fórum komunity Eretz

Všeobecná kategorie => Politika v Zemi Izrael => Téma založeno: Martin kdy 17. Únor 2008, 16:10:41

Název: Israel a Evropa (EU)
Přispěvatel: Martin kdy 17. Únor 2008, 16:10:41
Pro začátek bych se rád pozeptal, jaké je vlastně stanovisko Israele ke vzniku samostatného Kosova...chystá se uznání?
Název: Re: Israel a Evropa (EU)
Přispěvatel: Elazar kdy 17. Únor 2008, 21:11:12
Myslím, že ne. Poškodilo by to velmi zájmy s Ruskem.
Název: Re: Israel a Evropa (EU)
Přispěvatel: Scooolie kdy 17. Únor 2008, 21:36:23
Izrael nemá důvod s uznáním chvátat.

Jednak zmíněný problém s Ruskem, resp. se Srbskem, s nímž má Izrael historicky dobré vztahy. Ale zejména - Kosovo je pro Izrael obrovsky nebezpečný precedent. Obdobně by totiž mohl být jednostranně vyhlášen nezávislý palestinskoarabský stát.

Nic na tom nemění, že Hasim Thaci se opakovaně vyslovuje o USA a také Izraeli obdivně a nadšeně. I ten tím sleduje své cílem. Získání podpory USA, která je pro nový evropský stát klíčová.
Název: Re: Israel a Evropa (EU)
Přispěvatel: gvodrazka kdy 18. Únor 2008, 07:50:36
 8)

Zdravím všechny.
Ještě uvidíme, co všechno nastane. Odvažuji se tvrdit, že vyhlášení nezávislosti Kosova etnickými Albánci, jako provokace nějakého cowboye Thaciho, je srovnatelná se sarajevským atentátem. Srbové tam na 100% vlítnou a bude válka. Azbuky se podporují, takže za nimi více či méně latentně bude stát Kreml. Bush ani netuší co spustil, při své albánské návštěvě: neodůvodněný optimismus Abánců z podpory separatismu. Jde tu nikoliv o nezávislost Kosova,ale o přímou anexi kosovsko-albánského sektoru Albánií. A proto budou Srbové bojovat. Otázka nestojí: Rusko nebo U.S.A., ale americko-evropská civilizace nebo islám. Američané, vystupující militantně proti islámu takřka po celém Blízkém východě budou "hájit" zájmy albánských "muslimů", nad jejichž "islámem" kroutí hlavou celý ortodoxní Maghreb? V Izraeli je nutno se vždy ptát : je to dobré či špatné pro Izrael? Kdo bude skutečně podporovat albánské "muslimy"? Syrie, nebo Írán? Chápete, že z toho malého plivance někde na Balkáně může vzniknout obdobně jako v r.1914 slušný konflikt světového formátu? Evropa se musí konečně rozhodnout. Paradoxně s Ruskem proti islámu? To by mělo jednotit Rusy s Američany. Nejen v tomto (albánském) issue, ale i v iráckém a íránském. Protože pokud se Rusové (jako že ano) postaví za Srby, budou pronásledování po světě muslimy stejně jako Američané. Pokládám to za šikovný moment, jak vtáhnout do protiislámské koalice angažovaněji a výrazněji další velmoc - Rusko. Čert ví, kdo za Thacim stojí a kdo ho navedl?
 8)
gv
Název: Re: Israel a Evropa (EU)
Přispěvatel: Scooolie kdy 18. Únor 2008, 09:17:49
Nestane se nic. Nic významného. Srbové už se poučili, jak to pro ně dopadne, když se snaží řešit věci silou. Pokud by zaútočili na Kosovo, neměli by při pozemní operaci skoro žádnou šanci a navíc by to vyvolalo opakované letecké údery na Bělehrad a další města. Pokud Srbskou nechce přijít ještě o novopazarský Sandžak a Vojvodinu, tak se bude držet zpátky.

K anexi zatím nedojde. Ani Albánie o Kosovo v jeho současné podobě, kdy vládnou guerillové gangy nestojí. Situace bude podobná vztahu Rumunska a Moldávie.

Při vší úctě - Srby a jejich civilizaci nepovažuji za nic více civilizovanou než Albánce a jejich islám. Co předváděla ta zvěř četnická v Chorvatsku, v Bosně i Kosovu dost vypovídá o nic samotných. Právě proto, že Albánci nejsou ortodoxní muslimové, je solidní šance, že se je podaří udržet na "naší" straně. Stejně, jako se to podařilo s Muslimy (Bosňáky) v BiH. Albánci se neobrátí na Írán nebo Sýrii, pokud se Evropa a USA neotočí k nim zády.

Rusové se staví za Srby jak z historických, tak současných důvodů. Kosovo je totiž velmi precedenční případ pro Čečensko...

Za Thačim stojí místní kosovská mafie a američtí poradci.

Jinak na Rusko bych nevsadil ani pětník. To si hájí svoje zájmy. Na nějaké široké koalice kašle. Klidně bude dodávat zbraně Íránu a Sýrii a masakrovat současně muslimy v Čečně. V tom není rozpor.
Název: Re: Israel a Evropa (EU)
Přispěvatel: eleazar kdy 18. Únor 2008, 12:02:05
Mně jsou sympatičtější Srbové. Jejich četnici, co já vím, rozhodně nebyli antisemiti, jako chorvatsko-muslimští ustašovci.
Navíc kosovští Albánci jsou vysoce zapletení do organizovaného zločinu (i v ČR) a terorismu. Že to nejsou fanatičtí muslimové, tak to možná někteří nejsou, ale to se může během jedné generace změnit. Al-Kajdá se v regionu už docela slušně etablovala, Usáma bin Ládin má bosenské státní občanství a neříkejte mi, že spousta místních mešit není financována z Arabského poloostrova.
Název: Re: Israel a Evropa (EU)
Přispěvatel: gvodrazka kdy 18. Únor 2008, 13:10:00
 8)

Pořád se mluví o riziku precedentu v mezinárodním právu veřejném, co se týče Palestinců/Čečenců. V čem ho, prosím vás, všichni spatřujete?
Premisa: Republika Albánie, ležící na jihu suverénního území Srbské republiky, jménem Kosovo, kde část etnických Albánců vyhlašuje nezávislý státní útvar.
O precedens by se jednalo, kdyby:
nezávislost území obývaného Palestinci/Čečenci byla vyhlášena v blízkosti již existujícího státního palestinského/čečenského útvaru.
Tato situace však ani v palestinském případě ani v čečenském případě neexistuje, tedy jestliže ať se Palestinci/Čečenci zachovají jakkoliv státotvorně, nebude se jednat o situaci podobnou této a nebude možno na ni odkazovat jako na precedens.

