Poslední příspěvky

Stran: 1 2 [3] 4 5 ... 10
21
Sport / Dobrá zpráva: Tlak IJF přinesl své ovoce
« Poslední příspěvek od mrstejskal kdy 3. Září 2018, 21:24:07 »
V červenci jsme v článku „Konečně! IJF reaguje na protiiztraelskou diskriminaci“ (21/7/2018) informovali o tom, že Mezinárodní judistická federace (IJF) dala dvěma arabským státům nůž na krk. Buď se při pořádání judistických podniků se zahraniční účastí budou chovat ke všem zúčastněným zemím stejně, nebo mohou na roli hostitelů zapomenout.

Jmenovitě šlo o Spojené arabské emiráty a Tunisko.  První jmenovaná země měla hostit v říjnu 2018 judistický grandslam. V tuniské metropoli by se měla konat v lednu 2019 Grand Prix.

Co vedlo IJF k tak razantnímu kroku? Projevy diskriminace vůči izraelským sportovcům.

Na loňském grandslamu v Abú Zabí  nesměli vystupovat se symboly svého státu, ale pod hlavičkou IJF. Když stanul na stupních vítězů zlatý Tal Flicker (kategorie do 66 kg), místo izraelské hymny Hatikvy se hrála hymna IJF; ke stropu nestoupala modrobílá vlajka s Davidovou hvězdou, ale vlajka IJF.

Totéž, pokud jde o vlajku, se opakovalo ještě čtyřikrát: bronzové medaile vybojovali Sasson (+100 kg), Palčik (100 kg), Butbul (73 kg) a Cohenová (52 kg).

Podobné diskriminace a hrubého porušení fair play vůči Izraelcům se dopustili organizátoři tohoto judistického podniku v Emirátech také v minulosti.

Ještě skandálněji se zachovalo vůči izraelské výpravě Tunisko. Tentokrát šlo o juniorské mistrovství světa v taekwondu, které letos v dubnu hostilo město Hammamet. Tamní soud bez skrupulí zakázal Izraelcům účast – z politických důvodů.

Všechny tyto skutečnosti přiměly IJF k tomu, aby si od pořadatelů judistických akcí v Emirátech a Tunisku vyžádala písemné garance, že napříště nebude docházet k diskriminaci některého z účastníků a že sportovci všech přihlášených států budou mít stejné podmínky. (Což konkrétně znamená, že s izraelskými judisty bude zacházeno stejně jako se všemi ostatními ve všech ohledech, tzn. že budou moci vystupovat se symboly svého státu a v případě vítězství bude hrána jejich národní hymna.)

Tunisko zatím nereagovalo, Emiráty však ano. V pondělí 3. září 2018 se na webu IJF objevila zpráva -  „breaking news“ s titulkem „Israelis welcome to the Abu Dhabi Judo Grand Slam“ (Izraelci vítáni na judistickém grandslamu v Abú Zabí).

V textu se píše, že IJF s potěšením oznamuje, že Judistická federace Spojených arabských emirátů v oficiálním dopise ze dne 2. září 2018 sdělila, že všechny národy účastnící se grandslamu v Abú Zabí budou mít stejné podmínky. Což znamená, uvádí web IJF, že toto historické rozhodnutí umožní všem národům, aby zobrazovaly své národní symboly a aby byly hrány jejich národní hymny, a to  včetně Izraele. V důsledku toho ITJ vrátila abúzabský grandslam do sportovního kalendáře. Konat se bude od 27. do 29. října 2018.

Důvod k radosti? Ano - byť s výhradou. Vyjadřujeme tu potěšení nad něčím, co by mělo být naprosto samozřejmé. V tomto prapodivném světě ovšem nikoli: normální věci si musíme doslova vynutit. Pod pohrůžkou sankcí. Teprve pak druhá strana, alespoň občas, porozumí a přistoupí na civilizovaná pravidla hry platná pro všechny.

Věřme, že závěr předchozí věty bude platit i při samotném průběhu judistického grandslamu v Emirátech.
22
Sport / Becková ani v Oregonu neprošla cutem
« Poslední příspěvek od mrstejskal kdy 1. Září 2018, 17:05:26 »
Viz výše ...
23
Sport / Evropská liga: Už bez izraelských klubů. Padlo i Maccabi TA
« Poslední příspěvek od mrstejskal kdy 31. Srpen 2018, 07:56:08 »
Viz výše ...
24
Sport / Eran Zahavi se vrací
« Poslední příspěvek od mrstejskal kdy 26. Srpen 2018, 20:53:47 »
Když Izrael prohrál 2. září 2017 v  Haifě kvalifikační zápas s Makedonií o účast na fotbalovém MS 2018 (0:1), domácí fanoušci dali svou nespokojenost hlasitě najevo. Tehdejší kapitán národního týmu Eran Zahavi  neudržel nervy na uzdě a v 87. minutě si strhl z paže kapitánskou pásku a odhodil ji na trávník.

