Autor Téma: PARALYMPIÁDA 2012 (k)  (Přečteno 1846 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline mrstejskal

  • Moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 345
  • Pohlaví: Mužské
    • Lubomírovy Listy
PARALYMPIÁDA 2012 (k)
« kdy: 21. Srpen 2012, 11:31:00 »
Pořadatelské město: Londýn, Spojené království
Termín: 29. 8. - 9. 9. 2012
---
Izraelská účast a výsledky
Joav Valinsky - plavání
100 m znak - kategorie S6
Rozplavba 2: Čas 1:34,12 min ... 6. místo  ... celkově v rozplavbách 11. místo (z 12) - do finále nepostoupil
Zajímavosti:  V rozplavbě 2 byl na startovní listině Ngaimin z Indonésie (nestartoval) a  Joudah z Iráku (nastoupil, skončil čtvrtý).

 
200 m polohový závod - kategorie SM6
Rozplavba 2: Čas 3:03,88 min ... 6 místo (z osmi), celkově v rozplavbách 11. místo (z 16) - do finále nepostoupil

100 m prsa - kategorie SB6
Rozplavba 1: Čas 1:34,31min ... 6. místo, celkově v rozplavbách 9. místo (z 10) - do finále nepostoupil
 
100 m volný způsob - kategorie S6
Rozplavba 1: Čas 1:14,65 min ... 8. místo, celkově v rozplavbách 14. místo (z 16) - do finále nepostoupil
---
Inbal Ganapolová Schwartzová - plavání
100 m znak - kategorie S6
Rozplavba 1: Čas: 1:44,43 min ... 6. místo, celkově v rozplavbách 12. místo (z 16) - do finále nepostoupila

 
50 m volný způsob - kategorie S6
Rozplavba 3: Čas 39,02 sec ... 6. místo, celkově v rozplavbách 13. místo (z 20) - do finále nepostoupila

50 m motýlek - kategorie S6
Rozplavba 1: Čas 39,26 sec ... 2. místo, celkově v rozplavbách 3. místo (z 15) - postoupila do finále
Finále:  Čas 38,89 sec ... 5. místo (z osmi)
 
100 m volný způsob - kategorie S6
Rozplavba 1: Čas 1:31,62 min ... 5. místo, celkově v rozplavbách 16. místo (z 20) - do finále nepostoupila
---
Inbal Pezarová - plavání
50 m volný způsob - kategorie S5
Rozplavba 2: Čas 39,74 sec ... 2. místo ... celkově v rozplavbách 5. místo (z 10) - postoupila do finále
Finále: Čas 37,89 sec ... 3. místo ... BRONZOVÁ MEDAILE

200 m volný způsob - kategorie S5
Rozplavba 1: Čas 2:57,14 min ... 1. místo; celkově v rozplavnách 2. místo - postoupila do finále
Finále: Čas 2:56,11 min ... 3. místo ... BRONZOVÁ  MEDAILE
 
100 m prsa - kategorie SB4
Rozplavba 1: Čas 1:57,95 min ... 2. místo, celkově v rozplavbách 4. místo (z 12) - postoupila do finále
Finále: Čas 1:56,73 min ... 4. místo (z osmi) - plavkyně na bronzové pozici byl rychlejší pouze o 56 setin sekundy

100 m volný způsob - kategorie S5
Rozplavba 1: Čas 1:25,91 min ... 2. místo, celkově v rozplavbách 5. místp (z 11) - postoupila do finále
Finále: Čas 1:22,56 ... 3. místo - BRONZOVÁ MEDAILE
---
Icchak Mamistvalov - plavání
200 m volný způsob - kategorie S2
Pouze finálový závod: Čas 4:58, 53 min  ... 3. místo - BRONZOVÁ MEDAILE
 
100 m volný způsob
Rozplavba 1: Čas 2,26,55 min ... 2. místo (z 6), celkově v rozplavbách 5. místo (z 12) - postoupil do finále
Finále: Čas 2:25,60 min ... 6. místo (z osmi)
 