Osobně jsou mi Srbové i Albánci lhostejní jen do té míry, dokud se z nich neetablují antisemité. Scoolieho názor je velmi, velmi zajímavý a otevírá další obzory a úhly pohledu.

Ale: opravdu se domníváte, že Íránci nebo Syřané (resp. jejich poradci) ještě v Albánii nejsou? Eleazar má dobré zprávy. Bylo by fakt hezké, vidět albánské ?syny orlů? jak sundávají bílé čepičky a bojují pod Old Glory. Skutečnost je ale jiná; už za Tita šilhali po Kosovu.

Aby pak EU nemuselo jednou zastavovat islám až u Vídně a hledat stratégy obdobného formátu jako Karla V.Lotrinského a Evžena Savojského (Habsburkové proti Turkům). Nebo si někdo myslí, že Američani budou opakovat nálety na Bělehrad a dívat se jak Hizballah nebo Al-Kaida v Albánii tleská?
Nechtěl bych být v pozici českých vojáků v Kosovu, protože budou v pozici jako ten vrchní, co držel od sebe dva hospodské rváče, kteří místo do sebe, tloukli z obou stran do něho...

Já netvrdím, že nám Rusko nějak výslovně bude pomáhat, ale chca nechca, pomáhaje Srbům, bude výrazně proti islámu ? a o to jde. A islám mu to nezapomene ? a na Kavkaze i Středním východě mu to vrátí. Aaaaaa ? o tom to je?


According to Professor Gerald Steinberg, Chairman of the Political Science Department at Bar Ilan University and renowned expert of ethno-national conflicts, the Kosovar situation may very well turn out to be problematic.
"This is the same exact strategy that Former Palestinian Authority Chairman Yasser Arafat had championed back in the day,? said Steinberg. ?He wanted UN forces to come into the Palestinian territories in order to pave the way for a unilateral declaration of independence?.. The Palestinians might see what is going on in Kosovo and wonder if it?s not worth another try, but it is a pretty unlikely scenario at the moment.?


Jde možná o stejný scénář, ale ne o o tytéž výchozí i konečné skutečnosti. Ostatně Palestinci už jednostranně nezávislost formálně vyhlásit mohli. A proč to neudělali? No, proč?

Velmi správné je rozhodnutí, prozatím vyčkat s uznáním. 8)
gv
Název: Re: Israel a Evropa (EU)
Přispěvatel: eleazar kdy 18. Únor 2008, 14:38:43
Mě to spíš přijde jako velmi špatné zprávy. Zvlášť zastavování islámu na ose Tours/Poitiers-Vídeň je dost nepravděpodobné
Dnešní snadno islamizované státy jsou:
Francie, Anglie, Holandsko, Belgie, Švédsko, Dánsko
mírně obtížněji: Německo, Španělsko, Norsko a možná Rakousko.
Takže jestli dojde k nějaké muslimské emancipaci, tak Chodsko a Pošumaví budou hraniční oblasti civilizace.
Název: Re: Israel a Evropa (EU)
Přispěvatel: gvodrazka kdy 18. Únor 2008, 15:39:16
 ;D

 Viděl bych to na spojené chalífáty Drozdovo, Strnadovo, Strakapoudovo & Vrabcovo v oblasti Báb-el- Krušnija Horija s centrem v Rás al Teplicija.

 ;D
gv
Název: Re: Israel a Evropa (EU)
Přispěvatel: Martin kdy 18. Únor 2008, 15:50:26
"Mě to spíš přijde jako velmi špatné zprávy. Zvlášť zastavování islámu na ose Tours/Poitiers-Vídeň je dost nepravděpodobné
Dnešní snadno islamizované státy jsou:
Francie, Anglie, Holandsko, Belgie, Švédsko, Dánsko
mírně obtížněji: Německo, Španělsko, Norsko a možná Rakousko.
Takže jestli dojde k nějaké muslimské emancipaci, tak Chodsko a Pošumaví budou hraniční oblasti civilizace."

Dánsko mi připadá mezi snadno islamizovanými jako dosti silný úlet, dokonce bych neváhal zařadit ho do skupinky obtíženě islamizovatelných států 8) Nějak mi nepřipadá, že by dánští politici a už vůbec ne Dánové měli k islámu kladný vztah. Pravou je, že soudím jen na základě zpráv z novin, či  blogosféry.....

Čistě demograficky je tedy možné, že Dánsko je na tom zle....jenže ta atmosféra v zemi na základě mých zdrojů opravdu nevypadá islámu nakloněná, takže bych to viděl, že problematičtí muslimové půjdou do jim zaslíbených států. ať už jde o blízké Švédsko či Norsko, nebo o "starou dobrou" Anglii

Jiná věc je, že pokud by došlo na nejhorší, tak to Dánsko samotné prostě neustojí...........

Norsko bych se nebránil dát na roveň se Švédskem, ostatně nynější  levicová vládnoucí koalice (volby byly před nedávnem) by ráda získala nějaké ty imigranty, aby vyřešila problém s nedostatkem pracovních sil....jedná se s Tureckem a mělo by jít snad až o 100 000 imigrantů.....což je vzhledem k nepříliš velké populaci Norska celkem dost...........

Abych se vrátil ke Kosovu, nemám z toho radost, ale pokud to urychlí likvidaci EU a pokud to povede k osamostatnění Flander, Skostska, Baskicka, Katalánska a dalších států, jež si samostatnost zaslouží jistě více než kosovští Albánci, tak to nevidím tak zle....
Název: Re: Israel a Evropa (EU)
Přispěvatel: Scooolie kdy 18. Únor 2008, 16:05:27
Pořád se mluví o riziku precedentu v mezinárodním právu veřejném, co se týče Palestinců/Čečenců. V čem ho, prosím vás, všichni spatřujete?

Ta Vaše argumentace (navazující) je velmi přesná, nicméně precedentem je už to, že se uznává odtržení části státu proti vůli většiny jeho obyvatel a vybojované násilně. Dalo by se říci, že obdobou byl rozpad Jugoslávie, ale tam přece jen šlo o něco jiného, protože tam se oddělovaly federální republiky. Kosovo bylo jen autonomní částí Srbska... A pokud se uzná jeho nezávislost, jaký v tom bude rozdíl proti vyhlášení nezávislosti Palestinského státu? Pramalý. I ti palestinští Arabové konec konců mají v sousedství "své" arabské státy...

Ale: opravdu se domníváte, že Íránci nebo Syřané (resp. jejich poradci) ještě v Albánii nejsou? Eleazar má dobré zprávy. Bylo by fakt hezké, vidět albánské ?syny orlů? jak sundávají bílé čepičky a bojují pod Old Glory. Skutečnost je ale jiná; už za Tita šilhali po Kosovu.

