Israel F1 Futures
Ramat Gan, Izrael
V týdnu od 05/03/2018

Vítěz dvouhry: David Poljak (ČR)
Finále čtyřhry: Bar Cuf Bocer (Izrael)/Musialek (Francie) - Yannai Barkai/Alon Elia (oba Izrael) ... 6:4, 6:4

2. kolo
D. Sela - King (USA) ... 0:6, 3:6 - Dudi vyřazen, ale postoupil do hlavního turnaje dvouhry jako lucky loser

ATP Challenger

Edan Lešem (Izrael) - nasazen do kvalifikace dvouhry jako č. 3 - vyřazen v 2. kole
---

Israel F2 Futures
Ramat Hašaron, Izrael
V týdnu od 12/03/2018

Finále dvouhry: Yšai Oliel (Izrael) - Heliövaara (Finsko) ... 1:6, 3:6
Vítězové čtyřhry: Heliövaara/Niklas-Salminen (oba Finsko)
---
ITF Women´s Circuit
Turnaj č. 1

Vítězka dvouhry: Scholsenová (Belgie)
Vítězky čtyřhry: Barnettová/Nichollsová (obě Británie)

Vítěz dvouhry: Marcora (Itálie)
Vítězové čtyřhry: Kaleničenko/Užylovskij (oba Ukrajina)

1. kolo (osmifinále)
Jonathan Erlich (Izrael)/Skupski (Británie) - 2. nasazení - Margaroli (Švýcarsko)/Mies (SRN) ... 4:6, 6:1, 10:3

Čtvrtfinále
J. Erlich/Skupski - Bednarek (Polsko)/Robert (Francie) ... 6:4, 5:7, 7:10 - Jonathan s partnerem vyřazeni

3. kolo
D. Chazanjuková - Bouzková (ČR - 7. nasazená) ... 2:6, 7:5,  5:7 - Deniz vyřazena

Čtyřhra
Jonathan Erlich (Izrael)/Nielsen (Dánsko) - Hsieh/Yang (oba o. Čína) ...  7:6, 7:6

Čtvrtfinále
J. Erlich/Nielsen - bratři Ratiwatanaovi (Thajsko - 2. nasazení) ... 0:6, 6:3, 6:10 - Jonathan s partnerem vyřazeni

Vítěz dvouhry: Bega (Itálie)
Vítězové čtyřhry: Niklas-Salminen (Finsko)/Orlov (Ukrajina)

Vítězky čtyřhry:
Maya Tahanová (Izrael)/Madeleine Kobeltová (USA)
---
ITF Men´s Circle
Israel F5 Futures

Vítěz dvouhry: Peter Kobelt (USA)
Vítězové čtyřhry: Härteis (SRN)/Larriére (Francie)
---
Estoril Open
Estoril, Portugalsko
ATP World Tour 250

Čtyřhra
Jonathan Erlich (Izrael)/Lipsky (USA) - Elias/Sousa (Portugalsko) ... 6:2, 2:6, 9:11 - Jonathan s partnerem vyřazeni
---
Seoul Open Challenger
Soul, Jižní Korea

Dvouhra
1. kolo
Dudi Sela (Izrael - nasazený jako č. 2) - Wu (k. Čína) ... 3:6, 6:2, 0:6 - Dudi vyřazen

Čtyřhra
Dudi Sela (Izrael)/Reid (Austrálie) - nasazení jako č. 4 - Peliwo/Schnur (oba Kanada) ... 1:6, 6:3, 10:8

Čtvrtfinále
D. Sela/Reid - Ito (Japonsko)/McDonald (USA) ... 4:6, 5:7 - Dudi s partnerem vyřazeni
---
Puerto Vallarta Open
Puerto Vallarta, Mexiko (západní pobřeží)

Čtyřhra
Edan Lešem (Izrael)/Humbert (Francie) - Lock (Zimbabwe)/Romboli (Brazílie) - 4. nasazení ... 4:6, 6:7 - Edan s partnerem vyřazeni

**
92
Sport / FOTBAL: ERAN ZAHAVI V KANTONU 2018
« Poslední příspěvek od mrstejskal kdy 2. Březen 2018, 07:42:40 »
V pátek 02/03/2018 začalo v komunistické Číně nový ročník nejvyšší fotbalové soutěže – superligy. K jejím hvězdám patří, jak čtenáři tohoto serveru dobře vědí, Eran Zahavi. V sezoně 2017 získal hned dva tituly: stal se Hráčem roku a držitelem Zlaté kopačky.