Byl za to potrestán ročním vyloučením z reprezentačního výběru. Den poté, v neděli 3. září 2017, se sice omluvil a uznal svoji chybu, současně ale oznámil, že z reprezentace odchází definitivně. Šéf fotbalového svazu Ofer Eini k případu řekl, že hodnoty cti a sportovní duch musí stát nad jakýmkoli výsledkem na trávníku.

Rok poté je všechno jinak. V neděli 26. srpna 2018 bylo oznámeno, že Zahavi, který si vede velice dobře v nejvyšší fotbalové soutěži kontinentální Číny (hraje za klub Kanton R&F, což sledujeme na jiné stránce), se k národnímu týmu vrací. Měl by být posilou v nadcházejících zápasech Ligy národů UEFA.

Opět se potvrdila platnost sloganu „nikdy neříkej nikdy“.

**
25
Sport / K trestu pro šéfa Palestinského fotbalového svazu
« Poslední příspěvek od mrstejskal kdy 24. Srpen 2018, 20:54:51 »
Vzpomínáte? Letos 9. června, cestou na MS do Ruska, měl hrát argentinský národní fotbalový tým přátelský zápas s výběrem Izraele. Na  jeruzalémském Teddyho stadionu.

Argentinci, pod dojmem výhrůžek – na internetu se objevily dresy potřísněné krví a výhrůžky adresované jejich  hráčům a příbuzným – přátelský duel nakonec odpískali. Tím aféra ovšem neskončila.

Když se Arabové z Předjordánska dozvěděli, že zápas se bude hrát v Jeruzalémě, spustili hysterický povyk.  V čele kampaně stál šéf Palestinské fotbalové asociace Jibril Rajoub. Lionela Messiho vyzval, aby do Izraele na zápas nejezdil, protože by tím – volně interpretováno - lakoval na růžovo obraz izraelského rasismu a zločinů okupace.

A pokud by ho čirou náhodou Messi nehodlal poslechnout, obrátil se Rajoub na všechny fotbalové fanoušky v arabském a muslimském světě s výzvou, aby spálili trička s Messiho portrétem a jeho fotografie. Přesně podle známého modelu: buď bude stoprocentně po našem, nebo ... .Tentokrát jde o pálení symbolů. Příště může jít o teror.

Izraelci si u FIFA na Rajouba stěžovali – a v pátek 24. srpna se dočkali odpovědi. Zdá se, že se blýská na lepší časy. Ze všech stran protěžovaní palestinští Arabové se tentokrát zastání nedočkali. Jibril Rajoub byl disciplinární komisí FIFA potrestán.

Kromě finanční pokuty ve výši 20 tisíc švýcarských franků má 12měsíční zákaz vstupu na fotbalová utkání. Přesněji: nesmí navštěvovat fotbalové zápasy a soutěže v žádné oficiální funkci, což mj. zahrnuje zákaz účasti na mediálních aktivitách na stadionech a v jejich blízkém okolí během hracích dnů.

(Nejde tedy přímo o to, že by rok nesměl zastávat žádnou fotbalovou funkci, jak psaly některé české servery, ale o „match suspension“. V prohlášení FIFA je uvedeno: „Mr Rajoub will not be able to attend football matches or competitions in any official capacity, which includes, among others, participating in media activities at stadiums or in their vicinity on matchdays.“)

Důvod je zřejmý: Rajoub podle vyjádření disciplinární komise porušil článek 53 disciplinárního řádu FIFA (Podněcování k nenávisti a násilí), v němž je uvedeno:

Hráč nebo funkcionář, který jiné veřejně podněcuje k nenávisti nebo násilí, bude potrestán pozastavením účasti na zápasech nejméně na 12 měsíců a pokutou ve výši minimálně 5 tisíc švýcarských franků.  V závažných případech, zejména bylo-li porušení (čl. 53) spácháno za použití masových médií (například tiskem, rozhlasem nebo televizí), nebo pokud se uskuteční během hracího dne na stadionu nebo v jeho blízkosti, bude minimální pokuta činit 20 tisíc švýcarských franků.