Samozřejmě, že šilhali. Však také Kosovo bylo za WWII součástí Velké Albánie pod italským protektorátem. Nevidím na tom šilhání ale nic moc divného. Sjednocování etnicky homogenních území se v 19. století a počátkem 20. století dělo běžně - koneckonců Království SHS, později pod jménem Jugoslávie, vnímali Srbové ve své drtivé většině také jako velkosrbský projekt. Stačí si připomenout třeba Pašičovy názory. Problém samozřejmě byl, že velkosrbství narazilo na podobné šovinistické smýšlení i u Chorvatů a Albánců, což vedlo k napětí po celou dobu trvání Jugoslávie - jen Tito to držel násilím pod pokličkou a pak to zase bouchlo...

Aby pak EU nemuselo jednou zastavovat islám až u Vídně a hledat stratégy obdobného formátu jako Karla V.Lotrinského a Evžena Savojského (Habsburkové proti Turkům). Nebo si někdo myslí, že Američani budou opakovat nálety na Bělehrad a dívat se jak Hizballah nebo Al-Kaida v Albánii tleská?
Nechtěl bych být v pozici českých vojáků v Kosovu, protože budou v pozici jako ten vrchní, co držel od sebe dva hospodské rváče, kteří místo do sebe, tloukli z obou stran do něho...
U Vídně? Proč u Vídně? Vždyť islám kolonizuje EU už dávno - stačí se podívat kolik milionů muslimů je v samém srdci Unie - v Německu, Francii, Británii. Proti tomu je chudé Kosovo na periférii celkem neškodné.

Já netvrdím, že nám Rusko nějak výslovně bude pomáhat, ale chca nechca, pomáhaje Srbům, bude výrazně proti islámu ? a o to jde. A islám mu to nezapomene ? a na Kavkaze i Středním východě mu to vrátí. Aaaaaa ? o tom to je?
V pořádku. Pokud se budou Rusové a militantní muslimové mlátit, tak já bych se s dovolením uvelebil v křesle a dal si jednu kávičku  ;D ;)

According to Professor Gerald Steinberg, Chairman of the Political Science Department at Bar Ilan University and renowned expert of ethno-national conflicts, the Kosovar situation may very well turn out to be problematic.
"This is the same exact strategy that Former Palestinian Authority Chairman Yasser Arafat had championed back in the day,? said Steinberg. ?He wanted UN forces to come into the Palestinian territories in order to pave the way for a unilateral declaration of independence?.. The Palestinians might see what is going on in Kosovo and wonder if it?s not worth another try, but it is a pretty unlikely scenario at the moment.?


Jde možná o stejný scénář, ale ne o o tytéž výchozí i konečné skutečnosti. Ostatně Palestinci už jednostranně nezávislost formálně vyhlásit mohli. A proč to neudělali? No, proč?

Velmi správné je rozhodnutí, prozatím vyčkat s uznáním.

Tak chvátat není kam, to je jasné. Nicméně Palestinci už nezávislost kdysi vyhlásili. V roce 1988 a ČSSR je jako jeden z řady států světa uznalo. Od té doby máme v Praze jako relikt "velvyslanectví Palestinského státu". Nicméně Dohodami z Osla vznikla Palestinská národní správa, tj. autonomie, a tento projev vůle lze chápat jako couvnutí od předchozího vyhlášení nezávislosti.
Ale hlavně - státy vznikají de facto, ne uznáváním! A aby stát vznikl, musí mít jeho vláda pod svojí kontrolou trvale osídlené státní území. Přičemž tak kontrola Palestincům jasně chyběla (vivat Moše Arens!  :) )

Název: Re: Israel a Evropa (EU)
Přispěvatel: Scooolie kdy 18. Únor 2008, 16:07:46
Mě to spíš přijde jako velmi špatné zprávy. Zvlášť zastavování islámu na ose Tours/Poitiers-Vídeň je dost nepravděpodobné
Dnešní snadno islamizované státy jsou:
Francie, Anglie, Holandsko, Belgie, Švédsko, Dánsko
mírně obtížněji: Německo, Španělsko, Norsko a možná Rakousko.
Takže jestli dojde k nějaké muslimské emancipaci, tak Chodsko a Pošumaví budou hraniční oblasti civilizace.

Přesně tak. Právě proto nějaké Kosovo není až tak podstatné. Nepřítel je už dávno za hradbami. A jediné řešení z dlouhodobého hlediska - na což ovšem politicky korektní EU nikdy nepřistoupí - je razantně omezit možnosti přistěhovalectví z muslimských zemí a současně tvrdě tlačit na asimilaci muslimů. Jinak se dočkáme ošklivých konců.
Název: Re: Israel a Evropa (EU)
Přispěvatel: Scooolie kdy 18. Únor 2008, 16:15:30
Abych se vrátil ke Kosovu, nemám z toho radost, ale pokud to urychlí likvidaci EU a pokud to povede k osamostatnění Flander, Skostska, Baskicka, Katalánska a dalších států, jež si samostatnost zaslouží jistě více než kosovští Albánci, tak to nevidím tak zle....

Neurychlí. To je strašně nebezpečná iluze, kterou se opájí třeba Václav Klaus nebo Jan Zahradil, když souhlasí se vstupem Turecka do EU. Věří, že to naruší politickou integraci EU, ta se retarduje na hospodářský prostor a všem bude fajn. Ve skutečnosti federalizace pojede podle plánu (viděli jste snad, jak se to udělalo s Euroústavou? Lehce proškrtalo, provedli kosmetické změny v názvosloví - a protlačilo znovu, bez referend) a vstupem obří muslimské země se z EU definitivně stane islámské území.
Dnešní evropská populace je značně sekularizovaná, takže nemá obranné mechanismy a nebude schopna se nástupu islámu bránit. Zejména pokud proti ní politický islám použije "tureckou cestu", tj. dostane se k moci v demokratických volbách a bude islamizace zavádět po krůčcích...
Název: Re: Israel a Evropa (EU)
Přispěvatel: gvodrazka kdy 18. Únor 2008, 16:45:27
 ;D
Scoolie, já s Vámi v mnoha ohledech souhlasím. Okopy u Vídně byl jen obrazný příměr pro poziční válku. Jen dvě věci:
1. řekněte mi, přibližně v kterých místech si budete dávat "kávičku", až se ruští dobrovolnící budou prát s Albánci v Prištině nebo Mitrovici, (napadá mne parafráze: v 6 hodin po válce někde v nějakém kafáči na Dizengoff street),
2. jen naznačte nějaký nápad na zintenzivnění asimilace muslimů, za situace, kdy Evropa se podobá něčemu jako Al Mutawakilíja al Germaníja ua al Carfatíja a když naopak spoustě křesťanů připadá islám velmi přitažlivý a zodpovídající jejich existenciální pocity odcizení ...
 