Zlatou kopačku získal za 27 gólů, které vsítil za svůj klub Kanton (Guangzhou)  R&F. Jeho řady posílil v létě 2016, kdy odešel z Maccabi Tel Aviv. (Ve stejném klubu působil i Tal Ben Haim, izraelská posila Sparty Praha – ovšem s viditelně horšími výsledky.)

Není divu, že o Zahaviho projevily zájem další kluby čínské superligy. Proto muselo vedení Kantonu R&F (z anglického Rich and Force) finančně přitlačit. V pondělí 26. února podepsalo se Zahavim novou tříletou smlouvu, o které izraelské servery píší, že je nej v dějinách tamního sportu. Zajišťuje izraelskému útočníkovi 10 milionů dolarů za jednu sezonu. Ovšem nejen to. Smlouva má exkluzivní dodatek, v němž se klub zavazuje vyplatit Zahavimu:

-  20 tisíc dolarů za každý vstřelený gól
-  1 milion dolarů, pokud se opět stane králem superligových střelců
-  další milion, pokud se Kanton R&F získá titul  mistra superligy a
-  500 tisíc dolarů, pakliže mužstvo postoupí do asijské (AFC) Ligy mistrů.(Postoupit do asijské Champions League se Kantonu R&F loni nepodařilo; mezi 16 týmy skončil pátý, přičemž z kontinentální Číny postupují pouze tři kluby.)

Je to dostatečná motivace? Uvidíme. První ligový zápas čeká Zahaviho a jeho tým, jak již uvedeno, v pátek druhého března. Nebude to mít ovšem snadné. V městském derby se utká s Kantonem Evergrande Taobao – to znamená s úřadujícím mistrem.

10/03/2018
Kanton R&F - Dalian Yifang ... 2:0 - druhý gól Kantonu vstítil Zahavi v 65. minutě (má celkem 4)

3. kolo
18/03/2018
Kanton R&F - Šanghaj SIPG ... 2:5 - první gól Kantonu vstítil ve 4. minutě Zahavi (5)

4. kolo
31/03/2018
Changchung Yatai - Kanton R&F ... 1:2 - první gól Kantonu vsítil v 78. minutě Zahavi (6)

21/04/2018
Kanton R &F - Shandong Luneng ... 2:4 - Zahavimu se nedařilo; nedal gól ze hry a navíc neproměnil penaltu
(Nedaří se ani týmu: po sedmém kole je devátý.)

Osmé kolo
29/04/2018
Chongqing Lifan - Kanton R&F ... 0:1 - Zahavi vyšel opět gólově naprázdno

9. kolo
05/05/2018
Kanton R&F - Šanghaj Šenhua ... 4:2 - Zahavi dal gól (svůj sedmý) a na dva přihrál

10. kolo
11/05/2018
Peking  Guoan - Kanton R&F ... 2:2 - oba góly Kantonu dal Zahavi (12. + 75. min);  na konté jich má devět

11. kolo
19/05/2018
Kantin R&F - Henan Jianye ... 1:1 - Zahavi neskóroval a neproměnil penaltu!

12.kolo
17/07/2018
Tianjin Quanjian - Kanton R&F ... 2:1 - gól Kantonu vsítil v 88. minutě Zahavi (jeho 10. gól v superlize)

13. kolo
22/07/2018
Kanton R&F - Guizhou Zhicheng ... 1:1 - Zahavi neskóroval

14. kolo
28/07/2018
Hebei - Kanton R&F ... 2:2 - Zahavi jeden gól vsítil (v 18. minutě - svůj jedenáctý) a na jeden přihrál

15. kolo
01/08/2018
Kanton R&F - Peking Renhe ... 4:1 - jeden ze čtyř gólů vstřelil Zahavi v 59. minutě (jeho dvanáctý)

16. kolo
05/08/2018
Derby Kanton R&F - Kanton Evergrande ... 2:4 - Zahavi snížil penaltou v čase 90+1 (jeho třináctý gól)

