Autor Téma: PLAVÁNÍ: ME 2010 V MAĎARSKU - muži i ženy (k)  (Přečteno 1413 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline mrstejskal

  • Moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 1 348
  • Pohlaví: Mužské
    • Lubomírovy Listy
PLAVÁNÍ: ME 2010 V MAĎARSKU - muži i ženy (k)
« kdy: 5. Srpen 2010, 01:10:38 »
Termín: 4. až 15. 8. 2010
Místa konání: Budapešť a Balaton.

---
Izraelská výprava na šampionátu v Maďarsku čítá 15 reprezentantů. Plavců a plavkyň pro soutěže v 50m bazénu je rovný tucet. Kdo z nich má největší naději na medaili? Podle Jerusalem Postu Gal Nevo. Pokud se mu to podaří1), půjde ve stopách trojice Urbach - Halika - Gat, kteří získali cenný kov na evropském mistrovství v "normálním" bazénu. Na šampionátech v krátkém bazénu, které se konají v jiném termínu, byli Izraelci o něco úspěšnější, jak uvádíme v přehledu v další části textu.

1)Nakonec se to  podařilo nejen jemu, ale i Guyi Barneovi, jak uvídíme níže.

Koučem výpravy je Leonid Kaufman, v týmu chybí Nimrod Šapira Bar Or, který vede blíže nespecifikovaný spor s Izraelskou plaveckou asociací.

Pohled do historie[/color]
Alespoň v telegrafickém přehledu.

Ejtan Urbach
Stříbro na ME 1997 v Seville - disciplína 100 m znak
Bronz na ME 1999 v Istanbulu - 100 m znak

Michael Halika
Stříbro na ME 1999 v Istanbulu - 400 m polohový závod
Mimoto vybojoval Michael bronz na OH v Aténách 2000.

Joav Gat
Bronz na ME 2000 v Helsinkách - 200 m znak

Na evropských  šampionátech v krátkém bazénu byli medailově úspěšní tito izraelští plavci:
1998 Sheffield ... Ejtan Urbach ... 100 znak - bronz
1999 Lisabon ... Michael Halika ... 400 m polohový závod - bronz
2000 Valencie ... Michael Halika ... 400 m polohový závod - bronz
2001 Antverpy ... Joav Gat ... 200 m znak - stříbro
2002 Riesa (Sasko) ... Vered Borochovská ... 50 m motýlek - bronz
2006 Helsinki ... Anna Gostomelská ... 50 m znak - bronz
2009 Istanbul ... Gal Nevo ... 400 m polohý závod -bronz
---


Výsledky izraelských reprezentantů v Budapešti a Balatonu 2010

Dálkové plavání
10 km - muži
Michael Dmitriev (*1986)
Finálový závod ... 20. místo z 37 účastníků, čas 1h 55m 16,8 s
---

Synchronizované plavání
Jednotlivkyně
Anastasia Glouškovová (*1985)
KVALIFIKACE
Technické sestavy: Provedení ... 43,900 bodů/Celkové hodnocení ... 44,700/Součet ... 88,600/Polovina ... 44,300 ... 4. místo z třinácti;
Volné sestavy: Technické hodnocení ... 45,100/Umělecký dojem ... 45,200/Součet ... 90,300/Polovina ... 45,150 ... taktéž 4. místo z třinácti;
Celkový počet bodů pro Anastasii (sčítají se obě poloviny) ... 89,450 ... 4. místo - postup do finále;

FINÁLE (volné sestavy)
Technické hodnocení ... 45,500/Umělecký dojem ... 45,100/Celkem ... 90,600 bodů - tento výsledek  znamená čtvrté místo mezi dvanácti finalistkami; bronzová medaile unikla Anastasii o 2,400 b.


Dvojice
Anastasia Glouškovová (*1985)
Inna Joffeová (*1988)
KVALIFIKACE
Technické sestavy: Provedení ... 43,700 bodů/Celkové hodnocení ... 44,500/Součet ... 88,200/Polovina ... 44,100 ... 6. místo ze sedmnácti;
Volné sestavy: Technické hodnocení ... 44,500/Umělecký dojem ... 43,600/Součet ... 88,100/Polovina ... 44,050 ... 7. místo ze sedmnácti;
Celkový počet bodů pro izraelská děvčata ... 88,150 ... spolu s Francouzskami Deyfussovou a Wilhelmovou obsadila Anastasia s Innou 6. - 7. místo a postupují do finále

FINÁLE (volné sestavy)
Technické hodnocení ... 44,000 bodů/Umělecký dojem ... 44,100/Celkem ... 88,100 - tento výsledek přinesl Anastasii a Inně sedmé místo mezi dvanácti finalistkami.