Nejhorší na celé věci je, že s muslimy nelze diskutovat o jejich víře. Okamžitě to považují za urážku koránu, proroka apod.

Víte, pro mne je rozhodující, ačkoliv to zdánlivě nesouvisí, jak se vybarví Turecko samotné - zda si zachová Atatűrkovu sekulárnost i za cenu armádního převratu, anebo jestli i tam zvítězí fundamentalisti. Protože pak už nezbývá, než spoléhat už jen na boj mezi sunnou a ší´ou (což by se mi líbilo jako určitá obdoba 30 leté války, jen pokud by to bylo kratší a někde, kde se hraje plážový volejbal). Určité naděje vzbuzují jisté třenice mezi sunnitskou Al Kaid. a šiitským Hizb.

 ;D
gv


Název: Re: Israel a Evropa (EU)
Přispěvatel: Martin kdy 18. Únor 2008, 17:08:45
Citovat
Neurychlí. To je strašně nebezpečná iluze, kterou se opájí třeba Václav Klaus nebo Jan Zahradil, když souhlasí se vstupem Turecka do EU. Věří, že to naruší politickou integraci EU, ta se retarduje na hospodářský prostor a všem bude fajn. Ve skutečnosti federalizace pojede podle plánu (viděli jste snad, jak se to udělalo s Euroústavou? Lehce proškrtalo, provedli kosmetické změny v názvosloví - a protlačilo znovu, bez referend) a vstupem obří muslimské země se z EU definitivně stane islámské území.

Jak se říká, naděje umírá poslední.....Stále ještě doufám v probuzení, teroristické útoky muslimů k tomu asi stačit nebudou, poslední varování by byla přeměna nějaké západní demokracie ve více či méně islámský stát....pokud lidi neprobudí toto, pak už opravdu nic.... Ale než dojde na nejhorší, jistě přijdou i jiná

Pokud však přeze všechno bude Evropa někdy v blízké či daleké budoucnosti islámská, bude tomu tak proto, že si takový osud Evropané zaslouží...........

Nicméně nelze předvídat budoucnost na základě  současnosti......může nastat mnoho jevů s nimiž nikdo nepočítá.....Osobně doufám,  že se z toho nakonec Evropa zase nějak vylíže....
Název: Re: Israel a Evropa (EU)
Přispěvatel: Vader kdy 18. Únor 2008, 19:49:31
A jeeee, Scooolie, na slovo vzaty odbornik na Kosovo uz zase vypravi...  :(
Poslouchaj Scooolie, nejsou voni jasnovidec ? Ja jen, ze bych je preventivne upalil  >:D  :D
Název: Re: Israel a Evropa (EU)
Přispěvatel: Martin kdy 18. Únor 2008, 20:18:18
Velice doporučuji Vaší pozornosti:

http://www.ct24.cz/vysilani/2008/02/18/208411058040218-18:31-interview-ct24/?streamtype=RH
Název: Re: Israel a Evropa (EU)
Přispěvatel: e.weissova@centrum.cz kdy 18. Únor 2008, 20:37:55
Jak asimilovat muslimy? V Německu se to nepovedlo ani za více jak 20let.Až  někomu dojde(politikům),že rasismus není když se někdo brání přistěhovalectví.
Název: Re: Israel a Evropa (EU)
Přispěvatel: Pepino65 kdy 18. Únor 2008, 20:45:39
Mě to spíš přijde jako velmi špatné zprávy. Zvlášť zastavování islámu na ose Tours/Poitiers-Vídeň je dost nepravděpodobné
Dnešní snadno islamizované státy jsou:
Francie, Anglie, Holandsko, Belgie, Švédsko, Dánsko
mírně obtížněji: Německo, Španělsko, Norsko a možná Rakousko.
Takže jestli dojde k nějaké muslimské emancipaci, tak Chodsko a Pošumaví budou hraniční oblasti civilizace.

Přesně tak. Právě proto nějaké Kosovo není až tak podstatné. Nepřítel je už dávno za hradbami. A jediné řešení z dlouhodobého hlediska - na což ovšem politicky korektní EU nikdy nepřistoupí - je razantně omezit možnosti přistěhovalectví z muslimských zemí a současně tvrdě tlačit na asimilaci muslimů. Jinak se dočkáme ošklivých konců.

Obdobně to cítím i já. Zhruba 6 milionů muslimů dává Francii co proto, každý 3. muslim v Británii by chtěl uplatňovat šaríu. My se cítíme více či méně svobodně a svobodně se u nás může cítit většina cizinců. Nikdy a nikde jsem se nesetkal s rozsáhlým poučením jak se mám chovat, tak jak tomu bylo při návštěvě Egypta - potažmo jakékoliv muslimské země. S tím se v ostatním světě sotva lze setkat.
Doufám, že ještě zemřu jako bezvěrec ve svobodné zemi, ale co naše děti?
Název: Re: Israel a Evropa (EU)
Přispěvatel: Scooolie kdy 18. Únor 2008, 21:15:57
1. řekněte mi, přibližně v kterých místech si budete dávat "kávičku", až se ruští dobrovolnící budou prát s Albánci v Prištině nebo Mitrovici, (napadá mne parafráze: v 6 hodin po válce někde v nějakém kafáči na Dizengoff street),
2. jen naznačte nějaký nápad na zintenzivnění asimilace muslimů, za situace, kdy Evropa se podobá něčemu jako Al Mutawakilíja al Germaníja ua al Carfatíja a když naopak spoustě křesťanů připadá islám velmi přitažlivý a zodpovídající jejich existenciální pocity odcizení ...
 
Nejhorší na celé věci je, že s muslimy nelze diskutovat o jejich víře. Okamžitě to považují za urážku koránu, proroka apod.