50 m volný způsob - kategorie S2
Rozplavba 2: Čas 1:08,73 min  ... 4. místo, celkově v rozplavbách 7. místo (z 11) - postoupil do finále
Finále: Čas 1:07,94 min ... 6. místo (z osmi)
---

Erel Haleviová - plavání
100 m volný způsob - kategorie S7
Rozplavba 2: Čas 1:19,71 min ... 6. místo (ze 7), celkově v rozplavbách 10. místo (ze 14) - do finále nepostoupila
 
50 m volný způsob - kategorie S7
Rozplavba 2: Čas 38,30 sec ... 6. místo, celkem v rozplavbách 12. místo (z 16) - do finále nepostoupila
 
400 m volný způsob - kategorie S7
Rozplavba 1: Čas 5:48,43 min ... 4. místo, celkově v rozplabách 9. místo (z 11) - do finále nepostoupila
---

Iad Josef Šalabi - plavání
200 m volný způsob - kategorie S2
Pouze finálový závod: Čas 4:58,54 min (o pouhou setinu sekundy pomalejší než bronzový krajan Mamistvalov)  - 4. místo
 
100 m volný způsob - kategorie S2
Rozplavba 2: Čas 2:25,55 min ... 3. místo (z 6), celkově 4. místo (z 12) - postoupil do finále
Finále: Čas 2:24,73 min ... 5. místo (z osmi)

50 m znak - kategorie S2
Rozplavba1: Čas 1:08,37 min ... 3. místo, celkově v rozplavbách 5. místo (z 10) - postoupil do finále
Finále: Čas 1:08,97 ... 6. místo (z osmi)
 
50 m volný způsob - kategorie S2
Rozplavba 1: Čas 1:07,52 min ... 2. místo, celkově v rozplavbách 4. místo (z 11) ... postoupil do finále
Finále: Čas 1:07,07 min ... 5. místo (z osmi)
---
Šai Siada - stolní tenis
Dvouhra jednotlivců - kategorie 4
Kvalifikace - skupina C (tříčlenná)
1. zápas
Siada - Čoi (J. Korea) ... 6:11, 8:11, 6:11
2. zápas
Siada - Caci (Itálie) ... 11:4, 11:7, 13:11 - Šai skončil ve skupině druhý a do další fáze turnaje nepostoupil
---
Liran Geva - stolní tenis
Dvouhra jednotlivců - kategorie 3
Kvalifikace - skupina D (tříčlenná)
1. zápas
Geva - Copola (Argentina) ... 4:11, 4:11, 8:11
2. zápas
Geva - Merrien (Francie) ... 1:11, 6:11, 6:11 - Liran skončil ve skupině poslední a do další fáze turnaje nepostoupil
---

Liran Geva/Šaj Siada - stolní tenis, soutěž družstev
1. série zápasů - čtvrtfinále
Soupeřem Izraele byla Francie.
1. dvouhra
Šaj Siada (Izrael) - Savant (Francie) ... 17:15, 9:11, 7:11, 9:11/stav po první dvouhře 0:1
 
2. dvouhra
Loran Geva (Izrael) - Martin (Francie) ... 11:6, 6:11, 6:11, 8:11/stav po druhé dvouhře 0:2
 
3. dvouhra
Šaj Siada (Izrael) - Martin (Francie) ... 3:11, 5:11, 6:11/stav po třetí dvouhře 0:3 - izraelský tým prohrál 0:3 a do semifinále nepostoupil
---
Moran Samuelová - veslování
Skif
Rozjížďka 2: Čas 5:45,47 min ... 3. místo - postoupila do opravných jízd
Opravná jízda 1: Čas: 5:44,78 min ... 1. místo - postoupila do Finále A
Finále A: Čas 5:48,67 min ... 5. místo
---
Reuven Magnagey/Olga Sokolovová - veslování
Smíšený dvojskif
Rozjížďka 1: Čas 4:18,45 min ... 6. (poslední) místo - postoupili do opravných jízd
Opravná jízda 1: Čas 4:20,20 min ... 4. místo (z 5) - postup do Finále B
Finále B:
Čas 4:14,90 min ... 3. místo, celkově 9. místo (z 12)
---
Jonatan Dresler - jezdectví (paradrezura)
Kůň: Valach Ubelisk
Soutěž týmů (zúčastnil se jako jednotlivec bez další možnosti výsledku využít, protože Izrael zastoupení v týmech nemá) - kategorie III: 63,889 bodů ... 11.  místo (z 12)
Šampionát jednotlivců - kategorie III: 65,333 bodů ... 10. místo (z 11 hodnocených)