17. kolo
10/08/2018
Dalian Yifang - Kanton R&F ... 3:0

18. kolo
15/08/2018
Šanghaj SIPG - Kanton R&F ... 3:1 - Zahavi snížil v čase 90+3 (jeho14. gól)

19. kolo
18/08/2018
Kanton R&F - Chuangchung Yatai  ... 5:2 - Zahavi dal 4. a 5. gól zápasu (73. a 90. minuta) - jeho 15. a 16. branka
---
20. kolo
26/08/2018
Jiangsu Suning - Kanton R&F ... 2:0

21. kolo
01/09/2018
Kanton R&F - Tianjin Teda ... 2:0 - Zahavi otevřel skóre ve 27. minutě (jeho 17. gól)

Shanghai Shenhua - Kanton R&F .. 3:1 - Zahavi na soupisce chyběl

Špatná zpráva: 5. října 2018 informoval skotský The Herald (a další média), že Eran Zahavi nenastoupí v Lize národů UEFA ve čtvrtek 11. října proti Skotsku, protože je zraněn. Jde o  částečně zpřetrhané vazy na chodidle. Ze stejného důvodu má absenci také v čínské superlize.

27/10/2018
Kanton R&F - Tinjin Quanjian ... 2:6 - jeden gól Kantonu vstřelil Zahavi (jeho osmnáctý v superlize), ovšem neproměnil penaltu - v každém případě se vrátil po delší zdravotní přestávce do hry

28. kolo
02/11/2018
Guizhon Zhicheng - Kanton R&F ... 0:2 - první gól vstřelil Zahavi (jeho devatenáctý)

29. kolo
07/11/2018
Kanton R&F - Hebei ... 2:1 hosté si vstřelil v 10. minutě vlastní gól, pak za Kanton skóroval v 53. minutě Zahavi - zaznamenal svoji dvacátou branku

30. kolo - poslední
Peking Renhe - Kanton R&F ... 0:0

Klub Kanton R&F skončil na desátém místě, Eran Zahavi vsítil 20 gólů a v tabulce střelců se umístil na třetí pozici. Loňské prventsví neobhájil.
---

Pohár "FA Cup"
Zahaviho klub Kanton R&F vstoupil do poháru až v šestnáctifinále. V něm porazil Wuhan Chufeng Heli na jeho hřišti 2:0 a úspěšný byl také v osmifinále. Hrál na hřištim  klubu Shenyang Urban FC, kde zvítězil 2:1. Ani v jedom z těchto zápasu Zahavi neskóroval.

Čtvrtfinále
1. zápas
08/07/2018
Jiangsu Suning - Kanton R&F ... 0:0

Odveta
25/07/2018
Kanton R&F - Jiangsu Suning ... 3:2 - dvěma góly k postupu do semifinále příspěl Zahavi. Nejprve  ve 42. minutě a pak, za stavu 2:2, v čase 90+7 proměnil penaltu!

Sport / JUDO: DALŠÍ ÍRÁNSKÁ ŠAŠKÁRNA
« Poslední příspěvek od mrstejskal kdy 26. Únor 2018, 20:37:13 »
 Od pátku do neděle (23-25/02/2018) se v německém Düsseldorfu konal judistický grandslam. V mužské kategorii do 73 kg se íránský borec Mohammad Mahdi Brimanloo postaral o trapnou komedii.

Podíváme-li se na pavouka poolu C, najdeme tam ve vyobrazení 1. kola jedno políčko prázdné. V něm měla být původně dvě jména: DELPOPOLO (USA) a BRIMANLOO (Írán). Vítěz tohoto klání by pokračoval do 2. kola, kam volným losem postoupil izraelský judista BUTBUL.

Už to bylo samo o sobě zajímavé: nabízela se otázka, jak by se Íránec zachoval, kdyby  Američana porazil, když bylo od počátku jasné, že jeho příštím soupeřem bude Izraelec. Anebo jinak: co by udělal, aby v duelu s Delpopolem nezvítězil.

Do těchto úvah vstoupila skutečnost, že Američan musel kvůli zranění souboj odříci. Noční můra pro Brimanlooa: nyní i on byl přímým postupujícím do 2. kola. Duel s izraelským judistou byl neodvratný. Něco takového se ovšem v Íránu rovná vlastizradě, pravidla nepravidla.