Víte, pro mne je rozhodující, ačkoliv to zdánlivě nesouvisí, jak se vybarví Turecko samotné - zda si zachová Atatűrkovu sekulárnost i za cenu armádního převratu, anebo jestli i tam zvítězí fundamentalisti. Protože pak už nezbývá, než spoléhat už jen na boj mezi sunnou a ší´ou (což by se mi líbilo jako určitá obdoba 30 leté války, jen pokud by to bylo kratší a někde, kde se hraje plážový volejbal). Určité naděje vzbuzují jisté třenice mezi sunnitskou Al Kaid. a šiitským Hizb.

ad 1) Doma v křesle. U zapnuté televize. Nicméně velmi pochybuji, že by nějací Rusové šli válčit za Kosovo. Kolik jich válčilo v Chorvatsku nebo Bosně?
ad 2) Njn, to máte bohužel pravdu. Zintenzivnit se dá v řadě případů - třeba povinně zavést ve všech školách výuku místních dějin, občanské nauky a podobných věcí a donutit děti z přistěhovaleckých rodin, aby se to musely učit. Zakázat soukromé islámské školy a postavit ty veřejné pod státní dohled. Zbavit se těch multikulti bajek a prostě vyžadovat, aby se přistěhovalci přizpůsobili zemi, do níž přišli - anebo ať se vrátí odkud přišli. Atd. Nicméně v současné EU to neprojde... Tedy zatím. Časem se společnost posune v tomto směru "doprava", ale to už bude pozdě, protože už těch "nepřizpůsobivých" bude početně příliš moc...

Turecko je v paradoxní situaci. Směrem k islámu ho totiž neúmyslně posunuje sama EU. Tím, že EU nutí Turecko k demokratizaci a oslabení vlivu armády, tím současně brání armádě zasáhnout, oslabuje její vliv a uvolňuje islám z klece... Jinak bych si ovšem o Turecku nedělal iluze. Jednou je to islámská země. Možná to není tolik vidět v Istanbulu nebo Ankaře, ale zbytek země je prostě islámský.  Pokud máte skeptický vztah k maličkatému Kosovu, pak z Turecka jde strach.
Bude to znít politicky nekorektně, ale - hranice Evropy končí s hranicemi křesťanských, resp. postkřesťanských sekulárních zemí. S ostatními zeměmi můžeme skvěle spolupracovat v řadě oblastí, ale nepřichází v úvahu je vzít do EU. Výjimkou snad mohou být jen Albánie a Kosovo, protože budou obklopeny EU a jsou dost malé. Ale to je maximum.
Název: Re: Israel a Evropa (EU)
Přispěvatel: Scooolie kdy 18. Únor 2008, 21:23:24
Jak asimilovat muslimy? V Německu se to nepovedlo ani za více jak 20let.Až  někomu dojde(politikům),že rasismus není když se někdo brání přistěhovalectví.

Německo se o to nesnažilo. Německo z nich nechtělo udělat Němce. Turci a Kurdové tam přišli jako gastarbeiteři a tak nějak automaticky se předpokládalo, že zase časem odejdou. Což se nestalo, ba naopak přistěhovávali se za nimi další příbuzní. Nicméně asimilace může fungovat, pokud se na ni důsledně tlačí. Což je ovšem pravý opak multikulturalismu, který tak sveřepě prosazují "pokrokoví" evropští státníci...

Mým oblíbeným příkladem asimilace je jistý Roberto Blanco. Je to černoch z Kuby, který kdysi "emigroval" do NDR. Teď žije ve sjednoceném Německu a považuje ho za svou vlast. Když jsem ho kdysi slyšel v nějaké té německé Schlagerparade zpívat (v bílé rozhalené košili a s mohutnými zlatými řetězy kolem krku): "Deutschland, mein liebe Vaterland.." tak jsem se děsně smál. Ale pak jsem zjistil, že se mi to líbí. On je sice černoch z Kuby, ale cítí se být Němcem. A tak to má být.


Obdobně to cítím i já. Zhruba 6 milionů muslimů dává Francii co proto, každý 3. muslim v Británii by chtěl uplatňovat šaríu. My se cítíme více či méně svobodně a svobodně se u nás může cítit většina cizinců. Nikdy a nikde jsem se nesetkal s rozsáhlým poučením jak se mám chovat, tak jak tomu bylo při návštěvě Egypta - potažmo jakékoliv muslimské země. S tím se v ostatním světě sotva lze setkat.
Doufám, že ještě zemřu jako bezvěrec ve svobodné zemi, ale co naše děti?

Je to průšvih. Naší nadějí je, že se muslimové v Evropě budou sekularizovat. Tak to léta fungovalo, ale teď se ten trend zpomaluje.
Název: Re: Israel a Evropa (EU)
Přispěvatel: Vader kdy 18. Únor 2008, 22:20:46
ad 1) Doma v křesle. U zapnuté televize. Nicméně velmi pochybuji, že by nějací Rusové šli válčit za Kosovo. Kolik jich válčilo v Chorvatsku nebo Bosně?

Moc. Divili by se kolik. Bojovali i jini vojaci a zoldaci.
Název: Re: Israel a Evropa (EU)
Přispěvatel: Scooolie kdy 18. Únor 2008, 23:18:10
(http://www.sme.sk/vydania/20080218/photo/shooty.jpg)
Název: Re: Israel a Evropa (EU)
Přispěvatel: e.weissova@centrum.cz kdy 18. Únor 2008, 23:59:24
Myslím,že v Německu je již dospělá druhá generace Turku a jen velice málo,nebo by se dalo říct jen několik procent
lidí přivezených z Turecka  za  prací se  /stali Němci/.Ti prvni co přišli pracovat,byli chudí a neznali řeč,což je velmi diskriminovalo,jejich děti-to je přilíš svazovala rodina a její zvyky.A ten kdo měl štěstí a byl chytrý a ještě si vydělal dost,tak měl šanci se příspůsobit.Většina ne.A já se domnívám,že tak to je všude.Nemám pocit,že by muslimové  v Evropě chtěli jen žít a pracovat.S tou prací je to ošidné,alespoň pro ně.Jejich kvalifikace je mizerná.Chtějí jen ekonomické zabezpečení(sociálni).A poté čím dál větší požadavky:spolky,modlitebny,atd.Takže adaptace mizivá,neboli žádná.
Název: Re: Israel a Evropa (EU)
Přispěvatel: gvodrazka kdy 19. Únor 2008, 07:49:21
 ;)
Vader odpověděl za mne: Rusů bylo v posledních třenicích tam dole velmi mnoho, i když se od toho Rusko oficiálně distancovalo. Kosovo je diplomatická past na Rusy: až se znovu zachovají tak, jak se od nich očekává, budou jasně protiislámští.

"Multikulti bajky" ... ano, máte pravdu. Ostatně vrchní rabi Jonathan Sacks před nedávnem uveřejnil článek v tom smyslu, že multikulturizace vede nutně k rasové segregaci a apartheidu.

Postoj U.S.A. mne nutí povytáhnout obočí: znamená to, že uznají potencionální separátní útvary slovenských Maďarů, Podněsterskou republiku, Baskicko, a pokud se zachce nějaké Deutsche Tum v jihozápadní Africe v okolí Swakopmundu, tak i tento Volkstaat uznají? Domnívám se že, je to od Američanů nějaký nonsens a že to dopadne jak v písničce Helenky Vondráčkové a Jirky Korna: "...myslel jsem to vážně, ale nesmíš to tak brát..."