Šéf Palestinského fotbalového svazu byl tedy usvědčen z té horší varianty. Po právu. Ano, u palestinských Arabů  jde pouze o vrchol ledovce. Právě proto  nemohu než vyjádřit naději,  že tímto případem  odhalování pravdy  o arabské protiizraelské nenávisti nekončí. A nejen ve sportu.

**


26
Sport / PARALYMPIJSKÉ PLAVÁNÍ: ME 2018
« Poslední příspěvek od mrstejskal kdy 22. Srpen 2018, 13:54:12 »
Místo: Dublin, Irsko
Termín: 12-19/08/2018


MEDAILE PRO IZRAEL

Zlato (3)
Inbal Pezarová ... 200 m volný způsob ženy, kategorie S5
Ami Omer Dadaon ... 100 m volný způsob muži/ S4 + 150 m polohový závod muži SM4

Stříbro (3)
Ami Omer Dadaon ... 200 m volný způsob muži/S4 + 50 m prsa muži/SB3
Mark Malyar ... 400 m volný způsob muži/S7

Bronz (6)
Mark Malyar ... 100 m znak muži/S7 + 100 m prsa muži/SB6
Iyad Šalabi ... 150 m polohový závod muži/SM3
Yoav Valunsky ... 400 m volný způsob muži/S6
Inbal Pezarová ... 100 m volný zůsob ženy/S5
Erel Halevyová ... 400 metrů volný způsob ženy/S7

Izrael skončil v 12 medailemi v hodnocení národů na 10. místě mezi 28 zúčastněnými státy. 

**
27
Sport / FOTBAL: NEJVYŠŠÍ LIGA 2018/2019
« Poslední příspěvek od mrstejskal kdy 22. Srpen 2018, 12:54:12 »
Zahájení úvodního kola ... 25/08/2018
Změny oproti předchozímu ročníku:
- sestoupily Hapoel Akko a Hapoel Aškelon
- z 2. národní ligy přišly Hapoel Tel Aviv a Hapoel Hadera
- Tomáš Pekhart už není členem kádru Hapoelu Beerševa (v srpnu 2018 odešel do 2. španělské ligy na Kanárské ostrovy); Tomáš Sivok zůstává v Maccabi Petach Tikva


Zajímavosti: Za Bejtar T. Jeruzalém nastupují dva Slováci: Jakub Sylvestr a Erik Sabo. Jordi Cruyff odešel k 01/06/2018 jako hlavní kouč Maccabi TA; nahrazen byl srbským trenérem Vladimirem Ivičem. --- Změna: Erik Sabo  figuroval v září 2018 na soupisce Hapoelu Beerševa.

ZÁKLADNÍ ČÁST
1. kolo
Ašdod - Bnej Jehuda TA ... 25/8 ... 1:0
Hadera - Hapoel TA ... 25/8 ... 2:1
H. Haifa - Netanya ... 25/8 ... 5:0
Kirjat Šmona - H. Beerševa ... 25/8 ... 1:1
Bnej Sachnin - Raanana ... 26/8 ... 0:0
Maccabi TA - M. Haifa ... 26/8 ... 2:0
M. Petach Tikva - B. T. Jeruzalém ... 27/8 ...  4:1

Tabulka po prvním kole
1. H. Haifa ... 3 body ... gólová diference +5
2. M. Petach Tikva ... 3 ... +3
3. Maccabi TA ... 3 ... +2
4. Hadera ... 3 ... +1 ... 2 vstřelené góly
5. Ašdod ... 3 ... +1 .. 1

6./7. Kirjat Šmona/H. Beerševa ... 1 ... 0 ... 1
8./9. Raanana/Bnej Sachnin ... 1 ... 0 ... 0

10. Hapoel TA ... 0 ... -1 ... 1
11. Bnej Jehuda ... 0 ... -1 ... 0
12. M. Haifa ... 0 ... -2
13. B. T. Jeruzalém ... 0 ... -3
14. Netanya ... 0 ... -5
---
2. kolo
Raanana - Kirjat Šmona ... 1/9 ... 2:1
M. Haifa - Ašdod ... 1/9 ... 2:0
Netanya - Bnej Sachnin ... 1/9 ... 1:1
Hapoel TA - M. Haifa ... 1/9 ...
Bnej Jehuda - M. Petach Tikva ... 2/9 ... 2:2
H. Beerševa - Maccabi TA ... 2/9 ... 1:1
B. Jeruzalém - Hadera ... 3/9 ... 0:1