Kür jednotlivců (Freestyle závod jednotlivců) - kategorie III: 60,250 bodů ... 11. (poslední) místo
---
Dror Cohen/Benny Vexler/Arnon Efrati - jachting
Trojmístná jachta - třída Sonar
Rozjížďka 1 ... 9 bodů
Rozjížďka 2 ... 13 bodů - škrtají se
Rozjížďka 3 ... 4 body
Rozjížďka 4 ... 9 bodů

Rozjížďka 5 ... 12 bodů
Rozjižďka 6 ... 11 bodů
Rozjížďka 7 ... 4 body
Rozjížďka 8 ... 6 bodů
Rozjížďka 9 ... 7 bodů
Rozjížďka 10 ... 7 bodů
Rozjížďka 11 ... zrušena
Celkem bodů 81, čistých bodů 68 ... konečné 9. místo (ze 14)
---
Šimon Ben Jakov/Hagar Zehaviová - jachting
Dvoumístná jachta - třída SKUD 18
Rozjížďka 1 ... 6 bodů
Rozjížďka 2 ... 7 bodů
Rozjížďka 3 ... 7 bodů
Rozjížďka 4 ... 5 bodů

Rozjížďka 5 ... penalizace OCS (předčasný start) ... 12 bodů - škrtají se
Rozjížďka 6 ... 6 bodů
Rozjížďka 7 ... 5 bodů
Rozjížďka 8 ... 8 bodů
Rozjížďka 9 ... 4 body
Rozjížďka 10 ... 6 bodů
Rozjížďka 11 ... zrušena
Celkem 66 bodů, čistých bodů 54 ... konečné 6. místo (z 11)
---
Boaz Kramer - tenis na vozíku
DVOUHRA MUŽŮ - kategorie guadsingl
1. kolo (osmifinále)
Boaz Kramer - Polidori (Itálie) ... 6:3,6:2

 
Čtvrtfinále
Boaz Kramer - Wagner (USA) ... 3:6, 0:6 -  Boaz vyřazen
---
Šraga Weinberg - tenis na vozíku
DVOUHRA MUŽŮ - kategorie guadsingl
1. kolo (osmifinále)
Šraga Weinberg - Jonsson (Švédsko) ... 6:1, 6:2
 
Čtvrtfinále
Šraga Weinberg - Norfolk (Británie) ... 3:6, 7:5, 6:0

 
Semifinále
Šraga Weinberg (Izrael) - Noam Geršony (Weinberg) ... 0:6, 0:6 - Šraga bude hrát zápas o 3. místo
 
Zápas o 3. místo
Šraga Weinberg (Izrael) - Taylor (USA) ... 6:1, 3:6, 4:6 - Šraga obsadil 4. místo
---
Noam Geršony - tenis na vozíku
DVOUHRA MUŽŮ - kategorie quadsingl
1. kolo (osmifinále)
Noam Geršony - Burdekin (Británie) ... 3:6, 6:3, 6:3

 
Čtvrtfinále
Noam Geršony - Barten (USA) ... 6:1, 6:1
 
Semifinále
Noam Geršony (Izrael) - Šraga Weinberg (Izrael) ... 6:0, 6:0 -Noam postoupil do finále


Finále
Noam Geršony (Izrael) - Wagner (USA) ... 6:3, 6:1 - ZLATÁ MEDAILE
---
Noam Geršony/Šraga Weinberg - tenis na vozíku
ČTYŘHRA MUŽŮ - kategorie quaddebl
1. kolo (čtvrtfinále)
N. Geršony/Š. Weinberg - Hard/Jonsson (Švédsko) ... 6:1, 6:4