Ano - Turecko - to je náročný test a velká zatěžkávací zkouška pro Evropu - EU se stane postupně Džamahirijí. Ašchabad, Hyderabad, Islamabad, Karlsbad, Marienbad... Pokud ale nastane v Evropě výrazný protislámský a myšlenkový posun doprava, otevře se Pandořina skříňka s fašistickými přízraky. Pokud se z křesťanské církve stane znovu "církev bojovná", máme zde (jako vedlejší produkt) znovu nábožensky motivované pogromy a všichni si na nás budou vylepšovat svůj arijský kádrový profil.

Já budu asi pro změnu sedět u svého cejlonského čajíčku a taky asi u TV. Ale fakt bych raději o tom všem šmúzoval někde na Dizengoff nebo Arlosoroff. Vůbec by mi nevadilo, kdyby vedle mne ležela moje (spolehlivě vybitá) útočná puška a baret nějaké sympatické barvy.

Tak zatím nashle
;)
gv

Název: Re: Israel a Evropa (EU)
Přispěvatel: e.weissova@centrum.cz kdy 19. Únor 2008, 23:42:26
Myslím,že Němci nemohli být tak naivní.
Název: Re: Israel a Evropa (EU)
Přispěvatel: gvodrazka kdy 20. Únor 2008, 10:41:19
 8)

Jasně, to byla jen jedna z mnoha ilustrací. I když zas tak naivní v případě Sudet nebyli ? dopadlo to skoro stejně jako kdyby Henlein vyhlásil Deutsch-Bőhmen a následovala anexe do Říše. Dál už to známe. Analogie: Thaci > Kosovskoškipetarská republika > anexe Albánií.

Avšak všimněte si laskavě jedné skutečnosti: proč se tohle muselo stát ausgerechnet v Kosovu a nikoliv na Žitném ostrově, nebo Pridněstrove? Nespatřujete v tom něčí velmi silný strategický tah, který má za konečný účel zasadit islámu citelný úder? I když teď to momentálně vypadá pro islám velmi ofenzivně? Uznání Francie, VB, BRD je sice zarážející, ale chce se mi zatím pohlížet na to jako na součást širšího strategického plánu, i když to tak strašně připomíná "appeasement".

Všechny státy neuznávající Thaciho škipetarský experiment, mají doma svého kostlivce ve skříni: Čínani Tajwan a Tibet, Španělé Baskicko, Indonésie Východní Timor, Slováci Žitný ostrov, Rusové Čečnu a jiné kandidáty, a tak podobně.
Dříve či později se všichni ti, kteří neuznají Thaciho stát, musí nutně v očích islámských států vyprofilovat jako jejich odpůrci. Pak nastoupí poučka z formální logiky: Nepřítel mého nepřítele je můj co?
?Líbí? se mi Lavrov: svoje příští (nepochybně vojenské) kroky Rusko předznamenává mohutnou baráží na téma porušování zásad mezinárodního práva, aby pak pozdější kroky vypadaly, jako že Rusko hájí zákon. (Reminiscence: ruské desatero vytesané kulkami do opuky Národního muzea).

Schyluje se k velké mele.

nashle
 8)
gv
Název: Re: Israel a Evropa (EU)
Přispěvatel: fanuel kdy 20. Únor 2008, 19:20:36
Zdravím, to co se stalo s Jugoslávii je proti stranou C.K.Rakouska a jeho rozbití za účelem rozděl a panuj.Ta samá demokracie diktovala hranice a jak to dopadlo po pár letech2. svět válka a zbabělost Francie,se Anglie je toho důkazem, tedy rozuměj mír, mír,ten nikdy nebyl a nebude.Bude,ale zase prohloubení 3. světový a to z pohledu nedůvěry a narůst muslimského teroristického bratrstva,které bude vždy s něčím nespokojené, a pak si vynutí autonomii na základě demokracie.Kam noha muslima vstoupila. Je to území muslimské vážení občané EU. To jestli se má někdo přizpůsobit nebo ne nebude mít časem velký význam,dokud se EU nenaučí bojovat se státním terorismem viz Kuba,Latinská Amerika,Islámské socialistické státy komunistická Čína v oblasti lidských práv ap.Jak je vidět tak bordelu je hodně a to jsem ještě slušný.Stanek (Fanuel)

P.S Ameriko vzpamatuj se!!!!!!
Název: Re: Israel a Evropa (EU)
Přispěvatel: aaron kdy 20. Únor 2008, 21:31:04
nic dobryho z toho nekouka a bude hur :-\
Název: Re: Israel a Evropa (EU)
Přispěvatel: Scooolie kdy 20. Únor 2008, 22:24:48
Hůř už bylo. Je to paradox, ale palestinští Arabové mají alespoň někteří smysl pro realitu - Abbás dnes  možnost jednostranného vyhlášení nezávislosti odmítl. A Kurája dokonce řekl, že "vyhlášení nezávislosti jsme si už zkusili a teď bychom ji namísto vyhlašování potřebovali v praxi".

Název: Re: Israel a Evropa (EU)
Přispěvatel: Míla kdy 20. Únor 2008, 23:12:52
Vážení přátelé s velkým zájmem čtu vaše myšlenky a dá se říci, že s většinou souhlasím. Zvlášť s rozumným Scoooliem. Přiznám se, že mně z Kosova mrazí jedna podstatná skutečnost, která potvrzuje názor mých rakouských přátel, kteří před Hitlerem nejdříve utekli do Srbska a pak válku přežívali různě v Kosově. V té době a těsně po válce v Kosově bylo 90% Srbů a 10% Muslimů. A teď je to opačně. Jejich názor,  :-[ který bohužel, musím uznat je, že Muslimové získávají Evropu ne zbraněmi, ale vaginami svých žen. Pokud si to Evropa neuvědomí, tak budoucnost bude v naší menšině. Byli jste v poslední době ve Vídni ? To byl pro mně šok. Jak rychle se rozrůstají. Nebo do první třídy v G"oppingenu ve městě nastupoval jen jeden žák německé národnosti. Nemrazí vás z toho taky ? Míla  :-[
Název: Re: Israel a Evropa (EU)
Přispěvatel: e.weissova@centrum.cz kdy 20. Únor 2008, 23:59:18
Když bude moci mít každá národnostní menšina svoji samostatnost,tak kam až to dojde?
A pokud se z menšiny stane většina(Kosovo),tak celé společenství vysloužilých politiků v EU by se mělo zrušit.
Název: Re: Israel a Evropa (EU)
Přispěvatel: Scooolie kdy 21. Únor 2008, 19:47:01
Chátra právě zapálila velvyslanectví USA v Bělehradě. Nápadně to začíná připomínat Teherán koncem 70. let... Jestli si Srbové myslím že tímhle si získají sympatie světa, tak jsou pitomější, než jsem si myslel.