Tabulka po 2. kole
1. Hadera ... 6
2. M. Petach Tikva ...  4 ... +3
3. Maccabi TA ... 4 ... +2
4. Raanana ... 4 ... +1
5. H. Haifa ... 3 ... +4
6. /7. M. Haifa/Hapoel TA ... 3 ...  0
8. Ašdod ... 3 ... -1
9. H. Beerševa ... 2 ... 0 ... 2 v. g.
10. Bnej Sachnin ... 2 ... 0 ... 1 v.g.
11./12. Bnej Jehuda/Kirjat Šmona ... 1 ... -1
13. Netanya ... 1 ... -5
14. Bejtar T. Jeruzalém ... 0
---
3. kolo
Maccabi TA - Raanana ... 15/9 ... 4:1
M. Petach Tikva - Hadera ... 15/9 ... 1:1
Bnej Sachnin - Hapoel TA ... 15/9 ... 1:1
Ašdod - H. Beerševa ... 15/9 ... 1:0
Kirjat Šmona - Netanya ... 16/9 ... 1:0
Bnej Jehuda - M. Haifa ... 16/9 ... 1:1
H. Haifa - Bejtar T. Jeruzalém ...17/9 ... 2:2

Tabulka po 3. kole
1. Maccabi TA ... 7 ... +5
2. Hadera .. 7 ... +2
3. Ašdod ... 6
4. M. Petach Tikva ... 5
5. H. Haifa ... 4 ... +4
Dělené 6. místo M. Haifa/Hapoel TA/Kirjat Šmona ... 4 ... 0 ...  3 v. g.
9. Raanana ... 4 ... -2
10. Bnej Sachnin ... 3
11. Bnej Jehuda ... 2 ... -1 ... 3 v. g.
12. H. Beerševa ... 2 ... -1 ... 2 v. g.
13. Bejtar T. Jeruzalém ... 1 ... -4
14. Netanya ... 1 ... -6
---
4. kolo
Hapoel TA - Kirjat Šmona ... 22/9 ... 0:0
Raanana - Ašdod ... 22/9 ... 1:1
M. Haifa - M. Petach Tikva ... 22/9 ... 1:2
Netanya - Maccabi TA ... 22/9 ... 1:2
Hadera . H. Haifa ... 24/9 ... 2:0
H. Beerševa - Bnej Jehuda ... 24/9 ... 0:0
B. T. Jeruzalém - Bnej Sachnin ... 24/9 ... 3:2

Tabulka po 4. kole
1. Maccabi TA ... 10 ... +6
2. Hadera ... 10 ... +4
3. M. Petach Tikva ... 8
4. Ašdod ... 7
Dělené 5. místo  Hapoel TA/Kirjat Šmona ... 5 ... 0 ... 3 v.g.
7. Raanana ... 5 ... -2
8. H. Haifa ... 4 ... +2
9. M. Haifa ... 4 ... -1
10. B. T. Jeruzalém ... 4 ... -3
11. Bnej Sachnin ... 3 ... -1 ... 4 v. g.
12. Bnej Jehuda ... 3 ... -1 ... 3 v. g.
13. H. Beerševa ... 3 ... -1 ... 2 v. g.
14. Netanya ... 1
---
5. kolo
M. Petach Tikva - H. Haifa ... 29/9 ... 1:1
Bnej Sachnin - Hadera ... 29/9 ... 1:2
Ašdod - Netanya ... 29/9 ... 1:4
K. Šmona - B. T. Jeruzalém ... 29/9 ... 2:0
Bnej Jehuda - Raanana ... 1/10 ... 3:0
M. Haifa - H. Beerševa ... 1/10 ... 0:0
Maccabi TA - Hapoel TA ... 1/10 ... 0:0

Tabulka po 5. kole
1. Hadera ... 13
2. Maccabi TA ... 11
3. M. Petach Tikva ... 9
4. Kirjat Šmona ... 8
5. Ašdod ... 7
6. Bnej Jehuda ... 6 ... +2
7. Hapoel TA ... 6 ... 0
8. H. Haifa ... 5 ... +2
9. M. Haifa ... 5 ... -1
10. Raanana ... 5 ... -5
11. H. Beerševa ... 4 ... -1
12. Netanya ... 4 ... -4
13. B. T. Jeruzalém ... 4 ... -5
14. Bnej Sachnin ... 3
---
6. kolo
06/10/2018
Raanana - M. Haifa ... 1:1
H. Haifa - Bnej Sachnin ... 0:3
Netanya - Bnej Jehuda ... 1:3
H. Beerševa - M. Petach Tikva ... 4:1
07/10
Hadera - Kirjat Šmona ... 1:0
B. T. Jeruzalém - Maccabi TA ... 0.2
8/10
Hapoel TA - Ašdod ... 0:0