Přišlo spásné řešení. Íránec si před vážením způsobil nadváhu, tím byl ve své kategorii diskvalifikován a vyhnul se střetnutí s Izraelcem, který tak postoupil bez boje do semifinále poolu C. V dalších bojích se Butbulovi dařilo střídavě, nicméně přes opravná kola vybojoval bronzovou medaili.

Brimanloo si možná vyslouží titul národního hrdiny, který bojkotoval judistu sionistické entity,nicméně zachoval se proti všem sportovním pravidlům a principům fair play. Měl by být po zásluze potrestán. Najde k tomu Mezinárodní judistická federace dostatek odvahy?

VÝSLEDKY IZRAELSKÝCH JUDISTŮ V DÜSSELDORFU (do 7. místa)

Baruch Šmailov (66kg) … BRONZ
Tal Flicker (66kg) … 7. místo
Tohar Butbul (73kg) … BRONZ
Or Sasson (+100kg) … 7. místo
94
Politika v Zemi Izrael / Re:Je Benjamin Netanjahu dobrý nebo špatný vůdce Izraele?
« Poslední příspěvek od fanuel kdy 24. Únor 2018, 16:42:03 »
Na hlavní stránce se pod článkem Obama nespokojen s Netanjahuovým vítězstvím ve volbách rozběhla zajímavá debata o tom, zda z dlouhodobého hlediska je Benjamin Netanjahu dobrým vedoucím představitelem Izraele, který prozíravě, konzervativně avšak s jasným cílem na očích vede zemi, či naopak špatným vůdcem, který je nerozhodný a bez dlouhodobé vize.

Protože téma by neměla zapadnout, lze v něm pokračovat zde.
Ve složítých dobách je osud příznivý BIBI..dnes víc než jindy musí být rozhodnost zajistit územni celistvost Státu ISRAEL... 8)
Fanuel
95
Všeobecná diskuse / Re:Téma Sýria
« Poslední příspěvek od cogavec kdy 12. Únor 2018, 22:50:30 »
Ruský zásah v Sýrii je možno hodnotit jako geopolitický úspěch tohoto státu.Rusko výrazně přispělo k porážce IS v Sýrii jako státního útvaru,IS teď tam již existuje jen jako jedna z teroristických skupin.Ale Rusko sleduje i jiné cíle,zde se podle mého skrývá nebezpečí.

Ruský zásah pomohl posílit íránský vliv v oblasti.Íránský vliv zesílil taky v Iráku,teď se mohou smát,turecký vpád do severní Sýrie oslabuje americkou pozici,tím že odčerpává síly kurdských bojovníků z východu,kteří se přemisťují na západ k Afrinu.Navíc v Sýrii působí i Číňané,vzniká složitá těžko odhadnutelná situace.

Írán neskrývá své zlé úmysly vůči Izraeli.Situace se stává nebezpečnější než doposud byla pro Izrael,větší vojenský střet v blízké budoucnosti by nebyl překvapením.

Zde některé články k poslednímu vývoji v oblasti:

[/size][size=78%] [/size]
96
Sport / Holon v LM: Vyřazení
« Poslední příspěvek od mrstejskal kdy 7. Únor 2018, 23:34:11 »
Předcházela tomu porážka v posledním zápase. Výsledek a tabulka výše ...
97
Hyde Park / GUGI SI SPLNIL PŘÁNÍ ♥♥♥♥♥♥♥
« Poslední příspěvek od gvodrazka kdy 5. Únor 2018, 12:02:52 »
GUGI SI SPLNIL PŘÁNÍ - TISÍC & JEDEN PÍSEMNÝ PŘÍSPĚVEK. NO, A TO UŽ SNAD STAČILO ... :D

SE SVÝMI MILÝMI ČTENÁŘI SE LOUČÍ MAGIC ORLANDO. 8)
98
Hyde Park / GUGI SI HRAJE ▀▄▀▄▀▄▀▄▀▄▀
« Poslední příspěvek od gvodrazka kdy 5. Únor 2018, 11:37:31 »
GUGI OBDIVUJE NADČASOVOST BARUCHA BENEDICTA aneb BACHA! .....
99
Sport / ZIMNÍ OH 2018 (k)
« Poslední příspěvek od mrstejskal kdy 4. Únor 2018, 16:32:11 »

IZRAELSKÉ VÝSLEDKY
Krasobruslení - soutěž  družstev (10 zemí)