http://aktualne.centrum.cz/zahranici/evropa/clanek.phtml?id=521980

19:03 - Reportéři Aktuálně.cz potvrzují: Demonstrantům se podařilo zapálit americkou ambasádu v Bělehradě. "Jsme na místě. Z budovy stoupá hustý dým," píší přes sms do pražské redakce. Velvyslanectví bylo před demonstrací uzavřené a jeho pracovníci dostali pokyn jít domů. Policie ovšem budovu nestřežila. Dav vylomil dveře, lidé se dovnitř lezli i skrze okna. Budovu okamžitě zapálili.
...
19:40 - Fotoreportér Ondřej Besperát je zpátky na "základně" a popisuje, jak to vypadalo před velvyslanectvím USA: "Přišel jsem chvíli předtím, než se dav začal dobývat dovnitř. Bylo to několik stovek lidí, mnoho z nich už v podroušeném stavu. Házeli světlice a petardy. Pak vylezli do oken ambasády, vylomili mříže a hodili dovnitř asi nějaké hořlaviny, takže z těch oken vyšlehly plameny. Zajímavé bylo, že držstva srbské policie stála v okolních ulicích a nezasahovala. Je fakt, že na rozvášněný dav jich bylo málo. Asi po dvaceti minutách myslím konečně najela policie s obrněnými auty a demonstranty od ambasády vytlačila."


(http://img.aktualne.centrum.cz/126/37/1263736-demonstrace-v-belehrade.jpg)
Název: Re: Israel a Evropa (EU)
Přispěvatel: Vader kdy 21. Únor 2008, 20:44:04
Ja mam Srby rad...
Název: Re: Israel a Evropa (EU)
Přispěvatel: Scooolie kdy 21. Únor 2008, 20:48:13
Máš k tomu nějaký racionální - nebo jiný - důvod?
Název: Re: Israel a Evropa (EU)
Přispěvatel: Vader kdy 21. Únor 2008, 21:07:50
Nemam, pouze iracionalni. Musim mit ke vsemu racionalni duvod ?  :o
Název: Re: Israel a Evropa (EU)
Přispěvatel: Tomsik kdy 21. Únor 2008, 23:40:54
Ja celou kauzu moc nepobiram...same emoce, jen mi vrta hlavou, pokud za tim vsim tedy stoji USA, tak snad musej mit dobrej duvod ne?  ???
Název: Re: Israel a Evropa (EU)
Přispěvatel: fanuel kdy 22. Únor 2008, 00:17:58
Zdravím, rozděl a panuj, byznys jó byznys. Za vším hledej prachy a zase prachy.To není chátra to je vzdor beznaděje jako když rakety letí na Sderot.                                            Stanek(Fanuel)

P.S Kosovo??? To je jako Gáza.
Srbsko je jako Stát Izrael. Jsou na jedný lodi.
Název: Re: Israel a Evropa (EU)
Přispěvatel: gvodrazka kdy 22. Únor 2008, 10:20:52
 8)

V souvislosti s článkem Karla Orlíka o postoji kvarteta ke problému Gazy se mne zmocňuje naprosto iracionální přesvědčení, že shůry jakoby někdo říkal: ?Z Gazy do Sderot padá smrt a Evropa podporuje vrahy mého lidu. Proto i vy Evropané poznáte své Sderot.?
.....................
Teď některá fakta. Ukázalo se, že systém Iron Dome je neúčinný vůči raketám odpalovaným z kratšího perimetru než 4 km.
.........................
Při úvodních exposé na Konferenci o Jerušalajim prohlásila Cipi Liniová, že jejím průvodcem po vyjednávání během této konference budou ?slzy parašutistů (v r.1967) a modlitby všech věřících u Ha-Kotel.? Vrchní rabi Metzger mimo jiné prohlásil, že ?Muslimové se stejně modlí zády k Chrámové hoře a obličejem k Mecce? takže tím chtěl patrně napovědět, že v jednáních o Jerušalajim jsou mimo mísu.
Ve svém exposé se jakýsi u.s. generál Davies vyjádřil se v tom smyslu, že ?toto vedení války bude vyžadovat jiný myšlenkový přístup(?) (mindset) a v boji proti terorismu nemůžeme uplatňovat klasický způsob, tj.  získávání území, ale celé je to o lidech" ? tedy o získávání jejich sympatií.
Davies chce zřejmě naznačit, že k eliminaci terorismu bude nutno přeorientovat se ze systému klasického teritoriálního obsazování území, který nemůže být účinný v boji proti suicidálním  teroristům za tiché podpory obyvatelstva, na intenzivně propracovaný systém psychologické války, který nějakým způsobem přesvědčí muslimské obyvatelstvo obsazených území (nota bene i neobsazených), že terorismus a tím spíše suicidum je proti koránu.

...........
Co se týče úvahy Vadera o Íránu, nepovažoval bych ji za tak zas optimistickou, jako spíše mající velmi hluboký smysl. Chtělo by se mi v tom spatřovat snad i jakousi tajemnou souvislost s celou purimovou issue, kdy dny našich nejhroznějších obav byly změněny na dny našeho nejrozpustilejšího veselí. Takže asi přece jen optimistickou...


 :)
Gut šabes
gv
Název: Re: Israel a Evropa (EU)
Přispěvatel: Pepino65 kdy 22. Únor 2008, 15:56:49
Ja celou kauzu moc nepobiram...same emoce, jen mi vrta hlavou, pokud za tim vsim tedy stoji USA, tak snad musej mit dobrej duvod ne?  ???

Důvod možná ano, ale ještě neznamená, že je dobrej. Už toho taky zpackali dost.