Tabulka po 6. kole
1. Hadera ... 16
2. Maccabi TA ... 14
3. Bnej Jehuda ... 9 ... +4
4. M. Petach Tiva ... 9 ... +1
5. Kirjat Šmona ... 8 ... +1
6. Ašdod ... 8  ... -3
7. H. Beerševa ... 7 ... +2
8. Hapoel TA ... 7 ... 0
9. Bnej Sachnin ... 6 ... +1
10. M. Haifa ... 6 ... -1
11. Raanana ... 6 ... -5
12. H. Haifa ... 5
13. Netanya 4 ... -6
14. B. T. Jeruzalém ... 4 ... -7
---Pokračování příště ...
28
Sport / Aktuálně z Toto Cupu
« Poslední příspěvek od mrstejskal kdy 22. Srpen 2018, 08:37:52 »
Viz výše...
29
Sport / MODERNÍ GYMNASTIKA 2018
« Poslední příspěvek od mrstejskal kdy 20. Srpen 2018, 10:23:30 »
IZRAELSKÉ ÚSPĚCHY V PŘEHLEDU

Mistrovství Evropy
01-03/06/2018
Guadalajara, Španělsko


Juniorky
Valeria Sotsková ... kužele - BRONZ
Adi Asia Katzová ... stuha ... 5. místo

Seniorky
Linoy Ašramová ... víceboj ... 4. místo (75,020 bodů), přičemž obruč ... 3. místo (20,050)/míč ... 1. místo (20,350)/kužele ... 3. místo (18,820)/stuha ... 9. místo (15,800)

Soutěže WORLD CUP SERIES
Sofie, Bulharsko
30/3-01/04/2018
Linoy Ašramová ... víceboj - BRONZ/stuha - ZLATO

Pesaro, Itálie
13-15/04/2018
Linoy Ašramová ... víceboj - BRONZ/míč - STŘÍBRO/Kužele - ZLATO
Družstvo Izraele ... 5 obručí - BRONZ
Taškent Uzbekistán
20-22/04/2018
Linoy Ašramová ... víceboj - STŘÍBRO/obruč - STŘÍBRO/míč - STŘÍBRO/kužele - BRONZ/stuha - STŘíBRO
Tým Izraele ... 3 míče + 2 švihadla - STŘÍBRO

Soutěže WORLD CHALLENGE CUP
Guadalajara, Španělsko
04-06/05/2018
Linoy Ašramová ... víceboj - ZLATO/obruč - STŘÍBRO/míč - ZLATO/struha - STŘÍBRO
Nico Zelikmanová ... míč - BRONZ

Portimao, Portugalsko
11-13/05/2018
Nicol Zelikmanová ... víceboj - STŘÍBRO/obruč - STŘÍBRO/míč - ZLATO/kužele - BRONZ

Minsk, Bělorusko
17-19/08/2018
Linoy Ašramová ... víceboj - ZLATO/míč - BRONZ/kužele - ZLATO (20,650 bodů je nový světový rekord)

Poznámka: Linoy Ašramová je také historicky první gymnastkou, která v jedné sezoně vyhrála víceboj v sutěžích World Challenge Cup.

Kazaň, RF
Linoy Ašramová ... víceboj - BRONZ/obruč - STŘÍBRO/MÍČ - STŘÍBRO/kužele - STŘÍBRO/stuha - STŘÍBRO

Mistrovství světa
10-16/09/2018
Sofie, Bulharsko

Soutěž jednotlivkyň
Obruč ... Linoy Ašramová - STŘÍBRO

Stuha ... Linoy Ašramová - BRONZ

Víceboj ... Linoy Ašramová - STŘÍBRO

Týmová soutěž

Ašramová/Telegina/Zelikmanová - 4. místo (z 38)Pokračování příště ...
30
Obecná náboženská debata / Re:Armagedon
« Poslední příspěvek od fanuel kdy 16. Srpen 2018, 00:02:56 »
Shalom...
Proroctví mluví jasně do lidského konání... JUDEA A SAMAŘÍ NIKOMU NEPATŘI JEN.....JHVH..a synu člověka kterého vyvolil náš pán...ISRAELE....JHVH....Centrum odporu Stanek...
Stran: 1 2 [3] 4 5 ... 10
TOPlist