
Deblová dvojice Klára Klimentová/Rachel Hirschlerová získaly bronzovou medaili za dělené třetí místo.
 
Zápasy útěchy
1. kolo
Klára Klimentová - S. Greenová (USA) ... 14:21, 12:21
---
ŠACHY - KATEGORIE OPEN
Šimon Wichs
1. kolo
... prohra s Jairem Parkovem (Izrael) 0:1/celkem 0 bodů
 2. kolo
... prohra s Itshakem Kfirem (Izrael)  0:1/0 bodů
 3. kolo
... prohra s Joelem Šiloahem (Izrael) ... 0:1/0 bodů
4. kolo
... bez soupeře  ... zisk 1 bodu (dle švýcarského systému)
5. kolo
... remíza s Royem Jatskanem (Izrael) 0,5:0,5/1,5 bodů
6. kolo
... prohra s Ronitem Leviotanem ... 0:1/1,5
7. kolo
... prohra s Noamem Aharonim ... 0:1/1,5
8. kolo
... prohra s Orim Brachou ... 0:1/1,5
9. kolo
... zvítězil nad Danielem  Atiasem ... 1:0/2,5
 
Konečný zápis Šimona Wichse:
Počet bodů 2,5 ...  hodnota tie-breaku 1 ... 25,5/hodnota tir-breaku 2 ... 32,5/počet partií hraných černými kameny (tie-break 3) ... 4/konečné umístěn po 9 partiích: 99. pozice (ze 108);
---
SPORTOVNÍ STŘELBA/Muži
Roman Gronski
Muži-výsledková listina vzduchová pistole 10 m - finále
1. Tripolski, Izrael ... 571
2. Kac, Izrael ... 564
3. Adler, Izrael ... 554
4. Lavochkin, SRN ... 552
5. Zur-Panzer, SRN ... 530
6. Roman Gronski, ČR ... 517
7. David Peer, SR ... 456
8. Gatner, Curasao ... 377
-
Muži-výsledková listina  pistole 50 m - finále
1. Kosover, Izrael ... 533 bodů
2. Tripolsky, Izrael ... 530
3. Kac, Izrael ... 529
4. Lavochkin, SRN ... 499
5. Roman Gronski, ČR ... 468
6. Zur-Panzer, SRN ... 461

---
TENIS/Muži
David Braun
Hlavní turnaj - dvouhra
1. kolo
Přímý postup do 2. kola
 
2. kolo
David Braun - Adam Reinhart (15. nasazený-USA) ... 0:6, 0:6
 
Turnaj útěchy - dvouhra
Přímý postup do 3. kola
David Braun - Adam Gerger (Rakousko) ... 2:6, 4:6
 
ČTYŘHRA
1. kolo
Daniel Braun/Boris Komarov (Kazachstán) - David Laser/Adam Reinhart (oba USA) ... 0:6, 2:6
---
STOLNÍ TENIS/Muži
V zápise uvedena příjmení (Pavel) Rubin, Gaicik, Galik
Kvalifikace - družstva mužů - kategorie Masters
Duel ČR-Kuba
1. dvouhra ... Rubin (ČR) - Moris (Kuba) ... 5:11, 11_:4, 11:6, 9:11, 11:3/stav ČR:Kuba 0:1
2. dvouhra ... Gaicik (ČR) - Orlando (Kuba) ... 11:4, 11:1, 11:8/vyrovnáno 1:1
Čtyřhra ... Rubin/Gaicik (ČR) - Orlando/Moris (Kuba) ... 11:4, 11:7, 11:5/ČR vede 2:1
3. dvouhra ... Gaicik (ČR) - Moris (Kuba) ... 11:3, 11:6, 11:1/ČR zvítězila 3:1
-
Duel ČR - USA
1. dvouhra ... Gaicik (ČR) - Horowits (USA) ... 11:1, 11:3, 11:2/ČR vede 1:0
2. dvouhra ... Rubin (ČR)/Weitsman (USA) ... 5:11, 12:10, 11:3, 7:11, 11:3/ČR vede 2:0
Čtyřhra ... Galik/Rubin (ČR) - Horowits/Weitsman (USA) ... 11:6, 11:4, 11:7/ČR zvítězila 3:0
-
Družstva mužů - Masters - o 5. až 8. místo
Duel ČR - Austrálie
1. dvouhra ... Rubin ČR) - Sandor (Austrálie) ... 1:11, 7:11, 8:11/ČR prohrává 0:1
2. dvouhra ... Galik (ČR) - Sam (Austrálie) ... 11:9, 11:6, 11:8/ Vyrovnáno 1:1
3. Čtyřhra ... Rubin/Galik (ČR) - Sam/Sandor (Austrálie) ... 9:11, 6:11, 11:13/ČR prohrává 1:2
3. dvouhra ... Galik (ČR) - Sandor (Austrálie) ... 11:8, 10:12, 11:8, 5:11, 9:11/ČR prohrála 1:3
 
Družstva mužů - Masters - konečný zápas o 7. místo
Duel ČR: Kuba
Všechny tři zápasy 11:0 - bez uvedení startujích (kontumace?) - ČR obsadila 7. místo.
-
Masters - jednotlivci
1. kolo kvalifikace dvouhry
Pavel Rubin (ČR) - Steven Horowits (USA) ... 9:11, 5:11, 11:9, 6:11/Pavel prohrál 1:3
 
2. kolo kvalifikace dvouhry
Pavel Rubin (ČR) - Menahem Stein (Izrael) ... 4:11, 8:11, 4:11/Pavel prohrál 0:3 a do další fáze turnaje jednotlivců nepostoupil
---
JUDO/Ženy
Alena Musilová ... juniorky do 63 kg ... bronzová medaile za dělené třetí místo
---
SKOK DO VÝŠKY/Ženy
Magdalena Nová ... nejlepší skok 184 cm - stříbrná medaile
Zápis:
165 cm ... skočila na 1. pokus
170 ... nejprve shodila, napodruhé přeskočila
175 ... skočila na 1. pokus
178  ... nejprve shodila, napodruhé přeskočila
181 ... 2x shodila, pak přeskočila
184 ... nejprve shodila, pak přeskočila
187 ... 3x shodila

**
 
 
« Poslední změna: 6. Srpen 2013, 09:01:38 od mrstejskal »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 
TOPlist