To není chátra to je vzdor beznaděje jako když rakety letí na Sderot.                                            Stanek(Fanuel)
Za tuto větu sis vysloužil potlesk v "bojleru".
Název: Re: Israel a Evropa (EU)
Přispěvatel: e.weissova@centrum.cz kdy 22. Únor 2008, 23:57:32
Píšete tady,Izrael a Srbsko mají hodně společného,já bych k tomu přidala Mnichov 1938 a Chambrlaina a jeho větu:zachránil jsem mír.
Ještě bych chtěla říct,nedovedu si dost dobře představit život ve městě které zasahují palestinské rakety.
A už vůbec nechápu proč za tu dobu nepodnikl Izrael taková razantní opatření která by tento stav vyřešila?
Název: Re: Israel a Evropa (EU)
Přispěvatel: Míla kdy 24. Únor 2008, 22:34:57
V pátek mě ve zprávách Eretz dostal článek od Hany Mayerové "Není konzum jako konzum" . Kdo jste ho nečetl, tak doporučuji.Víte kam jezdí na nákup Izraelci ? Do Sderotu, aby podpořili obyvatele tohoto zkoušeného města. Vzpomněla jsem si v souvislosti s tím, že v kibucu u Galilejského jezera, kde jsme 3 dny bydleli, nám vyprávěl šéf, který měl ubytování na starosti, že v době války s Libanonem u nich v kibucu žili lidé včetně celých rodin z jiného kibucu, který byl ostřelován z Libanonu a jak se o ně starali. Všem dětem koupili kola, chodili tam do školy po celou dobu, dokud se nemohli vrátit. Doufám, že na takový národ musí být každý hrdý. :)
Název: Re: Israel a Evropa (EU)
Přispěvatel: Sylverlin kdy 25. Únor 2008, 23:06:38
Nemá Sderot nějaké internetové obchody? ;D
Název: Re: Israel a Evropa (EU)
Přispěvatel: Míla kdy 25. Únor 2008, 23:23:21
To opravdu nevím a možná někdo z nás to bude vědět. Tak bychom taky mohli podpořit obyvatele Sderotu, ale zamysleli jste se nad sebou, zda bychom dokázali jet ( třeba bez dětí ) nakupovat do ostřelovaného místa, kde dnes opět byly postřeleny děti? Je to obdivuhodné! Já, když si sáhnu hodně na svědomí, tak v současné době asi už ano, ale tak před 10 lety fakt nevím. ;) Proto to tak obdivuji a ti lidé mají mojí úctu. Míla
Název: Re: Israel a Evropa (EU)
Přispěvatel: gvodrazka kdy 26. Únor 2008, 07:32:02

Podle zpráv Jediot Achronot se dnešního dne dožívá v tichosti a ve stálé komatose Ariel Šaron, ležící v lékařském středisku Šeba v Tel Hašomer. Kéž by se lev probudil...

gv
Název: Re: Israel a Evropa (EU)
Přispěvatel: Samuel kdy 26. Únor 2008, 12:30:26
Myslím, že lev již k stáru přestal být lvem. Nakonec opuštění Gazy a vyhnání židovského obyvatelstva odtud proběhlo s jeho velkým přičiněním. Snad budou jiní lvi ...
Název: Re: Israel a Evropa (EU)
Přispěvatel: gvodrazka kdy 26. Únor 2008, 13:22:51
 ;)
Já vím, ale jsem přesvědčen, že kdyby se z toho vyhrabal, velice by se kál a nějak to napravil. Zásada, že jeden hřích smaže všechny předešlé zásluhy, je velmi tvrdá, ale její tvrdost je kompenzována opakem - totiž že všechny hříchy jsou smazány jednou velkou zásluhou.
Jasně, že nastoupí jiní lvi, ale tenhle ve mně vyvolává nostalgii a je mi tak nějak proti mysli ho příkře odepsat. Asi takto mluvím, protože jsem nežil v Guš Katif.

tak zatím nashle
gv
Název: Re: Israel a Evropa (EU)
Přispěvatel: Samuel kdy 26. Únor 2008, 17:26:22
Ano, je to možná tvrdé a asi mnohdy i nespravedlivé, ale takový je vlastně život obecně. Pro někoho smůlou, pro někoho štěstím je, že konečný posudek se často tvoří podle pozdějších případně posledních činů.
Název: Re: Israel a Evropa (EU)
Přispěvatel: Martin kdy 29. Březen 2008, 21:00:26
Trochu to tu po čase oživím.....

Je možné, že už jste to tu probírali.....

Pokud ne:

Židé utíkají z pařížských předměstí..........

http://www.britanniaradio.co.uk/?q=node/9060

Název: Re: Israel a Evropa (EU)
Přispěvatel: Martin kdy 5. Duben 2008, 17:57:41
O růstu antisemitismu v Evropě. Docela zajímavé, ovšem nikoliv překvapivé.

http://www.youtube.com/watch?v=A7VsJY4DsfI
Název: Re: Israel a Evropa (EU)
Přispěvatel: Tomsik kdy 5. Duben 2008, 22:48:50
O růstu antisemitismu v Evropě. Docela zajímavé, ovšem nikoliv překvapivé.

http://www.youtube.com/watch?v=A7VsJY4DsfI

Diky za odkaz  :)
Název: Re: Israel a Evropa (EU)
Přispěvatel: gvodrazka kdy 31. Březen 2009, 10:11:29
 :o
BTW- dost se mne včera ve TV zpravodajstvích dotklo, že např. Prima si z prezidenta Perese udělala jen jakousi kulisu pro pindání ohledně vládních kašpařin. Zatímco mrzutý strýc Václav pronášel a vystavoval na odiv svá moudra o podobě příští vlády, objevoval se vedle něj sedící prezident Peres zjevně bez souvislosti s obsahem (mimo kontext) zprávy a aniž by se někdo v redakci obtěžoval říci třeba něco jako: „… V.K. se vyjádřil k vládní krizi i během návštěvy …apod.“ Aspoň že si pan profesor vzal modrou kravatu jako prezident Peres.

Reputaci českého zpravodajství zachránila až Nova, která podala kompletní info servis.

Izraelský premiér navštívil Terezín
POCTA ZABITÝM - Terezín - Obětem holokaustu se včera poklonil izraelský prezident Šimon Peres v doprovodu české hlavy státu Václava Klause. Na Národním hřbitově v Terezíně nejprve...celý článek


Na MF Dnes se pro změnu zase nedokázali rozhodnout, jaký titul má vlastně prezident Peres.

http://zpravy.idnes.cz/mfdnes.asp?r=z_domovaa&v=076&c=1165980

Název: Re: Israel a Evropa (EU)
Přispěvatel: Scooolie kdy 3. Listopad 2009, 17:35:35
Tak nám Česká republika nepřijala "včas" euro, roky jsme poslouchali kňučení eurofilů a exportní lobby a ejhle... ono na moje slova došlo!

http://byznys.lidovky.cz/krize-se-cesku-temer-vyhnula-diky-korune-a-neprijeti-eura-pmi-/statni-pokladna.asp?c=A091103_092518_statni-pokladna_nev

  Česká republika se dočkala pochvaly za to, že nespěchala s přijetím společné evropské měny. Podle hlavního ekonoma Evropské banky pro obnovu a rozvoj (EBRD) Erika Berglofa se tím vyhnula hlubším dopadům světové finanční krize.

A táž ostražitost samozřejmě platí i pro Izrael.