**

Plavání v bazénu

Muži

---
50 m motýlek
Alon Mandel (*1988)
Rozplavby: Čas 24,38 sec ... 18. - 19. místo z 56 hodnocených ... z dalších bojů vyřazen

---
50 m znak
Alon Mandel  (*1988)
Rozplavby: Čas 25,66 sec ... 19. místo ze 40 závodníků - do dalších bojů nepostoupil

Guy Barnea (1987)
Rozplavby: Excelentní výkon - čas 25,11 byl nejlepší v rozplavbách - postoupil
Semifinále: Čas 25,24 sec ... 5. místo z 16 - postoupil do finále

FINÁLE: ČAS 25,04 SEC ... TŘETÍ MÍSTO - BRONZOVÁ MEDAILE PRO IZRAEL ... GUY JI VYBOJOVAL 12. 8. 2010 ...  PO DESETI LETECH STANUL OPĚT NA STUPNÍCH VÍTĚZŮ IZRAELSKÝ PLAVEC ... JE TO HISTORICKY ČTVRTÁ MEDAILE PRO IZRAEL NA EVROPSKÉM ŠAMPIONÁTU

Itaj Chammha (1985)
Rozplavby: Čas 26,80 sec ... 29. místo ze 40 - do dalších bojů nepostoupil

Jonatan Kopelev (*1991)
Rozplavby: Čas 25,57 sec ... 11. místo ze 40 - postoupil
Semifinále: Čas 25,42 sec ... 13. místo z 16 - do finále nepostoupil

---
50 m prsa znak
Daniel Malnik (* 1985)
Rozplavby: Čas 28,86 sec ... 34. místo z 49 - z dalších bojů vyřazen

---
100 m znak
Itaj Chammha (*1985)
Rozplavby: Čas 56,95 sec ... 28. místo ze 41 hodnocených - z dalších bojů vyřazen

Jonatan Kopelev (*1991)
Rozplavby: Čas 55,20 sec ... 16. místo z 41 ... postoupil
Semifinále: Čas 54,82  sec ... 11. místo z šestnácti - do finále nepostoupil

Guy Barnea (*1987)
Rozplavby: Čas 55,26 sec ... 17. místo z 41, o 6 setin sekundy pomalejší než Kopelev - postoupil
Semifinále: Čas 55,39 ... poslední v šestnáctičlenném semifinále - do finále nepostoupil

---
100 m prsa
Daniel Malnik (*1985)
Rozplavby: Čas 1:02,94 min ... 41. místo z 61 hodnocených - z dalších bojů vyřazen

Gal Nevo (*1987)
Rozplavby: Čas 1:03,10 min ... 42. místo z 61 - z dalších bojů vyřazen

Tom Beeri (1986)
Rozplavby: Čas 1:05,18 min ... 55. místo z 61 - z dalších bojů vyřazen

---
100 m motýlek
Alon Mandel (*1988)
Rozplavby: Čas 53,48 sec ... 15. místo z 53 - postoupil
Semifinále: Čas 53,19 sec ... předposlední, 15. místo - do finále nepostoupil

---
200 m volný způsob
Alon Mandel (*1988)
Rozplavby: Čas 1:52,54 min ... 33. místo z 43 - z dalších bojů vyřazen

---
200 m polohový závod
Gal Nevo (*1987)
Rozplavby: Čas 2:01,36 min ... 12. místo z 34 - postoupil
Semifinále: Čas 1:59,67 min ... třetí nejlepší výsledek - postoupil do finále
Finále: Čas 1:59,83 ... 4. místo - bronzová medaile mu unikla o 37 setin sekundy!

---
200 m prsa
Tom Beeri (*1986)
Rozplavby: Diskvalifikován.

---
200 m motýlek
Gal Nevo (*1987)
Rozplavby: Gal k závodu nenastoupil.

