Autor Téma: ŠACHOVÁ OLYMPIÁDA 2010 (k)  (Přečteno 1320 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline mrstejskal

  • Moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 376
  • Pohlaví: Mužské
    • Lubomírovy Listy
ŠACHOVÁ OLYMPIÁDA 2010 (k)
« kdy: 25. Září 2010, 22:44:30 »
Jde o mezinárodní soutěž šachových týmů, která se koná v ruském městě Chanty-Mansijsk ležícím v JZ oblasti Sibiře. Termín: 20. 9. až 3. 10. 2010.

Izraelská účast:

Muži
Boris Gelfand (2751 bodů ELO)
Emil Sutovsky (2665)
Maxim Rodštejn (2632)
Victor Michalevski (2610)


Ženy
Maša Klinovová (2303)
Bella Iglaová (2271)
Olga Vasilievová (2293)
Ella Pitamová (2293)
Marsel Efroimská (2244)



Výsledky izraelských týmů

Muži (kategorie Open - mohou v ní soutěžit ženy)
1. kolo
Izrael - Jemen ... jemenský tým z politických důvodů odmítl nastoupit a Izrael tak vyhrál kontumačně 4:0. Šlo o další protiizraelskou provokaci, kterých jsme ze strany některých  výprav z muslimských zemí na mezinárodních sportovních podnicích čas od času více či méně  udivenými svědky.

K tomu viz článek na blogu sportovního moderátora Eretzu. Odkaz zde:

*** http://stejskal.bigbloger.lidovky.cz/c/156999/Jemenska-provokace-na-sachove-olympiade.html

2. kolo
Izrael - Indonésie ... 2:2

3. kolo
Izrael - Francie ... 2:2

4. kolo
Izrael - Moldávie ... 3:1

5. kolo
Izrael - Rusko 3 ... 1,5:2,5

Průběžné pořadí po pěti kolech: Izraelský mužský tým je mezi 149 celky na 46. místě.

6. kolo
Izrael - Peru ... 3,5:0,5

Po šestém kole je izraelský mužský tým na 29. místě.

7. kolo
Izrael - Uzbekistán ... 2,5:1,5

Po sedmém kole je izraelský mužský tým na 15. místě.

8. kolo
Izrael - Nizozemí ... 3:1

Po osmém kole jsou Izraelci jedenáctí.

9. kolo
Izrael - Maďarsko ... 2,5:1,5

Po devátém kole se izraelští šachisté dostali do Top 5 - jsou nyní na čtvrtém místě.

10. kolo
Izrael - USA ... 3:1

Po vítězství nad USA se izraelští šachisté před závěrečným kolem posunuli na skvělé třetí místo.

Závěrečné kolo
Izrael - Ukrajina ... 2:2

Konečné hodnocení mužů
1. místo ... Ukrajina - zlatá medaile
2. místo ... Rusko 1 - stříbrná medaile
3. místo ... Izrael - bronzová medaile

Hodnocení izraelských šachistů na jednotlivých šachovnicích (1. až 20. místo):

Šachovnice 1
Boris Gelfand ... 19. místo

Šachovnice 2
Emil Sutovský ... 1. místo - zlatá medaile

Šachovnice 3
Bez umístění do 20. místa

Šachovnice 4
Maxim Rodštejn ... 10. místo

Šachovnice 5
Viktor Michalevski ... 9. místo

Nejlepší jednotlivci celkově:
1. místo ... Emil Sutovsky, Izrael - ZLATO
2. místo ... Ivančuk, Ukrajina - stříbro
3. místo ... Arovian, Arménie - bronz



Ženy (kategorie Women)
1. kolo
Izrael - Kyrgyzstán ... 3:1

2. kolo
Izrael - Litva ... 2,5:1,5

3. kolo
Izrael - Španělsko ... 1,5:2,5

4. kolo
Izrael - Filipíny ... 2:2

5. kolo
Izrael - Mongolsko ... 3,5:0,5

Průběžné pořadí po pěti kolech: Izraelská děvčata jsou mezi 115 družstvy dvacátá.

6. kolo
Izrael - Slovinsko ... 1,5:2,5

Po šestém kole jsou izraelské šachistky na 34. místě.

7. kolo
Izrael - Norsko ... 4:0

Po sedmém kole jsou izraelské šachistky dvaadvacáté.

8. kolo
Izrael - Arménie ... 1,5:2,5

Po osmém kole jsou izraelská děvčata na 34. místě.

9. kolo
Izrael - Argentina ... 1,5:2,5

Ženám se stále nedaří, po další týmové porážce klesly na 53. místo.

10. kolo
Izrael - Egypt ... 4:0

Suverénní vítězství nad Egyptem znamená vzestup na 37. místo.

Závěrečné kolo
Izrael - ČR ... 3:1

Izraelské šachistky skončily celkově na 27. místě.

Hodnocení izraelských šachistek na jednotlivých šachovnicích (1. až 20. místo):
Šachovnice 1
Bez umístění

Šachovnice 2
Bella Iglová ... 9. místo

Šachovnice 3
Bez umístění

Šachovnice 4
Olga Vasilievová ... 3. místo - bronzová medaile

Šachovnice 5
Marcela Efroimská ... 7. místo



**
« Poslední změna: 3. Říjen 2010, 20:52:20 od mrstejskal »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 
TOPlist