Semifinále
N. Geršony/Š. Weinberg - Taylor/Wagner (USA) ... 3:6, 6:7
 
Zápas o 3. místo
N. Geršony/Š. Weinberg - Kawano/Moroiši (Japonsko) ... 6:3, 6:1 - BRONZOVÁ MEDAILE
---
Doron Šaziri - sportovní střelba
Smíšená soutěž (muži i ženy) 50 m vzduchová puška vleže - kategorie R6
Kvalifikace: 589 bodů ... 4. místo (ze 48) - postoupil do finále
Zajímavost: V kvalifikaci byli na startovní listě dva reprezentanti Emirátů - Alarayani (skončil první-postupil do finále) a Aldahmani (28. místo, nepostoupil).
Finále: 102,8 bodu, celkem  bodů s kvalifikaci 691,8 ... 6. místo
Zajímavost: V osmičlenném finále byl na startovní listině také Alaryani z Emirátů. Závodil a vybojoval zlato.
 
50m vzduchová puška 3 pozice  - kategorie R7
Kvalifikace: 1157 bodů ... 1. místo - postoupil do finále
Finále: 65,4 bodu, celkem  bodů s kvalifikací 1252,4 ... 2. místo - STŘÍBRNÁ MEDAILE
Zajímavost: Ve finále soutěžili také oba střelci z Emirátů; Alaryani skončil šestý a Aldahmani osmý (poslední).
---
Koby Lion - silniční cyklistika
Pozn.: Všichni izraelšti cyklisté soutěžili v různých kategoriích označených H (= handbike)
Časovka jednotlivců - kategorie H1
Pouze finálový závod: Čas 35:53,30 min ... 2. místo (z 11) - STŘÍBRNÁ MEDAILE

Silniční závod jednotlivců - kategorie H1
Pouze finálový  závod:  Koby byl předjet o jedno kolo a nebyl neklasifikován
---
Nati Groberg - silniční cyklistika
Časovka jednotlivců - kategorie H4
Pouze finálový závod: Čas 27:30,04 min ... 7. místo (z 10)
 
Silniční závod - kategorie H4
Pouze finálový závod: Čas 2:11,58 hod ... 9. (poslední) místo - desátý soutěžící o kolo předjet a neklasifikován
Zajímavost: Vítězem tohoto závodu byl Ital A. Zanardi, někdejší pilot F1.
---
Pascale Bercovitchová - silniční cyklistika
Časovka jednotlivkyň - kategorie H4
Pouze finálový závod: Čas 38:49,22 min ... šesté (poslední) místo
Silniční závod jednotlivkyň - kategorie H4
Pouze finálový závod: Pascale byla o kolo předjeta a nebyla klasifikována
---
Nati Groberg/Koby Lion/Pascale Bercovitchová - štafeta smíšených družstev - kategorie H1-4
Pouze finálový závod: Izraelská štafeta byla o kolo předjeta - nebyla klasifikována
---

Gadi Jarkon - maraton zrakově postižených - kategorie T12
Pouze finálový závod: Čas 3:01:51 hod ... 13. místo ze 14 klasifikovaných
Zajímavost: Startovalo 18 běžců, z toho dva z Tuniska (Zhiou - získal bronz a Nasralláh - 11. místo) a Alžířan Karfas (nedokončil).
---
Porovnání s předchozí paralympiádou
Peking 2008
42 sportovců/6 medaili - 5 stříbrných, z toho 3x Inbal Pezarová v plavání, 1x Doron Šaziri ve střelbě a 1x dvojice Boaz Kramer-Šraba Weinberg v tenise; 1 bronzorvá - Eli Nawi ve veslování.
 
Londýn 2012
25 sportovců/8 medailí - 1 zlatá, kterou vybojoval Noam Geršony v tenise, 2 stříbrné - 1x Koby Lion v cyklistice a 1x Doron Šaziri ve střelbě a  5 bronzových, z toho 3x Inbal Pezarová v plavání, 1x Icchak Mamistvalov, taktéž v plavání a 1x  dvojice Noam Geršony-Šraga Weinberg v tenise.

**
« Poslední změna: 26. Září 2012, 18:18:14 od mrstejskal »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 
TOPlist