---
200 m znak
Itaj Chammha (*1985)
Rozplavby: Čas 2:02,15 min ... 20. místo z 33 - z dalších bojů vyřazen

Jonatan Kopelev (*1991)
Rozplavby: Čas 2:03,02 min ... 22. místo z 33 - z dalších bojů vyřazen

Gal Nevo (1987)
Rozplavby: Do závodu nenastoupil

Guy Barnea (*1987) - čerstvý držitel  bronzové medaile na 50 m znak
Rozplavby: Do závodu nenastoupil

---
400 m polohový závod
Gal Nevo (* 1987)
Rozplavby: Čas 4:16,15 min ... 4. místo z 24 závodníků - postup do osmičlenného finále (za vítězem zaostal o 2,14 sec, za třetím v pořadí o 1 sec 39 setin);

FINÁLE: ČAS 4:15,31 MIN ZNAMENAL 3. MÍSTO A TEDY BRONZOVOU MEDAILI, V POŘADÍ DRUHOU PRO IZRAEL[/b] NA BUDAPEŠŤSKÉM MISTROVSTVÍ. JE TO HISTORICKY PÁTÁ IZRAELSKÁ MEDAILE NA EVROPSKÉM ŠAMPIONÁTU VE VELKÉM BAZÉNU. GAL JI ZÍSKAL 15. 8. 2010.[/size]

---
Štafeta 4x100 m polohový závod
Složení: Kopelev-Malnik-Mandel-Barnea
Čas: 3:40,26 min ... 10. místo z 16 - do finále štafeta nepostoupila

**

Ženy

---
50 m motýlek
Amit Avriová (*1989)
Rozplavby: Čas 26,70 sec ... 8. místo z 41 zúčastněných - postoupila
Semifinále: Čas 26,51 sec ... 6. místo ze šestnácti - postoupila do finále

Finále: Čas 26,53 sec - poslední místo v osmičlenném finále; vítězka byla o 0,90 sec rychlejší.

---
50 m znak
Anna Volchkovová (*1992)
Rpzplavby: Čas 30,89 sec - druhý nejhorší, skončila předposlední v poli 39 závodnic - z dalších bojů vyřazena

---
50 m prsa
Anastasia Korotkovová (*1990)
Rozplavby: Čas 34,10 sec ... 31.místo z 36 - z dalších bojů vyřazena

Julia Banachová (*1992)
Rozplavby: Čas 33,97 sec ... 29. místo z 36 - z dalších bojů vyřazena

---
50 m volný způsob
Marva Harpaková (*1988)
Rozplavby: Čas 27,10 sec ... mezi 49 závodnicemi předposlední - z dalších bojů vyřazena

---
100 m prsa
Anastasia Korotkovová (*1990)
Rozplavby: Čas 1:12,14 min ... 33. místo z 45 - z dalších bojů vyřazena

Julia Banachová (*1992)
Rozplavby: Čas 1:11,86 min ... 31. místo z 45 - z dalších bojů vyřazena

---
100 m volný způsob
Marva Harpaková *1988)
Rozplavby: Čas 57,39 sec ... 41. místo z 54 - z dalších bojů vyřazena

---
100 m znak
Anna Volchkovová (*1992)
Rozplavby: Čas 1:05,50 min ... 40. místo ze 44 - z dalších bojů vyřazena

---
100 m motýlek
Amit Ivriová (*1989)
Rozplavby: Třetí nejlepší čas z 41 závodnic, jeho hodnota 58,64 sec - postoupila
Semifinále: Pátý nejlepší čas z 16 závodnice, jeho hodnota stejná jako v rozplavbě (58,64 sec) - postoupila do finále

Finále: Čas 58,73 sec ... 5. místo mezi finalistkami

---
200 m znak
Anna Volchkovová (*1992)
Rozplavby: Čas 2:17,80 min ... 27. místo z 36 zúčastněných - z dalších bojů vyřazena

---
200 m polohový závod
Amit Ivriová (*1989)
Rozplavby: Čas 2:18,35 min ... 19. místo z 28 hodnocených - postoupila
Semifinále: Čas 2:16,12 min je novým izraelský rekordem. Na postup do osmičlenného finále ovšem nestačil, Amit skončila třináctá z šestnácti.

Anastasia Korotkovová (*1990)
Rozplavby: Do závodu nenastoupila.

---
200 m prsa
Anastasia Korotkovová (*1990)
Rozplavby: Čas 2:35,74 min ... 22. místo z 32 - z dalších bojů vyřazena


Julia Banachová (*1992)
Rozplavby: Čas 2:37,09 min ... 26. místo z 32 -  z dalších bojů vyřazena

---
200 m volný způsob
Marva Harpaková (*1988)
Rozplavby: čas 2:05,03 min ... 32. místo ze 44 hodnocených závodnic - z dalších bojů vyřazena

**


 
« Poslední změna: 21. Květen 2012, 10:03:52 od mrstejskal »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 
TOPlist